Vízkezelés

Több
8 éve 1 hónapja #161 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Pasa, szerinted a C vitaminos klórtalanítás alkalmazható esetünkben?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hónapja #162 Írta: Mátéfi
Köszi, erre voltam igazán kíváncsi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hónapja #163 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Szia Gyula!

Ez egy egyszerű "tablettás" módszeren alapuló teszter. Van két cella, amelybe bele kell rakni az adott indikátor-tablettát és ezt követően minkét cellát vízzel kell feltölteni. A tabletták feloldódását követően elszíneződés látható, melyet összehasonlítva a színskálával, könnyen megállapíthatóak a minta paraméterei. Egyébként medencék vízminőségének a mérésénél alkalmazzák.

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
8 éve 1 hónapja #164 Írta: Mátéfi
Látom rosszul kérdeztem...
Azt szerettem volna kérdezni, hogy milyen elven működhet: Csepegtetős? Vagy gyárilag lehet benne a reagens? Valakinek van ismerete vagy tapasztalata, mert bevallom én még nem láttam ilyen tesztert.

Több
8 éve 1 hónapja #165 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Szia!
Én nézegettem ezt a "műszert",de egy gyenge tippen kívül többre nem telik!:(
Érzésem szerint ez egy egyszerű ivóvíz teszter,mely megmutatja valamiféle szín eltéréssel annak kötött aktív klórtartalmát is.Mint tudjuk ennek határértéke 3.0 mg/l,és éppen ezt látom az "Ideal"megjelölés melletti kapcsos zárójel által befogott mező közepén...
A jobb oldali skála nem kérdés...
De kíváncsivá tettél..mi ez?:)
T.:Gábor

Több
8 éve 1 hónapja #166 Írta: Mátéfi
...még jut eszembe....most még van zöld diólevél, szedjetek és felakasztva árnyékos helyen szárítsátok meg. Jól jöhet majd. Napon nem jó szárítani és csak a zölden gyűjtött jó!

Több
8 éve 1 hónapja #167 Írta: Mátéfi
Ez milyen mérő lehet?

Több
8 éve 1 hónapja #168 Írta: halőrxxl
Sajnos nálam mindig van..hullámpala a tető,még 86-ban készült.Időközben a felületén megtelepedett néhol a moha foltokban.Errefelé jellemzően vegyes tüzelés van,a szomszédomban pedig autókat szerelnek..szóval a tetőm sose tiszta sajnos,és a kosz a pórusokban is megülhet.:(
Ezért bár én is szedtem egy kis vizet most,okvetlenül átszűröm.Még így is fog lenni némi üledék,de ez már olyan finom,hogy közönséges szűrőmédián nem bírom megfogni.Akinek Lindab lemezes tetője,vagy még sima tetőfedő anyaga van fönn az nyilván álomszép vizet foghat...
Másik kérdés,hogy ha úgy tenném el a vizet hogy nem szűrném csak huzamosabb időn át ülepíteném mi történne? Aggályosnak gondolom a közben oldódó dolgokat,ráadásul mérni sem tudnám:(Félek hogy értékesnek tekintett,és óvott halaimat valami olyannak tenném ki amiről sejtelmem nincs-nos az én szerencsétlen gyűjtési lehetőségem mellett ezért óvatoskodom.
Tanulság számomra is:a fővárosban is lehet gyűjteni ha megfelelőek a körülmények..

Több
8 éve 1 hónapja #169 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Simán a tetőről. Szépen leülepszik, ha van is benne valami.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, jocopoco95

Több
8 éve 1 hónapja #170 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Sziasztok.
nagy eső jött és gondoltam gyűjtok egy kis eső vizet így aztàn meg vàrtam amíg jòl lemossa hàztetőt. Aztàn alá raktamegy vödröt a csatornának. Na most azért mosott bele szemetet a fáròl. Ezt azért még bele tehetem vagy ne? ti hogy gyűjtitek az esővizet?

Több
8 éve 2 hónapja #171 Írta: halőrxxl
Nem így értettem..én sajnálnám a lágyvizet a guppiktól!:)Poén ez is..más halakat tartok,ezért vagyok elvakult.
2 milla?Itt is...se áruk,se normálisan fizető munkahely-de hagyjuk.:(

Több
8 éve 2 hónapja #172 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
gábor a lako ingatlanok 2 milliotol kezdödnek :laugh:
a guppikat srí-lankán csak lágyvizben nevelik ezért olyan gigásziak.
Sőt most hogy 100% vizcsere volt a pandák gyors meghajigáltak 50-60 ikrával is. a vízcsere pontosan 17:00 kor fejeződőtt be , ekkor mentek vissza az akiba, és még mindig tojnak a pandák :lol:
természetesen megteszem amit kérsz és bemérek egy pár vizet itt a környéken és felteszem ide .

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 2 hónapja #173 Írta: halőrxxl
A guppi/lágy víz vonulatot nem erőltetném..de leszel szives a mellettetek lévő lakóingatlan eladási árát megkérdezni nekem és családomnak-és hogy vihetem-e a kedves hegyeinket is innen Borsodból?
Csak poén persze....sajnos csak poén:(Csúcs a vized..egy RO-val évekig lehetne ebből a vízből igazi lágyat csinálni-akkor aztán jaj a lágyvizes halaknak:)..a kevert vízben minden otthon érezné magát-mondom ezt az Amazonas és hasonló vizek lakóiról.
Viszont a langyos vizet inni nem szeretem..na ez az egyetlen igazi oka amiért csak nem költözünk! :D
Te..egy slagot nem húznánk ki erre felénk?
Ui.:Nem volna kedved pár felétek található víz paramétereit megmérni?

Több
8 éve 2 hónapja #174 Írta: szotyika
áldom a sorsot hogy ilyen helyen lakhatok , van elönye és hátránya de minden megoldható csak akarni kell. ezt a modszert nem azért raktam ki hogy mostantol mindenki igy cseréljen vizet, ezt azért raktam ki mert ilyen is létezik , a guppyk imádják söt 1 hónaposan elérik miatta a1,5 -2 cm ami ugyebár nem kis növekedési teljesitmény. sajnos nem tudom hogy ennek pontosan mi az oka. de remélem egyszer rá tudok majd jönni. lehet hogy csak a kaja de mivan ha a vizem igen jotékonyhatással van a növekedési hormonokra.;)

Tommy

Több
8 éve 2 hónapja #175 Írta: szotyika
Na most pár embernél tuti kiveri a biztositékot :lol: .
Én hogyan csinálom a vízlágyitást.
első fogok egy slagot( tömlöt) rácsatlakoztatom a csapra. megnyitom és már zubog is az akiba :lol:

és 20 percel később: ;)

nulla klór víz 4-6 nk° pH 7. ja és alapbol 24 °C fokos a víz.
bakter ez jön a csapbol :laugh:

szoval ha valaki szeretne ilyen szuper vizlágyitót az költözzön Sarkadkereszturra :laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 2 hónapja #176 Írta: halőrxxl
Pillanatokkal ezelőtt olvastam nála-és éppen a kommentednek megfelelően gondolom én is.Tanulságosak a képek..köszönöm neki is.

Több
8 éve 2 hónapja #177 Írta: Mátéfi
Luis Alberto barátom gondolt egyet és egy év használat után szétkapta az ozmo berendezésének a szűrőit. Íme a képek:

A saját kútvizét szűrte vele melynek paraméterei dgh 12, ph 7,1
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 4 hónapja #178 Írta: Mátéfi
Találtam itt egy anyagot a víz aktív klórtartalmának meghatározásáról jodometriás módszerrel:

http://www2.sci.u-szeged.hu/inorg/K_AKL.pdf

Kérdésem a kémiában jártasabbak felé:

a Nátrium-tioszulfát = a szakboltokban kapható "antiklór"-al?

Több
8 éve 5 hónapja #179 Írta: halőrxxl
Jól haladsz...nekünk is öröm ha meglátásainkat lekövetve teszel a sikerért,és aktívan részt veszel a sikered elérése érdekében!Tehát én is köszönöm hogy segítesz,és visszajelzel!:)
Levegőztetődet a következőképpen használd:helyezd olyan helyre ahol nem zavaró a "brummogása",és esetleg egy hosszabb légvezetékkel vezesd a levegőt a felhasználási helyre.Sokak problémája a duruzsoló pumpa,erre -bár triviálisnak tűnik-jó megoldás lehet esetleg a ruhásszekrényben való elhelyezés is;)..Egy hangszigetelt doboz lenne az ideális,de ez munkásabb-tehát próbáld csak ki a szekrényt!:)
A szükséges levegő mennyiségét valóban beállítani szükséges vagy a cső elszorításával,vagy pedig egy erre használatos csapocska beiktatásával.Nem kell attól tartanod hogy amennyiben elszorítod a levegőt,a pumpád hamarabb tönkremegy-sőt pl. a Sera kifejezetten írja is hogy ne vezessük el szabadon a nem szükséges levegőt,mert az a membránok idő előtti elhasználódásához vezethet.Ergo annyi levegőt alkalmazz,ami sem halaidat,sem növényeidet nem zavarja-és igen:folyamatos beoldás szükséges!Egy slusszpoén ha már a Sera pumpákat említettem:a legnagyobb pumpánál akár megteheted azt is,hogy egy komplett egységet kiveszel...ekkor két kivezetésessé válik a pumpád,feleannyi levegővel.Írom mindezt a Sera 550R típusról.

Több
8 éve 5 hónapja #180 Írta: katona.t
katona.t válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Csináltam vízcseréket (2x 30%), vettem még egy napfényes csövet a növényes mellé és egy normális levegőztetőt a kicsi helyett. Az egyik fajta növény látványos növésnek indult már 2 nap után és a halak sem pipáznak annyit, bár egy kicsit még igen. Szóval megoldódni látszik a dolog. Már csak a fehér vitorlásomat kellene elpasszolni valakinek. Köszönöm a segítséget mindegyikőtöknek! :)

Még annyit, hogy a levegőztetőt hogy használjam? Ha nem szorítom el a csövet, akkor pezseg az egész akvárium. Gondolom éjszakára ne kapcsoljam ki, a co2 miatt... de így tudnak majd pihenni a halak?

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.419 másodperc