C-vitamin kontra klóros víz

Több
5 éve 1 hónapja #1 Írta: Fairplay
Fairplay válaszolt C-vitamin kontra klóros víz témában
Köszönöm szépen ezt a cikket. Nagyon hasznos volt. Én a JutaVit 100% askorbin-sav (C-vitamin) port tudom ajánlani. Lehet, hogy kicsit drágább, de van benne egy mérőkanál, amivel éppen 1 grammot lehet kimérni, így nem kell mérleg. És az összetevők között sincs semmi más a C-vitaminon kívül. Az én akvárium vizem kissé lúgos, úgyhogy éppen jól is jön bele, és a halaknak is jót tesz. Mostantól mindig!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #2 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #3 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában

mmccannon beküldte: Köszi a linket Gyula! :kiss:

Viszont, amit tapasztaltam, hogy - tekintve a precíziós adagolást nem tudom kivitelezni - hosszú távon a halaim vakaróznak, az ancik "ugrálnak", stb.
Egy ancit, egy guppyt kivettem és mikroszkóp alatt megnéztem, és a felhámot borító nyálka egy-egy helyen hibádzott.

Suta fejemmel azt gondolom, hogy savról lévén szó, kimarta a testüket védő nyákréteget, ezért, most kicsit szüneteltetem a C-vitamint, és az öreg pihentetős módszerrel készítem elő a vizet. Meglátom, mi lesz: betegség, vagy csak az aszkorbinsav által okozott bibi.

Te, mit gondolsz a nálam tapasztalt jelenségről?


Szia Mary,

Véleményem szerint az általad korábban közölt: víz drasztikus vezetőképesség csökkenése, Ph csökkenés illetve most ezek a sérüléses tapasztalataid nincs összefüggésben a C vitaminos vízkezeléssel. Még akkor sem, ha esetleg 1 gramm helyett kettőt kevertél az adott mennyiségű vízhez. Ott valami más lehet a gond, úgy a vízkezelés/vízértékek, mint a hámsérülések vonatkozásában.

Én már sokadik vízcserén vagyok túl, az elején még méregettem az adagolt C vitamin mennyiséget, ma már kialakult egy szemmérték, mely szerint adagolok. A vezetőképességet és Ph-t mindig mérem előtte is és utána is. Nálam eddig a vezetőképesség soha nem csökkent a kezelés hatására, hanem alig értékelhető mértékben nőtt. (Ezért állok értetlenül az általad megfeleződött értékekkel szemben.) Továbbá a mérései szerint a Ph értéke kb. 2-3 tized fokot szokott csökkenni, de soha nem többet. Olyan hatalmas paraméter módosulások, melyekről írtál korábban nálam még akkor sem következtek be, mikor egy gramm C vitamint adagoltam 3,78 liter vízhez. Visszakeresheted korábbi hozzászólásomban.

Abban teljesen biztos vagyok, hogy amennyiben 1-2 gramm C vitaminnál nem oldottál fel nagyobb mennyiséget a csapvizedben, akkor azok a hámsérülések más eredetűek, azokat nem a C vitamin túladagolása okozta. Én nagyon hálás lennék ha rábírnád a Tanár Urat, hogy az ezzel kapcsolatos és esetleg ellentétes tapasztalatait megismertetné velem/velünk is.

Vannak olyan írások, mely szerint a haltenyészetek akár 50 mg/liter C vitamint is alkalmaznak a halak egészségének megőrzése, a tömegsúly gyarapodása, illetve a sebeik/sérüléseik kezelése gyógyítása érdekében.

Szóval és összegezve: biztos vagyok abban, hogy a vízparamétereid olyan mértékű változását amiket korábbi hozzászólásodban leírtál, vagy a halaid sérülését nem a C vitamin, vagy az azzal kezelt víz okozta. Hiszen ez esetben a jelenségnek nálam is be kellett volna következnie, de nem következett be már sokadik vízkezelési eljárásom után sem.
Last edit: 11 éve 2 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #4 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Ok-ok..hát persze hogy rendben van.:)
Mutatok neked egy képet az én méregetős módszeremről,mert nekem sincs olyan mérlegem amin ki tudnék mérni 0.25grammot sajnos..bár megtettem mindent,nem fért bele a büdzsébe így az ünnepek alatt.
A gyógyszertárban külön kimérve kértem 1gr-t,ezt négy felé osztottam..így adódott a 0.25gr.Ezt egy kiskanálkába gyűjtöttem,hogy máskor lássam mennyi is az annyi-így már a többi vízcserekor azt a kiskanalat használom "etalonként",jelzem eleddig gond nélkül.
Na nézd meg a járdánházi "atomsúlymérlegemet"...:D:


Van még valami amiről beszélnünk kellene szvsz.Direkt úgy hajtogattam anno a kis papírzacsit,hogy ezek olvashatóak legyenek rajta-ez pedig a lejárat dátuma.Elképzelhető hogy idővel veszít a minőségéből,ergo hatalmas mennyiséget nem szabad beszerezni?
T.:Gábor
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #5 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Szita Géza mondta, hoy csínján bánjak vele, mert ezt okozhatja.
Amit pedig ő mond, azt keményvalutának veszem.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #6 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Ugrálnak???????
Nálam abszolút semmi gáz hála az égnek.További beszélgetéseteket igen aktív figyelemmel olvasom,kérném hogy folytassátok!
A linken olvastam hogy végső megoldás lehet a nátrium -aszkorbát,ez még savasabb vizekben sem okoz gondot,lévén hogy 7.5 körüli ph-val rendelkezik.Vajon jól értelmeztem..segítsetek már angolosok!:)
Na..végre valami jót is mondhatok a vizemről-ebben nyugodtan alkalmazhatom az aszkorbinsavat,semmi gáz vele!
De Mac..volt olyan hozzászólás is,hogy a C vitamin hámvédő..akkor most mi van,vagy hogyis van ez?:S
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #7 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Köszi a linket Gyula! :kiss:

Viszont, amit tapasztaltam, hogy - tekintve a precíziós adagolást nem tudom kivitelezni - hosszú távon a halaim vakaróznak, az ancik "ugrálnak", stb.
Egy ancit, egy guppyt kivettem és mikroszkóp alatt megnéztem, és a felhámot borító nyálka egy-egy helyen hibádzott.

Suta fejemmel azt gondolom, hogy savról lévén szó, kimarta a testüket védő nyákréteget, ezért, most kicsit szüneteltetem a C-vitamint, és az öreg pihentetős módszerrel készítem elő a vizet. Meglátom, mi lesz: betegség, vagy csak az aszkorbinsav által okozott bibi.

Te, mit gondolsz a nálam tapasztalt jelenségről?

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #8 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Találtam egy anyagot melyben megemlítik, hogy a halak jól tolerálják a nagyobb dózisú C vitamin jelenlétét is a vízben. Ez azt jelentheti, hogy ha kicsivel többet sikerül adagolni a kezelés során, akkor nem kell azonnal pánikba esni.

http://www.swwrc.wsu.edu/conference/papers/greg_peterka.pdf
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #9 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Ma kipróbáltam..bár klór alig volt már a vizemben-ha ez annak nevezhető.:(
Miután kiengedtem a vízelőkészítő edényembe,ezeket mértem:
16gh,10kh,8.5ph-csepegtetőssel.Elektronikussal 509mS,8.91 ph..na ez ami a fenébe kerget:(
Elosztottam az etalonnak szánt 1gr-os adagot négy felé,ennek egy része került feloldás után a vízbe,majd 15 min. után mértem.
Ekkor nagy változás nem volt,íme az eredményeim:16gh,9kh,8.5ph cseppteszttel,illetve elektronikussal 511mS,8.90 ph.
A kimért adagot egy kiskanálkába helyeztem...eztán ez lesz a mérőműszerem!:D ahogy érzem én etől az anyagtól csak jót kaphatok..némi túladagolástól sem tartanék.A víz rögvest kész lett...én pedig ahogy sejtettem is sokkal gördülékenyebben cserélhettem,hiszen nem egy adagnyit kell szivattyúzgatnom.
Köszönet az alapötletért,és köszönet a segítőknek..
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #10 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Ez csodás...pontosan az Inmedio előtt szállok minden nap buszra!:)Most van elegendő mennyiségű aszkorbinsavam,de legközelebb ezt a módszert alkalmazom!
Autóval nem is kifejezetten ezt keresgéltem,mert az egyik gyógyszertár halas közelében van,a másik a Tescoban...a harmadik a buszmegállóban stb.:)-meg aztán a gyerekek gyógyszerét is ki kellett váltanom sajna.Egyetértünk egyébként-lassan át kell állnom a netről való rendelésre,mert errefelé egyre kevesebb dolog van amit szeretnék.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #11 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Sok mindent én sem vásárolhatok meg a sarki boltban, de hát ilyenkor vagy költök a közlekedésre és végigjárom Tolnát-Baranyát, vagy megrendelem interneten és kiszállítják házhoz. Ha autóval keresgélsz, az üzemanyag költséged akár többszöröse is lehet a postai költségnek.

----és még ilyen lehetőség is van akár Ózdi átvétellel is:

http://www.biosziget.hu/pick_pack_pont.php?osCsid=ee9e1ea6535a593f1bd5dca167b4457e
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #12 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Ok...én csak gyógyszertárban néztem-errefelé nincs is olyan drogéria ahol kaphatnék.Az egyik linken olvashattátok a szabályozást,ami a gyógyszertárakra vonatkozott.Nem én találtam ki...
Megnyitva a linket azt találtam hogy kicsit olcsóbb-sőt nagyon!-még szállítással is mint ahogy te írtad..még szerencse!:D
T.:Gábor
Last edit: 11 éve 3 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #13 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Példa:



330 g = 16630

http://www.egeszsegplazabudapest.hu/vitaminok/c-vitamin-aszkorbinsav-330g

és még sok más hasonló is van

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #14 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Szerintem azért,mert nem tudták vagy nem akarták betartani a szabályt.Egyébként megjegyzem én is vettem tegnap 50 grammot....;)Ha jól számolok csak ezzel uszkve 20000L vizet tudok klórtalanítani..ára 500Ft volt!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #15 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Szia Gábor!

Érdekes,amit leírtál! Azt viszont nem értem, hogy idén februárban miért tudtam 50 grammos kiszerelésben aszkorbinsavat venni, ha 10 grammnál többet nem adhatnak ki? Nekem nem kellett érte könyörögni és magyarázkodni.

Viktor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #16 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Igaz..sőt én úgy vélem itt az ideje annak,hogy végre megszabaduljunk már a tablettás témától.A párom azonnal "felszolgált két különféle C vitamint nekem amikor kértem..a gyerekek miatt mindig van itthon.Egy kikötése volt csupán:ebből ne használjak,mert a gyerekeknek kell...imádom!:)
Én fotózás után azonnal vissza is szolgáltattam neki,ő pedig a gyógyszeres kis szekrénykébe tette vissza-ott a helye!Nem ez kell nekünk...de olvassátok mi van benne!






Esetleg ha valakinek van még kétsége az összetevők remélem elveszik a kedvét...javaslom mi csak és kizárólag az Acidum ascorbicum nevű port használjuk-ez olcsóbb,és csak azt tartalmazza ami nekünk ehhez a művelethez kell!Ne vigyünk be semmit medencéinkbe ami ott nem szükséges..
T.:Gábor
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #17 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában

mmccannon beküldte: Gabor77

Találtam egy érdekes feladatlapot, amit vegyésztechnikusok, gyógyszerészek okításánál használnak:

C-vitamin-tabletta aszkorbinsav-tartalmának meghatározása jodometriásan


Átolvasva megerősítést nyert a sejtés, miszerint egy C-vitamin tabletta nem merő aszkorbinsav.


Véleményem szerint nincs olyan gyógyszer tabletta így olyan C vitamin tabletta sem, mely ne tartalmazna a tiszta hatóanyagon kívül más anyagot is. Ezek a gyártási folyamathoz, a csomagoláshoz, az eltarthatósághoz stb. fontosak. Meghatározott mennyiségű hatóanyagot kevernek pl. valamilyen kötőanyaggal, hogy préseléssel összeálljon a tabletta, mivel önmagában a hatóanyag nem biztos, hogy képes ellen erre. Továbbá a különféle bevonatoknak is lehet valamilyen szerepe, védelmi, ízesítési stb. de ezeknek egyébként nem sok köze van a hatóanyaghoz. Egy gyógyszerész erről biztosan pontosabb információkat tudna adni.

Esetünkben az lehet érdekes, hogy a hatóanyagon kívül az egyéb anyagok miből állnak, azoknak milyen hatása lehet az akvárium élővilágára. A tiszta aszkorbinsav alkalmazása ilyen szempontból jobb lehet, mivel nem kell más hatásokkal számolni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #18 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
OK, látom felajzottam a témát, de néhány fontos infót kifelejtettem:

- 60 literes hordóba töltöm a csapvizet
- Sera NO3 teszthez használatos piros mérőkanálkát használok, ezzel egy púposat adok a feltöltés folyamán (szőke agyam azt sugallja, hogy a víz ahogy csorog, segíti az oldódás folyamatát)
- miután teli a hordó, egy szivattyúval is megforgatom a vizet, kb. fél órán keresztül.

Az általam közölt adatok a fenti procedúra után lettek mérve.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #19 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Gabor77

Találtam egy érdekes feladatlapot, amit vegyésztechnikusok, gyógyszerészek okításánál használnak:

C-vitamin-tabletta aszkorbinsav-tartalmának meghatározása jodometriásan


Átolvasva megerősítést nyert a sejtés, miszerint egy C-vitamin tabletta nem merő aszkorbinsav.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #20 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: C-vitamin kontra klóros víz témában
Köszönöm...ugyan az fog történni nálam is mint mindenkinél!:)A klórnak annyi pillanatok alatt,és én végre nem egész héten vizet cserélek;):D.
Természetesen mérni fogok minden paramétert,és jelzem az eredményeket-klór még mindig szabad szemmel észrevehető mennyiségben van a vizemben.Ma a díszhalboltos ismerőseim egyikével is találkoztam...jelezte hogy bizony a tubik igen kedvezőtlenül viszonyulnak a mostani csapvízhez-jelzem Ózd más "körön van" vízügyileg.Tehát már nem csak páran figyeltünk fel a tubik érzékenységére-és pontosan velük kapcsolatosan is oltári jó lesz az ötleted:mivel általában csinos mennyiségű tubi tanyázik nálam,őket napi rendszerességgel öblítem át.Milyen jó hogy nem kell állandóan a levegőztetett vizet kerülgetnem eztán!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.222 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés