18 december 2017

Díszhalak etetése

Több
3 éve 8 hónapja #101 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Kitűnő-javaslom hogy a hasonlóakat privátban intézzük!;)
"Szorgalmi" feladatom is lenne számodra ha van hét közben némi szabadidőd:fel kellene térképezned a környéketeket planktonozási célzattal felkereshető vizek szempontjából!Amennyire te elhivatott és érdeklődő vagy-és amilyen lelkesedéssel etetsz élővel-úgy gondolom nagy élvezet lenne számodra ha saját gyűjtésű planktonnal is etethetnéd kedvenceidet.:) Egyáltalán nem tartom még azt sem elképzelhetetlennek hogy néha ha a büdzsém engedi én is beszálljak egy közös planktonozásra,és ha eredménnyel járunk egy közös blogban-mikroszkópos felvételekkel,stb-bemutassuk hogy erre mifelénk hogy is néz ki egy hegyvidéki jó hangulatú közös planktonozás...Rendkívül örülök annak hogy megismertelek,így már nem érzem magam olyan elveszettnek errefelé.:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 8 hónapja #102 Írta: djguard
djguard válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Gábor! Ózdot elintéztem, a javaslatodra, jövő héten csütörtökön lehet menni, ha úgy gondolod, felveszlek.
János
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 8 hónapja #103 Írta: djguard
Üdvözlök mindenkit!
Volna egy kérdésem, szeretném, ha valaki megerősítene, vagy nem: Két akváriumomban olyan férgeket fedeztem fel, mint a tubi, csak miniatűrben, 1-2cm-esek, virgoncan tekergőznek, ha fellazítom a talajt. az üvegnél látszik, hogy kisebb telepekben tanyáznak, ugyanúgy tekergőznek a kiálló végükkel. Ezelőtt ezekben a medencékben sosem etettem tubival, de a többiben is csak néhány nagytakarítással ezelőtt. Kivettem egy párgombócot és odaadtam a coryknak, meg a guppiknak, mondanom sem kell nagy tülekedés volt érte, hamar elfogyott. van erre magyarázat? amit készítettem fotót, azon csak én tudom, hol vannak, de végső esetben felrakom. Előre is köszi a választ, vagy magyarázatot.
Üdv: János

Több
3 éve 8 hónapja #104 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Ha jól értem, sórákot szeretnél felnevelni?

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #105 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
andikari küldte be:

Sziasztok!

Kicsit fiatal, és tudatlan vagyok még ide, de nekem nagyon tetszik ez a weblap, ráadásul pont segítségre szorulnék, mert most lesznek sórákjaim, de nem tudom mit kell nekik adni eledelnek!

Kérlek ha lehet,akkor hamar válaszoljatok és minél több info, annál jobb. Amúgy most 11 éves vagyok, és imádok mindenféle állatot!

köszönöm a segítségeteket: andikari!
Utolsó szerkesztés: 3 éve 8 hónapja Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
3 éve 9 hónapja #106 Írta: NorbiD
NorbiD válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Eljott a várva várt nap, megkaptam a grindaljaimat, (ajandek lonak ne nezd a fogad, vagy ajandek szesznek ne nezd a fokat :-) ) szoval. mohan tartott grindalok (meg 1 cm vasatagsagu sincsen)es csak tejfolel etetve, deviszont tele van a doboz valami atkákal, barnák es nagyobbak mint az enyemeim, ezekrol az atkakrol olvastam mar, grindal tenyeszet mellett nagyon jol szaporodik az is, olvastam egy metodust,hogy hogyan lehetne toluk megszabadulni, kesziteni kell egy uj tenyeszetet, de a grindalokat a regibol, lemosni egy edenybe es abban tartani 1 napot(tulelik), 1 nap utan a grindalokat lehet az uj dobozba betenni es remelhetoleg nem kerul bele ezekbol az atkakbol. valahogy igy fogom en is megszabaditani a grindaljaimat az atkaktol. ha esetleg tudtok mas megoldast akkor legyszives osszatok meg velem, barmi is az, de mondjuk ne irjatok azt,hogy lokjem ki az egeszet,mert el van atkasodva a tenyeszet. :-)
En mas kajat is ki fogok probalni, tesztelni fogom,hogy mit szeretnek még.
Aljzatot is fogok tesztelni, lattam valami virag folded, deviszont erdekelne,hogy hanyas Ph-st vegyek? van nagyobb es kisebb Ph-s is.

Jovok majd meg a fejlemenyekkel, de azt megtanultam,hogy turelem rozsat terem.

Udv,
Norbi

Több
3 éve 9 hónapja #107 Írta: halőrxxl
Norbi-ha szólíthatlak így-egyre többen vagytok a fórumon,és ismerőseim között is külföldiek!Igen megtisztelő hogy úgy érzitek hasznos lehet ide is beregisztrálni-mi itthoni magyarok pedig örömmel olvassuk a ti praktikáitokat is!
A grindálokkal kapcsolatosan remekül gondolkodsz-nem győzzük elégszer kihangsúlyozni,hogy új eleség,közeg,esetleg más klimatikus viszonyok stb. esetén az eredeti jól termelő kultúrákat mindig meg kell tartani-pontosabban pontosan úgy és ott kell készíteni "biztonsági kultúrákat" is!Nagyon kínos ha az ember környékén alig van akvarista akitől be lehetne szerezni,és bizony akkor tanulja meg az ember becsülni őket amikor elfogynak,vagy kezdenek kipusztulni.
A kis "valamicsodákkal" kapcsolatosan,és úgy általában is:semmivel sem kell sietned,ha véletlenül valami elfelejtődik vagy nem időben készül el az nem gáz.Itt ezen a fórumon nagyon jó az a kialakult gyakorlat hogy a kezdők is elmondják a gondolataikat,még akkor is ha az szöges ellentétben áll a régebbiek tapasztalataival.Egyeztetünk,vitázunk(nem személyeskedve vitatkozunk!),fórumozunk...én pedig üdvözöllek a fórumon,érezd jól magad!
Ui.:szóval fehérek a kis mászkálók..lehetséges hogy mégis vissza kel térnünk az alapokhoz?

Több
3 éve 9 hónapja #108 Írta: NorbiD
Hát ezek fehérek, hetvegen eloveszem akkor es keszitek kepeket a tenyeszetrol,
jelenleg elevenszulo halaim vannak + par neon halam es 4 corym,
Meg kezdo vagyok akvarisztika teren is, de mar tervben van nagyobb akvarium is, halakon meg nem gondolkoztam, de egy nanot is akarok az endler guppyjaimnak, mert itt romaniaban jelenleg nagy piaca van. Ma fogom megkapni a grindalokat, izgatott is vagyok,hogy hogyan fogom tudni nevelni/szaporitani/tartani oket.(fog e sikerulni/nem fog sikerulni) akitol kapom, az mohan tartja es tejfolel/tejfolben aztatot kenyerel eteti oket, de en ki fogom probalni a kutya eledelet, zabpehely is es a tejport is. de ezt mar cask akkor ha kulon tenyeszetet inditok.
Udv,

Több
3 éve 9 hónapja #109 Írta: halőrxxl
Nem baj-ha ilyen barna kis mászkáló gömböcskéket látsz valóban gondolhatsz atkára,és nem vonom kétségbe azt sem hogy a grindáloknak megfelelő körülmények között igencsak szaporák-sajna nálam is!Táplálékkonkurensek,és nálam a grindál lenne a fontos,az atkákat meg messzire kerülném..
Milyen halaknak adod?Továbbá nyugodtan illessz be egész kultúrát mutató képet,hogy lássuk mennyire szaporák...ha megfelelő felbontásban készíted a képet a lehető legközelebbről,esetleg egy képszerkesztő programmal kinagyíthatod az atkák egy kisebb csoportját is még élvezhető minőségben.

Több
3 éve 9 hónapja #110 Írta: NorbiD
Sajnos kepeket nem fogok tudni feltenni, mert semi nem latszik.
de szerintem is valami atka faj lehetseges. Mindegy en tenyesztem, mert a kis halak nagyon szeretik es fejlodnek tole eleg szepen.

Több
3 éve 9 hónapja #111 Írta: halőrxxl
Nekem is be kell most mennem melózni-estefelé igen kíváncsian várjuk a képedet!Sok sikert a grindálokhoz-sokan írtak már róluk,én csak amolyan "kötelező" írásként kezelem-corys vagyok,nekem lételemem-lenne!-a mindenfajta féreg.Mostanában gondok vannak néha-hirtelen és alattomosan romlanak le sorra...tavaly még annyi volt hogy tudtam osztogatni is barátaimnak,mára azért küzdök hogy egyáltalán megmaradjanak.:(
Terveim között szerepelne valami újabb törzs,vagy esetleg külföldi beszerzés-vagy nem is tudom.Lehet nálam van a bibi..

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #112 Írta: NorbiD
Még munkaban vagyok, estere megprobalok kepeket feltolteni, de mondom,hogy az illeto ezt mar evek ota tenyeszti es nem voltak féregjei,hogy azokon legyenek atkak.

En hetvegen kapom meg a grindal csomagomat, azt akarom tenyeszteni, tegyem távol ezektol az atkaktol?

Amugy koszonom a sok infot amiket leirtal a grindalokrol, remelem nekem is beindul majd a tenyeszet.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Írta: NorbiD.

Több
3 éve 9 hónapja #113 Írta: halőrxxl
Alap esetben azonnal a grindálra tippeltem,mert azt is lehet szivacson,és tejporral tartani(igaz tejporral,ami drága:( ) Lehetséges hogy elatkásodott a tenyészet és a kolléga most azt gondolja hogy ezek tenyésztése a cél?Igazán nem bántásból írom,de előfordulhat-az én grindáljaimon is vannak sajnos atkák!

Több
3 éve 9 hónapja #114 Írta: halőrxxl
Valóban nem,de ki hallott már olyat hogy valaki atkákat tenyésszen? :) Újabb tippem ez...

Több
3 éve 9 hónapja #115 Írta: NorbiD
Nagyon szepen koszonom a gyors valaszokat, de nem ilyenem van, nem hosszukas, hanem inkabb kerek, gömbös.
Ha sikerul keszitek kepeket es felteszem,hogy lassatok Ti is(legjobb lenne mikroszkop)

Több
3 éve 9 hónapja #116 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Díszhalak etetése
Én is arra tippelek, de azoknak nem kell tejpor.

Így néznek ki: halivadek.files.wordpress.com/2013/04/3_...3a1s_nagyc3adtva.jpg

Több
3 éve 9 hónapja #117 Írta: halőrxxl
Lehetséges hogy Collembola tenyészetet kaptál?

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #118 Írta: NorbiD
Sziasztok,

Elore ellenezest kerek a ékezetek hianya miatt.

Szoval lenne egy kerdesem, kaptam egy akvarista kollegatol valami féle elo eledelt, tenyeszetre, dobozban tartom, szivacs szeruseg az aljzat,nedves kell legyen, abban vannak ezek az elolenyek, uveglapot a tetejere es a dobozt lezarva tartom kis jukakkal a fedeleben,szelloztetes miatt, tejporral kell etetni oket.
a kis allatkak olyanok mint valami kis bolhak, nagyon aprok, szabad szemmel is lathatoak.
megtudnatok nekem mondani,hogy mi lehet ez az allat faj? mert a kollega sem tudta a nevet, de O mar evek ota eteti az apro halakat.(elos naposokat)

koszi szepen
udv,
Norbert
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Írta: NorbiD.

Több
3 éve 9 hónapja #119 Írta: halőrxxl
Javaslom a jövő hét csütörtöki dátumot-akkor érkezik Ózdra áru,és talán tubi is..egyúttal engem is "letudhatsz",ám nagy dologra ne számíts...sajnálom hogy vettél pandát-de erről majd itt! ;)

Több
3 éve 9 hónapja #120 Írta: djguard
Hello! Köszönöm a lehetőséget! Ezzel szemben nem tudok ígérni semmit grindál ügyben,legközelebb Mskolcra megyek vadászni, persze Ózd után. A héten lehet, hogy tiszteletemet teszem nálad, az eddig, Tőled olvasottak alapján borzasztó kíváncsi és izgatott vagyok. Ma Salgótarjánban voltam, négy címem volt, kettő defektes, a harmadik részsiker. Gazdagabb lettem négy koi vitorlással, amelyeket a meglévőkhöz vettem (sajnos nagyon szétnőttek, hatan voltak, az egyik legkisebb üzemi baleset áldozata lett, kettő-három pedig ajándékozás tárgya lesz). Továbbá nem tudtam ellenállni összeválogattam ( már amennyire lehet, az ismert fürgeségi tényezők alapján) egy hat fős pandát. Most itt úsznak a Nautilusban a víz tetején, még fél órájuk van akklimatizálódni. Nem tudom, hogy lesz, mert a paleatusokat is fél napig vadásztam, ezeket meg biztos nem tudom többé kifogni, igaz, úgy gondolom még sok idejük van az első nászig. De talán ez nem is ebbe a topikba való, majd alkalomadtán ott is megemlítem. Tubifex égen-földön nincs, talán majd a miskolci utam alakalmával beugrok Mályiba, okoztak már meglepetést azok a fiúk. Akár grindál ügyben is. Most ennyi...
Üdv János

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.513 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések