Díszhalszaporítás, tenyésztés

Több
10 éve 4 hónapja #121 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Ma reggelre leikráztak a gurámik, a gond csak az, hogy az ikrák nem habfészekben voltak hanem csak lebegtek a víz tetején. Most estére egy részét őssze gyüjtőtte. Van e arra esély, hogy kikeljenek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #122 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Akkor az is előfordulhat,hogy a hím nem elég daliás,lehet,hogy még neki kell kicsit fejlődnie testileg.Elég nagynak tűnik számomra a testnagyságuk különbsége.Ebben az esetben nyugodtan együtt tarthatod őket,csak várni kell a családalapításhoz.:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: veisztibi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #123 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Amugy a nősténynek elégé nagy pocakja van szerintem, ezért gondoltam, hogy ikrás.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #124 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Szerintem mindkettő ivarérett. A nőstény szerintem kicsit idősebb mint a hím, hozzám két külön helyről kerültek de nem kicsin. A nőstény kb 10cm a hím kb 7 cm körül szemre enyinek tippelem őket

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #125 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Lehet,hogy a nőstény még nem ivarérett,vagy nincs beikrásodva.Én két dologgal próbálkoznék.Hagynám úgy a halakat ahogyan vannak,az ívási előkészületek hatására is beikrásodhat a nőstény.Vagy különvenném őket két három hétre,aztán amikor újra összekerülnek,kicsit nagyobb lesz a "szerelem".Mekkora halakról van szó különben?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, veisztibi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #126 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Gurámiimmal lenne még kérdésem. Megcsináltam amiket itt javasoltatok, a hím épít habfészket néha meg is kergeti kicsit a nőstényt de ikrákat nem raktak a habfészekbe és van hogy még el is tünik a habfészeknek egy része s utana a hím ujra építi. Mi lehet a gond? Ha valaki tud kérem segítsen. Előre is köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #127 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
A hím összeszedegeti a még úszásképtelen,és a habfészekből kihulló embriókat és visszaköpködi.Amikor már nem győzi őket visszaköpködni,mert az ivadékok már jól és sokan úszkálnak,akkor kell gyorsan kivenni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: veisztibi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #128 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
A guramikkal kapcsolatosan még azt szeretném megkérdezni, hogy miután lerakták az ikrákat mind a ketőt azonal ki kell venni vagy a hímet még bent kell hagyni az ikrák kikeléséig?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #129 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Mivel az ikrák megtermékenyítése mindig a víztestben történik bármi lehet...elevenszülőknél más a pálya!Semmi okod az elszontyolodásra,másnál még ennyi eredmény sincs;)Ha mégis ikrázókkal akarsz majd foglalkozni nagyon jó tanulóhalak a dániók például-no abból sem mindegyik,de istenemre mondom hogy ha te már nanohalakkal szeretnél foglalkozni én bizony csak támogatni tudlak!Egykor én is szerettem volna,talán majd...
Jó pihenést a halaknak és neked is-fel a fejjel!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #130 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Tegnap már nem volt ikra a mohában,ma nem néztem,nem is volt rá időm.Azért vasárnap még hatot találtam.Előtte 12 fehér penészeset válogattam ki.Most is akad olyan,amitől búcsút kell majd vennem,ha penészes lesz.
Elvileg bármikor kikelhet(nek) az(ok),ami(ke)t elsőre megtaláltam.
Ahogy én vettem észre,pontosan egy hétig ívtak.Már tegnap sem volt mocorgás a mohánál.
Ha jól látom,ezeknél a halaknál nem csak a kevés ikra-esetemben 40-50 egy hét alatt 4 nősténytől- miatt van nehéz dolga az embernek,hanem a terméketlenek magas aránya is rátesz egy nagy lapáttal.Gondolom Mary erre célzott.
Arról nem is beszélve,hogy eddig csak guppik szaporodtak nálam,ikrás hallal nem volt még dolgom.
Valahol,valamivel el kell kezdeni ...
Holnap vagy holnapután visszateszem a kalászokat a corykhoz,mert alig merészkednek ki a fa mögül.Hiányzik nekik a nyüzsgés.
Nincs minden veszve,van még néhány ikra,amire összpontosíthatok.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #131 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Én nem Budapesten élek, hanem Kolozsváron. A felfőzéssel fogok probálkozni remelem sikerül kellően lágy vízet előállítani

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #132 Írta: Pasa
Igen, a budapesti csapvizet lehet forralással is 10 nk alá lágyítani.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #133 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Köszönöm segitségeteket, majd beszámolok az eredményekről
Még azt szeretném kérdezni, hogy kellően lágy vizet forralással elő tudok-e állitani?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #134 Írta: Pasa
Jól fogalmaztál:

50-60 literes akvárium lefedve; a jobb kelés érdekében ha lehet lágy víz (pl. esővíz), ,max. 20 cm magas vízoszlop, 28-30 °C, se levegő se szűrés, valamilyen úszó növény. Világítás se kell.

Kelési idő 1-1,5 nap, az elúszás további 2-3 nap. Az ivadékok nem nőnek szét, ha sűrűn, naponta többször vannak etetve. Indítás tojásporral (vagy főtt tojás sárgájával), majd 1 hét után keltetett sórák. Keléstől indítható finom porlasztás, majd az etetés megkezdésekor belső szivacsszűrés.

Etetéssel egyidőben apró vízicsigákat szoktam betenni melléjük, szépen eltakarítják az eleségmaradékot.

Kb. ennyi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, veisztibi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #135 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Húú de rég volt....vagy húsz éve csináltam egyszer,ha jól emlékszem egy kb 80-as aksiba tettem az ivarérett párt,hőmérséklet föl 27-29-re,némi bátorító növényzet,fedőüveg nagyon fontos,majd a picik labirintszervének kialakulása miatt...ha jól emlékszem a legproblémásabb része az ügynek az ivadékok nagy szétnövése volt,ami ha nem sikerül őket szétpakolgatni,akkor kannibalizmushoz vezethet.
Nagyjából ennyire emlékszem,de itt vannak olyan tenyésztők,akik a mai napig is csinálják,ők majd pontosbban fognak fogalmazni mint én!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: veisztibi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #136 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Sziasztok
Segitségeteket szeretném kérni a kék gurámi szaporitásával kapcsolatosan. Milyen körülményeket kell létrehozzak nekik a szaporodáshoz?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #137 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Tegnap reggel-etetés és "szüret" előtt-reggel észrevettem 2 ikrát a moha szélén.Az egyik nőstényem a szemem láttára fogyasztotta el őket.Ezek előző napiak lehettek,mert fehérek voltak,ezért nem mérgelődöm.Utána hatot tettem a keltetőbe.
Sajnos elég sok ikra fehér.Az egyik külföldi fórumot "végigguglizva" azt olvastam,hogy ami fehér,az terméketlen.Úgy vettem észre,hogy előbb-utóbb ezek lesznek a penészesek.
Nem szegi a kedvemet,mert azért még van átlátszó is.
Tegnap délután is láttam egy ikrát,de nem vettem ki.Az előbb még a helyén volt és nem fehéredett ki.
Ma kiválogatom a "készletet",tartok egy újabb létszámellenőrzést.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #138 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Ma egy hete cseréltem le szivacsra a belső szűrőt,így nem hiszem,hogy baj van a vízmozgással.Nevelő lesz az ívatóból,ezért váltanom kellett.Csak hétfőn láttam előszőr őket ívni,de akkor már volt pár darab 1-2 napos ikra a mohán.Szerintem közülük való az is,amelyik reményre ad okot.
Ma indulás előtt(délutános vagyok),a kötelező ellenőrzéskor találtam még 4 ikrát.Ezzel hozták a napi átlagot.:-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #139 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
Balázs!Remélhetőleg a többi is olyan lesz,mint az amelyikből ivadékot vársz!
Erős a szülőknél a vízmozgás?Azért kérdezem,mert beszéltünk arról,hogy ennél a fajnál elképzelhető a beltenyésztéssel járó leromlás,ami a spermaszám csökkenésével is járhat.Szóval arra gondolok,hogy ha túl erős a vízmozgás,akkor ikrázás közben elsodorhatja a jó spermiumokat is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #140 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés témában
14 "jó"-18 penészes az arány.Ebben a 14-ben benne van a mai (csak!) 4 is.Moha - juharlevél:3-1.
Ma már vissza se tettem a leveleket.
Sajnos penészesek voltak a gyanús ikrák,nem tartom kizártnak,hogy lesz még közötte.
Viszont van EGY,amiből hal is lehet.Ennek nagyon halvány sárgás-barnás a színe,kevésbé átlátszó,de azért tiszta és foltok vannak benne.Ha nem tévedek és minden jól megy a többinek is így kell majd kinéznie?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.239 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés