Díszhalak tartása, társítása

Több
12 éve 3 hónapja #201 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Üdv. Van 4 fátyolfarkú aranyhalam 6 páncélos harcsával (2 albino) és jól megvannak egy 120 literes aksiban. A víz 23 fokos, de a cél a 24-25 fok. Az aranyhal 10-25 fokig érzi jól magát a cory 21-28 fokig. Semmi probléma nincs a két faj között. Évekkel ezelőtt, még kisgyerek koromban tartottam votorlást, molly-t, xifot, aranyhalat, cory-t egy akváriumban és nem csipkelődtek, nem bántották egymást, nem volt gond a hőmérséklettel is, mert átlagosan akkor is 24 fokos volt a víz. Viszont idősebb fejjel utánaolvasva mindenütt azt találni, hogy aranyhal mellé semmi mást se telepítsünk, holott nekem már voltak társas aksiban is.

véleményetekre lennék kíváncsi a témával kapcsolatban. Meg lehet-e próbálni újabb halakat tenni melléjük? Ha igen, milyeneket?

Köszi előre is a választ!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja #202 Írta: Yoker
Yoker válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Igen tisztában vagyok vele hogy nincs mini.!a 4 vitorlást felhajtottam,szépen tátognak, de hidegen hadja őket az a 10 neon.sztem nem para :) Ekkora naggyábol mindegyik mint a képen,
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja #203 Írta: witamin
witamin válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Szia! Ez az összeállítás maradhat, a zebradánió többet is elbírna, hasonlóan csapathal, mint a neon. Azt gondolom nem sok a 4-4 vitorlás és gurámi, mivel inkább kistestű halakat teszel melléjük. Bár a felnőtt vitorlások szívesen levadásszák az apró, csillogó neonhalakat. A neont csak kis vitorlások mellé tedd. Ami kilóg a sorból az a cápaharcsa, ahogyan Peters is írta igen nagyra nőhet, kinőheti az akváriumodat és komolyan veszélyeztetné a többi halat. Nem véletlenül étkezési halként is árusítják. A mini cápaharcsa kifejezéssel gondolom a mostani méretére gondoltál.
üdv
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Yoker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #204 Írta: peters
peters válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Nincs olyan, hogy mini cápaharcsa. Az általad említett Pangasius faj a természetben kb. 1 méteresre nő meg!
A többi rendben!
Last edit: 12 éve 4 hónapja by peters.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja #205 Írta: Yoker
Yoker válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
A 4 vitorlás és négy gurámi nem lenne sok?Lenne melettük 10 neon 3 zebra dánió egy betta nőstény 5 guppi mini cápa harcsa (Pangasius hypophtalmus) 1 anci és 2 kék pajzsos aszűrőm egy eheimm 22 13 as eheim.Nos? :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja #206 Írta: witamin
witamin válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Szia!
Én azt mondom a vitorlás és kék gurámi nem zárja ki egymást, tarthatod őket együtt. A 112 literes nem olyan nagy, de megfelelő méret. Mondjuk alsó határ a vitorlásoknak. Nem csak párban tarthatóak, én jobban szeretem az utóbbi időben a kisebb csapatot minden halból, mert megoszlik a halak figyelme egymás közt, a domináns egyedek nem csak egyet piszkálnak, ha csapat van. 4 vitorlás és 4 gurámi nem rossz, bár több nagyobb halat már ne sokat tegyél melléjük. De mondom, ha szép kifejlett vitorlásokat szeretnél, akkor azoknak nagyobb kell.
Üdv: witamin
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Yoker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja #207 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
érdekes dologra lettem figyelmes a minap. Több mint egy hete vettem egy pár vörös torkú sügeret és utálják az endler guppit (mármint megenni) a szivárványos guppit felfalták mindet, de az endlerekhez valami oknál fogva nem nyúlnak se a kifejlett állatokhoz sem az újszülöttekhez. de ez igaz a többi sügeremre is. Na ez mitöl van.
mielött bárki félre értené nem azért tartok endlert meg szivárványos guppit hogy kaja legyen belölük,

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 4 hónapja #208 Írta: Yoker
Yoker válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!kérdésem a következő lenne.Gurámit(Kék) és vitorlás halat lehet együtt tartani?112 l es akváriumom van!És jol tudom hogy őket csak párban érdemes?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #209 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában

mbildiko beküldte: 112 l-es akváriumom van a következő halakkal:
6 Black, 3 Dalmata molly
5 Rózsalazac,
6 Királylazac,
9 Neon,
6 Kantáros harcsa,
1 Anci
Teljesen kezdőként a tanácsokat Tőletek kaptam, köszönöm most is.
Egy dologgal azonban folyamatosan küzdök és ezek a barna csigák, melyek szedegetése mindennapos programot jelentenek és eszik a növényeimet,
Két tanácsot kaptam: 1.Botia lohachatak
2. Anentome helena
Én a halak mellett lennék. Mit tanácsoltok? Mennyi legyen belőlük? A meglévőkkel kijönnének?
Köszönöm szépen most is a tanácsot!

Pasa beküldte: Mindkét megoldás korrekt. A Botia látványosabb, de gyorsabb, a csigaevő csiga lassabban adja a kívánt eredményt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #210 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Igen, simán kijönnek egymással.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: v.kata6

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #211 Írta: v.kata6
v.kata6 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Jah, még egy kérdés: a két törpesügér hím ki fog jönni egymással?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #212 Írta: v.kata6
v.kata6 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Szia! Igen ancistrusra gondoltam :)Köszönöm a segítséget! A black mollit a színe miatt szerettem volna, mert nagyon tetszik, h fekete és nem igazán találtam mást, ami hasonlítana rá...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #213 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Szia!

Szerintem bőven elég 1 db algaevő, amennyiben Ancistrusra gondoltál.
Az eleven szülőket nem tenném bele, hanem a neonhalak számát növelném meg 20-ra.
A törpe sügerek részére gondoskodni kell valamilyen búvóhelyről pld félbevágott kókuszdió héja.
A csigákkal óvatosan! Pomacea diffusa-t ajánlok.

A javaslataimat megfogadva pont jó létszámot kapsz ;) .
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: v.kata6

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #214 Írta: v.kata6
v.kata6 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Tervezem, hogy elkezdek foglalkozni az akvarisztikával. Eddig csak bettám volt/van pár csigával, de most szeretnék nagyobb akváriumot több hallal. 112 l - es akváriumot néztem ki és a következő halakat szeretném bele:

- 1 pár ramirezi
- 1 pár kakadu törpesügér vagy 1 hím és két nöstény
- 1 pár törpe gurámi
- 2 algaevő
- 10-12 neonhal
- 5 platti
- 4 black molli
- 2-3 csiga

A kicsi garnélák is tetszenek, de azt olvastam, hogy a ramirezi miatt ez nem szerencsés...
Szerintetek megfelelő ez az összeállítás? Nem túl kevés/ sok? Vagy esetleg vannak olyan halak, amelyek nem jönnek ki jól egymással?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #215 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában

BarbAnya beküldte: Sziasztok!
Van egy 50 l-es akváriumom,él benne 2 nagyon-törpe harcsa meg százvalahány csiguci, átlag 5 mm nagyok. Van sok növény, világítás, némi fűtés, de levegőztető nincs, mert zúg. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen halakat érdemes beletenni.
Köszi!

aquad beküldte: A csigák számát csökkentsd kilencvenegynéhánnyal, vegyél egy olyan levegőztetőt ami nem zavar, vagy oldd meg, hogy halkabb legyen (erről lehet olvasni sok helyen)és utána térjünk vissza az eredeti kérdésedre.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #216 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Ha kialakítasz vagy teszel megfelelő búvóhelyet a medencébe akkor rakhatsz bele garnélát. Búvóhely lehet jávai moha vagy csigaház nagyobb méretű. Mert a garnélák a vedléskor a legsebezhetőek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, jocopoco95

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #217 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
egyenlőre nem akarok tenyésztéssel foglalkozni idő hiány miatt.
köszönöm az eddigi válaszod.
Akkor viszont milyen garnélát ajánlasz vagy tegyek le róluk?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #218 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
ha nem tenyészteni akarod akkor a társas medencében elvannak a többi hasonló igényű halakkal

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #219 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
más részt kinek van tapasztalata a pillangó törpesügérek tartásával kapcsolatban sajnos amiket eddig olvastam róluk vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. ha valaki tud valamit róluk szívesen várom a tanácsokat és a tapasztalatokat. Mire vagyok kíváncsi könnyű-e őket tartani esetleg van valami speciális igényük. minden infónak örülök.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 6 hónapja #220 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Díszhalak tartása, társítása témában
Valószínűleg nem volt megfelelő búvóhely és megcsipkedhették a halak és ezért pusztult el.
A pillangótarka sügér miatt én nem tennék bele kisméretű garnélát.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, jocopoco95

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.224 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés