Díszhalbetegségek

Több
15 éve 1 hónapja #321 Írta: berlin
berlin válaszolt Válasz:Díszhalbetegségek témában
bocsánat, megpróbálom újra
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #322 Írta: berlin
berlin válaszolt Válasz:Díszhalbetegségek témában
Urak!

A segítségetek szeretném kérni.
Az akváriumomban van 20 neonhal.
Többek testén apró fehér buborék formájú kinövést látok.
Egyiküknek nem fehér hanem kékes színû "daganatai" vannak, illetõleg a több pikkelye is eláll a testétõl.

Remélem jól látható a hátúszó mögött is a testével megegyezõ színû további duzzanat-köteg.

Sajnos azt veszem észre, hogy 4-5 halacskán van ilyen fehér elváltozás.

Kérdésem: mi lehet ez, illetve a betegség ellen mi a megoldás!

köszönöm!!!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #323 Írta: Gergo
Gergo válaszolt Válasz:Díszhalbetegségek témában
Sziasztok,

Van egy 320 literes akváriumom, melyben 6 diszkosz lakik. Az egyik kb. 2 hete elkezdett étvágytalan lenni, néha vakaródzott, besötétedett, és az úszói vége elkezdett sorvadni, szakadozni.
A ..... szerint elöször hámféregre gondoltam, kezeltem a halakat ez ellen sera mycropurral, de nem látok rajta javulást, söt...

Kialakítottam egy "kórház" akváriumot és elkülönítettem, de szeretnék segítséget kérni, hogy milyen kezelést kellene ezek után még alkalmaznom.

Lefotóztam, de sajnos nagyon bújuk és gubbaszt. Valahogy így néz ki most.


A segítséget elöre is köszönöm!
G.Gergö
Mellékletek:
Last edit: 15 éve 1 hónapja by trek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 7 hónapja - 15 éve 7 hónapja #324 Írta: marositamas
marositamas válaszolt Válasz:Díszhalbetegségek témában
Kedves Peters! Küldö egy pár fényképet is az elözõ üzenetemhez.[img size=441]
Kedves Peters!
Küldö egy pár fényképet is az elözõ üzenetemhez.
Mellékletek:
Last edit: 15 éve 7 hónapja by marositamas.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 7 hónapja #325 Írta: marositamas
marositamas válaszolt Válasz:Díszhalbetegségek témában
Kedves Peters. Marosi Tamás vagyok Esztergomból. Szeretnék segítséget kérni akváriumi halaimmal kapcsolatban. Elevenszülõ halaim vannak és néhány harcsám. Az elevenszülõhalaim két féle képpen szoktak elpusztúlni. Az egyik: egyik napról a másikra ,testükön semmi elváltozás nincs, szinesek teltek. A másik : folyamatosan lefogynak, úszoik összecsukódnak, görbe testformájuk lesz.Testükön külsõ élesködõk nincsenek. Nem ritká ellés közben vagy utáni pusztulás is. S valamikor az újszülõtt halak egy része is úgy nõl fel, hogy hasuk beesett úszóik összecsukodtak, de étvágyuk viszont van. Általában black mollykon szokott elõ fordulni ,de volt már rá példa xhipokon plattikon guppikon is. Szeretném tudnimi lehet a bajuk, és mivel lehet megelõzni, vagy ha már baj van orvosolni.Akváriumom 120literes hõfok 26c-28c víz tiszta szûrõ aquael fan2-es,kb40db elevenszülõ vanbenne kb 3-5cm-esek. Köszönöm elõre is a segítségedet további kellemes napot.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 9 hónapja #326 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Díszhalbetegségek témában
bundzsi írta::
Sziasztok! S.O.S A ph érték rendben, nincs alga a növények szépen fejlödnek a viz kristálytiszta minden héten cserélünk 20-30% ot , még kishalak is születtek és mégis szinte minden héten elpusztul egy hal és föleg azok amikröl azt irják ,hogy strapabiro halak:Guppy,Molly.Jelenleg is az egyik Molly fejjel lefelé uszkál a talajnál! Tudja valaki a választ?? Köszönettel
Last edit: 15 éve 9 hónapja by trek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 10 hónapja #327 Írta: okovari
okovari válaszolt Válasz:Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!
Kb. 2 hete megfázattam a halaimat. Vízcserénél nem vártam meg amíg szobahõmérségletû lesz a víz. Azóta kínlódok. Az ominózus vízcsere után 4-5 nappal az egyik ancim szõrös lett, egy neonhal pedig hamvas (mint a gyümölcs), néhány további neon alsó ajkán kicsi fehér pötty jelent meg, amibõl 1 nap alatt hólyag lett, kifakadt, picit duzadt volt. Csináltam egy 50%-os vízcserét, rohantam a halashoz, kaptam aquafurant. Megcsináltam a kezelést, anciról eltûnt a szõr de a helyén csúnya seb volt. Neonhallal nem történt semmi de csak az artémiát volt hajlandó megenni és állt a szûrõ mellett, többi neon felváltva növesztette a pici pöttyöt a száján. Vártunk. Férj elment NAGY halas boltba hátha okosodunk. Amivel hazajött: baktopur direkt, halom fagyasztott kaja, eladó hölgy biztosra vette , hogy a szûrõnk tele van nyúlós fekete szörnyûséggel mert nem szoktam lekapcsolni amikor etetek, és azt tanácsolta ne csináljunk hetente részleges vízcserét mert stresszelem a halakat. Baktopur kezelés megvolt, szûrõt szétszdtem (semmi csúnya nem volt benne) és nem cseréltem azóta vizet ami szörnyû lelkiismerefurdalást okoz. Ancit elkezdték enni a neonok. Kivettem de 2 nap múlva elpusztult. A neon még mindig hamvas de eszi a fagyasztott kaját is, többi neon még mindig növesztgeti a pöttyöt a száján. Amúgy élénkek, esznek, szép a színük.
Körülmények: 83l, nagy külsõ szûrõ, kb.26°C, 10-12nk, ph7,2, hengerelt bazalt aljzat,
16db neonhal, 5db páncélos harcsa, 2 anci, echinodorusok + átokhínár, a betegségek megjelenése elõtt csak hullámoztattam a vizet most már porlasztó is van benne. Nitritet, nitrátot rendszeresen mérem, rendben van.
Tanácstalan vagyok. Hogyan gyógyítsam meg õket?
Köszönet
Orsi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hete #328 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
geopard!

Csak tippjeim vannak , leírom mindenesetre hátha segít.
A tünetek mérgezésre utalnak. Mérnék ammóniát, nitritet.

A beszoktatást ilyen esetben igen óvatosan kell végezni, feltételezem ugyanis, hogy a tegyésztõnél nem lágy vízben voltak és nem 28C-on.

Üdv:
Emperor_

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hete #329 Írta: geopard
geopard válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy vásároltam kb. 5cm-es corydoras sterbai harcsákat tenyésztõtõl, és 1 héten belül 5-bõl 3 elpusztult azonos tüneteket mutatva.
A harcsák gyors kopoltyumozgást produkáltak, és hirtelen kirohanásaik voltak, majd az oldalukra fordultak és megadták magukat.
A többi hal nem mutat ilyen tüneteket.
Diszkoszok mellett vannak ezért sera diszkosz granulátumot és minõségi fagyasztott diszkosz mixet és vörös szúnyogot ill. fagyasztott artémiát kapnak.
A víz adatok.
gh:4 ph:7 víz hõfok: 28 c
Heti 30 % vízcsere ozmo ill. kezekt pihentetett csapvíz.
A válaszokat elõre is köszönöm.
üdv.
geopard

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 1 hónapja #330 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Kérdés sor témában
A halbetegségek, pusztulások okát a legtöbb esetben a tartási körülményekben kell keresni.

Aki érdemi választ szeretne kapni valamely problémájával kapcsolatban az válaszolja meg ezeket a kérdéseket és írjon le minden egyébb körülményt ami eszébe jut!

- Hány literes az aquarium?
- Hány db hal van benne? Fajuk? Méretük?
- Milyen szûrõ van? Milyen gyakran és hogyan van takarítva a szûrõ?
- Szokott e un "nagytakarítást" (halak ki, talaj ki, minden dekorációs elemet lepucol, stb) végezni?
- Mikor, hogyan, mennyi vizet szokott cserélni?
- Mivel etet? Milyen gyakran?
- Vannak e élõ növények? Hány db?
- Mi a világítás? Mennyi ideig megy?
- Történt e valami nem megszokott esemény (pld új dekorációs elem behelyezése, új hal, stb)?
- Mik a tünetek? Hány halon jelentkeznek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 1 hónapja #331 Írta: tomy020
tomy020 válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
sziasztok

az én neon halaim közzül 2,és a guppy-k közzül kb 8 elpusztult
tünetek egyik óráról a másikra a fenékre ereszkedtek és szaporán kezték venni a levegõtt a farkuk pedig jellegzetesen megtört mintegy villám jell ezen kivül mást nem vettem észre .a gyorsfürdetõ is csak pár órái segítet mi lehet a bajuk(más halaimmal ez nem történt meg)


segítsetek kösze tomy020

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 1 hónapja #332 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Na,már megint nekem van nyûgöm.
A serpám olyan, mintha deres lenne.Oldalról nem látszik rajta semmi különös,csak szembõl.MIntha most vettem volna ki a fagyóból.Mi lehet ez?
Köszönöm...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 1 hónapja #333 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
AlbertKinga:

A cápaharcsa nem való ilyen kicsi akváriumba.
A gyógyszerezés helyett erõsebb szûrés és sûrûbb vízcsere lenne jó.

Adryka:

Szerintem a rossz vízminõség és a túletetés okozza a gondot. Neked is gyenge a szûrésed és kevés a vízcseréd.

Gabii:

A gondot okozhatja a mosatlan fagyasztott kaja és a tubi is. Sûrûbben cserélj vizet, kevesebbet etess és tubit inkább ne adj vagy csak nagyon ritkán.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 1 hónapja #334 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!
Megpróbálok rövid lenni.
Egy éve van újra akváriumunk.80l,25-26 fokos víz,heti 1* 1/3-os vízcsere,belsõ szûrõ-non-stop megy,3*10 watt neon.Tubi,fagyasztott szunyoglárva(fekete,vörös),Fix szemcsés száraztáp-felváltva a kaja.Angolna,lazacfélék,2 szumi,2 szifó,algázók,neonok,páncélos harcsa...
Folyamatosan van problémánk.Nagyon sok halunk pusztult már el az egy év alatt.Már azt sem tudom,hogy tovább.
A halak nagyon keveset mozognak,sõt,inkább csak "állnak" a szûrõ áramlatában.Enni esznek.
Visszaolvastam az eddig írt betegségeket,neonbetegségünk biztosan van." 2 szifónknak(elpusztultak már)szájpenésze tuti volt.A plattinknak "felborzolódott"az oldalán egy darabon a pikkely,behúzta az úszóit,igy ment el.Az egyik lazacon fehéres /nem tiszta fehér/ bevonat lett,majd elpusztult.Jelenleg is ilyen az egyik.A fantom lazac éppen azon erõlködik,hogy egyenesben tartsa magát,mert orra akar fordulni.A szumimon tegnapra kijött egy pötty az oldalán.Légypetéhez hasonlitanám/formára is/Leszedtem róla,lejött a pikkelye is alatta és maradt ott egy apró "lyuk"./amugy élénk(a szumik egyedül),eszik.
Röviden ennyi féle nyavajánk van,illetve ennyi féle baci,gomba lehet a vízben.
Már eléggé megérett az aljaz egy nagytakaritásra,arra gondoltunk,hogy most talán lehetne egy komplett fertõtlenitést is csinálni.
Ennyi betegség mellett...mit javasoltok,hogy csináljuk,milyen gyógyszert adjak?Tök tanácstalan vagyok.
Bocsánat a litániáért.A választ elõre is köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 1 hónapja #335 Írta: Sirnyeteg
Sirnyeteg válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok! Sok esetben elõfordul, hogy több betegségre jellemzõ tüneteket mutat a diszkoszhal. Például nem eszik rendesen, folyton elbújik, nem az igazi a színe. Van rá lehetõség, hogy mikroszkoppal megvizsgáljuk, hogy mi lehet a gond? Hogyan lehet "kenetet" venni? Bõrszövet vizsgálatot kell csinálni valahogy ,esetleg az ürülékét kell vizsgálni? Az elpusztult hallal még relatív könnyûnek érzem, de mi a helyzet, ha pont a pusztulást akarom elkerülni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 2 hónapja #336 Írta: Adryka
Adryka válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Hello! Segítséget szeretnék kérni. 54 literes akváriumom van, kb. 6 guppival, 2 szifóval, 2 zebradánióval, meg egy ancival. A halak a kövekhez és a növényekhez dörzsölik magukat, már elhullott pár guppim, mindegyik besötétedett, uszonyai berepedeztek, hasa kifehéredett, és pár nap alatt pusztult el. elõtte nem ettek, majd alul feküdtek, alig voltak képesek úszni. Van estleg ötletetek, hogy mi lehet? Tehetek még valamit?
Egy kezdõ

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 2 hónapja #337 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában


Hello Sirnyteg,
Bocs, hogy ilyen késõn válaszolok, kicsit sûrû volt ez a hétvége. Meg a hét is az, de a halak nem várhatnak.
Szóval:
Metronidazol: 250mg/tabletta. Mivel nem tudom, hogy a halaid voltak-e már Metro-val kezelve, ezért nem a javasolható legalacsonyabb dózist ajánlom. Azért sem, mert úgy tûnik, hogy a betegség nem a korai szakaszban van és komolyabb beavatkozásra van igény.
A leghatékonyabb megoldás, ha a Metronidazolt 8 óránként adagolod a vízhez (ennyi idõ alatt a diszkoszos vízben teljesen lebomlik, hatását veszti), méghozzá 500mg/100liter mennyiségben. Azaz 100 literenként fogsz 2 Klion tablettát, mozsárban porrá õrlöd és egy üdítõs palackban akváriumvízzel jól összerázva teszed bele az akváriumba.
Ha nagyon nagy az akváriumod, akkor érdemesebb egy kórház-medencét csinálni. Tehát gyógyszer a vízbe, villany lekapcs, majd 8 óra elteltével 50% vízcsere és újabb dózis. Ezt 3 napon keresztül kell csinálni, 30 fokos vízben, világítás nélkül. Ha nincs lehetõséged 8 óránként megcsinálni a kezelést, akkor a 12 óra a maximális felsõ határ. A kezeléshez sok friss víz kell és lehetõleg mindig azonos minõségû vizet kell adni a halaknak minden vízcserénél, mert a vízváltozással járó stresszre ilyenkor végképp nincs szükségük.
A helyzet azonban az, hogy a Hexamita-fertõzés elindthat olyan további nyavalyákat is, amiknek a kezelése egy másik gyógyszerrel kell, hogy történjen. Kezdetben azonban vala a Metronidazol.

Üdv,
StoneAge

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #338 Írta: Sirnyeteg
Sirnyeteg válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Ha a darakórt rendesen kezelted, legalább két alkalmas gyógyszerezéssel, akkor telepíthetsz bele halakat, bár én biztos várnék azért két hetet. Ettõl függetlenül elõfordulhat újra a darakor az aksiban. Fõleg új halak telepítése esetén, mivel ez a betegség leginkább ekkor fordul elõ.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • ZOXI
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 3 hónapja #339 Írta: ZOXI
ZOXI válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
HY!!!

Nem oan régen az akváriumomba felütötte a fejét a darakór...
már azóta kigyógyultak belõle mert semmi ráutalót nem találok a betegségre...csak sajnálatos módon nagyon meg csappant az akváriumban a halak létszáma...
A kérdésem a következõ lenne : Vehetek-e új halakat az akváriumomba?-csak azért kérdezem hogy van-e rá esély h ez a darakór mégmindig ott lapanghat az akváriumba.
Mert ha igen, akkor felesleges venni "újakat" mert akkor lehet h újra támad ez a kór.

Gondolkoztam sokáig ezen a dolgon meg próbáltam utána járni is de sehol sem találtam semmi hasznosat...de gondolkodás közben eszembe jutott vmi...Az nem lehet h a mostani halaim amik túl élték ezt a betegséget h immunisak lettek...?

Remélem érthetõek a kérdéseim... nem szeretem a nyelvtant...xD

A válaszaitokat elõre is köszönöm...!!!!!!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #340 Írta: Sirnyeteg
Sirnyeteg válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Szia StoneAge!

Köszönöm a segítõkészségedet, szívesen fogadom. A szándékkal nincs gond -még szép, hogy szeretném meggyógyítani- a feltételeket biztosítom. Szóval megköszönöm, ha leírod itt a topicban a kezelés menetét.
De én mindig igyekszem elõször a kiváltó okokat megszüntetni a kezelés elõtt, mert szerintem az a legfontosabb. írtad, hogy esetleg a helytelen táplálkozás okozhatja. Én ezt nem hiszem, de erõsíts meg hitemben. Naponta háromszor kapnak eleséget, mindig felváltva: fagyasztott fehérszúnyog, krill, vörösszúnyog, artémia és száraz diszkoszhal táp (pl.: sera discus granulat).
Fõbb kérdéseim:
A hexamita fertõzés mit takar pontosan?
Érdemes az összes halat kezelni, azt is amelyiken nincs semmilyen tünet?
Ha a tartó aksiban hagyom, milyen hatással lehet a többi halra? (konkrétan 2 rája miatt aggódom) Jobb lenne kivenni a diszkoszokat?
A klion-kúrához szükséges gyógyszert hol lehet beszerezni?
A halak saját immunrendszere nem tudja leküzdeni ezt a betegséget?
Milyen más okokra vezethetõ vissza ez a fertõzés?
Hova vezethet ez a fertõzés, mik a késõbbi tünetek, ha nem kezelem?

köszi.

(Más diszkosztenyésztésben jártas kolléga véleményét is szívesen fogadom. )

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.246 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés