Díszhalbetegségek

Több
7 éve 9 hónapja #161 Írta: Trevisinho
Trevisinho válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!
Gondolom valamilyen betegsége van az öves díszcsíkomnak, de nem tudom, hogy mi. Nem is látszik igazából semmi rajta, fakóbb a teste, és nem igazán jár előre, mindig hátul valamelyik barlangban lehet. Mikor egyáltalán nincs mozgás a szobában, csak akkor jön elő.
Nem tudjátok mi lehet a gond?
Köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 11 hónapja #162 Írta: okriroli89
okriroli89 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Van pár guppim az 1ik medencében, és 2-3 hete a lányoknak és a növendékeknek meg fakultak az úszóik, vagy is az úszok vége... illetve a nagyon fiataloknak még a szín sem látszik. Viszont a hímek egészségesek, vagy is annak látszanak.

Ez lehet esetleg az idősebb nőstényeknél a kor, vitamin probléma, illetve a fiataloknál pedig genetika?

A víz hőfok 23-28 között mozog, a táplálék pedig változatos...

A válaszokat előre is köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hete - 8 éve 3 hete #163 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Szotyika, adj fél feloldott antbiotikum tablettát 50-80 liter vízhez és reménykedj. Mit veszíthetsz?

Pl Klion vagy Leflokin
Last edit: 8 éve 3 hete by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
8 éve 3 hete #164 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Kérlek ha a chaten vagy bárhol született erre megoldás,ide is illeszd be....
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 3 hete #165 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Gáborom akkor irom mivel etetek: fagyasztott vörösszunyoglárva, artemia ,grindál walterféreg, száraz kaja granulátum (Pasa-féle) spirulina tabletta a szintén Pasa féle.
A megfigyeléseim alapján először a C.pandák, majd a trilik egy bizonyos méretét végezte ki 24 óra alatt ez a betegség. ez a méret pedig az1-1,5 cm ivadékokra korlátozódik. se nagyobb se kisebb példányon nem látni a tüneteket amik a következők:
1. bevérzett szemgyűrű,
2. a fejtető kivörösödik
3 . kb 10 óra alatt megjelenik az a dudor amit a képen látsz, ekkorra a hal már olyan mint egy zombi nem eszik , nem úszkál ,
4 . 17-19-órában elkezd vergődni és kilukad a feje
5 . a 24 óra végeztével pedig elpusztul.
Hát ennyi.
:(
a mai nap is elpusztult vagy 21 db.
a melyik hal bármely tünetét észreveszem azonnal kiveszem és kíméletesen elpusztítom. remélem így megtudom akadályozni a további fertőzést. eddig úgy nézz ki reggel óta hogy nem látok több olyan coryt ami mutatná bármely tünetet.
a víz teljes 100% ban le lett cserélve tegnap előtt délután, akváriumot ecettel kifertőtlenítettem.
ez a Betegség csak egy akváriumot érintett hál isten. és bízok benne hogy találok rá megoldást amivel én fogok felülkerekedni.

Tommy

Több
8 éve 3 hete #166 Írta: halőrxxl
Már pár nappal ez előtt beszéltünk erről Tamással-pontosabban nem,mert fogalmam nincs ez mi lehet:(.

Tomi:mondd el a teljes kórképet,a történések időrendjét lefolyását...mi az első tünet,és hogyan folytatódik?Ekkora elhullás hirtelen kialakulhat?
Kétségbeejtő minden hal elvesztése..de hogy ivadékoknál így tarol egy kór,az borzalom..mivel etettél?Mindent mondj el a kezdetektől a végső stádiumig kérlek!
Halaidnak jobbulást,az eltávozottaknak pedig lágyan hömpölygő csendes folyókat kívánok az égi vizeken..sajnálom!:(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika

Több
8 éve 3 hete #167 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Néhány éve tapasztaltam hasonlót.Olyan mintha valami a fejet vagy az agyat támadta volna meg.Én az Oodinium valamilyen fajtájára gondoltam,mert a kevésbé ellenálló fajok már előbb elpusztultak és az erősebbeknél nézett így ki a végső stádium.Az odimor valamennyit segített.

Több
8 éve 3 hete - 8 éve 3 hete #168 Írta: szotyika
sajnos nem
mert abba nem döglik bele több mint 300 db 1 nap alatt:(

Tommy
Last edit: 8 éve 3 hete by szotyika.

Több
8 éve 3 hete #169 Írta: Mátéfi
Véletlenül nem pontytetű?

Több
8 éve 3 hete - 8 éve 3 hete #170 Írta: szotyika

sziasztok aki esetleg találkozott már Corydoras ivadékoknál ilyen betegséggel az jelezze, mert baromira fogalmam sincs hogy ez mitől van.
és kérném a véleményeteket,
Ph 7, vizkeménység 6 nk,

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 8 éve 3 hete by szotyika.

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #171 Írta: Brigu
Brigu válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok! 50literes akváriumban volt 4 aranyhalam és egy algaevőm. Az aranyhalaim egymás után pusztulnak el, étvágytalanok lesznek, a hasuk beesik, a színük kiFakul, és csak lebegnek valahol, vagy a víz tetején, vagy a köveken. Kicsi életük 2-3nap alatt véget ér. Havonta 1 elpusztul, még van 2 aranyhalam, és nem akarom hogy a többi sorsára jussanak. Lehet valami bakteriális, vagy vírusos, vagy esetleg bélcsavarodás a kajától? Olvastam, hogy jó baktériumölő a jódmentes só használata... Tud valaki segíteni? Mit tegyek?
Last edit: 8 éve 2 hónapja by Brigu.

Több
8 éve 2 hónapja #172 Írta: halőrxxl
Lehet hogy csak valahová beszorult és megsérült..aztán annyi lett neki!Semmi gáz,mindannyiunknak vannak elhullott állatai..sajnáljuk őket,de néha valóban kétségbeejtően nehéz megállapítani mi volt az ok.Viktor jól mondja,Mátéfi pedig azonnal tovább is ment a szálon.
Relax...segítettek nekünk Tamás:)!
Én irtózatosan félek a betegségektől-mégis tubizom!Sőt házilag is tenyésztek eleségeket,és szárazzal is etetek..meg készítek is nekik kaját!Mind mind rizikós..de enniük kell.
A fagyi kaják ugyanolyan hordozók lehetnek..a -18 fok semmi a túlélő képleteknek szvsz.
Mivel nem terjedt tovább a baj,én amondó vagyok hogy eseti-vagy tálán sérülés okozta a dolgot.Bármelyik is volt megszűnt,és kissé félve gondolok rá hogy mi lesz veled mikor több ezer kis nápót kel majd nevelned?:D
T:Gábor

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #173 Írta: szotyika
2 napja történt
kb 1-2 óra alatt keletkezett a bevérzés, elhullás
étvágyuk az van, nincs rossz hangulatuk mert folyamatosan ikráznak, félénknek meg nem mondanám hogy azok. csak amennyire egy cory félénk lehet. C.napoensisröl van szó
a színük meg természetes ,nem fakók.
szóval gőzöm sincs

Tommy
Last edit: 8 éve 2 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 2 hónapja #174 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Mielőtt bármilyen gyógykezelésbe kezdenél, érdemes egy állatorvossal konzultálni. Ahogyan írtam, pontos diagnózist mikroszkopikus vizsgálat adhat. Egyébként a gümőkór nem gyógyítható! Az előző hozzászólásodban írtad, hogy nincs szemkidülledés, csak bevérzés. Ebben az esetben akár akkut C-vitamin hiány is lehet, ez pedig könnyen orvosolható! Az is lehet, hogy mechanikai sérülèsről va n szó! Mikor jelentkeztek a tünetek? Van-e olyan tünet, mely a hal viselkedésével kapcsolatos (étvágytalanság, félénkség, fakó színezettség stb.)? Milyen halfajról van szó?

Viktor

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #175 Írta: szotyika
mátéfi ne rémiszkes, semmi baja a halaimnak , tök jól vannak esznek rendesen nincsenek kifakulva, nincs fekély a bőrőn, a fényképen meg nem a szemkidüledést fotoztam hanem a bevérzést a szem körül.
Természetesen betartom a higéniai szabályokat de én is bünös vagyok abban hogy elhullot a halacsak mert kihagytam egy vízcserét is és tul sok trutyi halmozodott fel a szivacsmőgőtt.
Azért a bizti kedvéért aki leürit és kifertőtlenit mindennel amivel lehetséges, a halakat meg átraktam egy elözöleg kifertőtlenitett akiba, 2 napja figyelem rendszeresen hogy van e valami rajtuk de egyelöre semmi, remélem igy is marad.
ui: Nálam még nem kaptak tubifexet.

Tommy
Last edit: 8 éve 2 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #176 Írta: Mátéfi

szotyika beküldte: csak ez az egy ami elhulott, azota nem volt több elhulásom és nincs egyik halon sem tünet, se szem kidüledés, se fekély.
Sajnos tudom hogy létezik ez a fajta betegség de nagyon remélem hogy nálam nem fog jelentkezni soha az életben.
a gümőkorról tusz mondani egyébb információkat is: mint például hogyan fertőz , mi a lefolyási ideje. stb.

Nehezen kezelhető betegség a haltuberkulosisnak is nevezett betegség. (Amennyiben az) Mycobaktériumok okozzák, amelyek leggyakrabban az élő, fagyasztott de bizonyos esetekben még szárított eleséggel is bevihetők. Főleg a tubifex lehet ludas a terjedésében. Mivel a fertőzés következtében a halak nagyon legyengülnek, ezért nagy a veszélye a másodlagos bakteriális vagy gombás fertőzésnek is. Bizonyos Mycobaktériumok valóban jelenthetnek veszélyt az emberre is, főleg ha felsebzett kézzel nyúlnak a fertőzött akváriumba. Javasolt a kesztyű használata.

Meg lehet próbálkozni a kezeléssel: pl. erytromicin antibiotikum adagolásával a vízbe + 10-15 liter vízhez egy gerezd fokhagyma egészben beledobva tartósan. Ha nem drága és értékes halról van szó, akkor inkább a megsemmisítés javasolt és az abszolút fertőtlenítése minden eszköznek mivel elég könnyen és szívósan terjed. Ha kezeled, akkor jól el kell különíteni minden mástól és kizárólagos eszközökkel felszereléssel. Figyelj a kézmosásra és fertőtlenítésre, nehogy áthurcold a nyavalyát. Végül is nem biztos, hogy ezzel a betegséggel van dolgod, de jobb ha erre a súlyosra gondolsz mintsem egy kevésbé veszélyes betegségre.

Emberre veszélyessége:

Last edit: 8 éve 2 hónapja by Mátéfi.

Több
8 éve 2 hónapja #177 Írta: halőrxxl
Pfujj..még a neve is sokkoló,ráadásul már ketten is ezt gyanítjátok!:(Adja az ég hogy ne ez legyen-sőt hogy senkinek ne legyenek betegek a halai!

Több
8 éve 2 hónapja #178 Írta: szotyika
csak ez az egy ami elhulott, azota nem volt több elhulásom és nincs egyik halon sem tünet, se szem kidüledés, se fekély.
Sajnos tudom hogy létezik ez a fajta betegség de nagyon remélem hogy nálam nem fog jelentkezni soha az életben.
a gümőkorról tusz mondani egyébb információkat is: mint például hogyan fertőz , mi a lefolyási ideje. stb.

Tommy

Több
8 éve 2 hónapja #179 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában

szotyika beküldte: Na erre kérnék diagnózist felálitani hogy ez meg mitől van.

Szia!

Az asszimetrikus szemkidülledést a Spironucleus elegans is okozhatja, közismertebb nevén Hexamita, viszont ebben az esetben a hal testén fekélyes folt is látható, melyek együttesen a halgümőkór jellegzetes tünetei, bár 100%-os diagnózist mikroszkopikus vizsgálattal lehetne felállítani. Abban az esetben, ha gümőkórosak, akkor az egész állományt meg kell semmisíteni, mert ez a baktérium (Mycobacterium sp.) emberekre is igen veszélyes!

Viktor

Több
8 éve 2 hónapja #180 Írta: Mátéfi
Szotyika,

Én erre gyanakszom: Mycobacteriosis

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.935 másodperc