Díszhalbetegségek

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #181 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Na erre kérnék diagnózist felálitani hogy ez meg mitől van.

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 8 éve 2 hónapja by szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #182 Írta: szotyika
ez a fajta betegség nálam is előfordult, csak éppen nekem a Corydoras panda is elkapta és kiirtotta az egész álományom.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #183 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Egy csunya betegség ütetötte fel nálam a fejét, de még nem jöttem rá a gyógymódra. Csak a xifókat támadja meg és több akváriumomban is előfordult már.
A kórkép: előszőr az egyik szeme deljesen kidüllet, majd egy hét után lelappad és a hal szemén egy fehérs átlátszatlan réteg marad. Majd egy kis idő elteltével ugyanez történik a másik szemével is. A végén nem lát szegény hal, ezért lefogy és elnepusztúl.
Nam csapatosan betegszenek meg, hanem mindig 1-1 szifó az egyik vagy a másik akváriumban.
Remélem valaki tud segíteni :(

Több
8 éve 3 hónapja #184 Írta: szotyika
mértem és nem változott semmi
4 napja mikor volt csere akkor is ennyi volt és ma is ennyi. ugyhogy Paszolok hogy mivan.
jelenleg még nincs elhullott állat.

Tommy

Több
8 éve 3 hónapja #185 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Véleményem szerint túl alacsony a ph és az nk is. Bár e tekintetben is elég toleránsak a guppyk. Mérned kellene a csere víz paramétereit, mert okozhatja ph sokk is ezt a viselkedést... saját vélemény.

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #186 Írta: szotyika
Komolyan mondom megeszem a kalapom ha erre rájővők valamikor is hogy mi a zacsiért csinálják ezt a guppik egyik percben még semmi bajuk a következőben meg a víz tetején a sarokban öszetömörülve ácsingóznak,
nem pipálnak, nem látok rajtuk semmi betegséget, kivéve hogy ugy hullámoznak mint a tenger.
Na a lényeg 4 napja volt vízcsere, és a mai napig az ég világon semmi bajuk nem volt.
Igy kezdödött a nösténygupyjaim elhullása is, ami sikeresen lenullázta a szűz nöstényálományom. :angry:
Erre mondjon nekem valaki valami ötletet hogy ez miért is van.

víz Ph 6,7, keménység: 7nk, hömérséklet 26 fok

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 8 éve 3 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 3 hónapja #187 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Mindig tudtam, hogy Pasa egy nagy csibész, de hogy ennyire?!? :laugh:

Mary

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #188 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Hurrá!!
Nem mertem ennyire optimista lenni,de ismét egy jó pont az élő eleségek javára!
Tényleg..mintha az a foltocska nem is lenne éles a normál méretű képen-csatlakozom:hálistennek!
T.:Gábor
Ui.:heheheee..mit akarunk mi amatőrök hallod..a profi azonnal kivágta a megoldást!Csúcs,köszi neki is!:)
Last edit: 8 éve 3 hónapja by halőrxxl.

Több
8 éve 3 hónapja #189 Írta: szotyika
kiderült a turpisság. nem élősködő hanem egy tubi van összetekeredve az üvegen, a halacska meg pont úgy ált az üveghez hogy olyan mintha rajta lenne.:laugh: szoval semmi bajuk, hálisten.

Tommy

Több
8 éve 3 hónapja #190 Írta: halőrxxl
Ha jól emlékszem talán schwanefeldii a neve..de egyáltalán nem vagyok benne biztos.Egészen valószínűtlenül masszív halak!Mikor a mester hatalmas akváriumában láttam őket kirobbanó formát mutattak...nagyok,élettel teliek!
Passzolom hogy mi lehet a dolog,mert ugyanúgy lehet hámsérülés,mint bőr alatti parazita-én irtózatos botor vagyok a képek alapján való felismerés tekintetében.De ahogy Mac is mondja:tényleg mintha egy billog lenne kivehető...a jó hangulatom ismét megjött!:)
Várjuk meg szakértő kollégát,aki a fajt,és a képen látható dolgot is analizálja!
Ui.:A hátúszója kifejezetten tetszik....a márna az majdnem harcsa..szóval majd idővel..talán ;)!

Több
8 éve 3 hónapja #191 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Elég érdekes, mert mintha "ED" billog nyoma lenne.
De komolyan, engem is érdekel, mi lehet ez a halfene?

Mary

Több
8 éve 3 hónapja #192 Írta: szotyika
nem hiába egy igazi pecás az tutira keszegnek nézi őket, mert szép darabok az biztos. De ha jól tudom akkor valami márna féle, de nem vagyok benne biztos.

Tommy

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #193 Írta: halőrxxl
Kis hétvégi poén ezzel kapcsolatosan:nos ezeket a halakat néztem én felülnézetből veresszárnyú keszegnek a TPG-n,még a kollégával egyet is értettünk!:D Mikor aztán oldalnézetből is megszemléltük akkor már nyilvánvaló volt a tévedésünk-de jót derültünk!:woohoo: :woohoo:
Szotyika:a halnak semmi baja..csupán a sok úszástól kidörzsölődött a "hónalja"!
Persze hogy tudom nem ez a gáz...csupán komolytalankodtam egy kicsit a hétvége miatt érzett örömömben.Érdeklődéssel fogom olvasni szakmailag megfelelőbb válaszát a hozzáértőknek-és bocsi!
T.:Gábor :silly:
Last edit: 8 éve 3 hónapja by Moderátor.

Több
8 éve 3 hónapja #194 Írta: szotyika
Pasa egy érdekes dologra lettem figyelmes ahogy nézegettem a fényképeket.

Tommy
Mellékletek:

Több
8 éve 3 hónapja #195 Írta: halőrxxl
Sok sikert,és szerencsét-haladnak jobbulást kívánok!

Több
8 éve 3 hónapja #196 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Hát, köszönöm a tanácsokat :( igazából két lehetőségem van:

1. megszabadítom szenvedéseitől

2. megveszem az említett gyógyszert, pár napig kúrálom, aztán ha nem sikerül...legalább a lelkem nyugodt, mert mindent megpróbáltam

gyanítom, hogy az utóbbi fog bekövetkezni, de még meglátom, mostmár a napokban ennek véget kell vetni :(

Több
8 éve 3 hónapja #197 Írta: halőrxxl
Sajnálom pedig..Roberto nyilván megtesz minden tőle telhetőt,de egy ilyen betegségnél azt hiszem sokunk tudása mondana csődöt.Az enyém egészen bizonyosan.
Sajnos vannak olyan helyzetek,amikor a legjobb akarat ellenére is csak tudtunkon kívül bár-de további szenvedést okozunk állatoknak.Én ezért gondolom azt,hogy a hosszú és kilátástalan gyógyítgatás helyett jobb a gyors végzet.Tisztában vagyok vele hogy az előző postomban leírt "megoldás"igen drasztikus...de talán nem annyira kegyetlen mint a kilátástalan-és ismét mondom:lehet hogy hatástalan-gyógykezelés.Rendkívül kemény döntés ez....
Robertónak okos elhatározást,és a hobbi további sikeres folytatását kívánom.A magam részéről segíteni fogom minden tapasztalatommal...mindannyian kerülünk néha nehéz helyzetekbe,biztos jó a mások véleménye is.
Felmerült már rég az eutanázia másokban is,más vonatkozásban is.A módszerek nyilván egyéni sajátosságokat viselnek magukon...én a villámgyors halált tartom a legkevésbé kegyetlennek,ezért nem alkalmazom a fagyasztásos módszert.Szerencsére gyakorlatlan vagyok-hiszen igen ritkán kerülök ilyen helyzetbe...de akkor nem habozom.

Több
8 éve 3 hónapja #198 Írta: szotyika
ott a pont gábor. és is ezt javasolnám. csak szenved szegény :unsure:

Tommy

Több
8 éve 3 hónapja #199 Írta: halőrxxl
A legkíméletesebb a gyors halál..anno valamelyik társunk már ecsetelte az otthoni gyógyítás,és a diagnosztizálás nehézségeit.Minden perc kínlódás,az órák szenvedéssel telnek..a napok múlásával maga az akvarista is kétségeket fog érezni a sikerrel kapcsolatban-az állat pedig méltatlan véget ér ha csak várunk az eredményre.
A beillesztett kép alapján ne haragudj,de azt gondolom hogy neki jobb lenne a vég.Részben a visszaesés,részben pedig a vized állapota okán.Ne várj vele...földhöz!Bocs,ez irtózatosan bunkón hangzott-de legalább gyors,és biztos módszer.:(Hidd el nagy tisztelője vagyok az állatvilágnak..
Haladnak millió és egy baja lehet...a béltraktust érintő elváltozásoktól az úszóhólyag gondokig..a sima felfúvódástól a gyulladásig.De hátha valaki tud segíteni...viszont a döntés a te felelősséged.
Tisztelettel:Gábor

Több
8 éve 3 hónapja #200 Írta: szotyika
én a te helyedben mondjuk keresnék valami kíméletesebb módszert az elaltatásra és utána nem a macskának adnám ha már úgyis megszeretted .

Tommy

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.463 másodperc