Díszhalbetegségek

Több
16 éve 3 hónapja #341 Írta: StoneAge
StoneAge válaszolt Re: Diszkoszhal témában

Sziasztok!

Valamilyen betegség ütötte fel a fejét a diszkoszaim között. két halon is észrevettem, hogy kis lukak keletkeztek a homlokukon, illetve kis fehér szösz jelent meg a lukon, majd néhány nap után eltûnt. Az egyik halam két hete nem fogadja el az eleséget, de rajta az apátián kívül nem látok külsõ elváltozást. Olvastam már errõl a betegségrõl, de szeretném kikérni szakavatot tenyésztõk véleményét és ezért kérem szaktanácsotokat.

Köszönöm.


Szia Sirnyeteg!

Nem akarlak elkeseríteni, de a halad nincs jó bõrben. A lyukacsos fej általában több dolog kombinációjának eredményeként szokott létrejönni. Ezek közül a két legfontosabb a rossz táplálás és a Hexamita-fertõzés.
A fejen lévõ lyukakat ezek okozzák, a lyukakon lévõ szösz pedig gombás fertõzés, ami a nyílt sebben tenyészik.
A probléma kezelésére a Klion-kúra javasolt. Általában az adagolás 250mg (1 tabletta) / 100liter szokott lenni, de a te esetedben sokkal komolyabb a dolog. A halak származásától függõen 500-750mg/100 liter gyógyszert is lehet használni a biztosabb eredmény érdekében. A kezelés egy meglehetõen hosszú és fárasztó procedúra embernek, halnak, RO-nak egyaránt.
A kezelések között 50% vízcsere javasolt. Ha nem tudsz ilyen mennyiségû tiszta vizet gyártani, akkor szerezz egy 100 literes akváriumot és abban kezeld a halakat. A kezelés befejeztével a tartó akváriumban is illik minimum egy rendesebb vízcserét csinálni némi fertõtlenítéssel egybekötve, mielõtt a halakat visszatennéd.
Ha rászánod magad a dologra, szólj, és igyekszem a lehetõ legjobb kezelési sémát leírni neked.

Üdv,
StoneAge

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #342 Írta: AlbertKinga
AlbertKinga válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Két problémával fordulok hozzátok:

Az elsõ az lenne, hogy 3 cápaharcsám orrán (és szája körül is az egyiknek) fehéres-rózsaszínes folt van. Nem vattaszerû. Állandóan próbálnak kiúszni az akváriumból, vagyis az üvegnek támasztják az orrukat, és fel-le úsznak. Ezek a foltok az orrukon olyanok, mintha illeszkednének az üvegre, vagyis laposak, kiállnak az orrukból.(remélem ilyen ügyefogyott leírással is elképzelhetõ). Amúgy az akvárium 150l-es, elég kevés hallal(2 vitorlás, 2 szumi, 2 feketesávos díszmárna + a 3 cápa). Ez a betegség jó fél éve jelen van, amúgy teljesen normálisak, semmi bajuk(egy kivételével, ez lesz a második kérdésem). Mit tehetnék?

A második kérdés: én úszórothadásnak nézem. Már ismerõsek a tünetek, elpusztították egy egész guppy-állományom és 1 betta-párom. Most a cápámat támadta meg. Még a megboldogult halakon próbáltam szinte minden gyógyszert, amit kaptam (sera-termékeket, mert mást nem lehet kapni a városban - baktopur, baktopur direct, costapur, mycropur). Most kaptam omnypurt. Az segíthet? Mit ajánlotok? Kicsit félek a "túlgyógyszerezéstõl" is, lassan minden héten kapnak valamit a vizükbe különbözõ problémákra.

Elnézést a hosszú hozzászólásért!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #343 Írta: Sirnyeteg
Sirnyeteg válaszolt Re: Diszkoszhal témában
Sziasztok!

Valamilyen betegség ütötte fel a fejét a diszkoszaim között. két halon is észrevettem, hogy kis lukak keletkeztek a homlokukon, illetve kis fehér szösz jelent meg a lukon, majd néhány nap után eltûnt. Az egyik halam két hete nem fogadja el az eleséget, de rajta az apátián kívül nem látok külsõ elváltozást. Olvastam már errõl a betegségrõl, de szeretném kikérni szakavatot tenyésztõk véleményét és ezért kérem szaktanácsotokat.

Köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #344 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sóval történõ kezeléshez 0.01-0.05%-os "oldat" legyen a víz (100-500mg/l).

A darakórról a többi tudnivalót a topik elején megtalálod.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hónapja #345 Írta: wolf64
wolf64 válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni,darakór esetén mennyi sót tegyek 60 liter vízhez és a fertõzés elmúltával kell-e fertõtleníteni az akváriumot?Elõre is köszi a tanácsot!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #346 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok! Nekem az egyik (Apistogramma) pandurommal történt az, hogy gyorsabban vette a levegõt, és az aljzat közelében maradt, de a színe csodálatosak voltak, olyanok amilyennek lennie kell.(nõstény volt)
Nem tudjátok ez mi lehetett?

Elõre is köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #347 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
andrasow!

Nekem még nem sikerült hasvízkóros halat helyrehozni, mire észleled a tüneteket a kezelés nem használ. A mai napig nem tudni pontosan mi okozza, az biztos, hogy a körülményeken kell javítani.

Ha kezelni szeretnél akkor minden gyanus halat tégy külön és ott kezeld õket. Semmilyen antibiotikum nem tesz jót egy mûködõ aquariumnak. Meg a vízcserék mértékét növelném.

A nitrát szinted pedig meg tudod mérni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #348 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Szerintem a kiváltó ok a nagyon rossz vízminõség. Ez lehet a kevés vízcserétõl, túletetéstõl, gyenge szûréstõl, túlzsúfoltságtól stb. Gyógyszeres kezelés helyett a beteg halakat távolítanám el és helyrehoznám a vizet amíg lehet.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #349 Írta: andrasow
andrasow válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Köszönöm az infót!

Közben meglátogattam egy szaküzletet és Õk is erre tippeltek (hasvízkór). Kaptam sera bakto tabs-ot 10 napos kúra után lesz ami lesz + fishtamin vitamint.

Most a kiváltó okot keresem, elvileg ez a bakteriális fertõzés elhatalmasodása több hatás végkifejlete (vitaminhiány; étrend; stress stb)!?

A halakat nem pakolgatom (leszámítva a fialást ami kis ketrecben történik a nagyhalas akváriumban guppik esetében), étrend viszonylag változatos, viszont a vizet nem túl sûrûn cserélem kb a víz 1/10-ét cserélem hetente. A vizinövények nõnek mint a vesztés lehet, hogy nagyon nitrátos a víz?

A tapasztalatokat tanácsokat elõre is köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #350 Írta: szentgyo
szentgyo válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
andrasow!

Abból amit leírtél szerintem hasvízkór lesz, nem tudom az mennyire gyógyítható...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #351 Írta: andrasow
andrasow válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Nem igazán tudom, hogy mi lehet a gond a halaimmal, remélem van ötlete valakinek.
A tünetek: pikkelyek elállnak a hal testétõl változóan vagy fölfúvódnak, vagy nem esznek és kb 2 hét alatt elpusztulnak (ez a jellemzõbb). Szórványosan fordul elõ 1 max 2 halnál egy azon idõben. A kalászhalakat, a dániókat és a bettát kifektette, most éppen a guppikat tizedeli. A többi halat nem bántja (vitorlás, bócia, neon). Kezeltem xantakridinnel és parakrillal de ezek nem használtak!?

Van valakinek hasonló tapasztalata, mi ez a betegsés és a gyógymód?

A segítséget elõre is köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #352 Írta: Szie
Szie válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!

Az egyik páncélosom oldalán az este észrevettem egy kis piros foltot, mintha valami seb/vágás lenne. Próbáltam jobban megnézni, de meg nem áll egy pillanatra sem. Látszólag olyan, mint máskor, eszik is, de egyszer-kétszer olyan furcsát csinált, mintha "felpattant" volna az aljzatról, vagy a növényrõl. Szerintetek kezdjek el aggódni?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #353 Írta: Doki
Doki válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Szia Pitt!

Véletlenül nem Parakill turbót tettél a vízbe? Az szokta ilyen jól vinni a halakat, persze csak bizonyos halfajokat.
Véleményem szerint egyetlen "10ml-es csepegtetõs szer" sem hatékony a komolyabb uszonyrothadás ellen.
Egyébként a betegség csak azért jelentkezett nálad, mert túlzsúfolt volt az akvárium, az aranyhal különösen rossz választás volt a többi faj mellé.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #354 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Szerintem tönkretetted a vizet és megmérgezted a halaidat. Ennek oka lehetett az amúgy is túlzsúfolt akvárium és a helytelen gyógyszeres kezelés is.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #355 Írta: Pitt
Pitt válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Nos hát:30literes az akvárium,Biotop márkájú haltápmûzlit,illetve olyan tapadós tablettát kapnak(szintén biotop márka).Halak:6platti,4szifó,2törpegurámi,3blackmolli,1aranyhal(olyan gúvadt szemû).ebböl megmaradt a 2gurámi és 2 szifó.hetente cserélni szoktam a víz egyharmadát. a víz 25 fokos.1 szivacsszûrõ van benne. Ja és néhány plattin megjelent egy úszofogyással járó betegség.erre adtak a boltban egy szert ,amivel gyógyítható elvileg.(nem emlékszem a nevére).a szer 10ml-es ,50liter vízhez elég,és nem árt a többi halnak,ugyhogy a beteg halakat nem kell külön rakni.Tehát kb a szer felét belecsepegtettem a vízbe.erre 2 napra elhullot a halaim nagy része...esetleg a gyógyszer lehet az ok?köszönöm a válaszodat! Pitt

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • peters
  • COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #356 Írta: peters
peters válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Szia!

Ennek számtalan oka lehet (víz savanyodás, mérgezés, kajával bevitt betegség, stb.). Ha mondanál valamit az akváriumról: mekkora, mennyi és milyen hal van benne, mivel etetsz, milyen a szûrés, vízcsere stb. akkor könnyebb lenne válaszolni!

p

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #357 Írta: Pitt
Pitt válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!jóideje van más akváriumom,de ilyennel még nem találkoztam eddig:egyik napról a másikra kihalt a fél akvárium...fogalmam sincs mit rontottam el és hol.Tök jól megvoltak a halak már hónapok óta,mindegyik egészségesnek tûnt,és egyszercsak bumm!Mi lehet az oka?Valaki adna ötleteket?köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 8 hónapja #358 Írta: maeva
maeva válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Szerintetek mi baja van a hím szifónak, nagyon furán viselkedik, õ nem szokott az akvárium alján lenni, és most ott van és nem is nagyon úszkál. Enni se akar, és valamelyik hal megtépte a farkát. Amúgy semmi elváltozást nem látok rajta. Az asszonnyal összeveszhettek, mert ha nem éppen lent búsul,az akvárium alján, hanem feljön, akkor távolról hosszú percekig szemlélik egymást, mintha birokra akarnának menni, pedig eddig szépen elvoltak együtt, de most csak egymástól távól vanna napok óta. A nõstény most vemhes. Szerintetek mi baja? Mit csináljak?
Köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 9 hónapja #359 Írta: Doki
Doki válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
Az uszonyrothadást ugyanaz a baktérium okozza, mint a hasvízkórt, úgyhogy nem sikerült megszabadulnod tõle a kezelések ellenére, csak most már a halad valamivel ellenállóbb.
Ebben a melegben a magas hõmérséklet fontos kiváltó oka lehet a megbetegedéseknek aranyhaléknál, de hajlamosít a nem megfelelõ szûrés, szellõztetés, a rendszeres vízcsere elmaradása, a nem megfelelõ táplálás vagy a korán betelepített akvárium. Persze az is lehetséges, hogy már a vásárlásnál nem volt szerencséd a halakkal.
Én újraindítanám az akváriumot egy alapos mosás után, várnék amíg beáll és új halakat telepítenék bele, majd megpróbálnám a medencét az aranyhalakra nézve ideális körülmények között tartani.
Ha mégis a kezelés mellett döntesz: Baktopurról válts Baktopur directre.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 9 hónapja #360 Írta: angel
angel válaszolt Re: Díszhalbetegségek témában
sziaztok,segítsetek?
Kezdõ vagyok és szomorú,már három hónapja van egy 94 literes aqváriumom,aranyhalaim vannak már csak kettõ elöször hasvíz k.kaptak gyógyításom eredménye 6-ból 2 meggyógyíúlt.Most a nagyobbik megint beteg,azt hisszem uzonyrothadása van elkülönítettem,de ez már a második baktopur-os kúra 1 hónapon belül.Mi tegyek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.227 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés