Beszéljünk róla!

Több
11 éve 5 hónapja #221 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Mac,a Tenyésztői táblázatra gondolsz?
A chaten felmerült hogy összeírhatnánk hogy kinek milyen coryjai vannak,miket tenyészt..hogy tudjuk kihez forduljunk ha magyar halakat szeretnénk ismerőstől.Ebből nőtte ki magát az a táblázat aminek tuningolásán fáradoznak többen is,mi pedig ötleteléssel szeretnénk segíteni.
Pasa továbbgondolta,és egy igen mélyreható komoly táblázatot szeretne..olyat amiben a lehető legtöbb hazai tenyésztő jelen van fajainak felsorolásával,éppen kiadó halaival.Mind professzionális-értsd hivatásos-.mind pedig hobbista tenyésztőket bele szeretne venni.Ennek ugye vannak olyan hátérigényei,mint például az adószám..ezt taglaltuk M.Gyulánkkal.Azt hogy végül kik kerülhetnek bele Pasa már elmondta..az idegen halakkal csupán csak kereskedő társaink bizonyosan nem-kivéve ha saját tenyésztett halaikat tüntetik föl.Tehát nem egy kereskedői lista lenne,hanem valósan "saját kézzel" szaporított halakról szólna a dolog..ami aranyat érne.
A corys topicban találsz még-azt hiszem-előzményeket,én ennyit tudtam neked dióhéjban összefoglalni.:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #222 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
HSZ-eim még mindig a lesz@art kategóriában senyvednek.
Nagy kérés lenne, ha felvilágosítást szeretnék a kollégáktól?
Vagy vegyem úgy, a mór megtette kötelességét, a mór mehet?

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #223 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Lelkes vagy Gábor és ez tetszik!

Ami az offokat illeti szánom-bánom bűneimet, de most már késő, mert sikerült mindenkit felbőszítenem és belerángatnom a diskurzusba. Máskor csak a turista jelzős csapáson haladok.

Ami a hobbimat illeti, nem tudok kigyógyulni belőle, pedig a terápia szerint egy-két halfajnál több már nem jöhetne szóba a gyakorlatban. Ezt elég szigorúan be tudom tartani. Ennek az az előnye, hogy más síkon teljes szabadságot élvezhetek elméleti szinten. Talán van még egy angyalka az Orinoco mennyországban, ami tuti, hogy valamely szent este eljön majd hozzám. Őt még szeretném látni abban a nemlétező köbösben. Más ambícióm már nem nagyon van.
Na jó lehet, hogy a pinoytól is dobnék egy hátast.......
Mást már nem merek leírni, mert félek, hogy beteges delíriumban fogom várni a postást a killi tojásokkal.

No, most, hogy jól ki offoltam magam ismét, kívánok további jó halazást, sikeres és tartalmas adatbázist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #224 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Ez hát az a topic ami talán elkerülte a figyelmeteket-én pedig Pasa engedélyével,sőt bátorításával létre is hoztam.
Itt bármi érdekesebb,fajsúlyosabb dolgot megbeszélhettek amire nem találtok megfelelő rovatot!Egyáltalán nem kell hogy szorosan akvarisztikai legyen,bár nem árt ha csak áttételesen is,de kapcsolódik!:)
Nyilván nem a GMO az egyetlen téma ami belefér-ez csak párunk érdeklődésére tartott számot-offoljunk hát ha nem fér bele máshová-de itt!:)
Pár napja lázba hozott párunkat a Tenyésztői táblázat...számos hozzászólásban taglaltuk hogy kinek milyen gondolatai vannak ezzel kapcsolatosan.Végül olyan "pikáns" kérdések is terítékre kerültek,melyek az adózást feszegették,meg hogy hogyan lehet legalizálni a bevételt-ha lesz.Ebben számomra igen nagy segítség volt Branco hozzászólása,és Mátéfi inspiráló meglátásai...a linkeket külön köszönöm szépen.Most még csak köszönöm....de van olyan érzésem hogy a jövőben profitálni is fogok ebből.Sosem felejtem el a lehetőséget hogy e honlapon erre is sor kerülhetett-így érzem.A hobbim egyértelműen a szaporítási kísérletekről,sőt néha a sikerekről is szól-ahogy a mester említette valóban én javasoltam valami sokkal kezdetlegesebb dolgot mint amivé a táblázat válni fog idővel.Meg kell említenem egy más oldalon fejtegetett gondolatainkat is...ez is a hazai haltenyésztésről szólt.:)Most viszont itt folytatnám amit ott elkezdtünk-immár lehetséges résztvevőjeként is a hazai tenyésztők körében.Előre szólok:mikro méretű az amit én be tudnék mutatni mindösszesen jelenleg 1200 liter vizemben-de tiszta szívemből fogom tenni..mint eddig is.:)
Mátéfi:olvastalak...rosszul ítéled meg a hobbizásodat.Adja az én istenem hogy ha most nem is,de a jövőben te is közénk-a hobbi szintű tenyésztők közé-tartozhass,a táblázatban is.Tudásod,elhivatottságod,és régebbi még előző lakhelyeden folytatott halas munkád ezt indokolja...Valamennyiünknek kívánhatom:szebb jövőt!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #225 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Én így is érzem a helyszín szellemét...majd jönnek ha szeretnének,addig is a hobbi tisztelete,a segíteni akarás,és a jó szándék vezéreljen minket mindig is.:)Mondjuk ezzel nincs is gáz..
A türelmem szinte végtelen akkor,ha tudom hogy van értelme várni.És van!:)
T.:Gábor
Ui.:most tértem haza a Sajóról,így a mai napra jellemző rövid horgászvicc:
a parton pecázó bácsit kérdezik,hogy mire horgászik?
Erre ő:-Hát pontyra,mi másra?
-És tetszett már fogni?
-Á..még nem!
-Akkor honnan tudja hogy pontyra horgászik?

Na ez az...egy árva rezdítésünk nem volt-de a parton roppant jól éreztük magunkat!:)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #226 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Majd' minden régi AM-ben találni olyat, amit idézni lehet, mert (sajnos) még mindig aktuálisak a hajdani problémák.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Csak remélni tudom, hogy idővel győz a józan ész, a halak iránti közös szenvedély, és akkor újra egy csapatként népszerűsíthetjük a hobbinkat. De addig rengeteg víz fog lefolyni a Dunán...

Mary
Last edit: 11 éve 6 hónapja by mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: S.Péter

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #227 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Elhatároztam hogy nem fogok kedveskedni ok nélkül...de ha mindig találok valami okot mit tegyek? :D
Olyan hozzászólásokat írtál,melyek számomra igen elgondolkoztatóak,ugyanakkor maradéktalanul egyet is értek veled!No nem a magadról vallott elképzeléseddel-mert én sem a régimódiságot,sem a smirgliszerű megnyilvánulásaidat eddig nem vettem észre...vagy lehet hogy ez azért van mert magam is hasonló vagyok,csak tudok állva is "kisdolgozni"?Az őszinte egyenes beszédnek párja nincs...és te ezt gyakorlod némi bájos női fifikával,olykor cinkostársra hajazó közvetlenséggel.Lehet hogy pár ember ezt nem becsüli...de hosszú távon a legjobb fűszerezéssel felérő a munkád!Én roppant mód élvezem...Büszke vagyok arra hogy ismerhetlek,és a rengeteg rosszindulatú feltételezés ellenére is emberek tudunk maradni.
A hozzászólásaidban említett "Aqua Big Brother-ek"-nek üdvözletem küldöm ha olvasnak...Neked pedig nagyon szépen köszönöm az AM-ből vett idézetet!Az írás pontos megjelölése könnyűvé tette számomra a megtalálást,ez külön köszönöm,és folytatnám szintén Törpös egy mondatával,ugyanabból a cikkből:
" Előbb vagy utóbb minden akvarista eljut arra a pontra amikor rádöbben hogy halvány fogalma sincs az egészről,és még sokat kell ahhoz tanulnia,hogy a kis tátogó élőlények életét legalább alapjaiban megismerje.Sok van mi csodálatos,de a halaknál nincs semmi sem csodálatosabb,illetve van,de azt úgy nevezik hogy élet."
Milyen igaz...de az akkori "vita" akár teljes egészében is idézhető lenne,hiszen éppen azért annyira élvezetes,mert valamennyi résztvevő a tiszta szívéből jövő véleményét mondja-és rendkívülien jól!
Köszi hogy a szombat délutánomra megadtad az alaphangot...most megyek és "fejest ugrok" az egyik nevelőmbe,válogatnom kell...:)Törpös megmondta:a halaknál semmi sem csodálatosabb,ráadásul ez az életem-és a családom!:)
További legjobbakat a hétvégére valamennyi itteni ismerősnek-olvasónak.A Big Brother-ek majd elcsodálkoznak hogy vannak akik hasonlóan gondolkodnak mint ők anno..a Való Világban azonban én estefelé egy másik hobbimnak hódolok majd..randim lenne a menyhalakkal,ha megtisztelnek!:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #228 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Mielőtt megint megítélésnek lennék tárgya, magamról néhány dolgot:

Érdeklődésem a lassabb út felé terelt, és (még) nem töröm magam, hogy írjak cikket, vagy szerepeljek.

Amikor eljutottam a Harcsa utcába, nem a halak sok fajtája, inkább sokféle hal különböző viselkedése ragadott magával. Innen indult a lavina, és szüntelenül kutakodom, hogy mit, miért mikor, és hogyan.
Ez indított arra is, hogy megragadjam a kamerát, és megörökítsem a Nomorhamphusok udvarlását. Kíváncsi vagyok, hogy idősebb korukban fog-e, és ha igen, milyen módon változni? Miért így? Mennyiben tér el a Poeciliától - a Guppy hímek még "röptében a legyet is" -, vagy a Xiphophorusoktól, stb.?

Azt már észrevettem, hogy a hím, az Oryzias woworae-khoz hasonlatosan, szempillantás alatt intenzívebb színeket "öltenek", ha ívni akarnak. A Poecilia fajoknál szemmel alig észrevehető a pigmentáció változása (csak sok-sok fotó átnézése után lehet talán egy fél árnyalatnyi különbséget észrevenni).

Ha valamelyik Loricariidaeról van szó, érdekel, hogyan "működik". Hogyan lehetséges, hogy egyszerre "kapaszkodik" és eszik. Folyamatos táplálkozás közben a nem kedvére való falatokat a kopoltyúfedél mögött köpi ki. Ezzel szemben az elevenszülők a szájukon köpik ki. Stb. stb. stb.
Szóval, én inkább ülök, figyelek, jegyzetelek, és képeket készítek.

De ez a fantasztikus, hogy mindannyian különbözőek vagyunk, más-más brillírozási képességekkel (néhány ugyan még felszínre sem került) rendelkezünk. Szotyi fotói, Mátéfi Gyuszi képes a föld alól is hasznos, és tanulságos linkekkel megajándékozni bennünket, Sanyi/Réka/István mindent hajlandk kipróbálni, és megosztani tapasztalataikat, Márk meg a taxonómiát kutatja.

Majd, ha lesz egy "Mester-jelölt", akkor majd kapkodhatjuk a fejünket, mert elő fognak bújni a nagy öregek, és fáradhatatlanul terelgetni fognak a helyes irányba. De akkor sem kész recepteket fognak adni, csak irányt mutatni.

Mary
Last edit: 11 éve 6 hónapja by mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #229 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Gáborom, hidd el, hogy néhányan figyelnek bennünket, úgyis mondhatnám, hogy az Aqua Big Brother-ek tudják, mi zajlik itt. Néhányan ki is bújtak elefántcsont tornyuk rejtekéből, és egy-egy poszttal meg is tisztelnek bennünket.

Türelmesnek kell lennünk, mert ki kell érdemelnünk figyelmüket. Ha látják bennünk a spirituszt, akkor meg fognak szólítani.
Annyi csalódás után érthető, ha nem ugranak fejest a fóruméletbe, de ez nem jelenti azt, hogy nem figyelnek. Olyanok lettek ők, mint az öreg Székelyek: ritkán szólnak, de akkor annak veleje van, amit nagy figyelemmel kell olvasnunk.

Anno Törpös írta a régi AM nyomtatott kiadásában, idézem:
" Nekem még volt alkalmam tanulni az egyik régi akvaristától, aki a következőket mondta, ill. dehogy mondta! Képes volt egész nap meg se szólalni - de annál többet mutatott. Ha később olykor visszamentem: papa, ez hogy is van?, a maga egyszerűségével csak annyit mondott: neked is van eszed használd azt!
Így akaratlanul is megtanultam az eszemet használni, ami az enyém, senki másé.
Ez hiányzik a mai fiatal akvaristákból - a rögtönzés. Egy tenyészetben bizony sokszor kell rögtönözni és ha ilyenkor valakinek nincs fantáziája, vagy egy kevés szakmai ismerete, annak szinte semmi sem fog sikerülni. Azért vannak fiatal akvaristák, akik komolyan veszik a halazást, ilyenkor szokták azt mondani, hogy mozog benne valami, ha más nem, hát kukac."

(Forrás: Akvárium Magazin 1999 VIII. évf. 52. szám, 23. oldal)

Mikor olvastam az írását, szíven ütött, hogy bő egy évtized elmúltával is mennyire áll, amit írt. Egyes fiatal halasokat már csak instant-akvaristának hívok, mert mástól várnak azonnali megoldást/választ. (Nemrég egy ilyen mondott gorombának, pedig, én anno sokkal keményebbet kaptam, de rögvest perspektívába is helyezett, pedig még a fénykardját sem lendítette fejem irányába.)

Szóval, akkor mi, néhány fecske akarjuk a nyarat előcsalogatni? OK, de türelemmel kell lennünk, tenni dolgunkat, csiszolni tudásunkat, megvitatni egymással. Ha megütjük a figyelemre méltó szintet, elnyerjük méltó jutalmunkat.

Lehet, hogy gondolkodásom, kissé régimódi, megnyilvánulásom, mint a smirgli, de nem tehetek róla (ill. tehetek róla, de nem akarom megmásítani), úgy gondolom, önállóság, fegyelem, és kíméletlen következetesség, s mindenek felett türelem kell, ha valaki tényleg akvarista akar lenni.

Mary
Last edit: 11 éve 6 hónapja by mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #230 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Eredetileg nem szándékoztam én ismét "elégikus" lenni....egy más rovatba szánt post viszont csak itt férhet el.Találó annak a társamnak a megállapítása,aki azt mondhatná:ez a rovat nagyrészt Halőr agyalásait tartalmazza...viszont ha már lett ez a rovat,használjátok ti is bátran!Itt semmi nem off-milyen jó hogy itt bármilyen téma ok! ;)
Nos,újabb gondolataim nyilván unalmasak lesznek....íme amit eredetileg az elevenszülős témába szántam:
"Ez rendkívülien jó hír-én viszont szeretném ha szép lassan a "régi nevek" is aktivizálódnának.Olvasgatva a cikkeket nem mehetek el szó nélkül az előttünk itt ezen a honlapon író kollégák mellett...igaz most mi páran "nyomatjuk",de gigantikus hiányérzetem van mindig amikor a régi cikkeket olvasom.
Jól tudom hogy talán sokan közülük már nem is halaznak-esetleg az interaktív halazástól éreznek csömört.Mi mindannyian csalódunk néha ha nem megfelelő hangnemben,vagy igazságtalanul bánnak velünk.....a kellemetlen szájíz viszont elmúlik,a közös hobbink marad!:)Magam is hibás vagyok néha,belátom.Mégis azt gondolom hogy sutba kell dobni az előítéleteket,és végre felnőtt fejjel át kel gondolni:miről is szól az,hogy mi magyar akvaristák vagyunk? Más rovatokban foglalkozunk is a hobbi jövőjével-előbb azonban a múlt nem szabad hogy kísértsen.Ha csak e topic témájához hűen akarok "állapotjelentést adni",már akkor is nehéz optimistán gondolkodni...én az utolsó betűig elolvasok mindent.
Természetesen vannak olyanok,akik még ma is megtisztelnek minket "újakat" a figyelmükkel-és rendkívül jó érzés amikor a chaten barátként üdvözölhetjük egymást.Mert azok vagyunk....hobbitársak,és interaktív barátok/én ekként érzem:)/
A videók-képek általam való kérése csak egy ártatlan "csali" lenne...tisztában vagytok ti a valós célommal:szeretném ha sokkal kiterjedtebb,informatívabb,és nem utolsó sorban idővel még a jelenleginél is szakmaibb lenne e honlap.Nem azt mondom hogy most nem az...sőt!:)Be szeretném vonni azokat a régi itteni tagokat akik még aktívak...ismerni szeretném a gondolataikat a halazós témában.Ez a valódi oka annak,hogy mindig ficergek-állandóan olvasgatok ha időm engedi.
Kétségtelen hogy -ha fogalmazhatok így-páran egy másféle fórumozást mutatunk itt be a kollégáknak-ez lehet jó,lehet rossz.Egy azonban biztos:a magam részéről ezt a fajta beszélgetést szeretem...ha vannak is félreértések,azokat szókimondóan azonnal rendezni kell-a normális emberi viszony keretein belül.Ha egy érdekes téma merül fel-márpedig rengeteg ilyenre van esély-azokat a tudásunknak megfelelően a legmélyebben kivesézzük....oltárian tetszik!A rengeteg képi,és videó anyag megosztása átrendezi a fórumot....mintegy újabb téma felvetésének számítanak szerintem.
Akik az akvarisztikában nem csak a hobbit látják,azok elgondolkozhatnak:mekkora felelősség egy élőlényekkel megtöltött medence.Mi emberek hajlamosak vagyunk magunkat előtérbe helyezni....Saját magam ok nélküli túlértékelése nélkül elmondhatom:én elbizonytalanodom néha!Főleg ha nem az történik benn az üvegfalak mögött amit én elkövetkezendőnek gondolnék-ilyenkor rendkívül jó a fórumtársak véleménye!Tehát:sokkal több,sokkal részletesebb tudásra vágyom....ezért kellenek a régebbi társaink is!:)Meg olyan jó egy lélekölő nap után olvasgatni.....
Meglátjuk milyen sikere lesz a kérésemnek-de azt gondolom szkeptikusnak kell lennem.Mindannyiunk élete változik....Azért el kell ismerni:a régebbi hobbitársaink is "ott voltak a szeren",sőt nekem olyan mintha egy kicsit szívből is halaztak volna.:)Elismerésem nekik...ha ők nem is aktiválják már magukat,én elfogadom.Köszönet minden érkezésem előtti cikkért,miegyébért!"

T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #231 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
És íme itt az újabb téma....hajnali olvasgatásom meghozta gyümölcsét!Évekkel ezelőtt íródott blogok között olvasgattam itt a honlapon azért,hogy még jobban megismerjem elődeinket akik ma már ilyen-olyan okok miatt kevésbé aktívak.Elődeinket igen..bár sokan-életkor tekintetében-fiatalabbak nálam,mégis "öregnek" számítanak a hobbi neten megvalósuló életének.
Mondanom sem kell:remekül szórakozom a régi blogokban foglalt igen markáns tudáson,a hobbi szeretete példaértékű...Kiragadott példa csak,de például Ugrósáska bettás blogjai,Trek "Tévhitek.." sorozata számomra igen élvezetes-pedig bettákat sosem terveztem nagyobb számban tartani,illetve az alapok elsajátításán már talán túljutottam:).
Viszont nem ezeket a gyöngyszemeket ajánlom most figyelmetekbe,hanem Degec írását a díszhalak áráról...Bár több mint három éve íródott ez a magvas gondolatokat tartalmazó blog,a mai napig érvényesek-sőt!-a benne foglaltak!A könnyebb és azonnali megtalálás okán ide illesztem azt a linket ahol rögvest olvashatjátok :
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...le&id=343&Itemid=246
Számomra élvezet az olvasás...de ti gondoljátok végig az író mondandóját!Bár amint magam is csatlakoztam a hálóhoz már végigolvastam számos írást,ez a gyöngyszem ismét örömet okozott újraolvasásával!:)
Kissé késve,de nagyon köszönöm az író munkáját..igazi hajnali ébresztő volt!
E blog kapcsán,és az akvarisztikai üzleteket járva felmerül bennem a gondolat:hol vannak a magyar halak..hol vannak a régi nagynevű,és hatalmas tudású tenyésztők?Nem igaz hogy hazánkban ne tudnának szuper minőségű,és kellő mennyiségű halat felnevelni...De talán nem is ez az ok!A pénz-már megint:(...az olcsóbbnál is olcsóbb halak,az állandó új fajok utáni vágy oda vezetett,hogy mára már a rég ismert fajokat alig lehet megfelelő minőségben elérni!Pedig egy szép díszmárna raj,egy rengeteg egyedből álló dánió csapat ma is megdobogtatja a szíveket!Persze a méltósággal előbukkanó hatalmas sügérek,a rejtekből csak alig kikukucskáló lorik,vagy éppen az állandó mozgásukkal mindenkit-még a kívülállókat is-megbabonázó guppik se maradhatnak említés nélkül!
Nem a múltat siratom....csak értetlenül állok a kialakult helyzet előtt,melynek során a rég olyannyira szeretett fajok mára feledésbe merülni látszanak.Új kollégáimnak üzenem:bátran gondolkodjatok el a "régi fajok" tartásán is....én még 10 éves sem voltam amikor az utolsó csepp véremet is odaadtam volna gyönyörű rózsás díszmárnáimért,vagy éppen egy másik "nagy medencémben" úszkáló ékfoltos razbóra csapatomért!A nagy medence alig volt 80 liter....nekem mégis a világot jelentette anno!:)
Aztán még:gyönyörűek a neonhalak,valóban.De vajon mi okozza azt,hogy ha valaki egy kicsit is "délamerikás" akváriumot szeretne beállítani,abban okvetlenül ott kell lenniük?Abszurd...tessenek nyitott szemmel utánanézni,keresgélni!Annyi gyönyörű faj közül válogathattok,hogy kimondani is lehetetlen....Pénz?Az egy dolog!Pár száz forint megfog?Ugyan...de ha mégis,akkor spórolj még kicsit,és olyan akváriumod lesz amit csodálattal fogsz szemlélni hosszú ideig.Nem kell beállni a sorba mindenkinek..sőt megfelelni sem kell-csak saját hobbidat élvezd!
Visszakanyarodván:a díszhalak ára....már aminek van ára.Alig nevezhetünk árnak egy gombóc fagyi ellenértékét egy élőlényért,ami évekig gyönyörködtet némi eleségért bennünket.Bolond világ ez...azt hisszük tárgyakat veszünk amikor hálóval kifognak nekünk egy pompázó színeket felvonultató páratlan élőlényt,aztán egy műanyag zacskóban hazavisszük.Pedig nem így van....majd meglátjátok!
A postban feltett kérdéseim nem várnak válaszra..csupán azt szerettem volna ha magatok is elgondolkoztok-mint tettem ezt ma hajnalban én is.Egyáltalán megfizethető egy élőlény..van ára?De ha már van ára..akkor muszáj nekünk hazai hobbistáknak a ki tudja hol élő,milyen körülmények között halazó tenyésztőket a még több "termékük" behozatalára inspirálnunk?Nincsenek olyan hazai tenyésztők akik összehasonlíthatatlanul jobb minőségben is elérhetőbb halakat adnának?Ne pár forinton múljon már...és a hazaiaknak ne kelljen már versenyezni a Degec blogjában is leírt körülmények között halat gyártó,a világvége után két megállóval tenyésztő kollégáikkal!Ha én egyszer kinyitom a számat.....ugye? :D
Keressetek,kutassatok....ne törődjetek bele hogy a legjobb tudásotok ellenére is váratlanul elpusztul a halatok-hiszen lehet hogy nem is ti vagytok az okai!
Egyszóval:olvassátok élvezettel a blogot-és aztán gondoljatok utána!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #232 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Bár a GMO-val indítottunk,vannak még olyan témák melyek talán érdeklődésre tarthatnak számot-és van olyan vonzata amik hétköznapi emberekre is hatással vannak.
Én a legnagyobb tisztelettel tekintek azon embertársainkra,akik komoly betegséggel küzdenek-és reménykednek a gyógyulásban.Adja az ég hogy sikerrel járjanak,és mielőbb gyógyultan tekinthessenek az előttük álló hosszú,boldog életre,de...
De...sajnos azt látom hogy magának a rettegett betegségek kategóriájába eső szervi elváltozások gyógyításának a kutatása is mintha rossz irányt venne.Mintha a közben felfedezett egyéb dolgok olyan kísérletekre sarkallnának igen komoly tudósokat,melyeknek megejtése szigorúan a tabu témába esnek.Eltekintve attól hogy szerencsére a többség magának a betegségnek a kutatására fordítja idejét,vannak olyan próbálkozások,melyek bennem kétségeket ébresztenek.Nem kellene inkább magának a kialakuló betegségeknek a rizikófaktoraival foglalkozni..nem kellene inkább azt megtudni előbb hogy mit tehetünk maguknak a kiváltó okoknak a kiküszöbölésére?Esetleg már tudjuk..de jó "biznisz" a lobbizás,és kísérletezzünk csak tovább?
Félek említeni is hasonló témákat...de emberként nem tehetek másként.Csak reménykedhetek abban,hogy soraimat olvasva vannak olyanok akik értik mire szeretnék utalni,és mit szeretnék sugallni:számos emberi betegséget magunknak köszönhetünk.A magunk által megálmodott világ visszaüt...de ez nem csak ránk emberekre van hatással,hanem a környező élővilágra is.Ez pedig méltatlan hozzánk emberekhez,hiszen magunkat a bolygó legértelmesebb fajának tartjuk..és a képzeletbeli piramis tetejére helyezzük.Talán sokkoló lehet az,amikor tudatára ébredünk annak hogy a földünkön valójában az ember csak egy a fajok közül..és például kimondhatatlanul sokkal többen vannak a rovarok.Nem kellene az "istent játszást" már félretenni egy rövid időre?
A GMO csak a felszín...vannak ettől égetőbb dolgok is.Mit szóltok például a hibridizációhoz?Ember-állat keveredéséről beszélek....2004-ben emberi vérrel létező sertés,2007-ben szarvasmarha pete/emberi sejt hibrid.Nem a vallásos világ ellenérzését kívánom előtérbe vonni,de igen professzionális tudósok is kétségbe vonják az így nyert őssejtek használhatóságát.Kimondják hogy ezek számos anyagcsere zavarral rendelkeznek,és hogy a velük folytatott kísérletek sok esetben félrevezető eredményeket okozhatnak..akkor meg?Túl azon hogy 14 napon túl nem engedik növekedni az embriót,vajon biztos hogy mindegyiket megsemmisítik?
Tudom most olyan fajsúlyos témákat feszegetek,melyek idegenül,és tudományoskodva hangzanak számotokra...nem vagyok kompetens a dologban,csak a hétköznapi ember tudásszintjén gondolkodom veletek.Viszont minden összefügg..az emberi faj felemelkedése,a gazdasági növekedés,a jólléti államok sok esetben nemtörődöm hozzáállása-és a mostani lassan körvonalazódó klímakatasztrófa is.:(
Elnézéseteket kérem amiért egy akvarisztikai honlapon ezekkel terhellek benneteket...de mint már tapasztalhatjátok a hobbinkban is megjelentek nem odavaló "lények",halaink elesége is kétségeket ébreszthet némely esetben.A környezetünket mértéktelen módon egyre csak raboljuk.....fajokat pusztítunk.Talán nevetséges,de legalább saját kis vízi világunkban legyünk alázattal a benne lévő élővilág iránt-ez tesz minket igazi akvaristává!:)
Biztos lesz még hasonló "agymenésem"...a nyugalmatok megzavarására alkalmas hozzászólásom.Azonban ha csak áttételesen is,de ezek mind-mind értünk,és az élővilágért való aggodalmam miatt születnek.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #233 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Köszönöm kolléga....nem ismertem a könyvet,most viszont amint tehetem olvasom is!:)
mek.oszk.hu/03200/03216/03216.pdf
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #234 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Akit foglalkoztat a téma, olvassa el "A genetikailag módosított élelmiszerek biztonsága" című könyvet. A könyv laikusok számára is könnyen értelmezhető.

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #235 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Köszönöm hogy időt szántál hozzászólásod írására...pontosan így gondolom én is ahogy az általad említett úr mondta!Az én magánvéleményem nem nagy súllyal esik latba persze,de ha már hasonló kaliberű emberek is ezt nyilatkozzák akkor tisztán látszik hogy a génmanipulálás nem gyerekjáték!Olvasni mindenfélét...találhatóak szörnyek képei,csupán csak torzónak minősíthető élőlények sokaságáról készült képi anyagok szemlélhetőek.Ezekről linket a világ kincséért nem illesztenék be...de az említett úr életrajzára irányító hivatkozás helyénvaló:
www.nobelprize.org/nobel_prizes/medicine...s/1967/wald-bio.html
Sajnos abszolút kiszolgáltatottak vagyunk ma már...én erre jutottam a hosszú idő alatt,amit a génmanipulált növényekkel-állatokkal kapcsolatos tudakozódás után éreztem.Nem lemondóan,de megrőkönyödötten konstatáltam,hogy menyire kiszolgáltatott az emberiség néhány giga szuper nagyvállalat üzleti stratégiájával szemben!A YT-on nem akciófilmeket,és lenge ruhás hölgyeményeket szemlélek...hanem Mátéfi kollégánk link ajánlójából származó hivatkozásokat nyitok sorra.Aztán mivel maga a videómegosztó oldal ajánl újabb találatokat,igen messze kalandozok alkalmanként.Ez viszont nem szórakozás..ezen filmek mindegyike elmélyedt figyelmet,minden mondata és képi megjelenítése totális odafigyelést igényel!Mutatok is egyet,ennek vonulatán ti magatok is találtok újakat..és még újabbakat!

Vajon csoda-e,ha hasonló filmek megtekintése után már "kedves ismerősként" üdvözlöm a Monsanto vállalatot például itt?
wakeup-world.com/tag/gmo-genetically-modified-organisms/
Tekergessetek csak lejjebb..magatok is olvashattok pár dolgot,ami lehet hogy megjelenik majd álmotokban.Ezt ugyanis a napi rohanás során feldolgozni lehetetlen...
Úgy vélem ennyi egyenlőre elegendő lesz ahhoz,hogy magatok is önállóan és érdeklődve folytassátok az információk keresését-és véleményt formálhassatok!
Említettétek a génmanipulált halainkat...én pedig a minap egy kedves hölggyel a chaten beszéltem is erről-bár csak érintőlegesen.Említettem neki hogy bizony a dániója génmanipulált,ő azonnal azt válaszolta:sajnálja,ezt nem tudta!Részben ezért is gondoltam úgy,hogy halaink példáján keresztül valahogyan erre terelem a beszélgetést...mert erről beszélnünk kell,erről tudnunk kell!Megszokhattátok már hogy az élményeimet megosztom-bár ez negatív előjelű:(
Visszakanyarodva a halacskára:bizony csúnyán elbánt vele a balsors!Őt választották ki laboratóriumi megfigyelésekhez,és a jobb nyomon követhetőség érdekében "adtak neki" egy kis feltűnő színt!A már említett pink dánió esetében egy korall génjéből kapott,a másik tetszetős dánió esetében /zöld dánió/ pedig egy medúzagén került beültetésre az örökítő anyagba...Tetszik?Eddig talán elfogadható is lenne..de aztán a kereskedelembe került e kis halacska két új színű változata,és főleg a kezdők szívesen veszik hiszen olyan szépek!Még talán ez is elmenne...de amikor már törekvés fedezhető föl az eredeti faj -a zebradánió-és a pl. a pink keresztezésére,az már nálam veri a biztosítékot!Márpedig van olyan kereskedő ismerősöm aki egyenesen ajánlotta nekem hogy ezt vegyem meg..rendkívül attraktív,ő rengeteget elad belőlük!Már nem ismerősöm...illetve elzárkózom attól,hogy tudjam melyik kereskedő mit hoz forgalomba kis hazánkban.
Génmanipuláció..csak egy kifejezés,amit a biotechnológiai cégekkel kapcsolatban említenek sok helyütt.Ami viszont a szó jelentése mögött van,attól lehet hogy félnünk kell....Ha kívánjátok folytathatjuk még...
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #236 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Szia Gábor!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi idézetet!

"A génmódosításon alapuló biotechnológiai ipar egyes szószólói még ma is azt állítják, hogy a génmódosítás tulajdonképpen a hagyományos növénynemesítésnek egy újabb, gyorsabb és tudományosabb formája és attól lényegében nem különbözik. Ez a nézet azonban nélkülöz minden tudományos alapot. A molekuláris biológusok úgy próbálják a génmódosítást eladni a közvéleménynek, mintha az a természetes növénynemesítés kiterjesztése lenne. Ez persze nem így van. A Nobel-díjas orvosprofesszor Dr. George Wald ezt úgy fogalmazta meg, hogy a génmódosítással az emberiségnek a tudomány történetében először olyan problémával kell szembenéznie, amihez hasonló eddig nem fordult elő, és ami a földi életet teljesen megváltoztathatja. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy az emberek megváltoztassák azokat az életformákat, amiknek a kialakulásához az evolúciós fejlődésnek három milliárd évre volt szüksége. Az ilyen beavatkozást nem szabad összekeverni azokkal az apró változtatásokkal, amiket a növény-és állatnemesítők az évezredek során értek el. Még akkor sem, ha az emberek eddig is képesek voltak mesterséges mutációkat létrehozni, pl. röntgensugárzással. Minden eddigi, korábbi módszer tiszteletben tartotta a fajok közötti határokat. Az új technológiával éppen az a probléma, hogy a géneket a fajok között oda-vissza mozgathatják és semmiféle, a természetben az evolúció során bölcsen kialakított korlátozást nem kell figyelembe venni. Amikor a molekuláris biológusok a természetben időtlen időktől fogva uralkodó, a fajokat elválasztó határokat átlépik, az nem azonos a fajta-nemesítéssel, hanem ilyenkor »olyan tevékenységet folytatnak, ami egy önreprodukcióra képes, új fajt hoz létre, ami ezután véglegesen jelen lesz a Földön. Ha egy ilyen faj egyszer elszabadult, azt soha többé nem lehet visszahívni vagy megállítani. Wald figyelmeztet arra, hogy „eddig minden élőlény lassan fejlődött ki és volt ideje, hogy beilleszkedjék a környezetébe, újfajta kombinációban. Ez magára az új szervezetre is és a többi élőlényekre is olyan következményekkel járhat, amit senki sem tud előre megjósolni."

Az idézet, a világhírű, Nobel-díjas orvosprofesszor Dr. George Wald-tól származik. Ugyan az idézetben a növények génmódosításáról van szó, de véleményem szerint ez akár az akvarisztikára is jellemző lehet néhány év múlva. Már most is léteznek olyan halfajok, melyek génállománya már köszönőviszonyban sincs az ősei genomjával. Természetesen a díszhalként tartott halak esetében más módszereket alkalmaznak egy-egy színváltozat, variáns kitenyésztése során és nem lehet teljes mértékben párhuzamot vonni a GM növények és a kedveltetésből tartott állatok kitenyésztése között.

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #237 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Felvetődött a génmanipuláció a fórumon...ez már olyan téma,amiről mindenkinek saját önálló véleményt kell kialakítania,de mindenek előtt tudni róla!
Viktor,Mátéfi:engedelmetekkel itt szeretném ha folytatnánk..mindkettőtök véleménye igen nagy hatással van rám rég óta,nem szeretném ha ez a mostani téma elsikkadna..folytassuk hát itt!:)
Ma már hulla vagyok,de holnap jövök a gondolataimmal..ha gondoljátok saját e témába eső hozzászólásaitokat ide beidézhetnétek,így lenne egy vezérfonal.Mindenképpen beszéljünk róla..meg ezernyi más nem a fórumba vágó témáról is!
Előre is megköszönöm ha újabb gondolataitokat osszátok meg,én holnap jövök újból...élvezet hogy értelmes-felelős gondolkodású emberekkel is beszélgethetek!:)
Tisztelettel:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 6 hónapja #238 Írta: halőrxxl
halőrxxl létrehozta Beszéljünk róla! témát
Hatalmas hibát vétek amikor "Új témaként" önálló topicot hozok létre...azért is szégyenlem magam,mert pontosan tudom hogy nem véletlenül,hanem akarattal teszem ezt.Sajnálom..de nincs megfelelő topic az olyan témáknak amikről csak úgy "csacsognánk",de egyik rovatba sem illik bele.
Sorozatosan offolunk páran akiknek van véleménye,és akik nem restek sokszor a konfrontációt is vállalni ezért.E honlapon mindezidáig olyan emberekkel ismerkedtem meg,akiknek adok a véleményére...és kíváncsi is vagyok rá!Bizonyos vagyok benne hogy többen ezt érzitek!
Amikor nem a témába illő hozzászólást teszünk,ezzel a moderátorok idegzetét romboljuk..én ezt átérzem.Azt is el kell mondanom hogy pár itteni moderátort-admint van szerencsém legalább chatről ismerni,a hobbiban betöltött szerepüket messzemenően becsülöm.Az alapelvekkel is tisztában vagyok..a honlap gyengeségei-erősségei előttem kevésbé tiszták-de szeretem.
Amit mondani akarok:vállalom a rámszabott büntetést..de tovább nem nézhetem tétlenül hogy olyan témákban szólunk hozzá egy adott rovatba abszolút nem odaillően,melyeknek nem kellene elsikkadniuk-egyszersmind ezekkel a nem odavaló hozzászólásokkal valóban olvashatatlanná téve az egész fórumot.:(
Sajnálom hogy elhamarkodottan talán,de a magam feje után menve ezt létrehoztam.Viszont legalább van olyan topic,melyben mindent megbeszélhetünk-és semmi nem off!:)Kérem hogy a fórum működtetői tegyenek belátásuk szerint..én maradok továbbra is tisztelettel a ti igen bőbeszédű kollégátok:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.267 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés