L-es harcsák

Több
5 éve 2 hónapja #1 Írta: Tomnewmanozd
Tomnewmanozd válaszolt L-es harcsák témában
Üdv a kedves Fórumtársaknak!

Kérdezni szeretnék, remélem, a megfelelő topicban vagyok ehhez.

A kérdéshez némi háttértörténet:
hozzám került egy levél (talán Echynodorus), ami tele volt szép, szürke, fejlődő, élő ikrákkal. Az akváriumban, ahonnan a levél származik, Vitorláshalak, Díszcsíkok, páncélsharcsák és Sturisomák élnek. A Sturisomákról egy kedves ismerősöm azt mondta, hogy ők vegetáriánusok. Az interneten persze találtam leírásokat, amik ezt megerősíteni látszanak, de olyan leírást (ráadásul ezt magyarul) is, miszerint a sturisomáknak bőséges állati eredetű fehérjére van szükségük (artemia, vörös szúnyoglárva, stb.)...

Az ikrák nem olvasták ezen weboldalakat, szép csendben kikeltek.
A kishalak sem ezen oldalak böngészésével töltik az idejüket, így a felkínált algás-planktonos ("Sera Micron", "Spirulina lemezes" és "3-alga tabletta" keverék)-ből rendszeresen és egyre ügyesebben fogyasztanak. Már egyre gyakrabban látom őket úszni, a kajáért is hajlandóak felkeresni a követ, amire ezt a pépet felkenem és vízcserekor néha a kezemre, a leszívócsőre is rátelepszenek.

Na a kérdésem egyik fele ezzel kapcsolatos: Hol tudok annak utánanézni, melyik sturisoma faj mennyire növényevő és hogy mivel érdemes őket etetni? Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata?

A kérdés másik fele:
Mennyi ideig /Mekkora testméretig érdemes a kikelt kicsiket a "keltető-ketrecben" tartani, vagy mennyire érdemes a kikelő kicsiket "szabadon engedni" egy 50 liter körüli akváriumban?
Olvastam ugyanis olyat, hogy nagy akváriumban nem találják meg a táplálékot (hacsak nem mindenütt az van) és könnyen éhen halnak. Ezt természetesen szeretném elkerülni.

Tomnewmanozd
egy (újra)kezdő

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • via_mala
  • via_mala profilkép
  • Nem elérhető
  • Ikra
  • Ikra
  • Figyelem, figyelem! Jónást várják a halban!
Több
8 éve 2 hónapja #2 Írta: via_mala
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Takker, Tomnewmanozd

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 2 hónapja #3 Írta: Takker
Takker válaszolt L-es harcsák témában
Lenne egy kérdésem,a vörös boszorkányharcsa is az l-es harcsákhoz tartozik?
Ha jól tudom van l száma l046,viszont díszhalas oldalakon a corydorasokkal vannak egy lapon,nem az algázókkal.
Akinek van esetleg ilyen harcsája,szívesen olvasnék saját tapasztalatot,a tartásukról,táplálásukról,és az ivadékaik sikeres felneveléséről.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #4 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt L-es harcsák témában
Legolcsóbb amiről tudni lehet 20..
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #5 Írta: Fittboy
Fittboy válaszolt L-es harcsák témában
Köszönöm arra felé már szoktam járni :) Mennyiben lenne darabja?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #6 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt L-es harcsák témában
Való igaz, általában az országos szintű rendezvények ahol még külföldi árusok is vannak rendre a fővároshoz köthetőek. Nem is baj ez- ha azt nézzük hogy milyen árkategóriájú halat szeretnél nem lehet oly nagy probléma az utazás sem- másrészt viszont nem értem a mostani trendet: sokan azt szeretnék ha az eladó készen a lakásajtóig vinné a halat. Nekem is jó volna, én is 170km-t utazom minden egyes alkalommal csak oda- visszafelé kevesebbnek tűnik! :)
De: hozzád legközelebb én Zamárdiban tudok kiadó kis zebra plekókról, ha az esetleg közelebb van neked..
T. :Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #7 Írta: Fittboy
Fittboy válaszolt L-es harcsák témában
Köszönöm,de az sajna nem Pécs közelében lesz :S

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #8 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt L-es harcsák témában
Ha keresésed az L46-ra vonatkozik akkor a Terrán találhatsz most 6.-án is!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #9 Írta: Fittboy
Fittboy válaszolt L-es harcsák témában
Sziasztok!

Pécs közelében valakinek nem lenne a zebra csíkos L-es harcsából eladó példánya? :)
Köszönöm szépen! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #10 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt L-es harcsák témában
Hogyne, természetesen!
Az októberi Terráról kísértek haza, már jó előre egyeztetett dolog volt. Bár az L-esek között szerintem "ők lesznek az ancik" hiszen sok sikeres reprudukálódásról hallani, de nekem már a kezdet-kezdetétől tetszenek! Kifejlett korban mutatott mintázatuk is igéző, de engem legelsősorban az ivadékok mintázata és könnyű összetéveszthetősége fogott meg első körben, mikor utánuk olvastam.
És itt azonnal ki is bújt a szög a zsákból ugye? :D Anno veled beszélgetve határoztam el hogy akárhogy is, de ha sikerül egyszer megviccellek velük- van ugyanis az L 134 /Peckoltia compta/, és van ez a faj ami mostanra már előtted is nyilvánvaló hogy L333 / Hypancistrus sp./! A két faj ivadéka olyannyira összetéveszthető, hogy számos külföldi fórumon is téma- ugyanakkor meg kell vallanom hogy első körben én is szemrebbenés nélkül rávágtam hogy ezek bizony kis compta-k! Még a volt tulajdonosukat is elbizonytalanítottam a nagy igyekezetben, kérésemre ő azonnal fotót mellékelt a szülőkről- na én meg akkor nyeltem egy nagyot!
Ezek hát a vadonatúj L333 rajom tagjai, épp egy tucatnyian települtek át a karanténból most már végleges /??/ helyükre. Ez azonban bizonyosan csak egy darabig lesz a "végleges", ugyanis kifejlettkori nagyságukhoz mérten a mostani helyük esetleg homokozó...de már meg is van az újabb helyük csak még nekem kell teret hódítanom a családtól! ;) Ahogy most odapillantok a medencéjükre vígan ropogtatják befelé a vörös szúnyogot- igen, ők nem algázók! :)
T.:Gábor
Ui.: most pedig megyek és a FB csoportodban is "meggyónom" a turpisságot...holtáig tanul az ember, nekem pedig ha isteni nagy szerencsém lesz egykor figyelnem kell majd nagyon az ivadékokra- van ugyanis L134, és L333 is immár!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #11 Írta: saluosi
saluosi válaszolt L-es harcsák témában
Szépek! Kicsit többet megtudhatnánk róluk?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #12 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt L-es harcsák témában
Egy maréknyi gyönyörűség:


T.:Gábor
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ApisPeter, mmccannon, Tomnewmanozd

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #13 Írta: saluosi
saluosi válaszolt L-es harcsák témában
Sziasztok! Itt is megköszönöm Gábor jó ötletét,és az adminok adta lehetőséget erre a csoportra.Sőt kifejetetten kérném a FB csoportomban lévő tagokat,hogy használják ki ezt a lehetőséget és itt beszéljünk meg olyan kérdéseket,amiket a FB-on az ott adott másfajta lehetőségek miatt nem tudnánk.

Én itthon 201-eseket,264-eseket és 260-asokat tartok.Szívesen beszélgetnék róluk itt is, és persze más L-esekről is!!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, koba0525

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #14 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt L-es harcsák témában
Nagyon szépen köszönjük az újabb topicot! Bízom benne hogy egyre többen és többen szentelnek sokkal nagyobb figyelmet e páratlan Loricariidae-knek, és egyre népszerűbbek is lesznek! Bár áruk elsőre kissé borsosnak tűnhet-főleg a megszokott tucathalakhoz viszonyítva-, de az ár csak egy dolog! Igézőek, tartásuk közben mind a táplálkozási, mind pedig tartási körülményeiket tanulmányozhatjuk. A vízkémia mint olyan itt is igen komoly szerepet játszik..főleg ha kis halainkat felnevelvén idővel elkezdünk álmodozni arról is, hogy szaporítsuk őket! A halak több társam szerint is "golyóállóak" egyébként, ha figyelünk a megfelelő szűrésre és táplálásra még "sima csapvízben" sem lesz gondunk velük...miért az idézőjel? Mert máris lenne téma: például hazánk különféle vidékein a csapból folyó víz minősége, összetétele! Látjuk hát hogy nem véletlen például a "Vízadatbázis" sem, szeretném ha minél többen adnátok meg adatokat ...
L-es harcsákra fel hát kollégák- keressétek őket börzéken, kollégáknál, külföldön, boltokban!
A legnépszerűbb közösségi oldal megfelelő csoportjában elhelyezek egy ide mutató linket- és viszont...nagyon áldásos lenne ha komoly témákat vesézve a rendet, a jól követhetőséget, és ha szükséges a moderálást részesítenénk előnyben. Ezek azok a dolgok melyeket a FB nem tud megadni nekünk...egy fórum viszont igen! :silly:
Az FB csoport:https://www.facebook.com/groups/693491604026912/
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #15 Írta: halőrxxl
halőrxxl létrehozta L-es harcsák témát
Ej-ej...ez így nem lesz jó ám! :) Egyre többen tartunk-sőt van akik már sikeresen szaporítják is- az ún "L-es harcsákat". Nagyon szépen kérem a T.Adminokat hogy adjatok ezeknek a Dél-amerikai csodáknak egy külön rovatot itt a fórumon!
Lehet hogy kissé furcsa lesz amit írok, hiszen egyre többen és többen használjuk a FB-ot akvarizálásra..én szinte csak arra. Az ember szíve belesajdul mikor igen értékes kommentek és postok kerülnek ott a süllyesztőbe, mert az egész konstrukció nem erre lett kitalálva- nincs ez másképpen kedves barátom Erdős Gyuri népszerű csoportjával sem az "L-es harcsákat kedvelők klubja" nevűvel sem. Én szeretném ha itthon /hazámnak tekintem e fórumot, és tudom hogy sokan!/ is beszélgethetnénk róluk , ha itt is megmutogathatnánk büszkeségeinket, elmondhatnánk tartási netán szaporítási tapasztalatainkat róluk...nos, érdemelnének egy saját topicot? :)
T. : Gábor




Ui.: a szívem legmélyén vannak...
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, saluosi, koba0525, djguard, Tomnewmanozd

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés