Mű ikráztató közeg coryknak

Több
10 éve 4 hónapja #1 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Sok sikert-majd számolj be kérlek ok?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #2 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Na szóval tegnap vettem műanyag dörzsit. A lefejtése nem telt sok időbe mert ha jó helyen kezdjük meg akkor csak húzni kell a szálat és szép lassan szemenként kibontódik az egész. Egyenlőre 2 mopszot csináltam, csak simán tapadókoronggal rögzítettem az üveghez, kíváncsi leszek milyen látvány fog otthon fogadni :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #3 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Sima fátyolosom van Nekem is. De ha dupla swordtail akkor érdekelne :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #4 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
A lerázás tök simán működik. Egy edénybe raksz vizet, és abban kirázod a biofibresből az ikrákat, mintha a pataknál ruhát mosnál. Ritkán alkalmazom, mert túl ipari jellegű, imádok az ikrákkal szöszmötölni, akkor ki lehet egy kis időre szakadni az idióta világból. Keltetni leginkább beszórom egy akváriumba ozmó vízbe +éger toboz. Vannak fátyolos aeneusaim adok szívesen.
üdv:Feri
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #5 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Vannak köztük szépek, már a gyeke kori akváriumomban is volt aeneus, és az újrakezdés óta folyamatosan tartok belőlük kisebb-nagyobb csapatot. A dupla swordtail jól nézhet ki :)

Egyenlére megpróbálom a dörzsit, aztán meglátjuk. A krumplizzsákot szigorúan szálakra bontva használtam/használom mert már én is jártam úgy hogy beleszorúlt egy hal.

Halőrfibres, jól hangzik. Sajnos csak a fehér forgácsból van otthon :(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #6 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Tényleg így van...mindig van olyan hal mely nem vesz részt az ívásban,de az ikrákat azt szeretné megenni!Én ilyenkor általában őt eltávolítom egy másik medencébe,ahol kap majd társakat is-ha ő is elkezd ikrázni vagy hímként megtenni a dolgát akkor nyert ügyem van.:) Megfigyeléseim szerint általában olyan nőstény szokott lenni a legfalánkabb,aki nem hordoz érett ikrákat-ha tehetem akkor őt ki sem teszem ívni,mert minek?Ha olyan hím a rabló "aki" nem mutat érdeklődést a betelt lányok iránt,akkor őt megfigyelés alá vonom...ha huzamosabb időn keresztül nem hajlandó senkivel ívni akkor szelektálás a sorsa.Persze könnyen beszélek én a hobbihalazó-hatalmas méretekben ezt megteni lehetetlenség,legalábbis rettenet nagy munka.Én a magam kis hobbijában nem tartom külön a két nemet-de tenyészcsapatokat igen!Utolsó mentsvárként még azt is bevethetőnek gondolom ha a csapatok lányait a másik csapat hímjeivel engedem össze-ki tudja,talán ők látnak egymás között különbséget és ez arra sarkallja őket hogy az ívással,és ne az ikrarablással törődjenek?No persze ez mind-mind csak afféle írásban való gondolkodás,a való élet mutatja meg hogy mennyire hasznos.
Valaha említetted hogy az ikrákat egyszerűen lerázod róla-már a közegről-mikor már nem annyira tapadnak..ezzel kapcsolatosan lehet valai plusz infóhoz jutni?Az elkülönített ikrákat hogyan kelteted,valami hálószerűségben,vagy csak az aljzatra szórva?Esetleg ezt a gyakorlatot már nem követed?
Egy dolog a lelkesedés Ferikém,másik a halak hozzáállása-ha bejön akkor jó,ha nem akkor tovább kell filózgatni.E blog is csak a botladozásaim egy állomása,de a kezdetekhez képest már előrébb vagyok.Köszönöm a valahai ötletedet!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #7 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Gábor!

Be kell valljam nagy rajongója vagyok a lelkesedésednek. Viszont én mindig a lehető legegyszerűbb megoldást szeretem, mert annál kevesebb a hibalehetőség. Én csak simán bedobok egy kupacot a biofibresből, és ha ikráznak akkor abból szedegetem ki az ikrát. Ha magamba akarok szállni akkor szépen gondosan egyesével, remek dolog, de lehet ipari méretekben pillanatok alatt is kinyerni az ikrákat. A te megoldásoddal az a gondom, ha van a csapatban 1-2 ikrazabáló akkor esélyed sincs, hacsak nem állsz őrt, de ezt meg nem mindig lehet megoldani. Mostanság nálam szinte minden csapatomban van vadorzó ezért a néhány szálnál nagyobb kupacot dobok be, így megnehezítem a dolgukat.
üdv:Feri
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #8 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
:)
Az aeneusokat valaha nem is sokba néztem-már elnézést :blush: ..aztán ahogy jobban belemerültem a faj tanulmányozásába egyre biztosabb lettem benne nem is kevés olyan változat van mely érdekelne!Egyébként ha figyelmesen olvastál én nem az aeneus változatokról,hanem az aeneus csoportról beszéltem!;) Van különbség...
Igazából van itthon 3 aeneus változatom,de ez nagyon-nagyon kevéske...ha módom lesz rá teszek róla hogy többen legyenek!Nem mindegyik ikrázik százszámra,sőt van közöttük ami kihívás-komolyan mondom!Mostanában eljátszogatok velük azért...van egy megnyúlt úszósugarú változatom/mintha guppiban a swordtail lenne/,most azon dolgozom hogy rögzítsek egy "dupla swordtail"-t örökítő csapatot-van már eredmény,de még kell rá sok idő!/Erről már írtam is anno/
A dörzsiről anno beszéltünk,én meg is ejtettem a próbát!Működik,de mire kibontottam a hajam szála az égnek állt-kicsit élesek a szálak,meg elég barátságtalan anyag..viszont ha gondolod használd bátran!Lényeg hogy olyan csomókat képezz amely mind méretben,mind kialakításban megfelelő-és kihangsúlyoznám neked azt hogy a halak ne akadhassanak bele!Túl nagy gomolyagot ne csinálj,mert magadnak nehezíted meg a dolgot!;) Mint olvastad én sem arról vagyok ismert hogy vasvillával hányom a pénzt-egy ezres ára biofibresből azonban 19 darab jött ki,ez szerintem nem egy észveszejtően drága...sőt ha valakinek ez sok akár el is bartarelheti a felesleget.
Aztán még jónak gondolom-bár nem csináltam-a vastag használt horgászzsinórból készített söprű fazonú ikrarakásra csábító kis kreálmányt is...60-80-as zsinórra,és természetesen monofil damilra gondolok itt.
Ha zsákból készítenél ilyen kis "mop"-ot figyelj a szemnagyságra..az ikrákat hurcoló lány könnyen beugorhat szűknek bizonyuló helyre is!:(
A legigazibbat,a tutit mindannyian tudjuk:eszterga forgácsból kell csinálni és kész!Az ingyen van,pillanatok alatt egy halom áll rendelkezésre...szakmailag úgy ítélem meg,hogy érdemes ezt bővebben kifejteni!Maga az alapanyag a sarkalatos pont egyébként:a sokak által ismert "fehér" műanyag a metamid és társai nem alkalmasak ilyen célra! A forgácsuk éles,ráadásul töredezésre hajlamosak idősebb korban.Javasolnék valami "jó színű" műanyag rudat vagy tárcsát keresni ha forgácsolásról van szó...a kést én lépcsős élűre köszörülném ki,a forgácshornyot pedig úgy hogy felém hozza a folyó forgácsot.Forgácstörőt nem hagynék,0.3mm-es előtolás mellett dolgoznék olyan fordulatszámon ami az átmérőnek megfelelő.Előbb csak próbát végeznék-pár milliméter után megállnék és megnézném, hogy a forgács-ami tulajdonképpen nekünk kell!-milyen keresztmetszetú,hogy bírja ha el akarom szakítani,és hogy éles-e?Ha nem jó az eredmény a késem éléből egy kicsit visszavennék,hogy több hő keletkezzen,és mintegy félig átmelegedve a sorja visszaolvadjon még a kés elhagyása előtt...fogásmélységnek 2mm-t gondolok a hagyományos 30o-os nagyolókésre vetítve.Tehát hőre lágyuló,lehetőleg zöld műanyag kellene...három perc alatt csinálnék egy zsáknyi "Halőrfibres"-t! :D
Amit mindenképpen hangsúlyoznék még:ez az alapanyag rengetegféle mű közgenek megfelelhet...én csak a corykra hegyeztem ki a felhasználását.Imádom a szakmáimat..kár hogy megélni errefelé nem lehet ebből/sem/.
Ahogy olvaslak van neked is tennivalód-hajrá hát!Én bújókákkal ötletelek majdan...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #9 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Ez a szép az egészben mindig tartogatnak meglepetést, kihívást a korábban sikeresen tenyésztett fajok is :) Ilyenkor mehet az agyalás hogy mi lehet a bibi :)

Az egyik régebbi AM-ben volt is egy cikk az aenous változatokról. Ahány nagyobb folyószakasz annyifelé változat van :)

Mátéfi írt pü-ban hogy a műanyag mosogatódörzsi is szétbontva hasonló, mint a sera biofibres, csak árban töredéke.

Tubit most hoztam hétvégén, úgyhogy retteghetnek az aeneusok és a pandák :)

Vettem a börzén törpe coryt de egyenlőre csak tartom, aztán később lehet megpróbálkozom velük. Helyem még lenne is de időm az mostnem nagyon van, mert folyamatosan gyártom az üvegtetőket, üzembe helyezem a tőled kapott cseh-átemelőket, néhány szivacsot is lekéne szabni meg a héten vagy jövő héten érkeznek a cob-ledes spotok, azokat is fel kéne szerelni :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #10 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Úgy értettem ezt a mélyebbre ásást,hogy már van tenyésztési tapasztalatod ;),és nem vagy rest utánaolvasni sem!
Te,én azt gondolom hogy ez hasonlóan van mint a hobbiban eltöltött idő:nem csak a "letenyésztett" fajok száma számít,hanem az is hogy milyen biztonsággal "nyúlunk" adott fajhoz...lehet meglepetés még az aeneusoknál is ám!Egy példa kellene ugye-nos itt az enyém:direkt ragasztottam 30 literes ívatókat is,hogy nagy csapatokat tehessek ki-úgy értem 10-15 halat egyszerre..aeneusokról van szó/blackekről/.Azt hiszed történik bármi is azon kívül hogy a tubit mindet felfalják?:D De velem most ráfaragtak ám...míg nincs számottevő produktum,nincs visszaköltözés a többiekhez!Nincs lazsálás...;)
Egyébként beszéljünk csak még az aeneus csoportról!Mi magyarok ülünk a hátsónkon,a hobbi meg elmegy mellettünk-például itt is!A C.aeneus nem csak egy fajt jelent,hanem rengeteg féle változatot/variánst is...a klf laser,a venezuelanus például!Csodásak-itthon mégsem hallani semmit róluk!:( Ok-ok..pénz kell,vágom én.
A krumplis zsák bírja a dörzsölést-ha gondolod járd végig az utamat..aztán a biofibres még megmaradhat lehetőségnek.
Egyébként meg eshetne már az eső...jó ívatást neked is-próbáld még a trilineatust is;)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #11 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Pontosítok 3-at mert a pandákat is sikerült. :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #12 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Dehogy ástam, eddig csak aenousokkal és napokkal próbálkozatam. Az előbbi szinte mindenkinek megy, az utóbbival meg szerencsém volt.

Nem volt még a kezemben ilyen biofibres, nemtudom ennyire masszív. A krumpizsák birja az álatalad leírt mosást.

Kiprbólom, de előbb tubit kell szereznem, mert annélkül rakhatok én be hozzájuk akármit is.

A sodrás beállítása alap :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #13 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Köszönöm Sándorunk-te már mélyebben beleástad magad a szaporítgatásba,ezért kifejezetten jól esik hogy tervezed a megvalósítást!Sok sikert-de a gyorskötözőt preferáld inkább,mert figyelj csak:ennek a kis "mop"-nak a takarítása úgy történik,hogy szétszedem és a tenyereim között folyó víz alatt jó alaposan "megsöndörgetem"!A kötegelő ezt kibírja,de a biofibres szál nem biztos...nagyon szorosra húzd meg,mert akkor később sem peregnek ki a szálak!
Ma is mentek ikrákat-most azzal a beállítással volt behelyezve amit javasoltam is-és az ikrák szinte valamennyien a kis szálakon/tapadókorongon stb vannak!:)
Amire még felhívom a figyelmed:jelzem hogy a sodrást hogy célszerű irányítani...próbáld hát,és kérlek majd jelezz vissza!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #14 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Mű ikráztató közeg coryknak témában
Nagyon jó, lehet csinálok párat. Mert a levelet nem teszem be a keltetőbe mert az esteleges rajta lévő szennyeződésék miatt tönkremehetnek az ikrák. Annyi észrevétel hogy a gyorskötözőt is megtudod spórolni ha egy biofibres szálal középen megkötöd. :) Nagyon ötletes nem is jutott volna eszembe állíthatóra megcsinálni... :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #15 Írta: halőrxxl
halőrxxl létrehozta Mű ikráztató közeg coryknak témát

(... vagyis ahogy a Google fordító mondaná: "ívási mopsz") Ismerős ugye? Ha nem is a közeg, hanem az érzés, hogy mit tegyek ha leikrázott a corym, ha minden elképzelhető helyen ikraszemek mosolyognak felénk a medencében? Ezen írásomat azoknak az elhivatott "corystáknak" szánom, akik hozzám hasonlóan mindig gondolkodnak, mindig szeretnék ha egyszerűbb lenne a dolgunk - az eredmény mégis kielégítő lenne.

 

Bővebben...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.225 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés