Díszhaltáblázat tenyésztők részére:

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #41 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Díszhaltáblázat tenyésztők részére: témában
jelenleg táblázatot hamarosan közzé teszűk ;)
:

Tommy
Last edit: 11 éve 4 hónapja by szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #42 Írta: szotyika
na hát ott még nem tartunk Gáborom, de ami késik nem múlik:laugh: ;)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #43 Írta: mark24
mindekettőtök válasza teljesen jogos

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #44 Írta: halőrxxl
Vagy....jobb volna ha állandóan látható lenne,és a frissítések lennének jelezve mikor megtörténnek!:)
Márk beüzemeli a CIA üzemmódot...na de ez már chat téma!:D
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #45 Írta: szotyika
mark a türelem csodákra képes, Ha Pasa ament mond rá akkor feltöltöm, de addig biztos nem.;)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #46 Írta: mark24
Tomi:

1-2 hetente nem tennéd közzé a listát? Hátha már találunk benne mindig valami újdonságot. Engem például nagyon érdekelne a már meglévő tenyésztők listája, kiváncsi vagyok rájuk.
És az esetleg addig elkészült valamilyen fejlesztést meglátva talán jobban tudnánk segíteni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #47 Írta: halőrxxl
Mac:ott a pont!
Csak felvetések voltak a gondolataim...moderálhatóak,törölhetőek ha úgy kívánná bármely érdek.
Ahol pénz forog,ott mindig lesznek olyan dolgok melyek nem a mi hatáskörünkbe tartoznak-elnézést,igazatok van!Mindazonáltal támogatom az elképzelésedet:tenyésztő,több pénz adjon a "közösbe"!Nem a magazinról beszéltem...erről a honlapról,és az egyesületről!:)Ha már e honlapon jelenik meg....
Mi lenne ha fix összegű lenne kategóriánként ez az összeg?Egyszerű módszer...."hány literben dolgozol haverom?-2000-ben...na akkor nyomass ennyit!" :D
Kissé idealizálni szeretem a valós világot-saját hibám.Ne bonyolítsuk valóban..majd eldönti aki illetékes!:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #48 Írta: halőrxxl
Mindkettőtöknek igaza van...de csak egy megoldás lesz ami maradhat.Minél több adat nyilvánosan-annál nagyobb az esély trollszerű megkeresésekre..ez igaz.Viszont ha nincs adat vajon hogy fogják megtalálni?Mi legyen..település/mailcím,vagy felugró ablakban még vércsoport/Rh faktor is?:D Poén nyilván-na ilyenkor nem irigylem aki ezzel foglalkozik,és döntést kell hoznia!
Tamás:van egy kiemelkedő gondolatod! A közelebbi,vagy "központi" tenyésztőhöz való átküldés-esetleg időpont egyeztetési nehézségek kikerülése miatt ez járható út lehetne..ha lenne olyan tenyésztő,aki saját munkája mellett még ezt a nem kis feladatot is vállalná!Meg aztán lehet olyan felhangja is a dolognak,hogy akkor miért nem viszi be a nagykerbe...onnan mindenki tetszésének megfelelő egyedszámban,a nyitvatartási időben megvásárolhatja-ha kereskedő,továbbértékesítő.Értelek én..a kis hobbisták is nyilván szeretnének magyar halat-remélem!:)-ezt a legbiztosabban a tenyésztőnél,egyenesen a medencékből teheti meg.Feltéve ha...sok a ha!Sok tenyésztő nem fog foglalkozni kis tételű értékesítéssel,nem az az érdeke hogy a 10db kedvező árú hal mellé még egy délelőttöt is a hobbistával foglalkozzon..sajnos azok az idők elmúltak!:(Minden tiszteletet megérdemelnek azok a tenyésztők akik egyáltalán fogadnak látogatót...az ő nevük aztán "kézről-kézre"jár hobbi berkekben.Még olyat is tudnék említeni,aki egyáltalán nem foglalkozik a látogatás lehetőségével..ettől azonban nem kevésbé jó tenyésztő!Esetleg fogad ő vendéget..a szűk ismerősi körből..Tehát látható hogy azok a tenyésztők akik irtózatos mennyiségben értékesítenek nem biztos hogy reagálnának a személyes megkeresésre.../"Mennyi hal kellene uram?-Hát olyan 4db ilyen 6 olyan..-Uram keresse meg a díszhalboltot a környékén!"/
Kétségeim vannak hát..ki a tenyésztő,ki a halgyáros tenyésztő..ki a "könyörtelen profi",és ki az aki szívesen beenged minket halodájába-vagy esetleg a lakás sarkában megbúvó pár darabka medencéje mellett elbeszélget velünk?:)Ki fog derülni minden...azt gondolom azonban,hogy akik a listára kerülnek a "Kérdőív" olyan mezőit töltsék ki,melyet jónak látnak.Dönthessék el hogy szerintük mennyi infó elegendő a megtalálásukhoz,vagy mit szeretnének elmondani magukról.
Bajban akkor lesz a dolog,amikor majd a tenyésztők szeretnék megmondani hogy ki ne legyen a listán..mert ők akkor nem jönnek!Nyilván lesz rivalizálás-ez egészséges...Viszont nem biztos hogy az árakban kellene majd versenyezniük-inkább a minőségre kihegyezett hazai tenyésztést tartanám követendőnek.
Na..néhány gondolatom csak érintőleges,lehet nem is kell továbbgondolni.;)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #49 Írta: mmccannon
Gábor ötletét annyiban módosítanám - mivel nem lehet kötelezővé tenni az AME-tagságot -, hogy min. pártoló tagdíjat fizessen.

2012-ben ennek összege 4k volt, a közgyűlés meg majd megszavazza, hogy 2013-ban mennyi legyen. Nem hiszem, hogy 10-szeresére nőne az összeg.

Ne feledd, hogy mivel tenyésztőkről van szó, más tagsági tartalmat igényelhetnek, amit viszont Pasa tudja csak, hogy kivitelezhető-e. pl. 50 tenyésztő 50 különféle "igénnyel". Kivitelezhetetlen, de valamilyen kompromisszumos dolgot nem zárnék ki.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Mary
Last edit: 11 éve 4 hónapja by mmccannon.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #50 Írta: szotyika
mi is jobban örülnénk ha kiihatnánk a pontos címünk telefonszámunk meg minden fontos adatot.
De tudom az a baj hogy vannak azok a bizonyos emberek akik szívesen visszaélnek az adatokkal, valaki még azon is veszi a fáradságos hülyeséget hogy telefonon zaklatják az embert midenféle hülyeséggel.
Ha érdekel pl. valamilyen számodra kedves halacska akkor az e-mail, cimek ott vannak meg az hogy melyik megyében van valaki, szerintem bármi megoldható, példa én vagyok, az ország egyik sarkában lakok azaz békés megyében, és Soproni , kópházi halaim is vannak, szerintem minden megoldható csak megbeszélés függvénye az egész, sőt a halaim 90% a Budapestről származik Pasá-tol. Ha megbeszélitek hogy kinek hogy lenne jó akkor az a legcélszerűbb megoldás, ha meg mondjuk 300 km re van töled az a tenyésztő akitől vásárolni szeretnél, szerintem simán megoldható átküldeni valakivel közelebbi tenyésztőhöz hogy azért mégse utazzál 300 km -fölöslegesen.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #51 Írta: Degec
szerintem jobb mintha megye lenne. megorulok, h a szomszedos megyeben lakik valaki aki szivemnek kedves halakkal rendelkezik, irok neki es kiderul, h mi a ket megye egymastol legtavolabbi pontjan lakunk es diák, munkanelkuli mittudom en mi vagyok aminek kovetkezteben nem tudok 163km-t utazni a halert. a tabalazatnak pont az is lenne a lenyege, h a kornyekemen kik azok akik elerheto kozelsegben vannak. akar at ugrom fel ora mulva mert ez meg az van es o szivesen segit. es azert a kornyeken levo telepulesekkel mindenki tisztaban van (remelem :D)
Last edit: 11 éve 4 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #52 Írta: halőrxxl
Sziasztok!
Korai gondolataim:ez a felugró ablakos "infópult" tetszik..látványos,villámgyors.Egyébként lehetne esetleg ennek egyes mezőit szerkeszthetővé tenni a tenyésztő részére is-gondolok itt arra,hogy ha még több adatot szeretne megadni,vagy nem is tudom....
Fajokra-kiadási időpontra-és az aktuális méretre vonatkozó kihegyezett kereső sem volna rossz...a földrajzi elhelyezkedés is lehetne ebben a rendszerben.A színekkel az a gáz,hogy előbb vagy megtanulja a felhasználó hogy most melyik szín melyik f.rajzi régióhoz tartozik,vagy állandóan keresgélnie kell:(.Viszont javasolnám hogy a nyilván legfrekventáltabb Pest megyei tenyésztők elkülönített "színűek" legyenek.Ezt most így gondolom,de ahogy olvaslak benneteket időközben változik minden...ezért is roppant jó a téma kitárgyalása-tetszik hogy rész vehetünk benne!:)
Aztán még valami ami erőteljesen fellelkesít:Tomi jelzi hogy számos tenyésztő lesz..sőt sokan lesznek!!!Ez tuti szuper....De Tamásom:nem túl sok meló lesz ez neked?Én tudom hogy kezdetben-pl.most-irtózatos munkát végzel,aztán később nyugisabb lesz-mindenesetre erőt-időt kívánok neked ehhez!:)
Degecötlete is "szupcsi":a név alatt a település..és kész is!Tetszik..egyszerű,gyors-és a "térképre helyez" esetleg olyan kis eldugott településeket is,mint a mi fatornyos falunk:D!
Aztán még:a táblázatban résztvevő tenyésztők e honlaptól lehetőséget kapnak....nem kis reklám értékkel bír.Nem tudom mi az álláspont,de idővel etikusnak gondolnám ha vagy csak AME tag lehetne benne,vagy ha nem is tag,de valamilyen formában támogatója a honlapnak-magazinnak-egyesületnek.Nem is tudom.....nem az én asztalom,de egyre inkább azt érzem hogy elindul valami,ami távolabbra fog mutatni attól ahogy gondoltuk egykor!Lelkesít...köszi valamennyiőtök itteni postját!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #53 Írta: szotyika
mary egy e-mail cimnek szerepelni e kell minden névnél, ha rámész az illető nevére akkor kidobja az elérhetőséget.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #54 Írta: mmccannon
Ne, a település ne szerepeljen, inkább a megye.

Igaz, nem tudom, hogy a megalkotók szándéka mi, de szerintem, akit valami komolyan érdekel, akkor vegye fel az AME-vel a kapcsolatot.
Apropó! Ún. "ált. info" lap is kellene, hogy mi a teendő, ha vvalaki kinézett magának halakat egy biz. tenyésztőtől. Pl. hová írjon e-mailt, telefonáljon, vagy mittomén.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #55 Írta: Degec
vagy csak egyszeruen a nev alatt megegy rublika: telepules...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #56 Írta: halőrxxl
Mac..azt te vágod!:D
Tomi..a magam részéről ragaszkodnék az én környékemnek kiemeléséhez mely szerint a megfelelő szín a színtelen..vagy a fekete:( /Dark-Death Valley region/
Poén vagy nem..na meglátjuk,mindenesetre nagyszerűen haladtok,köszi az infókat!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #57 Írta: mmccannon
Nem tartom szerencsésnek, hogy maga a táblázat úgy nézzen ki, mint egy festékgyár robbanás után, ezért Mátéfi ötletét támogatom ... teljes mellszélességgel (vagy bőséggel?). :laugh:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #58 Írta: szotyika
Nanaá hogy beraktalak, halivadék :), hát nem egyszerű beálitani ezt a megye keresőt de azért dolgozok rajta :)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #59 Írta: halivadek
Engem is beraktál a táblázatba?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #60 Írta: szotyika
érdekes meglátás és megpróbálom megvalósítani . Köszönöm :)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.195 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés