Eleségkultúrák tetőmegoldása

  • lucius
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #21 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Sziasztok!
Az eredeti témához off, de a disputához tartozik.
Sajnos az oldal nem felhasználó barát, ez tény. Persze mindent meg lehet oldani, ha valaki igazán elszánt, de ez így gáz! szvsz a 21 században vagyunk, az erőforrásokat érdemes lenne átirányítani az online felület felé, és egy jól használható fórumot faragni ebből.
üdv:Lucius:sick: :blush: :silly: :P :cheer: :( B) :pinch: :evil:
még egy smileet sem egyszerű betenni:)
persze most sikerült
Last edit: 11 éve 7 hónapja by lucius.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #22 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Azért hasznos volt-legalább láthatod hogy én maradéktalanul elolvasok mindent.Kicsit érzékeny is vagyok ez tény...meg néha beleképzelek olyan dolgokat amit nem kellene.Ilyen a nyelv..intonáció,gesztikulálás nélkül szinte érthetetlen.Javaslom ezért hogy legközelebb az ilyen személyes meglátásokat vagy egy külön erre való topicban,vagy pedig privátban beszéljük meg.Tudod hogy én szeretem a korrekt utat választani....
A tanulságot-sőt tanulságokat én is levontam...pl.: a fórumélet nem nekem való,sokkal szelektívebben kell figyelnem a legapróbb mondandókra,és a legfontosabbak egyike:sose szabad reagálni olyan -esetleg csak beképzelt-mondandókra,melyek a legkisebb szilánkkal is személyesre sikeredtek,vagy nem a témába vágóak.
Gyűlölöm hogy ezt a tegnap nagy lelkesedéssel írt villámírást is sikeresen lesilányítottam azzal,hogy reagáltam.Javaslom a radírt..
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #23 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Mac:hozzászólásod mindig csitítóan hat rám...Látod már hogy mennyire vagyok ügyes?:(
Semmi esetre sem hasonlóra gondoltam mint amit kaptam.Nem gáz..ez van.Ahányan vagyunk annyifélét gondolunk,és ha csak te egyedül értetted meg a célom már megérte-de már nem éri meg.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #24 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Hát ez csúcs..köszönöm szépen!:)
Légyszives mindhárom blogommal ezt megcsinálni,és akkor már semmi szükség a blogspotra...sőt az eredeti blogra sem.Azonban nem én hozom létre a külön topicot..ezt maga a honlap teszi meg automatikusan.Elég szerencsétlen dolog,mert így két helyen is megtalálhatóak a hozzászólások ugyanarra blogra.
Köszönöm szépen a segítséget,csak egy dolog nem tiszta még Gyula barátom:amikor szóltam neked hogy a cseh emelőkről kissé bővebb lenne a téma mint ami ide belefér,és hogy mi a szándékom szólhattál volna...ne tedd buta srác,mert azt reklámként is felfoghatják emberek.Én pedig abban a hiszemben hogy jól csinálom,toltam a kocsit mint barom...tipikus esete annak,mikor a butaság-hülyeség-szorgalommal párosul:(Nagy lelkesedésemben nekibuzdulván minél alaposabban megfogalmazva,a rengeteg szabadidőmben azt hittem így megfelelő.Nem az..már látom.Sajnálom.
Az utolsó két blogom öröm,és hasznosság érzése helyett kis gyomorfájást hozott,amiért nem a témába vágó hozzászólásokkal lettek kommentelve.Felvetődik a kérdés....de mi a fenének papoljak?:D
További legjobbakat,ha a többiektől is hasonló visszajelzést kapok-és a weblap tulajdonosára,moderátorokra is gondolok-azonnal kérni is fogom a törléseket,megfelelő formába öntéseket.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #25 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
"Eleségkultúrák tetőmegoldása

Előrebocsátom:mind az ötlet,mind pedig a kivitelezés "netszerte" megtalálható...Az alapötletet hobbitársam hozta tudomásomra-mert bármennyire is sokat olvasok-ötletelek,ez eddig elkerülte figyelmem.Nem nagy dolog pedig...de legyen itt példaként az utánunk jövőknek.
Az alapgond a következő volt:bár itthon tenyésztek számos élő eleséget,a lefedésükre mindig különös gondot fordítottam,hiszen kertes házban-és annak pincéjében hódolok e "bolondériámnak".Próbálkoztam én a hagyományos textillel végzett legumizással is,aztán a kis tégely saját tetejének rápattintásával... A textil ok..de sok időt vett el a legumizása,sőt néha céllövöldébe illően el is lövöldöztem a gumikat:D-nagy vadat nem sikerült ejtenem!;)
Ekkor megpróbáltam a sikeresnek gondolt módszert :a tetőket kis rést hagyva illesztettem föl,ezzel el is értem azt,hogy a levegőmozgása kielégítő legyen.Aztán azt is sikerült elérnem,hogy a lakásunkban mindenhol jelen lévő szúnyoghálók dacára a muslincák meglelték a kultúrákat.:(.Kollégám jelezte:nála már ki is keltek a kis gyümölcslegyek...ez nem lett volna baj,mert remek kiegészítő eleségnek számítanak számos halfaj számára...de ezek a banánféreg,és a Walterféreg tenyészetben tették ezt..ez viszont gáz,és para!:(
Lássuk be:párunk,családunk így is hatalmas toleranciát tanúsít mikor a közös fészekbe nemhogy a halakat,de még a számos eleséges tégelyt is beengedik.Meg aztán magam sem kívántam szembesülni egy nyüzsgő tenyészettel..annál is inkább,mert e kétfajta élőeleséggel jobbára a kis ivadékokat etetjük-nem kell hát a fertőzésveszély,nekünk tiszta microworm kultúrára van szükségünk!
Mint írtam:a megoldás kézenfekvő..csupán a megvalósítás kerül nem több mint pár percbe.Fogjuk a tégelyünk tetejét,és nekünk tetsző módon megrajzoljuk az átörések helyét-merthogy pontosan erről szól a dolog!A tégely eredeti tetejét használjuk,egyszersmind a szemét helyett esetleg hosszú évekig tovább hasznosítva azt.Nekem különben is halálom a sok sosem lebomló műanyag-öröm hát ha valamit tovább használhatok.Íme a nekem tetsző mintázat:


Igen..én a klf.margarinos-újabb elnevezéssel növényi zsírkészítményes-tégelykéket használom.Eddig magamtól is eljutottam,de aztán ennyi..:(.Gondoltam én arra,hogy egy mindegyik lyukat egyszerre letakaró textilt ragsztószalagozok a tetőre-de tudtam hogy a ragszalag idővel elválik majd,a tetőt mosni nem igazán tudom evégett..a vízálló szalagomat pedig sajnáltam erre.Ekkor jött a mai napon a mentő ötlet a fórumon:a lyukakba helyezzek szivacs darabkákat!Csúcs..olyannyira nagyszerű az ötlet,hogy önkéntelenül is elnevettem magam örömemben!Hiszen ezáltal minden célt egyszerre érek el,a szellőztetés megoldva,a kis legyecskék mégsem hatolhatnak be!Ráadásul amit edig nem tehettem meg-mármint az edénykék egymásra helyezését-azt most gond nélkül megvalósíthatom..Ergo helyet nyerek,esztétikusabbá teszem a kultúrákat..azonnal hozzáláttam!



Tetszenek látni ugye hogy miről van szó....a cseh emelőimhez már részben legyártott szivacsaimból kieső kis hurkácskákat használtam föl!:)Tudtam én hogy nem kell eldobnom-bár eredetileg egy mozgóágyas szűrőben szerettem volna őket kipróbálni darabolva mint média...de itt és most hasznosak is lettek:)!A tetők lyukasztása után-a cseh emelőknél használt bővítő csövet használva-már csak a szivacsrudacskák darabolása,és a helyükre "pászítása" volt hátra.Semmilyen módon nincsenek rögzítve,csupán a szivacsok 15mm-es külső átmérője,és a tetőn lévő 11mm-es furatok közötti átmérő különbség tartja őket helyben.A kis betétszivacsok hossza mintegy 10-12mm....nem mértem,szemre daraboltam.Lényeges volt hogy túl hosszan ne lógjanak ki,viszont elegendő hosszúak legyenek a biztos tartás érdekében.
Megjegyzendő,hogy most TM20-as szivacs maradékáról van szó....milyen jó hogy nem egyenesen a kukába dobtam őket:)Véleményem szerint a furatban megszorulva elegendő levegőhöz jutnak általa a microworm-jaim,de elég sűrű ahhoz,hogy abba semmi be ne mászhasson!Nézzünk egy "átnézeti képet" ennek belátásához:



Ez megggyőző...amint ráfújtam az ellenkező oldalra tett gyertya lángja azonnal kialudt-a tető nem repült ki a kezemből;):D
Ha úgy néz ki hogy mégis átverekedik magukat a Drosophilák,rendelkezésre áll még TM30,TM45 méret is..meg "ágyszivacs"...bár szeretném ha már ezzel sikeres lennék.
Poén,ami mellett nem mehetek el:nem tehetek róla..a család ezt a fajta "kocsikenőcsöt" szereti..én inkább maradok a zsírnál-az hozza a formám;).
A szinte említésre sem méltó blog végére érve még egy képet szeretnék megmutatni nektek...ez az ami legjobban inspirált:



A képen Walter-férgeim egy része látható takaros piramisban..mindig is ezt szerettem volna!A kis szivacsok mint megannyi kürtő engedik be az éltető levegőt....be "senki" nem mehet!Ha elkoszolódna,csak lekapom elmosom...ha meg ne adj isten felmásznának bele a férgecskék,akkor egyenesen a medencékbe teszem-ott a megannyi éhes száj szeretettel várja őket:)
Két kollégámnak tartozom köszönettel:Mátéfi-köszönöm az ötletet...bármennyire is kreatívnak tartom magam,ez eddig nem ugrott be!Kapi-köszönöm szépen a muslincákkal kapcsolatos visszajelzésedet!
Ha megvalósításra alkalmasnak találjátok csak bátran...pár perc az egész!Én még a grindáljaimon is ezt a módszert használom eztán!:)
T.:Gábor "

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #26 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Jó kis ötlet tetszik, lehet én is felhasználom a szivacsszűrők építése közben maradt "majd jó lesz valamire" szivacshurkáimat. :)

Viszont az atkák képesek még a szivacsdugón is keresztül menni, ez egy muslica tenyészetnél elég nagy gond, mert nagyon hamar telesen bedöglik tőlük a tenyészet. A külföldi honlapokon láttam hogy "anti mite paper"-re rakják a tenyészeteket, magyarul egy olyan lapra ami atkaölő szerrel van felitatva, bevonva. Itthon még csak hírből sem ismerik, nem lehet sehol kapni, de nem is baj mert van egy olcsó és egyszerű módszer. :) Fogsz egy tálcát, töltesz bele 1-2 cm vizet és ebbe állítod bele a tenyészeteket (muslica, grindál, banánféreg stb.), ugyanis az atkák nem tudnak úszni. :) Sajnos ezzel csak az atkamentes tenyészeteket lehet megvédeni illetve a továbbterjedésüket egy másikra, ha már atkás azon nem segít. :(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #27 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Persze hogy nem...azonban azt is hozzá kel fűzni,hogy még mielőtt egyetlen hivatkozást is tettem volna saját blogspotomra,én bizony megkérdeztem erről a mestert hogy szabad-e?Tettem mindezt annak dacára,hogy e honlap szabályzata nem írja elő-vagy nem találtam meg-azt,hogy csak abban az esetben linkelhetsz saját blogodra ha ott idemutató link is van.Nos,az én blogomon mindezidáig egyetlen link van-ami ide mutat.Akkor kérdem én:reklám?Ha az,akkor jó a honlapnak szvsz.
De,hogy elejét vegyem a további félreértéseknek:ha bárki meg tudja csinálni technikailag,ezennel megbízom hogy az utóbbi blogjaimat másolja be ide-képekkel,hozzászólásokkal,mindennel.Én csak és kizárólag azért bajlódtam azzal a blogspottal,hogy a képi anyagot közzé tudjam adni...
Sajnálom hogy manapság már nem a blog témája a téma...így viszont minek a blog?Olvasni így is tudok...kell nekem a gond?
De megérzésem:beszéltetni akar a kolléga-csak nekem a magyarázkodás ebben a szituációban megalázóan fájó.:(
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #28 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Ejnye fiúk! Csitítsátok kedélyeteket, hisz' nem ér ennyit az egész.

Megértem Gábort, én pl. az általa említett okok - és még sok egyéb miatt - nem írok többé blogot az AM-re, pedig lenne miről.

A "Technikai kérdések" fórum egy vicc, egy fekete lyuk. Feltettem nem egy kérdést, de més soha nem kaptam választ.

Jómagam - Gáborhoz hasonlóan szeretem(ném) képekkel bőségesen illusztrálni mondandómat. Ám mivel erre nincs lehetőség, mivel a technika felelőse tojik a fejemre, nem írok.
Ha lennék olyan ügyes, mint Gábor, én is saját blogot indítanék. Ám mivel nem vagyok efféle vénával megáldva, marad a dőre álom.

Ennyi, s nem több. Nem ér meg egy vitát.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #29 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Rendben...de hidd el nem mindig,és nem úgy ahogy én szeretném.Nem a honlapot kárhoztatom-csupán szeretem ha flottul megy a dolog,és nem egyetlen kisméretű képnél.A múltkoriban még mérgelődtem is,hogy mindösszesen 4 db képet bírtam én beilleszteni..Tamás meg olyan képeket mutatott a víz alatti témában amitől a szemem-szám eltátottam-és nem 4-et!Aztán ott van Balázs hozzászólása a bőséges kis méretű képekkel..azt sem tudom hogyan lehet azt megcsinálni-de a technikais topicban is olvass légyszi..már kérdeztem a témába vágóan-és türelmesen várom a választ.
Egy blog személyes...én képekkel,gif-el,videóval mondom el amit szeretnék,bízom benne hogy ezáltal jobban megért aki olvas.
De még mindig az a reklám érdekelne engem..hogyan érted?Magamat reklámozom..vagy népszerűsítem a tudásomat,amely hézagos?:D Ez igaz lehet...Ha viszont azt gondolod hogy saját magamat fényezem akkor baj van..nagy baj.Ez esetben várnám a többiek véleményét is-hiszen lehet tényleg zavaró az önreklám.A szerkesztés gomb itt van nálam....tényleg nem szeretném ha negatív élmény lenne a blogjaimat olvasni akár a hely,akár a mondandó miatt.
Kérlek írj egy blogot bármiről egyenesen ide az említett technikai elvárásokkal..aztán elmondod hogy csináltad,és nekem hogyan kell csinálnom ha még mindig szeretném hogy "száj-agy menésemnek"itteni tanúi is legyenek,ok?
Végezetül úgy látom nem olvastad azt a blogot amit nagyon szerettem volna....ha mégis,azonnal megtalálod a magyarázatot a hozzászólások között arra kérdésre hogy minek nekem saját blogspot.A magyarázat szívből jött..nem a reklám volt a cél.Nézd:
"Meg kell állapítanom:rendkívüli örömet okoztak a blog előkészületei,a megírása...és csak a sok kép,pár videó megfelelő közlése miatt direkt e blog kedvéért létrehozott blogspot is.Ott összegyűjtöttem eddigi írásaimat,melyeket két honlapon "követtem el"..legalább egy helyen vannak:)"
Hát ennyi volt a cél..most pedig azt kérem hogy jelezzetek vissza:maradjon,vagy menjen a blogspot elérési lehetőség?
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #30 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Eleségkultúrák tetőmegoldása témában
Reklám?:D Egy ingyenes blogon...ráadásul egyetlen link van ami pedig egyenesen és csak ide mutat.
Valóban a képekkel való gond van a háttérben,mint ahogy régebben kifejtettem.Szeretem képekkel is megmutatni hogy miről beszélek-elkerülvén ezzel a verbálisan néha megoldhatatlan feladatot a megértésemhez:unsure: .
Nos.az általad említett módszert átbeszéljük a Skype-on,ha járható akkor természetesen a szerint fogok ezentúl blogot írni.De:csak akkor ha a kép "fizikálisan",és az itteni blogban egyenesen nézhetően megjelenik!Gyűlölöm azokat a hivatkozásokat,melyekre rákattintva egy másik ablakban nézhető a kép..aztán ide-oda kattintgatva olvashatok mint ping-pong meccsen:D!Ami ennél is rosszabb:ha rákattintva "elvisz az oldalról",ugyanebben az ablakban jelentetve meg a képet.Olvasgatok sok mindenhol,vannak példák...Élhető,egy helyen élvezhető blogot akarok!Csak ez,és nem holmi reklám volt a célom...ha zavaró,az összes itteni blogot a segítségeddel maradéktalanul ide illesztem be!Azzal,hogy az itteni olvasók táborának ajánlom,azt jelenti itt szeretnék róla beszélni...a blogról,és tartalmáról.Nem véletlen a címe...egyebekről is szó lesz benne,azokat természetesen nem itt fogom ajánlani-de a hálón megmarad.Még az is lehet hogy máris elszúrtam...:pinch:
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #31 Írta: halőrxxl
halőrxxl létrehozta Eleségkultúrák tetőmegoldása témát

Előrebocsátom:mind az ötlet,mind pedig a kivitelezés "netszerte" megtalálható...Az alapötletet hobbitársam hozta tudomásomra-mert bármennyire is sokat olvasok-ötletelek,ez eddig elkerülte figyelmem.Nem nagy dolog pedig...de legyen itt példaként az utánunk jövőknek.
Az alapgond a következő volt:bár itthon tenyésztek számos élő eleséget,a lefedésükre mindig különös gondot fordítottam,hiszen kertes házban-és annak pincéjében hódolok e "bolondériámnak".Próbálkoztam én a hagyományos textillel végzett legumizással is,aztán a kis tégely saját tetejének rápattintásával... A textil ok..de sok időt vett el a legumizása,sőt néha céllövöldébe illően el is lövöldöztem a gumikat:D-nagy vadat nem sikerült ejtenem!;)
Ekkor megpróbáltam a sikeresnek gondolt módszert :a tetőket kis rést hagyva illesztettem föl,ezzel el is értem azt,hogy a levegőmozgása kielégítő legyen.Aztán azt is sikerült elérnem,hogy a lakásunkban mindenhol jelen lévő szúnyoghálók dacára a muslincák meglelték a kultúrákat.:(.Kollégám jelezte:nála már ki is keltek a kis gyümölcslegyek...ez nem lett volna baj,mert remek kiegészítő eleségnek számítanak számos halfaj számára...de ezek a banánféreg,és a Walterféreg tenyészetben tették ezt..ez viszont gáz,és para!:(
Lássuk be:párunk,családunk így is hatalmas toleranciát tanúsít mikor a közös fészekbe nemhogy a halakat,de még a számos eleséges tégelyt is beengedik.Meg aztán magam sem kívántam szembesülni egy nyüzsgő tenyészettel..annál is inkább,mert e kétfajta élőeleséggel jobbára a kis ivadékokat etetjük-nem kell hát a fertőzésveszély,nekünk tiszta microworm kultúrára van szükségünk!
Mint írtam:a megoldás kézenfekvő..csupán a megvalósítás kerül nem több mint pár percbe.Fogjuk a tégelyünk tetejét,és nekünk tetsző módon megrajzoljuk az átörések helyét-merthogy pontosan erről szól a dolog!A tégely eredeti tetejét használjuk,egyszersmind a szemét helyett esetleg hosszú évekig tovább hasznosítva azt.Nekem különben is halálom a sok sosem lebomló műanyag-öröm hát ha valamit tovább használhatok.Íme a nekem tetsző mintázat....

A blog folytatásához kérlek kattints az alábbi-talán már ismert-linkre:

www.halorxxl.blogspot.hu

T.:Gábor

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.193 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés