Díszhalbetegségek

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #141 Írta: Prosac
Prosac válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Itt a fotó, hátha így könnyebb lesz. Amit még kihagytam, hogy elég sok időt van behúzva az uszonya, mint ahogy a képen is látszik.
Mellékletek:
Last edit: 7 éve 4 hónapja by Prosac.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #142 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
szia. Javasolnám, hogy tölts fel fotót, hátha úgy konkrétabb a dolog.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #143 Írta: Prosac
Prosac válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Az utóbbi két napban valami felütötte a fejét az akváriumomban. A halakon fehéres elváltozást tapasztaltam és vakarózást. Ez leginkább a labeomon látszik mivel fekete a teste. A pikkelyei kifehéredtek foltokban a testén. Nézelődtem google segítségével, és columnaris betegségre gyanakszom. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet pontosan? És mivel tudnám kezelni a leghatásosabban?

Előre is köszönöm!

Üdv:
Prosac

Több
7 éve 5 hónapja #144 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Szia Gábor!

A halak esetében nagyon nehéz pontos diagnózist adni, az adott tünetre, tünetegyüttesre, anélkül, hogy valaki megvizsgálná tüzetesebben. Egy olyan hal is lehet halálos beteg, amelynek színei tündökölnek és látszólag egészségesnek tűnik. Abban az esetben, ha valaki leír egy általa szokatlanak vélt viselkedést és nem szolgál pontos információkkal azzal kapcsolatban, hogy mit ad enni a halainak, mennyit ad enni és hányszor, milyen az úszása a halnak (hintázó, támolygó, milyen paraméterekkel rendelkezik a víz, amelyben tartja a halait (hőmérséklet, keménység stb.)...

Az ismerősöd által leírt tünet bármi lehet. Véleményem szerint mindenképpen meg kellene vizsgálnia egy hozzáértő személynek, az ürülékét lehetőleg mikroszkóppal. Az is előfordulhat, hogy több betegség is jelen van és akkor az sem mindegy, hogy melyiket kezelik elsődlegesen.

Ha van lehetőség megtudnod, a felmerült kérdésekre a választ, akkor kérlek, hogy minél előbb járj utána.

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 5 hónapja #145 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!
Egyik kedves társunk problémával keresett meg privátban,természetesen tudásomhoz mérten tudtam csak neki válaszolni...betegségben nem vagyok otthon.
"Tudnál nekem segíteni tanáccsal?
A legnagyobb, legidősebb (és eddig a legegészségesebb) aranyhalam van bajban: fehér csíkot húz maga után, benne időnként buborékokkal, alig eszik, és sokszor csak fekszik. Bélgyulladásra tippelek. A te halaidnak volt már ilyen betegsége? Tudtál tenni értük valamit?"
Nos kérem hogy neki szóló tanácsaitokkal segítsetek ti is-megköszönöm ha fáradnátok vele!:)
T.:Gábor

Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #146 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Gyors/szapora légzés azaz tátogás, szokatlan és esetleg megdöbbentő viselkedés/úszás, pipálás.25-30 ppm fölött már veszélyes a halra a CO2
Last edit: 7 éve 6 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
7 éve 6 hónapja #147 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok. Talán ide illik legjobban a kérdésem. Próbáltam utána nézni a neten de igazából nem találtam rá megfelelő választ így inkább megkérdezem. Milyen tüneteket produkálnak a halak CO2 túladagolás esetén?

Több
7 éve 8 hónapja #148 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Vízzel nem lehet gond, mert addig míg a plattyk bele nem kerültek pár napig maguk voltak és elvoltak
valószínű, hogy csak az a baj, hogy stressz nekik a sok kis úszkáló hal ami rajtuk kívül van :S

Több
7 éve 8 hónapja #149 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
szia!
Esetleg megpróbálkozhatsz azzal is,hogy nem csak a multikat teszed át,hanem a vizükből is átteszel egyharmadnyit abba a medencébe,ahová áttelepíted őket.
Ha feltennél képeket a két akváriumról,lehet,hogy tudnék még mondani egy-két ötletet,kb 15 éve tartok multikat.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 8 hónapja #150 Írta: Pana28
A vízzel nem hinném, hogy gond van, mert volt már olyan, hogy nagytakarítást csináltam náluk és pont emiatt nem vettem őket ki
szinte az összes vizet leengedtem róluk csak pár cm maradt és aztán felengedtem frissel és semmi bajuk nem lett élvezték nagyon
hát a kolóniás dologgal lehet éppen valami nem tudom, bár mikor az elején csak 3 plattyt tettem bele aztán a többit még ők kergették a plattykat elvoltak szépen
mára a 7-ból összesen 6 elpusztult a hetedik a víz tetején céltalanul kitátott szájjal bolyongott azt visszatettem majd meglátjuk megmarad-e
ha igen akkor lehet a második tényező a gond bár akkor nem tudom mit lehet velük kezdeni :S
azért köszi :)

Több
7 éve 8 hónapja #151 Írta: saluosi
Szia!
Két dologra gondolok a multijaiddal kapcsolatban.
Valószínűleg nagyon eltérő lehet a két medence vize,nk vagy pH szempontjából és nehezen viselik a változást.
Kolóniában élő halak,amiknek nagyon stresszes,ha kiszakadnak a kolóniából.Nem véletlenül nagyon félénkek,amíg nem alakul ki a kolónia.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Pana28

Több
7 éve 8 hónapja #152 Írta: Pana28
Üdv mindenkinek

Van egy kis gondom.
Van egy pár multifasciatusom, kis csigasügerek.
Egy hím és egy nőstény szépen szaporodnak is azonban lassan megint kezdik kinőni az akváriumukat így a kicsiket át szeretném rakni másikba.
A gond viszont az, hogy a kis halak amik a szülőakváriumban szuperül elvannak másikba áttéve vagy másnapra vagy pár nap múlva de elpusztulnak.
Mindegy hogy csak ők vannak-e benne vagy más halak.
ugyanazt kapják mint előtte minden ugyanaz mégis pár napon belül elkezdenek pusztulni.
Legutóbb is ez volt és a 40-ből végül az a kettő maradt ami most szaporodik.
Ma reggel egy egész nagy az új akváriumban a szemem láttára kezdett el "megőrülni" körbe körbe úszott néha a kavicshoz verte magát de nem dörzsölte mintha darakóros lenne hanem szabályosan neki ütötte magát majd rá pár perce el is pusztult a szája pedig sarkig nyitva mintha megfulladt volna, de mivel friss vízben is van illetve a többi hal ami vele van 11 zebradánió, 22 platty és még másik 4 csigasügért tökéletesen elvan jelenleg így nem lehet a vízzel gond szerintem.
Van valakinek valami ötlete?

Több
7 éve 9 hónapja #153 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Ajaj..bajok vannak itt is sajnos.:(
Gyors ötletként:etetés mostantól nulla,figyelje hogy ürítenek-e,és hogy milyet.Ne zavarja őket,az oxigénbeoldás-szűrés menjen..nem lenne baj ha kicsikét félhomályosabbá tenné a helyüket.A gyógyításra ötletem nincs-de ha a sors is úgy akarja nem is kell..csupán alaposan befaltak az otthoni jó kajából-hajlamosak rá.Az Isten mentsen attól hogy valamiféle granulált kaja legyen ez,mert attól szoktak így felfúvódni szegénykék..a diszkosz gran. főleg ilyen nekik.
Nagyon remélem hogy beindul az emésztésük,és a bizonyára jelenlévő gázok is távozni tudnak...várnám a visszajelzést-de hangsúlyozom:most nyugalom kell nekik,és oxigénben gazdag víz.Sok sikert,őszintén remélem hogy nem lesz baj!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 9 hónapja #154 Írta: saluosi
Nem értek az ancikhoz,segítséget szeretnék kérni!
Egyik kedves kollégámnak a kérésére vettem 5 db super red ancit a Terraplázán.az ötből négy a kollégám elmondása alapján mintha sok levegőt nyelt volna.Nem tudnak leúszni,a felszín közelében gubbaszkodnak szomorúan az üvegen és olyan,mintha levegő lenne a hasukban,vagy a beleikben.

Több
7 éve 9 hónapja #155 Írta: Trevisinho
Trevisinho válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Nagyobb medence kellene neki, mint ami most van, az biztos.
Mozgás az van elég mindig, van egy csapat pandaharcsa például. Utána olvasok ennek a kórnak.
Köszi

Több
7 éve 9 hónapja #156 Írta: saluosi
Szia Trevisinho!
Mekkora medencében van?Van elég mozgás a medencében,hogy felbátorodjon?
Élő vörös szúnyoglárvák vonzzák a Botiákat mint a mágnes.
Sajnos nem csak a darakórra,hanem amiről kevesebb szó esik,az Oodiniumra is érzékenyek.Ami sajnos alig észrevehető.

Több
7 éve 9 hónapja #157 Írta: Trevisinho
Tudom, hogy csapatban jobban érzi magát, de sajnos most nem tudom ezt megoldani. És eddig aktív volt, ugyanilyen körülmények között.

Több
7 éve 9 hónapja #158 Írta: saluosi
Talán hiányolja a fajtársait,kis csapatokban érzi igazán jól magát minden Botia(vagy nagyobb csapatokban még jobban):)

Több
7 éve 9 hónapja #159 Írta: Trevisinho
És mivel érhetném el szerinted, hogy megint aktív legyen? Vízminőség rendben van, esetleg valami forrázott zöldség , mint kaja, mehet neki?

Több
7 éve 9 hónapja #160 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Én még saját halamon nem láttam ilyet, de egyik ismerősömnél igen. Kezdetektől fogva fakóbb színű volt a hal, nem igen jött elő gyakran. Volt mellette egy hátonúszóharcsa, hosszú évekig elélt náluk.
Nálam is vannak hátonúszók és különféle Botiák egyben, nálam ilyen színbéli különbség nincs, nem bántják egymást, de elképzelhető, hogy náluk veszekedtek volna egymással.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Trevisinho

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.487 másodperc