Természetvédelem

Több
8 éve 3 hónapja #21 Írta: Robotpilóta
Robotpilóta válaszolt Természetvédelem témában

halőrxxl beküldte: Sajnos igen- már az Ancistrus! csoportban /FB/ is linkeltem az újabb rendelkezést pár napja, de nekem is van ami fáj: épp év végén döntöttem el, hogy felelevenítem egykori hínártartó hobbimat, és egyik kedvenc fajom szerepelt legelőször a beszerzőlistán/ Myriophyllum aquaticum /. Na ebből se lesz semmi, mint ahogy egyéb másból sem...:(
T.: Gábor

Gábor, Gábor! Mit akartál Te ilyen EU közveszélyes növénnyel?! :laugh: :P
Viccet félretéve azért kíváncsi lennék rá, hogy a szóban forgó lista összeállításában hány igazi szakember vett részt.

"Ami nem öl meg az megerősít"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #22 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Természetvédelem témában
Sajnos igen- már az Ancistrus! csoportban /FB/ is linkeltem az újabb rendelkezést pár napja, de nekem is van ami fáj: épp év végén döntöttem el, hogy felelevenítem egykori hínártartó hobbimat, és egyik kedvenc fajom szerepelt legelőször a beszerzőlistán/ Myriophyllum aquaticum /. Na ebből se lesz semmi, mint ahogy egyéb másból sem...:(
T.: Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #23 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Természetvédelem témában
A listán nekem az ázsiai lódarázs (vespa velutina)tetszik a legjobban. A fenébe, betiltották, pedig épp most akartam beszerezni egy családot a padlásunkra :evil: olyan jó lett volna.
Nembaj, akkor majd tartok helyette japán óriás lódarazsat (vespa mandarinia japonica), az legalább sokkal nagyobb és veszélyesebb, és ráadásul nincs rajta a tiltólistán :cheer: .
Komolyra fordítva:
Pedig igazán rajta lehetne. Egy döglött dolgozó példányát láttam nemrég megszárítva egy dobozban, állítólag Tinnyén találták az idén. Valami eszmiéletlen mérete volt, mint egy nagyobb csótány, még így megaszalódva is. Utánanéztem, nem tévesztettem össze másik fajjal! A fej színe, a potroh mintázata és tónusa és a puszta mérete kizárják, hogy más legyen. Mindenki az ázsiai lódarázs ideérkezéséről beszélnek, pedig az még a hazai lódarázsnál is kisebb (vespa crabro), míg az ázsiai óriás lódarázs a hazai lódarázs japánban élő alfaját is lerabolja. 30db elég belőle egy méhcsalád teljes kiirtásához és erre fel még fel sem vették a tiltólistára.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #24 Írta: Robotpilóta
Robotpilóta válaszolt Természetvédelem témában
Akkor most betiltották az ékszerteknősök tartását? A meglévőkből meg levest főznek a tulajok?

"Ami nem öl meg az megerősít"

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #25 Írta: toist
toist válaszolt Természetvédelem témában
Biztos sokan találkoztatok már az új EU-s rendelet listájával , a hivatkozott jogszabályban ugyan a fajokról nem találtam említést, feltételezem, hogy ez lett a valóban elfogadott lista, hisz miért találna ki valaki ilyesmit.
Jó tudni, hogy nem csak, hogy szaporítani vagy eladni, de tartani is tilos lesz a felsorolt állatokat, a még élő példányokat meg lehet tartani, de szaporodásukat és kijutásukat meg kell akadályozni. Persze ez utóbbi eddig is vonatkozott minden akváriumi díszhalra, növényre, rákra stb, sajnos a törvény a felelőtlen embereket a jövőben sem fogja megakadályozni (vannak akik azzal altatják lelkiismeretük, hogy pl úgysem éli túl a telet, vagy úgyis megdöglik, aztán jön a meglepetés . ).
Sokaknak hiányozni fognak a Procambarus clarkii színváltozatok és az ékszerteknősök, de pl a Myriophyllum aquaticum is igen elterjedt.
Nem tudom, hogy a magyar lobbihiány, nemtörődömség vagy egyéb az oka, de megrökönyödve tapasztaltam, hogy az amurgéb és a kínai razbóra szerepel csak rajta a halak között (előbbi és minden Channa faj már évek óta tiltott hazánkban ). Érdekelne, hogy a listára kerülést mégis mivel lehet kiérdemelni, ha vizeink és őshonos halaink pestise a törpeharcsa, se a fekete törpeharcsa nincs rajta? Elszomorít és egyben felháborít, hogy mennyien mennyit dolgoznak egy ilyen anyagon, majd olyan szabályozás az eredmény, mely végül az egyik (ha nem A) legnagyobb problémát meg sem említi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #26 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Hungarikum lett az akác

Az új fák (és egyéb szabadföldi élőlények) hasznosítása kapcsán osztom szkepticizmusod, Gábor! Annyi minden meghonosítása olyan jó ötletnek tűnt egyszer régen, aztán mi lett belőle! De sajnos ez a trend: növelni kell a termelést, meg a gdp-t, így minden új ötletet ki kell próbálni... Bízzunk benne, hogy nagyobb körültekintéssel fog az alternatíva kidolgozása megtörténni, mint egyes invazív halfajok esetében!
Last edit: 9 éve 10 hónapja by toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #27 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Élénk figyelemmel követem az utóbbi idők történéseit magam is-akácfa=hungarikum?Kell nekünk egyáltalán-vagy ezt is megmondja majd az EU?Szeretem az őshonos növényeinket,és ha az akác nem is az kell nekünk szerintem.Kitűnő szerfa,jó tüzelő stb...de most nem erről szeretnék írni nektek.
A dolgok utáni kutakodás közben véletlenül belebotlottam a smaragdfa mizériába,mint megtudtam na ez aztán nagyon kell nekünk,hú,de még mennyire!Egyszerűen a legjobb fa ami csak létezik,és máris kísérletek folynak vele bla-bla-blaaaaa...:( Egy fafélétől szabadulnunk kellene ha nem kérünk különleges elbírálást(akác),de egy távoli ország mégoly hasznos fája már az rettenetesen nagyon fontos nekünk kérem:internetes oldalak tömege foglalkozik a fa ajnározásával!Mint olvasás közben megtudtam ez a fa egyszerűen mindent tud-épphogy csak nem zenél nappal,éjjel meg nem világít-bár még nem olvastam végig mindent.El kell ismerni nem csúnya fa,sőt...de bennem egyre nagyobb ellenérzéseket keltett a dolog.Joggal-okkal kérdezheted meg olvasóm hogy miért vajon-hát figyelj:az én élettapasztalatom az hogy amit ingyen adnak az nagyon sokba fog kerülni,amit nagyon dicsérnek az ritkán lesz olyan jó a végén stb.-szkeptikus vagyok hát!
A legvégső pontot a történetre nálam az tette fel amikor azt olvastam rengeteg helyen hogy ez a fa egyszerűen a létező legjobb tűzifa is egyben...már a szénhez is hasonlítgatják!Hát "hagyjuk már Gizikét"-gondoltam magamban-egy fa ami ilyen sebességgel nő az hogy lehet olyan nagyon jó tűzrevaló is?Sehogy sem,az tuti!Mi az hogy a kilóra vetített fűtőértéke ennek még a kedvenc cseremet is megelőzi??Emberek-jövőre smaragdfát kell vennem a tűzre,mert olyan olcsó lesz a fűtésem hogy csak nah...Szotyikám újonnan épülő halodádba innen a halálvölgyből nyomom majd csövön a jó meleget,de lehet hogy egy 'T'elágazóval adunk belőle Pest felé is oksa? :D
A legkomolyabban mondom hogy majdnem meghátráltam már,mikor végre rátaláltam arra táblázatra mely tisztán megmutatja nekem hogy ennek a fának a sűrűsége még a felét sem éri el sok nálunk őshonos fáénak-tehát ezzel borzalom drága lenne fűtenem! (Tomi storno a csővezetéknek).
Jelenleg fűtőként dolgozom három vegyes tüzelésű kazánt a "hónom alá véve"...a negyedik itt dolgozik itthon.Mindig is fatüzeléssel biztosítottuk a meleget télen,sőt váltig állítom hogy a legjobb csülkös bableves is "sparhét"-on készül(édes nagymamám mondta így mindig,nyugodjon békében).Most ismét abban a szerencsében részesültem,hogy cserfát tudtam vásárolni a kazánunkra,munkahelyemen pedig bükk/gyertyán a fő tüzelő..nehogymá' nekem bemutassák a kínai császárfát!Idegenkedek is minden újtól,talán maradi is vagyok ha azt vesszük...
Ezt hittem én,míg rá nem találtam erre a blogra:
azerovilagosoldala.hu/2012/09/latjuk-e-a-fatol-az-erdot/
Aztán egy hivatkozását megnyitva "lájkoltam" itt:
www.facebook.com/mellebeszelesnelkul
Mindezek után pedig hogy egy kis poénnal oldjam a nagy komolyságot:most már tuti biztos vagyok benne hogy igazi "kocka" lettem,hiszen laposra csücsülhetem még a fenekemet is ilyen rengeteg információtól.Viszont igen ajánlom nektek is a tájékozódást-lehet hogy jóval többet kell tudnunk a dolgokról ahhoz hogy helytálló véleményt alakíthassunk ki pl. az energetikai kérdésekről?A fenti két linkemet ilyen célzattal tártam elétek.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #28 Írta: czet49
czet49 válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Azért ahhoz az éremhez nem véletlenül tartozik az alábbi sem:
[i]március 11., 07:38
Az akácért harcolunk Brüsszellel
Fazekas Sándor levelet írt az uniós biztosnak, hogy az akác ne kerüljön tiltólistára az EU-ban.
[/b][/i]

