Díszhalak tartása, társítása

Több
16 éve 1 hete #321 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Mit kezdjek a nagyon-nagyon agresszív him szumimmal?Ma hoztam mellé még 4 szumit.Az lett az eredménye,hogy most már 5 halat hajt a "halálba".Segítene valaki?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hete #322 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Szerencsés esetben minden olyan békés fajjal társítható amely hasonló körülményeket igényel. Az általad említett csipkedés alapvetõen nem agresszivitás miatt történt, már kíváncsiságból is nekimehetnek az új jövevénynek, bármennyire is békések a meglevõ lakók.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hete #323 Írta: zacc
zacc válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Tegnap vettem egy gyönyörûszép betta hímet.
Mire este haza értem úgy megcsípkedték , hogy úgy nézett ki mint egy nõstény és elõ sem jött.(bent volt egy kerámiadíszben)
Van egy arany ramim rá tippltem mert õ mindenkit kerget úgyhogy elkülönítettem.
Ma hazajöttem ebédelni és látom , hogy a császárlazacok is csipkedik a betta meg menekül faltól-falig.
Az lett a vége , hogy a bettámat kellett elkülönítnem.
Kérdezném a bettát milyen halakkal lehet társítani?

Elõre is köszi a válaszokat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • adrika72
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 2 hónapja #324 Írta: adrika72
adrika72 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Én azutám érdeklödnék,hogy most 110l akváriumban vannak a sügereim/afrikai,6 db/ át lesznek rakva egy 360 l -be, ezután lehet-e még hozzá rakni úgyan olyanokat vagy esetleg más fajta sügereket. A választ elöre is köszi. Adrienn!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 2 hónapja #325 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
1 hím, 3-4 nõstény

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • ZOXI
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 2 hónapja #326 Írta: ZOXI
ZOXI válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Tenyészállatot...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 2 hónapja #327 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Ivadékokat vagy tenyészállatot?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • ZOXI
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 2 hónapja #328 Írta: ZOXI
ZOXI válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Hy!

Azt szeretném megkérdezni h egy 50 literes akváriumban, hány ancit tarthatok...?

A választ elõre is köszönöm... :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 2 hónapja #329 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
raina:
Lehetõleg többet tarts együtt, néhány példánynak már 100-150 literes akvárium megfelelõ, jó szûréssel. Más halfajt nem tennék melléjük.

kiváncsi:
Ekkora akváriumnál, ha sok az ecsetalga jobban jársz ha újraindítod. A kis anciknak néhány hónapig elég lesz a hely, aztán nem. Egy 15-18W-os napfényes fénycsõ elég a világításnak (nem a világítás hiánya miatt van algád). Csinálj rendszeres részleges vízcserét és legyen jó szûrésed.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 2 hónapja #330 Írta: kiváncsi
kiváncsi válaszolt Re: AM Postaláda témában
Üdv Mindenkinek: 5o l-es akváriumom van 2 alganyalóval, 1 házmesterrel,1 him sziámival, és 3black mollyval. Most leikráztak az alganyalók / kb. 12-15 kis alganyaló + 5 kis bblack molly / Meddig elég nekik a hely? Szeretném még tudni milyen világitást alkalmazzak, mert elég sûrû ecsetalga telepedett meg a növényeken?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #331 Írta: raina
raina válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
hallo, éltek még? mármint ezen a topikon. Most találtm meg, bocs a pocsék helyesírásomért, német vagyok és csak tanulok a magyart... Most gondolkodok egy aquáriumban, nagyon tetszik a fágyolfarku aranyhal. Sajnos fogalmom nincs, hogy mi lenne jobb, egyet egyedül, más halakkal együtt, mekora aqáriumban...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #332 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
archarc!

A frontosak esetén az alsó határt 500-600 liternél húznám meg, de ha nagyobb ennél az még jobb. Ideális esetben a hímek 30 cm-re megnõnek.

A 300 literesben ideig-óráig "ellesznek", de mindenképpen venned kell nekik egy nagyobbat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #333 Írta: archarc
archarc válaszolt Re: Az akvárium szûrése témában
sziasztok!

szerintetek 300 literes aksiba Kék búbosfejû sügér Cyphotilapia frontosa "Zaire blue" el van??? vagy az nagyon kevés neki??

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #334 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Szerintem nincs erre ilyen szabály, esetleg némi irányadásnak jó lehet egyes kistestû fajoknál, de mielõtt nekiláttok gyorsan kiszámolni cm/l-ben mennyi számít túlzsúfoltnak sok szempontot figyelembe kell venni. Nemcsak a felnõtt halak testméretét kell alapul venni, hanem az egyes fajok igénye és viselkedése is eltér ezt se felejtsük el, pl. oxigénigény, területvédelem, agresszivitás, mozgásigény, táplálék, vízminõség, búvóhely stb. Fontos az is hogy az adott halfajnak megfelelõ-e a szûrés és az áramlás. Sok esetben az sem mindegy milyen méretei vannak az akváriumnak.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #335 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Szerintem egy ekkora akváriumba még pont elmegy ennyi hal, de többet már semmiképp ne tegyél bele!
Különben úgy szoktak számolni, hogy összeadják az akváriumban lévõ halak hosszát cm-ben, és annyi halat szabad beletenni, ahágy literes az akváriumod: pl a te esetedben ha ez a szám meghaladja a 130 cm-t, akkor túlzsúfoltnak mondanám! Ebbe a számba azt is bele kell kalkulálni, hogy a halaid nõni is fognak. Szerintem késõbb gondod lehet a vitorlásokkal, mert ha nagyok, akkor szívesen elfogyasztják a kisebb halakat: pl guppi, neon, ékfoltos razbóra.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #336 Írta: andrasow
andrasow válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Mi számít túlzsúfoltnak??

17guppi; 17neon; 2vitorlás; 2páncélos harcsa; 2bócia; 5ékfoltú ennyien vannak 130L-ben.

Van erre szabály, hogy db hal/liter (kis testû halakra)?

üdv.: andrasow

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #337 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Az elevenszülõk inkább keményebb, a törpesügérek pedig a lágyabb vizet kedvelik így nem túl szerencsés õket társítani. A kalászhalak csapathalak, nagy úszóteret kívánnak. Esetleg kisebbre növõ fajokból választhatsz, a nagyobb testûeknek hamar kicsi lesz ekkora akvárium.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #338 Írta: Kingdef
Kingdef válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Egy 160 literes akvariumba szeretnek a meglevo halaim melle valami kulonlegesebb peldanyokat beszerezni. Most 10 xifo es 10 platti el 10 corydoras mellett. Par torpesugeren vagy kalaszhalon gondolkoztam, de nem tudom mi lenne a jo dontes a halak szempontjabol :)

Elore is koszonom!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #339 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Átlagos csapvíz megfelel a tartásukhoz, 24-30°C vízhõmérséklet. Sok növényi táplálékkal, jó minõségû száraz és fagyasztott eleséggel etethetõ.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #340 Írta: RedBéla
RedBéla válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása témában
Sziasztok!

Nemrég kezdtem el a halakkal foglalkozni ezért lehet hogy, a kérdésem kicsit butácska lesz. Milyen taartási körülményeket kell biztosítanom néhány molly számára?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.351 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés