Akváriumhátterek, talajok

Több
7 éve 9 hónapja #141 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Igen..e strandról én is mentenék pár vödörrel.De mit tehetünk ha sötét aljzatot szeretnénk a medencénkbe?Hangsúlyoznám a sötét kifejezést-mert a természetes vizekben fekete aljzatot azt hiszem igen ritkán találhatnánk-ha lenne szerencsénk tanulmányozni az Amazonas,és mellékfolyóinak aljzatát.Másról van itt szó-nem feketéről,hanem inkább igen sötét barna,vagy nagyon erős szürke színről-persze amennyire én látom a YT videókon.
Talán már meséltem hogy anno volt annyi időm hogy nagyon apró kavicskákból kiválogassak egy kisebb medencére való mennyiséget-na azok valóban feketék,vagy nagyon sötét barnák voltak!Azt gondolom hogy erre manapság már csak igen-igen kevés esélyem lenne-arra meg nem is buzdítanék senkit hogy megtegye.Észveszejtő munka-igazi fegyelmezett türelemjáték még a nagyon elhivatottaknak is.Látszólag maradna a sötétre festett dekorhomok,vagy a festett apró kavicsok serege-ezeket azonban én nem szeretném sem használni/nem is fogom sosem/,sem pedig ajánlani.Jól tudom hogy a kereskedelemben nagy számban vannak ilyenek-használja akinek megfelelő...
Már kínomban ezerszer végigkutattam a netet olyan eljárás után,melynek segítségével nagyon sötétre színezhetném a homokomat-eleddig eredmény nélkül.Azt tapasztaltam már rég,hogy ha berohad az aljzat akkor feketére színeződik-de akarattal ezt sosem tenném meg,a berothadt homokot kimosva sem használnám-pedig ezt is meggondoltam már párszor.Minden afelé mutat,hogy természetesen ilyen sötét színű aljzatot kellene találnom,ráadásul szemcseméretének is megfelelőnek kellene lennie..nehéz hát a dolgom.
Viszont nagyon sötét szürke homokról tudok...a cég szomszédságában lévő Tüzép telepen most is van jó pár köbméter belőle-lehet kiegyezek ezzel.Folyami homokról van szó,nem a porfinomságú verzióról...amikor megázott a télen csodaszép sötétszürke volt!Ma járok arra-fotózok majd,ok?:)
Aztán még lehetőségként eszembe jutott a tőzeggel való aljzatfedés-azonban a szűrésem bizonyosan eltávolítaná.Van még egy dolog ami jónak ígérkezne-a lignittel való befedés-na ezt még nem próbáltam sosem.Mint látjátok én nem a kereskedelemben kapható kész aljzatokat preferálnám,hiszen tekintélyes mennyiségről van szó...
A klf.falevelekkel viszont roppant jó a tapasztalatom!A coryk imádják,nem hiszitek el milyen szívesen bujkálnak alattuk-közöttük-és a táplálkozást sem zavarja!A vízre tett hatása is tetszik nekem-kicsikét színeznek,lágyabb vízben savanyítanának is-de a kemény tartóvízben ennek esélye nincs.Manapság tehát a falevelekkel adom meg nekik a biztonságérzetet-ajánlom.
Lenne még a laterit,de én az életben ezzel nem találkoztam..nézzetek utána kérem.
Lényeg a lényeg:az aljzat szemcsemérete megfelelő legyen,semmi esetre se legyenek éles szemcséi,és ne legyen nagyon könnyű....és sötét legyen.A frakcionált ipari kőzetek nem felelnek meg nekem.Hmmmm...nem könnyű a feladat,mert nem lenne baj ha emellett még olcsó is lenne! :D
Balázs:a diaporáma mondhatni a régmúlt idők divatja-de ma is megállja a helyét ha jól van megalkotva.Az akvárium hátsó üvege mögötti térbe készül-az üvegen kívülre tehát-és mintegy az akváriumi berendezés folytatása úgy kell elképzelni.Ebbe is tehető mindenfajta dekor,a nagy kövektől a hatalmas ágakig-ha saját megvilágítása,és tiszta hátsó üvegünk van akkor olyan mintha a folytatás lenne..jól néz ki!Ennek segítségével viszont nem veszünk el életteret halainktól-igaz viszont hogy azok nem is élvezhetik a dekorok használatát...nincs elbújási lehetőség,nincs rágcsálási esély.Mondjuk ha arra gondolok hogy a klf.habokból készült műanyagokat sem igazán ehetik már jobb a kedvem....
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nebula, Robi0108

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #142 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Rámától nem nagy távolságra találgató Ladispoli tengerparti városka. Megtöltesz pár vödröt a csodálatos fekete vulkanikus eredetű tengerparti homokból és megoldódott a kérdés.

Last edit: 7 éve 9 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nebula

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #143 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
gábor, ezzel a fekete aljzat dologgal csak fájdítod a szívem:)
akarnék én fekete aljzatot, dehát... :

a jbl sansibar blackról beszélgettünk régebben, ha emlékszel - na találtam valakit, akinek van. és soha be nem teszi a szemcséit a medencémbe, azt hiszem:D
egyrészt iszonyú apró szemű, mintha akárcsak sár lenne vizesen. másrészt könnyű, csak síkságot lehet belőle kihozni. ezen felül kimoshatatlan, napokig tartó mosás után is a legkisebb felkavarásra is ködös lesz a víz, ami aztán fehér tajtékot képezve ülepedik... szóval felejtős.

viszont a bazalt se jó, nehéz és a növények is kijönnek közüle, ráadásul coryknak se jó pl [se gébeknek].

és ezzel ki is fújt... mi a bánatot lehet még fekete - najó, esetleg sötétszürke - aljzatként használni? ismer még bárki bármiféle olyan aljzatot, dekorhomokot, ami ilyen, de jól használható?

Nedőzz!

Több
7 éve 9 hónapja #144 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
3D-s háttéren mit értesz Robi? Nem akarok sziklást, én egy olyan hatást szeretnék, ami nagyon jól néz ki, az akvakertész versenyek aksiaiban több helyen láttam ilyen hatást... mint ha tényleg a tenger egy darabja lenne, mert a háttér nem konkrét, a nagy víztömeget imitáló szürkeség ami tetszik.
Nebula, azt hiszem, ez érhet el ilyen hatást, ha tudsz forrást megadni...
Gábor, mi az a diaporáma szerű háttér??

Ez az aksi egy nagyon komoly munka lesz, dokumentálom is. Zúzott bazaltom is van, valami 15 kg. kaptam az aksival. Erre most éppen ma Budafokon nagy utcafelújítás megy, és szereztem csodás bazalt darabokat macskakőfaragásból, mit tesz Isten épp ma. Ebből összehozok egy sziklás omladékot az egyik oldalon, a másik oldalon fák lesznek...

Nem akarok nekiállni egy súlyos, hatásában időben, és súlyban is nyomasztó kövezett háttérnek. A megvilágítás is szuper, 4 db. 54w t5, mint megtudtam tőletek megfelelő elektronikával...

Minden megvan egy drámai tengerrészlethez, ill. "a sekélyből nézek bele a mélybe" hatáshoz. Ráadásul van tér a japános, ha nem is szigorúan kötött történethez: egyki oldalon a kopaszabb szikla, másik oldalon a mélyből az ágak, ill törzsfélék, optikailag kihangsúlyozva a távolságokat, páratlan számok, egy mindig takarva, ha nézed, stb...

Na, hát ne szúrjam már el a hátteret, igen nagy súlyt tettem hát rátok...

Több
7 éve 9 hónapja #145 Írta: halőrxxl
Magam sem vagyok poszterhívő....de az egyszínű akár festett,akár öntapadós fóliával bevont hátsó-oldalsó falat kedvelem.Hozzá szeretném tenni,hogy csupasz-aljzat nélküli- nevelőimben rendkívül bejövős a fekete fólia a medence alá!Halaim sokkal nyugodtabbak,és kevésbé csapja be őket az üveg áttetszőssége.Sőt.olyan színekkel is találkozhatom coryjaimnál,melyekről egyetlen helyen sem olvastam még-tehát méginkább preferálom a sötét aljzatot!
Balázs..ha engeded még inspirálnálak:mit szólsz a diaporáma szerű hátterekhez?:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nebula

Több
7 éve 9 hónapja #146 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
pont mostanában olvasgatom, hogy áttetsző öntapadós fóliát ragasztanak rá, poszter heylett.

Nedőzz!

Több
7 éve 9 hónapja #147 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
3D-s hátterekre gondolsz? Aminek köves ,sziklás kinézete van?

Több
7 éve 9 hónapja #148 Írta: metzgerbalazs
Abban kérnék segítséget, hogy mit tegyek, ha a 300 literes aksinak nem akarok köves hátterezést csinálni, mert nagyon sok követ igényelne, nagyon sok munkával és súllyal. A japán aksikban látom, meg az akvakertészeknél, hogy valami opálos háttér van, ami tényleg monumentálissá teszi a nézetet. Ez valami spéci bevonat, vagy csak én látom rosszul...

Több
7 éve 9 hónapja #149 Írta: halőrxxl
:silly:
Én is így gondolom..köszi a támogatást!Mi baj lehet abból ha anciék legyalulnak egy kis faszenet..még jó is a bélműködésre;)
Amint végre hozzá tudok látni az új állványom beüzemeléséhez már lesz is ilyen dekorom az tuti..és valóban roppant természetesnek érzem én is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, metzgerbalazs

Több
7 éve 9 hónapja #150 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Baj? Az aktívszén egy természetes formájában kerül majd medencédbe.

Mary

Több
7 éve 9 hónapja #151 Írta: metzgerbalazs
Nekem van egy nagyobb, félig elszenesedett mandulafa tuskóm a 120 literesben. Nehezebben merült le, a szén kisebb fajsúlya miatt, ill hogy talán a levegőtartalom sem megy ki belőle olyan gyorsan. Azóta teljesen jó, néha egy-egy darabka lejön belőle.

Amúgy a vízben szerintem éppen hogy nagyon is jól mutat, rusztikus, és egyáltalán nem életidegen.

Több
7 éve 9 hónapja #152 Írta: halőrxxl
Manapság egyre többet motoszkál bennem egy gondolat:a vízpartokon járva számos alkalommal találok olyan fákat,melyeket a tűz már érintett.Főleg jellemző ez ártéri fáknál,valami fantasztikus formákat képzeljetek el..nekem meg van egy lehet "vadnak tűnő" ötletem:én bizony egy ilyen részben elszenesedett fát berakok valamely akváriumomba-mi baj lehet?:)
Mit szóltok az ötlethez?

Több
7 éve 9 hónapja #153 Írta: metzgerbalazs
Most vettem egy 300 literest. És mit tesz Isten, egy homokpusztába tévedtem ma, egy tanyavilágba, egy más ügy kapcsán. Erre mi történik? Egy elhagyott tanyaudvar, homok, akácok, de öreg, kiszáradt körték és mandulák, simán megvolt 10 perc alatt a fa az új aksiba, nem győztem válogatni....

Több
7 éve 9 hónapja #154 Írta: EgyGábor
EgyGábor válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Értem! Akkor lehet hogy csak 02-es lesz!

Több
7 éve 9 hónapja #155 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
amelyik szimpatikus de én a 02 választanám
Attila.

Több
7 éve 9 hónapja #156 Írta: EgyGábor
EgyGábor válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Üdv mindenkinek! Aszt szeretném kérdezni hogy 04-es meg 02-es kavics jól átmosva megfelelne a halaknak meg pár növénynek?

Több
7 éve 9 hónapja #157 Írta: halőrxxl
Arra viszont ügyelj,hogy mennyi rést hagysz a háttér mögött-úgy értem az üvegek között.Ha szoros,akkor halálos csapda halaidnak.....vagy nulla legyen,vagy legalább 1.5cm-persze halaid mérete számít.Anno a résmentes vált be nekem...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Több
7 éve 9 hónapja #158 Írta: metzgerbalazs
Gábor! Ez nagyszerű ötlet, egy vékony lapra, aztán kis rögzítés, és ha nem tetszik, akkor zsupsz!
Ezt meg fogom csinálni.

Amúgy ezzel az elkészítéssel még csak a kezdet, mert a víz hatására a cserép besötétedik, aztán szerintem alga, vagy zvalami zöld id könnyen megtapad rajta, úgyhogy interaktív, porózus anyag...

Igazából aztán párom is bejátszik, mert most ez az 54 literes lesz itthon.
A munkahelyemen van egy 120, de ebben "gyárilag" van egy háttér. Most álmodom egy 300 literesről.
Ebbe igazi kő háttér jön, nagy munka, és azt az akvaponia félét akarom megcsinálni, aminek a rajzát a szűrésnél mellékleltem.
Úgyhogy feladat van elég!!!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 9 hónapja #159 Írta: halőrxxl
:)Tetszik hogy mindent elkövetsz a siker érdekében!
És ha nem olyan amilyet te elképzeltél akkor mi van-max egy téglafal koppintása lesz a háttered.Eredetileg is ilyesmire gondoltam mikor beszéltünk róla,aztán elmentünk a természetes pala felé...Figyelj:"kiöntött a folyó,és egy régi épület omladozó sarkát is elérte"...most az e körül kialakult élővilágot szemlélhetjük!:)Biztos ismered az öreg hajódeszka fantázianevű műanyag hátteret-nos nekem egy igazi itt várja hogy használjam már.Mindent megtehetsz,amihez megfelelő képzettársítást bírsz kitalálni-magyarán legyen "története" a dolognak.Sokkal jobban fogsz boldogulni a későbbiekben is akkor,ha engeded a fantáziádat is munkálkodni,és nem egy tucatárút próbálsz másolni-de ezt te nálam is jobban vágod már!:)
Plusz ötlet:mi lenne ha egy megfelelő üveglapra készítenéd el ezt,amit a hátsó üveghez egyszerűen beállíthatnál?Ha tetszik beragasztod-ha nem,akkor meg nem kell az egészet szétbombázni!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Több
7 éve 9 hónapja #160 Írta: metzgerbalazs
Itt vannak a háttércserepek égetési fázisai. Teljesen cserép lett. Fogalmam sincs, hogy hány fokon történt, de elég lehet, mert cserép. Több keramikus azt mondta, ez nem lehet, mert nem ég ki, ill széttöredezik. Nyilván, ha egy vékony falú edénnyel csinálok így, akkor így van, de ez jó agyag volt, és nem olyan tárgy, melyben feszültségek támadhatnak.

A gond az, hogy kell még egy égetés, mert csak a fele fért be.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.387 másodperc