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #29 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Minden évben atlanti tőrfarkú rákok millióit fogják be és véreztetik ki a biotechnológiai ipar céljaira. A testfolyadékukban található, bámulatosan érzékeny baktériumdetektort egyelőre nem sikerül szintetikus úton helyettesíteni.



http://www.origo.hu/egeszseg/20140310-atlanti-torfarku-rak-kekveru-lal-teszt.html
Last edit: 10 éve 1 hónapja by Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #30 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Czet49, olvastam a petíciót és mindamellett, hogy az ott leírtak igazak, úgy vélem érdemes az érme másik oldalát is megnézni akác témában (a linket követve olvashatod, megírták helyettem :) ). Persze ez nem egy fekete-fehér téma, nem is állnék egyik vagy másik oldalra, csak a "teljes kép" kedvéért írtam.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #31 Írta: czet49
czet49 válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Mint Nyírségből borsodi síkra származottként ajánlok figyelmetekbe egy nem túl régi felhívást. Én már természetesen csatlakoztam ifj. Pályi Zoltán petíciójához.
Nem az EU-s ostobaságok ellenállójaként, hanem gyerek- és ifjúkoromból is származó tisztelőjeként és kertészkedőként támogatom e századokkal ezelőtt betelepített jövevénynek, az Alföld e sokoldalúan hasznosuló fafajtájának hungarikummá válását.

www.peticiok.com/akac_hungarikum

Kérem, támogassátok Ti is!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #32 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Azt, hiszem most már a legszkeptikusabbak is hisznek a globális felmelegedésben, azt írják, hogy januárban nem is lesz komolyabb lehűlés.
Last edit: 10 éve 3 hónapja by jocopoco95.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #33 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Lehet hogy a fővárosban ilyen idők járnak pár éve,de errefelé ez eleddig nem volt szokás.Itt olyan októbertől bejöttek a nyálkásabb hűvösebb idők,novemberben már szinte sosem volt plusz,decemberben meg..jól is néztünk volna ki!Érdekes hogy idén is mikor a mester már jelezte hogy szépen kijött nála az uborka,én még csak akkor mertem elvetni-de aztán ez ki sem jött,mert hideg volt neki a talaj még.
Itt bár nincsenek olyan nagy hegyek,de teljesen másabb a tél hossza is-és gyakorlatilag a tavasz mint olyan az nincs is már.A fűtési szezon szeptember közepétől már esedékes(persze csak gyengéden),és május közepéig azért minden nap be is kell fűteni.Érdekességképpen említem hogy júniusban szokott itt 2-3 nap jóval hidegebb lenni,van hogy még ilyenkor is "be kell lobbantani".Januárban gyermekkorom óta emlékszem hogy mindig van pár nap amikor olvadás van-február szinte kőkeményen fagyos végig.Egy kicsit másabb a nálunk az éghajlat és a levegő is mint nálatok-12 éven keresztül ott éltem.Mikor Pesten elvirágzik a tulipán,itt akkor van bimbóban...De például a levegőnk meg olyan "erős",hogy anno fővárosi vendégeim mindig aluszékonyak,és fáradtak voltak 1-2 napig(mikor meg visszamentek megérezték a bűzt-már bocs.)
Mintha nem is egy országban élnénk Gyuri-úgy érzem ezt a régiót a Mátra és a Bükk kissé elválasztja éghajlatilag is,az országos meteorológia errefelé nem is jön be!Például hajnalban itt mínusz 6 fokot mértem ma...De a két hegység még másban is elválaszt minket-innen viszont kőkemény off,és grrr...
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #34 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Ja,és gratulálok a családodhoz és a kis "háziállathoz " is!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #35 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Gábor, ez már így van évek óta...sajnos.Emlékszem néhány éve 13-14 fok volt karácsonykor vagy szilveszterkor.Aztán voltak keményebb telek is,meg olyan évek,amikor majdnem öt hónapig tartott a tél!brrr.Ha mindenki próbál tenni valamit a saját környezetében a természetvédelemért,akkor talán javulni fog a helyzet.Bár nemrég olvastam,hogy az ózonlyuk kiterjedése csökkent...ki érti ezt?Valószínűleg a föld,mint élőlény próbál alkalmazkodni,próbálja "lerázni" magáról a szemetet, az élősködőket.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #36 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
December 24.-e van.Hó még nem esett-az időjósok 7-12 fokot mondanak és esőt.Aki azt hiszi hogy ez jó,az sajnos téved...ilyen évre nem emlékszem.Valami szemmel láthatóan félrecsúszott már,valami olyan történik ami nem lesz jó-kemény zimankónak kellene lennie,hógolyózó és szánkózó gyermekektől hangos domboldalakkal.Persze nem baj ez most-tovább tart a tüzelő,lehet esővizet gyűjteni stb...rövidtávon ez jó most nekünk.
De mi lesz a következő,és az azután következő generációval-mi lesz az ő telükkel,és mit fogunk még a mi életünkben látni ami villámgyorsan változik most már?Mindenki érzi hogy ez nem természetes,mindenki tudja hogy félni kell majd a jövőtől.
De nem akarom most a szent karácsonyi révületben ezt taglalni...bizakodjunk,de amit lehet tegyünk meg.Most megmutatok nektek egy képet-gondolkodjatok el azon hogy ez vajon jól van így ilyenkor?Pár perce fotóztam...



Kellemes ünnepeket mindenkinek:Gábor
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #37 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Úgy látom,hogy különböző módszerekkel próbálkoznak...
a cápákat és az embereket is ráveszik,hogy egyék meg őket!...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #38 Írta: halőrxxl
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mark24

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 6 hónapja #39 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
Gábor, Magyarország mi vagyunk mindannyian! Persze tudom, ezt sokan nem így gondolják, de attól még igaz.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 6 hónapja #40 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Természetvédelem témában
A napokban Szlovákia lankásabb részéről utaztam a hegyek lába felé....sok helyütt millió napelem volt telepítve akár hektárszámra is.Nálunk miért nincs így?
93'-ban náluk diszkóztam...az állattartás,és a mezőgazdaság volt jellemző.Autóik talán még rosszabbak voltak mint a mieink...Most sok helyen csúcsmodern gépeket látni a mezőkön dolgozni,olyan tehenészet mellett is elhaladtam amit sorompó és őr véd.Az autók?Az emberek nyugodtak,békések...euróval fizetnek-és van miből! Ez miért van??
Nem politikai él volt benne-de egy olyan országban ahol meg lehet téveszteni embereket felelős nyilatkozattal/Kolontár pl/,ott mire is számíthatunk?Mire számítsunk ott ahol visszafagyasztják az emberi kaját,ahol téglaport kevernek a pirospaprikába..ahol a becstelenség inkább fineszességnek számít mint elítélendőnek?
Hát..én így nem szeretlek Magyarország-sőt egy ideje egyre kevésbé:(.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.212 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés