Díszhalbetegségek

Több
7 éve 1 hónapja #121 Írta: mikes
mikes válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Csirkemájat kaptak hétvégén. Nem először, már sokszor adtam nekik májat. Kb 70 %-ban tubit esznek, azon kívül biotop lemezest, szárított illetve fagyasztott vörös szúnyoglárvát, spirulinát, ilyeneket. Figyelem a többieket, ha valamelyiken megjelennek a tünetek megpróbálom az antibiotikumot. Köszönet mindenkinek! Mikes

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja #122 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sajnos többféle probléma okoz hasonló tüneteket,mint a hasvízkor.Ha csak egyes halakat érint,nem az egész állományt,akkor az is előfordulhat,hogy másfajta gyomor-vagy bélpanasz jelentkezik,és nem hasvízkórról van szó...szegény megboldogult afrikai sügérek is mesélhetnek erről,akiket nem a megfelelő táplálékkal etetett a gazdájuk...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja #123 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
egyetlen egy halam élte túl a hasvízkórt , de az még nyáron volt
úgy voltam vele hogy nem alkalmazok nála eutanáziát , helyette kiraktam a friss levegőre a teraszra egy 20 literes akváriumba amit napi 4-5 órán keresztül ezerrel sütött a nap. a poén az hogy egy hét alatt visszanyerte eredeti vitalitását és azóta utódokat is ellett. ( egy albino magenta nőstény guppy volt a paciens) Fogalmam sincs hogy mitől jött rendbe de azóta eltelt 3 hónap és kutya baja .:)

Tommy

Több
7 éve 1 hónapja #124 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Talán kegyetlennek hangzik,de én követendőnek tartom amit tettél Mikes.Ha nincs otthon gyógyszer,ha nincs biztos diagnózis a hal pedig szenved és kínlódik-akkor ez a megoldás sajnos.Vannak olyan betegségek is mely az egész állományt megfertőzik,ezért együtt szokták őket gyógykezelni,nem a beteg példányokat külön.Ehhez még hozzá kell tenni hogy egyes betegségekre adandó készítmények leamortizálják a növényeket,esetleg a szűrő baktérium kultúra,vagy a gerinctelen állomány sínyli meg...szóval rendkívül észnél kell lenni.Mondom ezt úgy,hogy nem gondolom magam még középszintűnek sem ha betegségekről van szó.
Véleményem szerint jól tetted hogy átsegítetted-néha az akvaristának kell nehéz döntéseket is hoznia!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mikes

Több
7 éve 1 hónapja #125 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
ha tényleg hasvízkór, akkor sajnos kb 100%, hogy nincs segítség :(
egyébként bakteriális fertőzés okozza, szóval antibiotikummal lehet próbálkozni, sera baktopur directtel, ilyesmivel. de általában már nem segít.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mikes

Több
7 éve 1 hónapja #126 Írta: mikes
mikes válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Egyik citromlazacom színe furcsa fehéres lett, teste felpuffadt, szeme kidülledt. Evett, mozgott, mint a többi, de első pánikomban kivettem, és karantén aksi híján átsegítettem a halparadicsomba. Hasvízkórra gondolok. Több hónapja nem jött új jövevény, nitritem 0, nitrátom 25 mg/l. Érdemes valami szerrel megelőzésként kezelni a többit? Milyen paramétert érdemes vizsgálni, mivel lehet probléma?

Köszönettel: Mikes

Több
7 éve 1 hónapja #127 Írta: Ses-Pada
Ses-Pada válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Rendben, kösz a helpet, remélem nem pusztulnak el ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 1 hónapja #128 Írta: halőrxxl
Nagy általánosságban elmondható,hogy az akvaristának ma már könnyű dolga van-ha információt keres.Magad is említetted a neten lévő irodalmak elérhetőségét/és kérlek ne említsd a bullshit kifejezést/,vannak egészen jók is.Azt gondolom hogy a fórumokon is rengeteg olyan információ van melyekkel egészen jól el lehet boldogulni-viszont az önálló adatkeresés sokszor gyorsabb.Ráadásul például most a betegségeddel kapcsolatosan mondom:a halat te látod-első körben talán meg kellene határoznod hogy mi az...tapasztalatom ezzel kapcsolatosan az,hogy hiába kér segítséget a hobbitárs,mi nem látjuk a valós tüneteket..ergo találgatunk csak:(
Ha elfogadsz javaslatot:keresőzz rá a "Halbetegségek pdf" kifejezésre-már találsz is pl első körben Sera tanácsadó füzetkét.Próbáld meghatározni..ha nem megy segítünk,de ehhez kellene jó fénykép és viselkedési leírás is.Ha megvan a betegség már tudunk tapasztalatokat adni hogy mivel kezeld,milyen ismereteink vannak stb...Meglátásom szerint igen,már kell a fűtés-indítsd el kérlek,és ha automatád van állíts be 24-25 fokot-ezzel mellé nem lőhetsz.

Több
7 éve 1 hónapja #129 Írta: Ses-Pada
Guppiknak hány fok az ideális? Lassan lehet, hogy bekéne nyomni a fűtést :huh:

Több
7 éve 1 hónapja #130 Írta: Ses-Pada
Nem mindegyiken (még). Annyi történt, hogy mostanában kerültek át az egyik aksiból a másikba. Ha betegség akkor mivel gyógyítható? Pár napig csöpögtettem parakill-t de nem igazán segített...

Több
7 éve 1 hónapja #131 Írta: halőrxxl
Aztán még ne feledjük a stresszt mint kiváltó ágenst sem.Említetted a légfüggönyöd ki/be kapcsolgatását,a gyakori akváriumba való benyúlást-nem butaság ám a stressz figyelembevétele sem ha valami betegség bukkan föl.Még amit említenék-de nem konkrét betegség-az alacsony hőmérsékleten való tartás.Az általad említett 22 fok még nem vészes,de ha lehet javaslom az optimális értéket követned.Bár igaz hogy halaink lényegesen alacsonyabb hőmérsékleten is túlélnek,de tartós tartásukról ilyen körülmények között beszélni nem lehet.Megváltozik az emésztés sebessége,minden életfunkciós megnyilvánulás lassul..végül kialakulhatnak olyan betegségek is melyeket egy ideális körülmények között tartott hal észrevétlenül küzd le.

Több
7 éve 1 hónapja #132 Írta: saluosi
Szia!
A farok összehúzódását szerintem rosszabb esetben úszórothadás vagy más penész-jellegű betegség okozhatja,jobb esetben megfázás vagy a tartási körülmények erős változása a lehetséges ok.
Mindegyik picin megjelent ez a tünet? Másmilyen tünetet,viselkedési változást tapasztaltál?

Több
7 éve 1 hónapja #133 Írta: Ses-Pada
Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi okozhatja kis guppikban a farok összehúzódását?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 2 hónapja #134 Írta: saluosi
Én annak nézem,amit írtam.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Chris0604

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #135 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Oks,ilyesmi mint a linkelt képen,de nem ennyire látványos.
Last edit: 7 éve 2 hónapja by Chris0604.

Több
7 éve 2 hónapja #136 Írta: saluosi
Lehet,hogy ezek csak fehéres ,ezüstös pikkelyek,amelyek a világításod hatására tűnnek szivárványosnak,ahogyan a fény megtörik rajtuk.Ha erről van szó,akkor semmiféle betegségtől nem kell tartanod,egyszerűen a faj vad alakjának természetes színezete tűnik elő,néhány pikkelyen.

Több
7 éve 2 hónapja #137 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!1 hónapja indítottam egy 112 L-es akváriumot.A gondom az,hogy van 4 db black mollym,mejből 1-en ilyen szívárványos folt jelent meg a kopoltyúja tájékán,de már vagy 2 hete olyan.Eszik,úszkál,látszólag semmi baja sincs.Nézegettem neten képeket mollykról és majdnem mindegyiken volt ilyesmi folt.

Nem tudom beteg lehet-e,vagy valaminek ez előjele-e?

Több
7 éve 4 hónapja #138 Írta: Gelfiro
Gelfiro válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!
Az alábbi dologban szeretném a segítségeteket kérni. Ma reggelre két nőstény guppim is furcsán viselkedik. Az egyik, az akvárium sarkában, a vízfelszínen, kissé meggörnyedve csak "van", a másik pedig a vízfenéken, oldalra dőlve fekszik. Néha mindegyik erőt vesz magán és úszik egy hosszt, de látszik, igen erőlködve, majd felveszik az eredeti pózt. Sajnos a hím túlhajszolására gondolok, esetleg vehemensen udvarolt. Mit tudok tenni a halakkal? Egyenlőre külön vettem őket, de ennél többre nem igazán tudok gondolni.
Esetleg segítség, ötlet, javaslat?

(Bocs, de véletlenül létrehoztam egy új topikot)

Több
7 éve 4 hónapja #139 Írta: Prosac
Prosac válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Labeom
Mellékletek:

Több
7 éve 4 hónapja #140 Írta: gyovai68
gyovai68 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sajna a betegségekben gyenge vagyok,de itt:http://www.jbl.de/en/online-hospital/pict_diag_groups/identifying-and-curing-fish-diseases talán beazonosítható és gyógyszert is ajánl.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.529 másodperc