25 June 2017

Akvárium - díszhal fotózás

Több
4 hónapja 1 hete #1 Írta: toist
toist válaszolt Akvárium - díszhal fotózás
Visszaolvasva Tomi, azt hiszem már te is mást írnál mint 4 éve, de én is! :)
A reflektoros megoldás 10 éve valóban működött az előadáson,, de sajnos közben rá kellett jönnöm, hogy a sima "mezei" reflektorokhoz nem lehet normális, csak annyira sárga fényű izzót venni, ami teljesen tönkreteszi a színeket. Szóval van itthon 2x 500W házilag fabrikált állványos refim, ami csak tojássütésre alkalmas.
Ellenben modern gépekkel, nagy fényerejű objektívekkel és rengeteg exponálással és kitartással lehet értelmes fotókat készíteni közepes mennyiségű fénynél is, de azért, ami fényt csak lehet azt oda kell tenni az akváriumra/fotóakváriumra, hogy rövid záridőnél is minél nagyobb rekeszt használhassunk, minél nagyobb legyen a mélységélesség a témán.
És persze örülni kell, ha 100-ból 1 kép jó! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 hónapja 2 hete #2 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Akvárium - díszhal fotózás
szomorúan látom hogy nem nagyon érkeznek ide hozzászólások , pedig nem lenne rossz összeszedegetni a tapasztalatokat.

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: iwi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 8 hónapja #3 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
Ezt a saját kis növendék ancimról lőttem!Érdekes,hogy vannak 3-an,de ez olyan kicsit fakóbb sárgásabb színű!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika

Több
4 éve 5 hónapja #4 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
kár, hogy nem számít, ha az ember tízszer nyomja a köszönöm gombot... :) ezért a posztért pedig kijárna!

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #5 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
Utolsó szerkesztés: 4 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #6 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
Utolsó szerkesztés: 4 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, nebula

Több
4 éve 9 hónapja #7 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
Hidd el, hogy egy fotósátorral kiválthatod a reflektorokat, ugyanis az a kevéske fényt egyenletesen, és jól szórja.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
4 éve 9 hónapja #8 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
Emlékeim szerint a 2006-os (de lehet, hogy a 2005-ös) KUSZA-ban rendezett AME-s kiállításon hallgathattunk előadást az akváriumok fotózásáról egy profitól, illetve saját kis egyszerű gépeinkkel is készíthettünk pár próbaképet egy beállított akváriumról. Jegyzeteltem is, de azok sajnos nincsenek nálam, hétvégén majd átfutom még a részletek miatt... Addig is röviden akváriumot (és főleg halakat :) ) úgy lehet házilag jól és szépen fotózni, hogy:
- kell 2 reflektor, 1-1KW-os legalább, az egyiket oldalról a másikat szemből sréhen kell beállítani (annak érdekében, hogy ne legyen árnyék sehol), emellett persze az akvárium normál világítása is megy a fotózás idején
- vakuzni tilos
- ISO magas, 400-at javasolt emlékeim szerint
- expo idő talán 1/200 - ezen lehet kicsit variálni

Meg persze az általános igazságok: mindig legyen tiszta az üveg, a "növényes" (lilás fényű) csövek kiemelik a pirosat, a magas kelvines és aktinikus csövek az afrikai sügerek irrizálását stb...

Persze lehet máshogy is, volt már lehetőségem halfotózáson részt venni fotós műteremben whitebox-szal és vakuval, de ez egyrészt kevésbé egyszerűen kivitelezhető otthon, másrészt a halak színeit is jobban megviseli, mintha a megszokott kis akváriumukban fotóznánk őket.

Nekem egyébként nincs reflektorom, a fotózni kívánt halak fölé odapakolászom az összes led-szalagomat, amit éppen tudok, vakut nem használok fokozatosan csökkentett expo idővel próbálom lekapni a kis jószágokat (optimális esetben még marad fény a képen, amikor már a halak mozgása nem mosódik el)... Kiállításra nem küldeném be a képeket, de saját használatra nagyjából kielégítő eredményt nyújt a módszer.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Tomnewmanozd

Több
4 éve 9 hónapja #9 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
Isten hozott körünkben!

Annyiban vitatkoznék Szotyival - nem komolyan, de kell egy kis kikapcsolódás :P -, hogy szerkesztés nélkül is lehet jó képet készíteni, de ahhoz sokkalta több türelem kell.

Másik lehetőség, egy fotóakváriuim.

Mary

Több
4 éve 9 hónapja #10 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
ime egy példa a fótó feljavitásra:
eredeti nem szerkesztett kép:

és a szerkesztett javitótt kép:

szóval a lényeg hogy szerkesztés nélkül szinte lehetetlen jó képet csinálni, lehet viszont jó beállitást.

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #11 Írta: schonmisi
schonmisi válaszolt Válasz: Akvárium - díszhal fotózás
képet próbálok csatolni...

sikerült :) - hát igen maszatos az üveg és ilyen kis halaknál még jobban látszik... ja és még annyit, hogy jelenleg nem megy az a sz.gépem amin a fotóimat fel szoktam - fel tudom - dolgozni, ezért majd csak töltök fel többet és remélem jobbat...
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: schonmisi.

Több
7 éve 3 hónapja #12 Írta: schonmisi
schonmisi létrehozta Akvárium - díszhal fotózás
Üdv Mindenkinek!

Pár helyen érintőlegesen már olvastam egy-két szót az akváriumok fotózásáról. Szeretnék még többet megtudni erről a témáról. Nekem nagy hobbim a fotózás, és egy (régi) új élmény az akvarisztika. Egyértelműen következett számomra a két hobbi kapcsolódása.

A legfontosabb kérdésem, hogy mennyire bírják, hogyan viselik a vakuzást a halak?
(Ha ezen a téren nincs gond, akkor jelentősen egyszerűsödik a helyzet.)

Azt már tapasztaltam, hogy - főleg a kis halak - igen gyorsan meg tudnak iramodni, akár 1/100s expóidőnél is bemozdulást okozva. Szerintetek mi az ideális expóidő egy ficánkoló halhoz?

Kinek milyen tapasztalata van megvilágítással - háttérrel kapcsolatban? Konkrétabban, milyen színű és irányú fénynél, és milyen típusú és színű háttérnél érvényesülnek jobban a halak színei?

Köszi: Misi

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.471 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Üdv, ElnökÚr! Szeretném megrendelni a Magazint nyomtatott formában. Elvileg a rendeléshez szükséges űrlapot ki is töltöttem. Hogyan...
    • 3 hete 1 napja
    • IHÖkE Programok
    • Sajnálattal kell a hírt megosztanom azokkal, akik ismerték és szerették, esetleg a tevékeységét figyelemmel kísérték, hogy az IHÖkE (Ifjú...
    • 3 hete 1 napja
    • Kávézó
    • Ysty fóruma... igen, 2003-2005 körül én is sokat írtam meg olvastam ott. Alapvetően a páncélosharcsákról akartam közelebbit megtudni,...
    • 3 hete 1 napja