Akváriumhátterek, talajok

• zilzol
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 8 hónapja #121 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
A fekete homokon kicsit pörögtem és két dolgot találtam. Az egyik hogy lehet venni 0,5-1.2 mm szemcseméretű bazaltot, ami durva homoknak felel meg. "Szitált, osztályozott, bazalt aljzat. Nincs éles széle, kiválóan alkalmas akár aljzatlakó és a táplálékukat az aljzatról összeszedő halak számára is." 1kg 310.-, 25kg 7650.- áron láttam.
A másik hogy a Dunai homok fehéres kvarc, vöröses gránát és fekete magnetit alkotja. Nem tudom hogy a fekete magnetit mennyire alkalmas akvárium talajnak. A másik probléma hogy minimum aranymosónak kell lenni az embernek, hogy kitudja mosni a Dunából. Vagy amúgy is vannak ilyen próbálkozók, velük kellene beszélni, mivel az arany részecskék a magnetittel együtt maradnak a mosóba.
A kép szélessége 14 cm. Három kupac homok: fehéres kvarc, vöröses gránát, fekete magnetit.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• zilzol
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 8 hónapja #122 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Én balga! Itt lakom a Tiszától 2 utcára és boltban veszem az talajnak valót. :laugh:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 8 hónapja #123 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Robi, bocs hogy nem válaszoltam, de csak akkor láttam a hungarós képedet és szövegedet, ha írni akartam, s úgy néztem vissza. Szép ez, ilyent én is csináltam, de most "szabad" vízfelületet akartam.

Több
7 éve 8 hónapja #124 Írta: metzgerbalazs
Körbetájékozódtam, úgy tűnik, a vízzel feltapasztható matt műanyag fólia, ami jó háttérnek, és megadja a nagy víztömeg illúzióját.

Több
7 éve 8 hónapja #125 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Valószínűleg..nálam a N.multifasciatusok anno valódi kolóniát alkottak.Javaslom hogy ne a hófehér változatot használd,afölött halványabbak,stresszre hajlamosabbak.Amúgy is a legkisebb mozgásra "beugranak" a csigaházakba-ezek számát is bőven vedd.
Sok sikert:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robi0108

Több
7 éve 8 hónapja #126 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Következő sügeres akváriumba kerestem homokot. A besöprő homokot ajánlották. Kis csigasögereknek remélem jó lesz.

Több
7 éve 8 hónapja #127 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Tudomásom szerint az mosott és osztályozott kvarchomok, amit a különféle beton burkolatok száraz fugázásához használnak. Hasomló anyag a homokfúvóknál használt is, az amivel a felületeket tisztítják.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robi0108

Több
7 éve 8 hónapja #128 Írta: Robi0108
Szeretném megkérdezni, olyan hogy besöprő homok az milyen?? Használt valaki valamikor ilyet?

Több
7 éve 8 hónapja #129 Írta: metzgerbalazs
300 liter, ezt adták hozzá, nem éles, a gyerek másfél órát játszott benne. de a gondom a háttér, utána kell nézzek
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nebula

Több
7 éve 8 hónapja #130 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
balázs milyen méret? bár egyelőre a bazaltra tippelek a másik topicbeli gondommal...

Nedőzz!

Több
7 éve 8 hónapja #131 Írta: nebula
ó, gábor, ez jó! és mivel serkenti a tojásrakó magatartást, hátha végre a galaxyk is leikráznak... :D :D :D

a berohadást nem én találtam ki, ilyen tapasztalatom még nem volt. csak olvastam, hogy a növények gyökere megfelelő talajon belüli vízmozgás nélkül berohad - ez a szemcsemérettel függ össze.
sajnos, mint sokmindenre, erre sem lehet egyértelmű infókat találni. a rengeteg olvasgatás során azt szűrtem le, hogy kb a 0.5-0.8mmtől 1-1.5mmig terjedő szemcseméret lehet az, ami a legjobban megfelelhet... a bazaltom emiatt egyértelműen nagy, csak nem volt elég mennyiségű kisebb sajnos [de az pl most látszik, hogy ebben van pár hely, ahol megállhat a mulm, és a növények gyökere is könnyen kijön].

[egyébként ez a fekete homok tényleg jó... persze terráriumi, de ki tudja - ki kéne próbálni, úgyis szeretek kísérletezgetni:)]

Nedőzz!

Több
7 éve 8 hónapja #132 Írta: metzgerbalazs
itt van nálam 15 kg zúzott bazalt, nem éles. Ez nem jó??

Több
7 éve 8 hónapja #133 Írta: Robi0108
Hosszú időn keresztül használtam folyami homokot. A Tisza partjáról vittem,jól átmostam, és mehetett az akváriumba.Nem rohadt be. Vannak aki mást állítanak. Én ennyit tudok hozzá szólni. Agyag nem volt benne. Természetesen az más fajta volt, de az is apró szemű homok volt.

Több
7 éve 8 hónapja #134 Írta: halőrxxl
:)
Tuti?Talán nem véletlen hogy magam is erre szeretnék majd váltani..a hatékony szűrés,a jó "vízforgalom"a titka mindennek.Ez folyami homok,kevésbé hajlamos iszapolódásra,benne agyagot nem találni mint a bányahomokok többségében.Véleményem szerint savazás után minden további nélkül használható-a rétegvastagság persze korántsem mindegy.
A jövő héten mellékelek fotót..abban a szerencsében van részem,hogy most egymás mellett helyezték el a bányahomokot,a folyami homokot,és a 05-ös sódert is-na majd meglátod,és döntesz,ok?:)
Egyébként kapható a fekete vulkanikus homok is-az ára azért kissé komoly.Viszont tényleg fekete..hmmmm!:)
Nézd csak:
www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Desert_San...homok_4_5kg-120-4070
www.petnet.hu/termek/Trixie_Desert_Sand_..._homok_5kg-120-14369
T.:Gábor

Több
7 éve 9 hónapja #135 Írta: nebula
homok, az oké, de ott is vannak fokozatok. akkor kisebb ezek szerint? az már szerintem berohadna...

Nedőzz!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #136 Írta: halőrxxl
Nebula bocs..nem vittem gépet magammal,nincs most fotó:(!
A jövő héten napi minimum 8 órában figyelem ezt a homoktengert-talán eszembe jut.Köszönet a megértésedért!
A szemcseméret biztosan nem ennyi-de homokról beszélünk.
T.:Gábor
Last edit: 7 éve 9 hónapja by halőrxxl.

Több
7 éve 9 hónapja #137 Írta: Robi0108
Szerettem volna ide egy képet beilleszteni az enyémről.Nem sikerült, én nem látom. Hungarocellt faragtam ki, és csemperagasztóval lekentem. Szerintem jó lett. Semmit nem enged ki. Nem utolsó sorba könnyű.Mindezt kőből építem, és összeragasztom megszakadok, ha meg kell mozdítani. Egy hátránya van, hogy sok helyet vesz el. Bruttó 250 literes, de esetleg 180 liter víz megy bele aljat nélkül. Gábor ötletét olvasva, ma már én is így csinálnám.

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #138 Írta: Robi0108

Balázs, ilyenre gondoltam! Nem nehéz! Hungarocell lefestve.
Mellékletek:
Last edit: 7 éve 9 hónapja by Robi0108.

Több
7 éve 9 hónapja #139 Írta: nebula
gábor, várom a fotókat!
és aztán tudni kéne, honnan szerzik be - és ezután, hogy hozzám közelebb is hozzá lehet-e jutni:)
és hogy tényleg mekkora a szemcseméret, ha megvan a 0.8-1.5 közötti, se kisebb, se nagyobb, nem éles és nem oldódik ki semmi belőle, se nem meszes, se nem lúgosít [na erről mindjárt írok a vízkémia topicba], akkor már csak a beszerzést kéne tisztázni és megvan az aljzatom:)

Nedőzz!

Több
7 éve 9 hónapja #140 Írta: nebula
váááááááááááááááááá... ez már kínzás.
:D

Nedőzz!

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.550 másodperc