Az akvárium növényei

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #101 Írta: Mátéfi
Last edit: 7 éve 8 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #102 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Igen vágd le a régi leveleket az amazonaszi kardfüvek víz és helyváltozásra reagálhatnak így, majd újra kihajt.
Attila
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, mikes

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #103 Írta: mikes
mikes válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Sziasztok!

Amazonasi kardfüvem (Echinodorus bleheri) levelei a külsejüktől indulva fokozatosan fakulnak ki. Nem barnulnak, nem sárgulnak, hanem mintha átlátszóvá válnának. Gyökere szép, növekedésnek indult. Kb 1 hónapja van az akváriumban. Jbl golyót tettem alá a sóderba. 18 W-os Philips Aquarelle 10000K daylight fénycsővel világítok. Az aksi 84 liter, 40 cm magas. Lehet, hogy kevés a fény, de van még vallisneria gigantea és két kis Cryptocoryne is az aksiban, semmi bajuk, a vallisneria nő mint a dudva. Látható algám nincs. Mi lehet a baja? Megmenthető még? Érdemes levágni ezeket a leveleket? (1-2 egészséges levél van)

Köszönettel:
Mikes

Több
7 éve 9 hónapja #104 Írta: EgyGábor
EgyGábor válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Így igaz! Én is Borsodi vagyok! De pontosan Sátoraljaújhelyi!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 9 hónapja #105 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Az avatar alatti kis házikóra vidd a kurzort-megyémbéli a kolléga.
T.:Gábor

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #106 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Az országban sok helyen tudsz máltányos áron növényhez jutni, de sokat segítene, ha elárulnád, mely településen, ill. vonzáskörzetében kutakodsz.

Mary
Last edit: 7 éve 9 hónapja by mmccannon.

Több
7 éve 9 hónapja #107 Írta: EgyGábor
EgyGábor válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Sziasztok! Tudnátok nekem mondani egy boltot vagy valakit akitől tudnák olcsón venni növényt az aksimba? Még bele nem tanulok az akvarisztika rejtelmeibe nem szeretnék sok pénzt költeni a nővényekre is!
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv.:Gábor!

Több
7 éve 9 hónapja #108 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Segítséget szeretnék kérni valakítől, aki növényguru. Nem akváriumi növényről van szó, viszont olyan nagy növeledési erélyű nádféléről, amit akváriumvíz tisztítás témában próbálgatnék.

Én japán nádként ismertem, de nem az, se kínai nád.

Leírom a növényt: Sokfelé dudvaként nő, pl a Bp. Mexikói útnál is, a vonat alatt, ha átmegyünk gyalogos aluljárón, ott nő, nőtt foltban.
Gyöktörzsről szaporodik, de a gyöktörzs lágy, törhető. A gyökérzet finom, nem elágazó. A tarackolás vastag főággal, elhanyagolható gyökerekkel történik.
A növény ezen az éghajlaton tövig visszafagy.
Jó körülmények között 2 méterre is megnő, csak a vége felé ágazik el. A szár belül üreges, szeldelt, de lágy, zöld teljesen, kézzel is eltörhető.
A száraz elfagyott rész nagyon könnyen törik.
A levelek tojás alakúak, kis szárral kapcsolódnak a törzshöz. Virágzata fehér, a vékony, elágazó szárvégeken nő, apró, mézillatú.
Nagyon hirtelen nő, vastag, lágy rizómákból.

Tudtok segíteni, mi lehet ez??

Több
7 éve 10 hónapja #109 Írta: nagy.sandor77
nagy.sandor77 válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Bocs, de az előbb valamiért nem töltődtek fel a képek...:dry:

Mellékletek:

Több
7 éve 10 hónapja #110 Írta: nagy.sandor77
nagy.sandor77 válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Sziasztok!

Ma vettem észre, pontosabban ma döbbentem rá, hogy az egyik Anubiasom virágot hozott...:laugh:
Igazából nem tudom mi történt, mert közel egy éve van meg a növény, és semmit sem változtattam az akváriumon, igaz a többi is nekilódult, és csoportosan egyszerre hozzák az új leveleket.
Ha valakit esetleg érdekel, később rakok fel képet, ha már teljesen kinyílt!

További szép napot!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, saluosi

Több
7 éve 11 hónapja #111 Írta: halőrxxl
A damilok megkötésére javaslom az egyszerű csomó azon változatát,amikor nem egyszer,hanem 3x,4x vesszük át a hurkon a damilvéget.Elmondani hosszabb mint megcsinálni,és nagyon jól tart még vékony damilok esetén is!Meghúzása nedvesen a legjobb,de ne kézzel tegyük meg-esetleg bevághat!Javaslom a kiálló végek lecsípését minél rövidebbre,ehhez a kisolló,vagy a "körömcsipesz" a legjobb.
A damil vastagsága ugye...nos a túl vékony nem ok!Inkább használjunk 25-30-as vastagságút,a színekkel is játszhatunk.A barna vagy zöld/nem a neonzöld!/jónak tűnik..a színtelen bármilyen hihetetlen is jobban látszik a mi szemünknek.:)A camouflage zsinórok is esetleg jók lehetnek....a váltakozó színük követhetetlenné teszik őket-bár :evil: :D.
Legjobb lenne talán a fluorokarbon zsinór...de ne bonyolítsuk-úgyis amint lehet eltávolítjuk,ugye?
Még pár szó a vékony zsinórokról:bár a vékonyak szinte hajszálként láthatatlanok,de a velük végzett munka nehézkes..gyakorlatlanabbak nehezen bújtatják át a kis furatokon,a növényekbe bevághatnak ha túl feszesre húzzuk.
A fonott zsinórok bivalyerősek-de minek?Ráadásul drágák,és hihetetlen lágyságuk miatt az idegbaj kapna el minket mire egy ágas-bogas Anubiast felkötnénk vele.Nem beszélve arról,hogy elemi szálaik is olyan erősek-ha kibomlana pár belőlük-hogy halainkat rabul ejthetik...némely hal "érdes"pikkelye,páncélja könnyedén beleakad.Tehát ha lehet monofilt használjunk-a tapasztalatokat szívesen olvasnám tőletek!
Top ötlet,ami nulla forintba kerül:a horgászok ilyenkor télen cserélik a zsinórokat frissre...kérjetek ismerőseitektől!Minek 100m-t megvenni ha életünk végéig nem használjuk föl?;)

Több
7 éve 11 hónapja #112 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
a tiszta pamut cérna magától elbomlik a vízben. sajnos ezt úgy vettem észre, hogy a szűrőanyagok zsákját evvel vartam - aztán most szanaszét van minden, kavicsonként kéne kiszedni a szűrőből.

Nedőzz!

Több
7 éve 11 hónapja #113 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Az akvárium növényei témában
Lehet hogy damil lesz. mert azt könnyebb irányítani a csipesszel.

Több
7 éve 11 hónapja #114 Írta: mmccannon
Óvatosan a cérnékkal, nekem az ancik simán elrágták. A baj akkor van, ha műszálas cérnával dolgozol - sajnos azt használtam -, mert az nem "szalad át" az anci belén. Ha lehet színtelen pamutcérnát, vagy inkább damilt használj.

Mary

Több
7 éve 11 hónapja #115 Írta: jocopoco95
Nem teljesen erre gondoltam. Ugye a bujkáló mivoltát is szeretném megőrizni. Szóval a 2 hosszanti végénél kezdeném a munkálatot. Először az egyik végét levágnám a fleksz segítségével a másikon pedig a sötétebb foltokból kettőt kifúrnék a szellőzés szempontjából. Aztán a növényt rápróbálgatnám hogy mutasson is és ha megvan akkor 4 pici lyukat ahogy említetted egy máshoz közel fúrva abba cérnát fűzve rákötözném a kókuszra. A cérnát idővel a gyökerek szétfeszítik és akkor levágom a lelógó részeket, a gyökerek amúgy is eltakarják a cérnát ha marad. Bár ha a gyökerek megtalálják az utat a cérnák mentén a kókusz belseje felé akkor szerintem megrepedhet a dió, bár nem hinném, de fő a biztonság. A gyökerek pedig a kókusz külsején kellene hogy nőjenek. és ha ott leérnek a kavicsra és belenő akkor a nagyobb kavicsot kivehetem a kókuszból és akkor már a növény fogja helyén tartani a kókuszt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 11 hónapja #116 Írta: halőrxxl
Tehát mint egy kis csuprot,felfelé fordítva szándékozod használni....nem rossz!
Javaslom hogy a furatokat minél közelebb fúrd egymáshoz,mert ellenkező esetben a nagy távon átívelő cérna esetleg rabul ejtheti halaidat!A megfelelő kötöző eszközre nézve már vannak jó ötletek a honlapon-sőt a növényeseknél is utánanézhetsz-én magam damilt használok,amit a növény megkapaszkodása után eltávolítok.
Ötlet:nyugodtan töltsd meg félig aljzattal a kókuszt....így stabil is lesz,és az Anubias gyöktörzséből előtörő gyökerek hamarabb találnak támasztékot,és tápanyagot is.A nana nagyon jó választás erre a célra,sok sikert!

Több
7 éve 11 hónapja #117 Írta: jocopoco95
Arra gondoltam, hogy miután látom a növényke formáját akkor fúrok 4 lyukat a tetején és cérnával rá erősítem a növényt. És amíg nem ér le a gyökere az aljzatig addig bele teszek egy kavicsot a kókuszba ami remélhetőleg nem engedi annyira mozogni.

Több
7 éve 11 hónapja #118 Írta: mmccannon
Persze, de inkább arra lennék kíváncsi, miként akarod rákötözni. A formája (kókusz) eléggé nagy fantáziát igényel ilyentén... :cheer:

Mary

Több
7 éve 11 hónapja #119 Írta: jocopoco95
Sziasztok.
Ha a kókuszdióra kötözök Anubias barteri var. nana-t az képes lesz ránőni a kókuszra?

Több
7 éve 11 hónapja #120 Írta: mmccannon
Sokszor - anyagi megfontolásból is - nem kapcsolom fel a világítást, télen rövidebb ideig világítok, ill. nem cserélem a csöveket 6 havonta. Nem szeretem a tökéleteset.

DE

Nigro, Lantos Viktor, Oliver Knott hatással voltak rám, és ki akarom próbálni egy növényes medence megalkotását.

Mary

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.477 másodperc