Akváriumhátterek, talajok

Több
11 éve 2 hónapja #181 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Gondoltam rá, hogy ezt a sziklafalat variálom, egyikből a másikba átmenettel, de félek, hogy nem lesz természetes. De ki lehet prőbálni szárazon, és ha mutat, mehet a ragasztás.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #182 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Tudod igen...a természetben fellehető kőzetek amennyiben alkalmasak nekem is jobban bejönnek.Igazság szerint nálam háttér sincs-én full régimódi akvarizálást folytatok,egyszínű kartonnal a hátsó üvegen.Viszont mint írtam is élvezem a szép megoldásokat-és ha gondolod valóban jobban járnál a természetből gyűjtött darabokkal.Arra vigyázz hogy ne kerüljön túlsúlyba a sok dekoráció...akkor meg az a természetellenes szerintem.Szóba került a fa alkalmazása is..jó úton jársz.
Terméspala..kár hogy felénk nincs,pedig tetszetősek!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #183 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Valami ilyenre gondoltam, ez a kicsi aksi lenne a kísérleti egy 200 felettihez. A fal omolna, egy "füves" domb magasodna elé az egyik oldalon az aksiban, és ugyanilyen szikla zárná le úgy kőzéptájon, és a másik oldal mély lenne, olyan akvakertész fa és növény megoldással, közte persze elegáns elválasztás.
De csak elképzelem, ha nem természetes, akkor valami terméspalából ugyanez.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #184 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Az ötlet nagyszerű..már vizionálom!Mit szólnál ha azt is megfontolásra ajánlanám,hogy a "megsüllyedt fal" végénél valódi omlást szimulálj..de már a medence lakott részén,esetlegesen még búvóhelyeket is kiképezve?A csemperagasztó jó ötlet-persze hogy jó lesz!:)
Alig várom...
Persze egy komolyabb biotópban,vagy elvetemültebb halazóknál ez nem így lenne-de inkább cserép,mint styropor,meg más műanyag..szvsz:)
T.:Gábor
Last edit: 11 éve 2 hónapja by halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #185 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
szerintem meg ha díszakvárium lesz akkor az égetett cserép nem illik bele, inkább a természetben szedett köveket, fát és gyökereket részesítem előnyben.
Attila
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #186 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Kedves Gábor!

Köszönöm a hozzászólást, igazából azt hittem, hogy nem fog tetszeni az ötlet senkinek. Köszi az öreg cserép ötletet, megnézem azt is.
Arra gondolok, hogy egy olyan hátteret csinálnék, ami természetes kőfalat utánozna, mely ferdén fut, mintha a geológiai mozgások miatt menne így. Nem fugáznék persze, egymásra raknám ezeket a szögletes , de eltérő méretű darabokat. Mintha a víz alá süllyedt volna vissza a kőfal, mely anyagában megtöredezett, és össze vissza csúszott egymáson, de a látható része többé kevésbé függőleges falat alkot.
A cserép kissé kiemelné ezt a hatást, a természetes és a "művészi", elaborált között lenne, de távol attól, amikor egy igazit műanyaggal, vagy oda nem illővel pótlunk.
Azt gondoltam csemperagasztóval dolgozom.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #187 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Én nagyon támogatom az ötletedet!
Magam imádom a cserepeket használni-a virágcserepet is!-és meglehetősen sokat használtam-használok ebből a természetes összetevőkből készült égetett remekből.Minden halam elfogadta eddig is,az ég világon semmi problémám vele nem volt.Itt megjegyzem hogy én az "ánti időkben" tetőfedésre használt egykampós zsindelyt részesítem előnyben...ismered Balázs?A színei a terrakotta minden árnyalatát mutatja,igen élvezetes látvány..persze én nem háttérnek,hanem bújókák készítésére használom.
Amennyiben ezt a fajta cserepet használnád egy dologra figyelj:mivel ezek igen idősek,nem tudni milyen anyagok ivódtak beléjük..ami szemmel láthatóan szennyezett korommal-kátránnyal,azt hanyagold.
A ragasztása egy kissé macerás..éppen a porozitása miatt.Az FBS megtartja pár évig,de aztán elválik tőle...viszont vannak ötletek hogyan lehet tartóssá tenni a ragasztást-akár háttérhez is.
Amennyiben saját magad készítette égetett cserepet használnál én nem ragaszkodnék a helyedben a mértani formákhoz...de gyakorlatodból kifolyóan biztosan ízléses hátteret remekelsz-hálás lennék ha elkészültével megmutatnád!:)
A zsindely természetesen szépen darabolható gyémántos koronggal,az élek lekerekítése nem okoz problémát kőzetcsiszoló koronggal-dehát ezt te is tudod.
Sok sikert-bátorítalak a természetes anyagok használatára!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #188 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Szeretném kikérni véleményeteket!
Több nagyobb (120l, 200l.) akváriumba építettem már hátteret, először perlites-cementes-betonfestékes megoldással, később hungarocellre, purhabra felvitt betonfestékes csemperagasztós megoldással. Ezek szépek is, jók is, soha semmi mérgezést nem tapasztaltam. Most van egy 54 l.-es új, és természetes követ szeretnék. Gondoltam valamilyen terméspalára, melyet kis lapokban ragasztanék, mintha egy töredékes partoldal lenne. Ugyanakkor -és elsősorban ebben kérem a véleményeteket- nagyon tetszik a cserép színe, anyaga. Amite gondoltam, téglából, tetőcserépből megcsinálni egy ilyen lemezes-töredékes hátteret, de úgy, hogy a lapocskák látható része ne legyen törött, sprőd, hanem a kiégetett anyag törésmentes része látszódjon. A cserép élénk színű, porózus, szerintem szép lebbe, de félek, mégis ezekből az anyagokból természetellenes lehet. Mi lenne, ha agyagból csinálnék ilyen lemezeket, és kiégetés után ebből építkeznék?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #189 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Helló!

Csináltam egy hamarosan induló akváriumomba egy hátteret. Eddig ott áll a projekt hogy a minta kész, csemperagasztóval(nem flexibilis) lekentem 2 rétegben. plusz a színezés oxidporfestékes csemperagasztóval. Ezt az egészet a biztonság kedvéért szeretném lekenni mondjuk műgyantával, az van elérhető közelségben.

Ilyen műgyantát tudok venni, az lenne a kérdésem hogy szerintetek jó:

Ablonczy műgyanta:



Last edit: 11 éve 3 hónapja by Tdbdev. Indoklás: kép javítva
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: s.laci

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #190 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Ha kifőzöd őket, akkor hamarabb süllyednek le, kevésbé eresztik a színüket, és nem bundásodnak az akváriumba-helyezéskor.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halas100

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #191 Írta: halas100
halas100 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Jó reggelt!
Köszönöm az eddigi tanácsokat. Van azonban még valami.
Vettem néhány fadarabot. Vasfa, mocsárfa francsemtudja milyen fa. A szokásokhoz illően most egy lavórban áztatom őket egy kókuszdióhéj társaságában, amit búvóhelynek szánok.Az lenne a kérdésem, hogy meddig áztassam ezeket, illetve szükséges-e még valamit csinálni velük. Kifőzés, vagy ilyesmi.
Nem szükséges azonnal válaszolnotok, elég ha majd felébredtetek.
Köszi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #192 Írta: trek
trek válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Sóder: Ugyanaz, nem kezelik semmivel csomagolás előtt.

Zúzalék: A hitetlen cseppent rá sósavat és rögtön kiderül.
Last edit: 12 éve 2 hónapja by trek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #193 Írta: halas100
halas100 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Lehetett volna venni egész finomra tört márványzúzalékot. Szép fehér volt, hogy éles-e a pereme azt nem láttam. De mivel ez mészkő, nem mertem megvenni. Bár az eladó szerint ez nem keményíti a vizet, mert nem oldódik. Elhiggyem ezt neki?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #194 Írta: halas100
halas100 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Helló!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a kereskedelemben kapható csomagolt sóder azon kívül, hogy osztályozott méretű, miben tér el a természetben találhatótól. Tisztítják, vagy kezelik valamivel mielőtt becsomagolják?
Vettem pár zacskóval és úgy tűnik ugyanannyit kell mosni, mintha a sóderbányából hoztam volna.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #195 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
H_Laci barátunk:És Pasaréti Gyula bácsi azt mondta neked hogy a szivacsot folyó meleg víz alatt kell kimosni?Szkeptikus vagyok...;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #196 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Nem biztos, hogy hülyeség, csupán az illető tapasztalata eltér a tiédtől.
Ahány ház, annyi szokás, és ezt tiszteletben kell tartani, és ami jó, azt nem árt legalább egyszer kipróbálni. Csak így alakíthatod ki saját álláspontodat.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #197 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
h_laci a sóssav az a meszes anyag (pl elpusztult csigaház) eltávolítására szolgál mert a nagymértékben felgyülemlett meszes anyagot sima mosással nem tudod eltávolítani és az keményíti a vizet egy lágyvizes délamerikai tipusú akváriumban.
Attila

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja #198 Írta: h_laci
h_laci válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Te szent isten, ilyen hülyeséggel tömik tele az ember fejét. :)
Még hogy sósav :D
Tiszta víz!
Ennyi kell hozzá semmi más.
Egyébbként a sósav megtámadja cementet.
Azaz a tartósságát gyengíti.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #199 Írta: h_laci
h_laci válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Én magam perlites cementtel kenném be, nem csemperagasztóval.
de ember válogatja. :)
Last edit: 12 éve 2 hónapja by Moderátor.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Magician

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #200 Írta: h_laci
h_laci válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Nagyon szép amit leírtál, de a hasznos baktériumokat is elpusztítottad a sósavazással. :)

Nálam már évek óta nem volt talaj kimosva egyik akváriumba sem.
A természetbe sem takarítja senki a meder fenekét. :)
A titok nyitja h normális sodrású vízszűrő rendszerrel legyen ellátva az aksi.
Nem kell komoly szűrőrendszert megvásárolni, az fölösleges pénzkidobás.
Saját szememmel láttam Pasaréti Gyula bácsinál h milyen egyszerűen van megoldva a szűrés a tenyészetében.
Én magam és Gyula bácsi szerint is, a poharas szűrő nem jó semmire, csak a káros anyagokat szaporítja az aksiban.
Szóval normális szűrés mellett akár évekig is tökéletesen működhet az akvárium biológiája, természetesen ez nem azt jelenti h a részleges vízcserét el kell felejteni, meg a szűrőt is azért ki kell mosni.
FIGYELEM!!!Ez alatt azt értem hogy semmiféle vegyi anyagot sem szabad használni csak meleg folyóvízzel kell kimosni.
Ha már minden áron kiakarjátok mosni a talajt akkor azt is meleg folyóvíz alatt tegyétek.
Remélem hasznos információt osztottam meg veletek.
Last edit: 12 éve 2 hónapja by Moderátor. Indoklás: Rengeteg helyesírási hiba

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.206 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés