Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?

Több
11 éve 4 hónapja #181 Írta: halőrxxl
Köszönöm Tamás...éreztem hogy te leszel talán az első aki segíteni szeretne nekem!:)Így aztán engedd meg hogy felhívjam a figyelmed egy dologra:az emberi erények közé tartozó dolgoknak semmi köze a termethez,a valláshoz,bőrszínhez stb...
Nálad 12 centi a méret azt mondod?Akkor oks,mert éppen egy réteggel már le is festettem az állványt,és a behegesztett polcok távolsága+az akváriumok magassága az alátétekkel 15 centis szabad helyet biztosít nekem a ténykedéshez...De hogy a testi sajátosságoknál maradjunk még kicsit:éppen ez az állvány volt az aminél alul 30 centinél kezdődött az alsó polc,de a polcon lévő akvárium fölött félelmetes 9 centi maradt a következő polc aljáig:(:(.Megjegyzem hogy ez az állvány a rajta lévő akváriumokkal egyetemben valaha egy szebb napokat látott kereskedelmi egységből származik..és még lenne testvére.Nekem viszont az kell hogy megfelelően gondozhassam a rajta lévő medencéket...ezért vált egyre sürgetőbbé az átalakítás.
Talán meglepődtök amikor kijelentem:az életben többé sosem készítek állványt zártszelvényből....borzalmasan helypazarló:(.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #182 Írta: szotyika
Hát Gábor feladtad a leckét az biztos, én az akik fölötti méretet mindig a kezemhez mérem, ha befér a kezem akkor tökéletes;) ami 12 cm, de mivel én egy hurkapálca vagyok igy könnyebb a méretezésem ( nehogy sértésnek vedd.;) ) A lényeg vedd számitásba azt hogy mit raksz az akiba mikor estleg felvan töltve és nem birod mozgatni, vedd figyelembe azt hogy kényelmesen beletudsz e nyulni anélkül hogy az aki és a felete lévő polc közé szorulna a kezed ;) . az átlagos méret 15-20 cm szokott lenni.;)
De én ajánlom hogy a te kezedhez méretezd ez a legjobb megoldás és igy nem fogsz meglepődni hogy esetleg beszorul a kezed;) Én jártam már igy és azonnal szédszedtem és ujratervez megvalósit volt :laugh: ,

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #183 Írta: halőrxxl
Harc van..nagyon komoly harc!
No nem vérre menő,de a centikért keményen megküzdök ám!:)Mivel az alapterület ahol halazhatok erősen behatárolt,így csak a magassággal gazdálkodhatok-és innen származik a sok agyalásom.Nem panaszkodhatok a magasságomra-183cm-de szeretnék néha teleszkópos lábakat magamnak...a létra számomra utálatosan gyenge,pedig direkt acélt vettem anno.
Most átalakítás alatt van egy állványom.....éppen a pincében van,a készre hegesztésre vár.Tegnap késő délután volt mire eddig eljutottam,és mondhatom meg is szenvedtem vele mire a sok klf.toldással,véglezárással végeztem.Zártszelvényekből készül,30-40-50-es méret mind bevetésre került..ami csak volt még itthon!:D Sőt..mivel "full version"-re készítem,egy extra is lesz!30-as szögvasból készül hozzá egy betehető polc,hogy ha éppen coryjaimat szeretném szaporítani,akkor legyen elegendő helyem a kis ívatóknak.Ha nem ez lesz becsavarozva,akkor viszont 3Db 140L körüli nevelőt tud majd hordozni...hiába na,kénytelen vagyok ügyeskedni,kevés a hely,sokat szeretnék próbálkozni.
Szeretném felmérni hogy ti hogyan csináltátok-hogyan gondoljátok?Az egyes medencék fölött mennyi helyet hagytok a gondozáshoz,és mennyit gondoltok elfogadható,"élhető" méretnek?
Hálás lennék ha megosztanátok meglátásaitokat is...én pedig amint kész az állvány meg is mutatom,oks?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #184 Írta: mmccannon
Hol található ez a szutykos haloda?
Ilyen kell(ene) nekem is!

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #185 Írta: StPauli
egy korábbi kérdéshez

Ami engem illet nálam is van olyan hogy két akvárium van egymás tetején.
az alsó 200 a felső 60 liter.
Én az ablakok szigeteléséhez használt öntapadó "D" profilú tömítőt ragasztottam és most már hét vagy 8 éve bírja a strapát...

András
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #186 Írta: szotyika
Na itt volt az ideje eldöntenem, hogy megváljak e a társas akitól , Pasánál mikor voltam , felvetették azt, hogy minek tartok társas akit. Őszintén, fogalmam sincs. a lényeg: ma véglegesen megszűnt létezni a 200 literes növényes akim, helyette 2 db 100 -ast fabrikáltam belőle, ugyebár egyre jobban kell a hely a kis takarító gépeknek, mert egyre többen és többen lesznek. nagy helyen meg ugyebár egy pindurkát jobban fejlődnek.
az állvány marad egyelőre úgy, ahogy van, semmi nem változott, csak 3 akival több lett rajta. képeket majd később eszközölök. :)

Tommy
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #187 Írta: halőrxxl
Megkérdezted...de hol,kitől te szűkszavú tuningmester?:)
Megjegyezném hogy igen szép állvány-sőt egyenesen esztétikus,funkcióbarát is!Valóban..a 10X10-es gerenda bőséggel elbírja a súlyt,és megfelelően pácolva-beeresztve tartós is....és nem is olyan roppant drága!A fával bánni egyszerűbb szerintem mint a vassal..ez még plusz jó pont!
De szép rendszer istenem...add át elismerésemet a tulajnak,eredményes,élménygazdag halazást neki!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #188 Írta: szotyika
Na ezt fogom én is kivitelezni, és sima alap fenyőgerendábol van.Hogy honnan tudom?
megkérdeztem ;)


Tommy
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #189 Írta: halőrxxl
Ügyesen dolgozol!
Tudod néha azt érzem hogy ezt az életet kellene élnünk...hobbizni,családot nevelgetni-és nem a napi taposómalomban őrlődni.
Minden nálad történő akvarisztikai dolgot örömmel szemlélünk Tomikám szerintem...most te vagy az a kolléga aki úgy tud élni ahogy szeretnénk :)Persze a munkához is sok sikert majd egy komoly cégnél..addig halazz csak,én minden idegszálammal segíteni szeretnélek!
Barátsággal:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #190 Írta: szotyika
Gáborom elkészitettem egy teszt ikráztatót amit betudok helyezni nagyobb akiba ;)
má megint unatkoztam :lol:



Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #191 Írta: halőrxxl
Szia!:)
Nem..sokkal egyszerűbbre!Mivel az alsó magasságod a polcnál adott,így olyan "fűtőmedencét" kell betenned oda,amely fölött még a keltető akváriumot be tudod tenni!
Roppant egyszerű:ha megfelelő méretű medencéd van amibe több keltető is belefér,akkor egyszerűen azt alkalmazd.A kis medencéket egyszerűen behelyezed a nagyobb-a fűtött- medencébe,és a kicsiknek megfelelő vízmagasságot állítasz be..pontosabban azok magasságától két centivel kevesebbet:)
Másik változat amit te is rajzoltál...de egyszerűbb verziója!Nálam egyszerűen egy kis berakható "pódiumra" vannak téve-hiszen a nagy medence 38 magas,míg a kicsik csak 18 centisek!Így a kis tartóállványon keltethetek,míg a nagyban vígan serdülhetnek a kisebb coryk:)Pár hetet kell csak kibírniuk a kis medence vízkiszorításával kevesebb vízben,és a kisebb helyen-aztán a keltetők kikerülnek.:)
Egy kényszer szülte megoldásról van szó tudom...dehát hobbisták vagyunk,néha szűkös keretekkel.
Szivesen nyomnék fotót is...jelenleg viszont nincs semmiféle ikrám-de gondolom már érted milyen egyszerű dologról gépelek körmondatokat!;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #192 Írta: szotyika
ja ez lemaradt :)




Tommy
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #193 Írta: szotyika
Gáborom valami ilyesmire gondoltál alulra az álványomra ?




Tommy
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #194 Írta: toist
Hát igen, a németek itt sem bízták a véletlenre! :D Nagyon jó képek!
A hollandokkal kapcsolatban csatlakoznék Gábor véleményéhez: az állvány anyaga nekem is valami brutáltömör példánynak tűnik - volt "szerencsém" már hasonlóakkal találkozni, (a színe miatt jatoba, massarnduba és merbau ugrik be elsőre, de lehet a vöröses színt csak az olaj miatt kapja) nagy részük mindenféle időjárásnak ellenáll, évente egyszer le kell kenni speciális olajjal, hogy megtartsák állagukat, így viszont örök életűek, betonkemények (vagy inkább még annál is keményebbek) és a víz meg sem kottyan nekik, de az áruk kifejezetten a luxus kategória.

Sanyi a borovi fenyőnél a bükk, tölgy, akác még jóval masszívabbak - és remélhetőleg könnyebben hozzáférhetőek is itthon (sajnos ezekről kevesebbet tudok, mint az egzotikus faanyagokról :( )!

Szotyika állványa nekem tetszik, de az alsó sorra nem tennék ikráztatókat, egyszerűen praktikussági okokból - ha alatta bármit kell csinálni, kényelmetlen lesz kezelni őket szerintem, de persze kinek-mi a kényelmetlen :). Amúgy amiatt nem tartanék a dologtól, hogy üveg van az üvegen, sokkal meredekebb akváriumelrendezéseket is láttam már, amit az akváriumok gond nélkül kibírtak....

Halőrxxl: még egy régebbi hozzám intézett hozzászólásodra reagálnék: a "masszív pozdorjalap"-nál felületes voltam, ha a képeket jobban megnézed ezek fedett pozdorjalapok - aka bútorlapok. Tehát tényleg elég masszívak, bár valóban nem feltétlenül szükségesek az állvány megfelelő működéséhez, viszont valamivel jobban tűrik a vizet, könnyebb letörölgetni őket stb. A hegesztéshez messze nem értek ilyen szinten mint Te, én csak azt tanultam meg, ami a használathoz szükséges, a legfontosabbak: 45° (mármint a páka tartási szöge a felületekhez), földelés, trafó, pákakészlet, védőpajzs, hosszú vászonnadrág és kesztyű. Ha hegesztéskor a páka "kifújja" az anyagot, akkor lejjebb kell venni az áramot, ha nagyon "ragad" és nem olvaszt rendesen, akkor feljebb... Ja és persze kalapács és flex :D (a salak leverésekor vigyázni, hogy szembe ne menjen). CO-val tudom, hogy könnyebb lenne a dolog, de ilyet azért viszonylag kevés helyen tartanak háznál sajnos (nem tudom mennyivel költségesebb, de gondolom jelentősen), szerencsére trafóval is lehet némi gyakorlás - és különösen szakmai segítő közbenjárása - után olyan varratot készíteni, ami gyakorlatilag egyenértékű az egybeöntött vassal.


Egy dolgot hiányolok még a témából, a kevésbé barkácsolósaknak is kedveznék kicsit: mik a vélemények a dexion salgó polcokról? Teherbírásuk megfelelően darabolva elég tud lenni, mobilisak, könnyen alakíthatók, szóval rengeteg előnyük van. Áruk persze viszonylag magasabb... Egyéb hátrány?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #195 Írta: halőrxxl
Ha mindenképpen számít a magasság megtartása a két akváriumnál,akkor "linóleum" darabot javaslok....de arra figyelj hogy olyat válassz,aminek az alja nem habosított.Ebbe ugyanis beleszivároghat minden nem kívánatos..
Jobb lenne ha mégis vékony fa lececskékkel-esetleg vastagabb műa.csíkokkal szeparálnád őket.Már az egy centi vastag keményfa léc is megteszi,ezzel elejét veheted az oldal irányú elmozdulásból származó billegésnek is.Ajánlom természetesen minden akvárium lefedését!
De köztünk legyen szólva én nem ezt tenném...ha liquid az elképzelésed kérlek ezt is fontold meg,nálam ez működik:nagyobb akváriumokat készítenék a polcokra,ezek természetesen fűthetőek.Jön a tél...igen gazdaságtalan lenne minden kis medencébe egy-egy automata fűtő-ráadásul csak egy-két hétig kellenek a kis keltetők.Én ezért mint mondtam is egy nagyobb-és lapos medencében keltetek olyanformán,hogy ebbe rakosgatom bele a keltetőket...Minden kis medencének önálló szűrése van,de a nagy medencét fűtöm.Természetesen a nagy medencében is van egy porlasztó a fűtőtest alatt,ez segíti elő az egyenletes hőelosztást.Tapasztalataim szerint így egyetlen fűtőtesttel akár 3-5 keltetőt is "hőn tarthatok",és a nagy medence hőtehetetlensége folytán a vill.energia fogyasztás is kedvezőbben alakul.
Persze ennek is vannak gyengéi:mikor kiveszek-beteszek keltetőket a nagy medence vízszintjét mindig korrigálnom kell..és mivel a keltetőknek fedő üvege nincs erősen ajánlott a csigamentesség!!Már nem egy ikrázásom nullázódott le sajnos a rejtélyesen előbukkanó falánk csigáim miatt..ezért manapság már szigorúan csak üres-élőlények nélküli-direkt keltetőknek szánt nagy medencét alkalmazok.
Még egy dolog amit említenék,ha ezt az ötletet követnéd:a kis medencéket úgy helyezem el a nagyban,hogy a frontüvegnél is legyen egy centiméternyi hely-oldalirányban esetleg összetolhatod őket.Ez a rés szintén az egyenletes hőelosztást hivatott megoldani,hiszen itt is kissé áramlik a víz.Ajánlott eleinte több hőmérővel is kontrollálnod a keltetők hőmérsékletét,később ez elhagyható..azonban a központi "fűtő" akváriumban mindig legyen egy hőmérő,és ellenőrizgesd is!:)
Tudom hogy esetlennek számít a megoldás,de a hobbikassza ezt engedi...pár cory fajjal mindig próbálkozom a hidegebb évszakokban,és bizony néha csak pár ikra kerül a keltetőkbe-azokat pedig ajánlott egymástól külön keltetnem.Nos,ezért az efféle próbálkozás!:)
Már alig várom hogy ismét ikrákat leshessek..kelnek már,esetleg penészednek?A dátumokat mindig feljegyzem...
Sok sikert neked bármilyen megoldást választanál!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #196 Írta: szotyika
természetesen ezen én is agyaltam, hogy mit rakjak a 2 üveg közé, valami szivacsra gondoltam, de ez majd teszteléskor derül ki, hogy jó lesz e vagy sem.
De várom az ötleteket is. ;)

Tommy
Last edit: 11 éve 6 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #197 Írta: halőrxxl
Megint egy csúcs axonometrikus rajz!:)
Tudom hogy elbírják az akváriumok a súlyt-ahol egymásra rakod-de csak tennék közé valami műanyaglapocskát...borsódzik a hátam mikor két üveg éle találkozik!:D
Adja az ég hogy mielőbb elkészülj!Akkor viszont fotót rendelek majd ;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #198 Írta: szotyika
Na gábor valahogy ilyenre szeretném ha 100% kész lenne.







Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #199 Írta: halőrxxl
Olyan rajzot rittyentettél,hogy csak gyönyörködni tudok benne-és nagyon köszönöm!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #200 Írta: szotyika
Gábor már régóta tartoztam ezzel a pár képpel.:
Ez az én álványom anyi hogy egy 5x5 ös oszlopot elöröl eltávolitom és középre berakom a 7,5 x7,5 centis tartó oszlopot középre, A lényeg ha teljesen készlessz akkor ilyen formát fog ölteni.
A felső akik maradnak viszont alul és középen ilyen elrendezés lessz. Még annyi hogy az alsó kis akikra még rálessz ültetve egy egy 30x20x20 as ikra keltető aki. majd arrol is rakok képet hogy hogyan képzelem.




Tommy
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.346 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés