Walter férgek három variációra

Több
11 éve 4 hónapja #1 Írta: gyovai68
gyovai68 válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Nekem a véletlen folytán a walter elszaporodott az almából,banánból és zabpehelylisztből kevert pépben.Szépen szaporodnak(ha esetleg érdekes).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #2 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Végre sikerült képet is csinálnom (csatolva), így nem csak bemondásra kell elhinnetek, hogy működik a dolog! :) Bár a zabpelyhet nem vízzel, hanem tejjel forráztam (egy része emberi táplálék lett...), a banánférgeket ez nem zavarta. Kihűlés után elkevertem némi nyers sütőtökkel - a magokat körülvevő lágyabb részből és a banánok szépen szaporodni látszanak rajta.

Tudom, hogy nem tartozik szerveresen ide, de vagy egy másik topikban, vagy, ha a modik elnézik nekünk, itt is fel lehetne sorolni, hogy mivel lehet/érdemes a különböző fonálférgeink (banán-, walter-, grindál-, televény) étrendjét kiegészíteni - annak érdekében, hogy a halak szervezetébe rajtuk keresztül minél több hasznos anyagot juttassunk be. És persze, aki a lakókörnyezet miatt nem komposztálhat, minél kevesebb növényi hulladékot juttasson a kukába! :)
Lentieket is felhasználva én csak ennyit tudok felsorolni hirtelen:
walter: cékla, répa
banán: sütőtök
grindál: ?
(nem túl magas vitamintartalommal rendelkezők persze vannak: tészta, sajt, macskatáp, haltáp)

Gyula, azóta volt sikeres teszted más zöldséggel/eleséggel?

Mellékletek:
Last edit: 11 éve 4 hónapja by Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #3 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Remek, kísérletezz bátran, hisz a fonálférgek tulajdonképpen kártékony teremtmények a mezőgazdaságban. Igen sokféle haszonnövényt megtámadnak és hatalmas károkat okoznak. Itt zárójelben jegyzem meg, hogy épp ezért körültekintően kell velük bánni, és vigyázni arra, hogy a tenyészetedből élő féreg ne kerüljön ki a természetbe semmilyen körülmények között.

Olyan zöldségféleségekkel próbálkozz, amelyek beltartalma a halak számára is hasznos anyagokat tartalmaz. A lényeg, hogy megegyék a férgek és jól is szaporodjanak tőle.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, S.Péter

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #4 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Gyula!

Köszönjük az ötletet, nagyon jól néznek ki a dobozok! Azóta foglalkoztat a téma, mióta előjött a grindálok etetése kutya/macskakajával vs tésztával, de eszembe sem jutott, hogy a változatosabb és vitamindúsabb etetést a kisebb "zabpelyhes" férgekkel még egyszerűbb kipróbálni... Este úgyis akartam indítani egy új banánféreg tenyészetet, így mostmár tudom, hogy sütőtökös lesz! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #5 Írta: S.Péter
S.Péter válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Hát akkor kipróbálom nyers adalékkal. Majd ha lesz férgecském.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #6 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Nem. Hőkezeléssel kissé fellazítom a rostjait, és azt követően reszelem le. Bár szerintem nyersen is működne.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #7 Írta: S.Péter
S.Péter válaszolt Válasz: Walter férgek három variációra témában
Szia Gyula!
A répát és a céklát nyersen reszeled le és hozzá kevered a leforrázott zabpehelyhez?

Üdv S.Péter

Ui.: hülye kérdés volt, csak annyira tetszik a projekt, hogy nem olvastam figyelmesen! :)

bocs
Last edit: 11 éve 4 hónapja by S.Péter.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #8 Írta: Mátéfi
Mátéfi létrehozta Walter férgek három variációra témát
Azt tartja a közmondás, hogy "Az vagy amit megeszel". Én arra gondoltam, hogy ez igaz a halakra is, hiszen az akváriumokban ők képezik a tápláléklánc csúcsát. Ebből kiindulva elkezdtem különféle kísérleteket végezni, hogy az élő eleséggel minél többféle tápanyagot, ízt, színt kínálhassak fel a halaimnak. Elkezdtem különféle tápanyagon nevelni a Walter férgeket és úgy tűnik, hogy sikerrel. A halaim imádják, és örvendeznek a változatosságnak. A hatásokról hosszabb távon lehetne konkrét következtetéseket levonni, azonban én már most látom, hogy telitalálat. Megosztom veletek, hogy ha akarjátok próbálkozzatok ti is.
Főleg a vöröses szín izgatja és készteti arra a halakat, hogy ráraboljanak.

Íme:

1. Táptalaj: sima zabpehely leforrázva és Walter féreggel beoltva



2. Zabpehely leforrázva + sárgarépa reszelve



A zöldségek között a legtöbb kalciumot a sárgarépa tartalmazza. Ezen kívül igen magas a karotin tartalma, továbbá E-, K-, B1-, B2-, B6-, C-vitamin tartalma. Ásványi anyagok közül pedig kiemelkedő a foszfor, kálium és nátrium mennyisége.

3. Zabpehely leforrázva + vörös cékla reszelve



A cékla tápértéke számottevő – éppen ezért a szuperételek egyike. Nem csupán antioxidáns hatása (A,B, C vitaminok) jelentős, de számos ásványi anyagot és nyomelemet is tartalmaz – pl. szilícium, kálium, kalcium, foszfor, vas, kén, cink, mangán, réz, jód. Gazdag folsav tartalma. Természetes színező.


Sok sikert és jó étvágyat a halaitoknak!



Vannak még egyéb folyamatban lévő kísérleteim is, de azokról majd később........
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.150 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés