Természetvédelem

Több
10 éve 8 hónapja #61 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Gábor,nekem a bambuszcsövekről az ősi ázsiai halbefogás jut eszembe(persze a mai napig használják).Függőlegesen bambuszcsöveket lógatnak a vízbe,amibe hamar "beköltöznek"különböző Labeo és Botia félék.Aztán másnap benyúlnak a vízbe,befogják a végét,és kiemelik a csövet a "lakásfoglalóval"együtt.:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #62 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Toist #33. postja csak nem hagy nyugton lennem-méghogy kerüljük a bambuszt!:)
A bambusz millió módon használható,ahol megél ott becsülni-no meg kordában tartani-kell,ez egyértelmű.Régi tudásomat felelevenítve arra emlékszem hogy a nagyon agresszíven terjeszkedő gyökereket szorítják korlátok közé,és az előtörő sarjakat törik ki ha nem szeretnék a továbbterjedést.A bambuszok egyes fajtái rettenetes sebességgel nőnek-kínvallatásként még foglyokat is kötöztek a feltörő sarjak fölé...
De ha azt nézem hogy itt "fenn a magas északon"-mármint nálunk;)-hogy nő szegény bambusz,hát elgondolkozom.Mátéfi még 2011-ben volt szíves nekem küldeni egy növényt-hát itt egyenlőre csak vegetál..errefelé az időjárás erőteljesen kegyetlen hozzá.A mi hideg és kötött nyirkos agyag talajunkat nem is tolerálja sajnos-lehet jövőre átültetem.
De ha a felhasználási lehetőségeket nézzük akkor ez a növény egy kész csoda!Rengeteg növénynek szolgálhat támasztékul a kivágott és megszáradt bambusz,karóként is megállja helyét!A vízben is nehezen korhad...az esőt/napot bírja.Miért használnánk a méregdrága nádszövetet árnyékolásra,vagy betekintés védelemre ha a bambuszokból magunknak is fonhatunk ezerszer szebb ilyeneket?
Bambusz?Csodálatos hátterezési lehetőség biotóp jellegű medencéinkbe...pár hal egyenesen imád bambuszcsövekbe ikrázni is!szinte vizionálom a medencékbe állított -alig víz fölé érő-bambuszdarabok között járőröző gurámikat,vagy éppen habfészkét őrző bettát vélek látni szemeim előtt.Nagyon jónak gondolnám e természetes anyagot felhasználni minden lehető módon-már ahol elérhető,sőt egyenesen szemétnek számítanak a törzsek...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #63 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Egy Venezuelai ismerősöm aki csodálatos víz alatti fotókat és filmeket készít a természetes élőhelyeken, csinált egy olyan fotót amely fel kellene, hogy rázza a világ embereit. Elárasztja a mocsok a világot és csak azért, mert mi emberek egyre többet karunk termelni és fogyasztani, függetlenül attól, hogy szükségünk van-e rá vagy sem. Ezt a fotót mutogatnám cégreklámként minden televízióban:

A fotót Ivan Dalmar Mikolji személyes engedélyével teszem közé, amit ezúton is megköszönök:



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=572584256126279&set=a.363854023665971.106518.227727790611929&type=1&theater
Last edit: 10 éve 9 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #64 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Nem növény ugyan, de nem tudom kihagyni: mérgező gombák

http://www.gomba.b74.hu/oldalak/menulap.php?szo=mereg

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #65 Írta: Mátéfi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #66 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Bizony hogy van...közülük most csak amolyan "érdekesebb nevűt" említek nagy hirtelen,hogy felkeltsem az érdeklődést!
Érdemes rákeresőzni a nadragulyára,a beléndekre,a farkasboroszlánra...nekem hirtelen ezek jutottak eszembe a valóban szokatlan nevűekből.Felhívnám a figyelmet arra,hogy ezek termése elfogyasztásra csábító,hasonló a gyöngyvirág termésére,vagy gusztusos kis gömböcske étvágygerjesztő színben...
Ismeretlen növényből ne együnk,ne fogdossuk,és rendkívül figyeljünk gyermekeinkre is!
Hhhh...ez rendkívül kemény téma,és én igen nagy felelősséget érzek minden olvasó iránt-hiszen vannak olyan írásaim melyekben egyenesen "taszigállak" benneteket a természetbe,és eleddig csak a természet sebezhetősége lett emlegetve.Nem...a természetet ismerni kell,benne nyitott szemmel kell járni és védelme mellett védekeznünk is kell esetleges ártalmai ellen.
Lelkiismeretem megnyugtatása végett kerestem egy gyors linket-ahogy nézem itt is szerepelnek az emlegetett növények,és még jóval több is..
www.okbi.hu/ellenmereg/novenyek.html
Atropin,szkopolamin,szaponin....ezek a mérgek biztosan ismerősen hangzanak számotokra is.Tájékozódjatok!!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #67 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Kicsit visszakanyarodva az invazív növényekhez: elszörnyedtem hétvégén nagyapámék kertjében, a szélső sor szőlőt lassan elnyomja az eredetileg szomszédba ültetett néhány szál, de azóta "erdővé" nőtt bambusztelep (ami ráadásul tavasszal masszív ritkításon esett át). Máshol is olvastam már, hogy többen küzdenek a kiírtásával, szép, egzotikus növénynek tűnik, de túl jól érzi magát nálunk. Javaslom mindenkinek, hogy kerülje el a telepítését, illetve környezetében is jelezze, hogy nehezen fog tudni megszabadulni a növénytől, ha egyszer elültette!

De, hogy Gábor felvetése mellett se menjek el: nem fogyasztható növény pl a kecskerágó szép piros/narancssárga étvágygerjesztőnek tűnő bogyója. Több az irodában ülve nem jut eszembe, ezzel szoktam leggyakrabban találkozni, de azért biztos van még pár tucat (és ebből néhányat még talán ismerek is)! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #68 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Ha van kedvetek egy rövid párbeszéd erejéig felhívhatjuk a figyelmet a szintén mérgező,de őshonos növényeinkre is..némelyiknek elfogyasztásra ajánlkozó termése van,ugyanakkor másik hólyaghúzó nedvet bocsájt ki.Nem veszélytelen a természetjárás,és mindenkit tájékozódásra sarkallok...a gombák jó pár fajától eltekintve vannak még olyan növények amiktől óvakodni érdemes!
T.:Gábor
Last edit: 10 éve 9 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #69 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #70 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Egy korántsem teljes epizódlistát találtam mindössze..ha van időtök ezekre rákeresőzni talán sikerül:
port.hu/mibol_keszul_valojaban_what_s_re...ty_id=-1&i_season=-1
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #71 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Angolul megvan!!! Kösz szépen!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #72 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Elég sok csatornán szokták rendre ismételgetni. A sorozat címe: Miből készül valójában?

Angol cím: What's Really in Our...?

Egyébként az angol eredeti teljes egészében fenn van a YT-on.
Last edit: 10 éve 9 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #73 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Én kerestem és nem találtam. Pedig nagyon érdekelne!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #74 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Gábor, láttam az egész sorozatot!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #75 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Ez nagyon jó...évek óta fennáll a szituáció.Aki nem hiszi járjon utána-magam akkor döbbentem meg igazán mikor a 2010-es árvízi védekezés után szembesültem a partokon a fehér zsákokkal..aztán a fehér "liszttel",amivé válnak később.Itt is,és máshol is emlegettem már ezt a dolgot-itt a rovat 9.sz postjában-borzalom rosszak a tapasztalatok sajnos.
De ha már önemésztő dolgokról esik szó,nézzük csak a másik hobbimat-ott sem jó a helyzet!A boilie-s horgászok sok PVA terméket használnak,nem gondolom hogy annak a vízben feloldódva is helye volna...Ólom-szintén kerülendő,és van alternatívája,csak utána kell járni.ű
Ólom??Jut eszembe évtizedeken át arra is használták az emberek,hogy a vízvezeték csöveiket ezzel csatlakoztassák olyan helyeken ahol nehézkes volt a szerelés-pl a bojlerek alatt,és a bekötési pontokon...elgondolkoztató,hogy régebbi panelekben talán épen te is ezen keresztül kapod az ivóvizedet olvasó kollégám.
De nézzük a másik végletet:alumínium,a "fehér arany".Az,de nem akkor ha ebben főzünk,főleg nem ha ebben tartósan tároljuk ennivalóinkat...nézetek utána!
Talán két hete egy természetfilm csatornán véletlenül botlottam bele egy Új-Zélandi kisfilmbe...a műanyagokkal foglalkozott,nevezetesen hogy étkezési célokra melyek alkalmasak,melyeket ajánlatos mikróban stb. használni.Tátott szájjal bámultam..olyan infókat tartalmazott,melyeknek eddig tudatában sem voltam!szoktátok nézegetni a műanyag termékek hátoldalán azt a kis háromszögecskét,vagy az anyagösszetételt?Én már rég-de igazán csak e kisfilm hatására ébredt fel igazán a figyelmem.Társaim:nézzetek utána,mert életveszélynek tesszük ki magunkat,és gyermekeinket!!
A kisfilm címe valami olyasmi volt hogy"miből készül valójában",vagy mit tartalmaz igazából?"..valami hasonló....időm kevéske,de nagyon hálás lennék ha megtalálva linket mellékelnétek a sorozatról.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #76 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #77 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában


T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #78 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Egy ideje olvasgatok e honlapon...tetszik!Kalandozzatok el ti is a számos cikk között-itt éppen egy nagyon szép "lombkoronát" láthattok:
manzardcafe.blog.hu/2012/05/21/kocsibeallo_muanyag_lombkoronaval

Esetleg egy kis halas képnézegetés palackokból?Esküszöm tetszik..ennél jobban csak az tetszene ha nem lenne szemét.
manzardcafe.blog.hu/2012/02/08/szemettel_teli_bevasarlokozpontű

Végezetül pedig egy szerintem követendő dolog...élhetőbb,kedvesebb,és barátságosabb városok lehetnének....A cikkhez tartozó nagyon realisztikus postokat is olvassátok-az a valóság.:(
manzardcafe.blog.hu/2011/12/28/utcaszepites_onerobol

Kellemes,és pihentető hétvégét..errefelé már esett,26 fok van mindössze/küldöm a hűvöset felétek is!;)/
T.:Gábor
Last edit: 10 éve 9 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #79 Írta: Mátéfi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 9 hónapja #80 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Régebben a borbélymesterek egy bőrszíjon nagy csattogások közepette fenték a borotvát. Házilag a klasszikus pengét egy üvegpohár belső oldalán. Ez amit most írtál újdonság számomra, de tetszik!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.193 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés