Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
10 éve 1 hónapja #221 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Lehet hogy az eltérő szűréseink is magyarázat lehet az RC-k megmenekülésére? Ha szűrőből mented őket akkor más a leányzó fekvése-hisz ott el sem érhetik őket a halak!Nálam a mattenek felületén,vagy a cseh emelős szivacsokon szinte tálalva vannak...hm,szegények.
Eltekintve az eredeti RC-re vonatkozó kérdéstől én egyre jobban érdeklődöm a garnélák iránt,és egyre jobban érzem hogy ha komolyan akarnék velük foglalkozni akkor több helyre is szükségem lenne.Hazai igen tapasztalt "garnélaspécik" szinte egyöntetűen azt gondolják jónak ha a halaktól elkülönítve tartjuk őket-na ennyi helyen aztán végképp nincs! :( Persze nagyobb testű amanók,meg söprögetők jobban ellennének a halaimmal,de mit tegyek ha én egyenlőre a klf. Neocaridina davidii változatok felelnek meg tudásomnak(ami ugye alig van még e téren is).Legújabb szerelmem a narancs rili,bár őt még csak Szentgyo Akvárium Magazinos cikkében láttam a mostani legfrissebb lapszámban..
Mondok még mást is:az "arckönyv" lapjain bóklászva és chatelve igen kevéssé leplezett csalódást hallok ki a garnélára specializált kollégáim véleményéből.Volt olyan is aki kissé keserűen megkérdezett engem:"Gábor ugye jó a coryknak/guppiknak a friss finom ropogós garnélahusi?" Értettem én a csalódását,meg pontosan érzem a szinte materializálódott fájdalmát is..de hiszen nálam csak afféle "segédmunkára"lettek betelepítve,igaz viszont hogy időközben már 20-30 kilométeres körzetben én is "megterítettem" velük a hobbitársaimat.Szeretem is őket-de véleményem szerint ha valaki specializálódni szeretne kifejezetten a garnélákra akkor azok társai halak nem-csigák viszont igenis lehetnek!Kivéve talán a nálam is vérengzővé vált A.helena kolóniát,mert ők bizony megfigyeléseim szerint zokszó nélkül "lenyilazzák" a vedlett RC-ket is...Nos,ha már csigák akkor örömmel jelzem hogy tegnap estétől igen boldog Tylomelania tulaj is lettem két faj öt egyedével.Csodálatosak ezek a csiguszok-én azt hiszem innentől kezdve egy életre eljegyeztem magamat velük...erről írnom kell a csigás topicba is!;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #222 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nálam neonhalakkal, és panda corykkal vannak együtt a RC-k, és nálam is kb úgy szaporodnak, mint a nyulak, tehát ha valamelyik hal meg is eszik néhányat, ahhoz messze nem eleget, hogy ne szaporodjanak nagyon gyorsan.
Van olyan mikor 30-40 kis RC-t szedek ki a heti takarítás alkalmával a belső szűrőmből, de 10-15 db minden héten van benne...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #223 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
nincs mit, ez a minimum, amit megtehetek.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #224 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Az hétszent hogy jó fineszes törzset tarthatsz,gratulálok hozzá!
De most nem is ezért írok ide,hanem hogy nyilvánosan megköszönjem neked a nem is oly régi Limnobium egyedkéket!Azóta már 3-4 medencémben is lassacskán fejlődésnek indultak,és csodálatos gyökerükkel,aranyos levélrozettájukkal megigéznek bármennyiszer a felszínt vizsgálom!Segítségeddel megtehetem hogy holnap továbbküldjek én is pár egyedet miskolci és környéki hobbitársamnak..a FB csoportban tudatosítani fogom bennük hogy ezt egy itteni kollégának köszönhetjük valamennyien!
Nagyon szépen köszönöm őket,további legjobbakat neked Nebula!:)
T.:Gábor
Last edit: 10 éve 1 hónapja by halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nebula

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #225 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
most jut eszembe, került belőlük másik kollegához, ott van algázó géb is. tizet kapott ő is, azóta már ő is ajándékoz el a szaporulatból.

sajnos nincs szelektálva az állomány, mert ha lenne, ilyen ellenállóképességgel beteríthetném velük az egész országot :)

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #226 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok.
Engedjétek meg,hogy én is leírjam,mit tapasztaltam a garnéla-hal társításaimmal.
Nos,nekem csak sima vadas,némely enyhén piros garnijaim vannak,igaz egynémelyik már 3 centis is van,de úgy vettem észre,hogy azok a halak,akikhez egészen kis korukban raktam,garnélát,guppi,szifó,pontylazacok,nem bántják a nagy garnikat,viszont egyántalán nincs szaporulatom sem,ezért arra következtetek,hogy a kicsiket bizony megkajolják.
Valószinüleg ha több búvóhelyem lenne,amin dolgozok is épp,akkor azért néhány egyed megmaradna,de még így sem lesz olyan szaporulat mint Nebula kollégának,az valami nagyon intenzíven sokasodó törzs lehet.:)
Üdv:Takker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #227 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Végül is igen...én tagja vagyok egy garnélás csoportnak is,ők egyértelműen ellenzik a halas társítást.Nálam a garnélák szintén számottevő mennyiségben vannak,de a halk talán még jobban.Azt veszem észre hogy ahol a halak ráéreznek a garnélázás izgalmára és ízére ott lassacskán de redukálódik a garnélák száma,illetve a kis garnélák száma szinte közelíti a nullát.
Corys nevelőimben a mattenen szeretnek legjobban tanyázni az RC-k,és ezzel kapcsolatban is van érdekes megfigyelésem:a rendszeresen nagy mennyiségű élőeleséget kapó coryk főleg a talajon kutatnak élelem után,míg a száraz eleségre fogott csapatok már a mattenen is szöszmötölnek!Na,ilyenkor szokott előfordulni az hogy az addig békésen keresgélő csapat egyszer csak bevadul,és vehemensen elkezdik intenzíven keresni a kis garnélákat...tudom hogy ez után már hiába számítanék sok kis RC-re.Viszont nagy ivarérett coryjaim némelyike olyannyira békés,hogy a szemtelenkedő garnéla szinte a szájából is kivehetné a falatot-valahogy ott sok kicsi is van mindig.
Végül is ki kell próbálni a dolgokat,ez a tiszta sor!Ha halaid mellett megfelelő számú kis garnéla is lesz,akkor te nyertél,ha nem akkor a halak! ;)Azért sok sikert kívánok neked,de a tippem továbbra is az hogy nagyon elszaporodni a garnélák nem fognak.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #228 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Természetesen Gábor az én elméletem az volt, hogy az én halaim zöme megkajolja az Rc-ket, csak ugye olvastam ilyet is olyat is, pl Nebula fent írta, hogy ő tapasztalata alapján sikeren megmaradtak a garnélák vegyes akváriumokban, más helyeken meg azt írják garnélákat külön aksiban kell tartani. Megint csak inkább a tapasztalatra voltam kíváncsi, mert annyi félét lehet olvasni. No, lehet 10 garnival majd belevágok, de sajnálnám őket ha kaja lenne belőlük.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #229 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
ez saját tapasztalat, én tartottam garnikat guppikkal.
feleségem munkahelyi akváriumában xifókkal és mollykkal vannak együtt.
egy cimbora 220 literes medencéjében akkora xifók vannak, mint a két tenyerem egymás mellett - ezeknek a szájába akár már az ujjam is befér - és tart velük rcket.

mindhárom helyen ész nélkül szaporodnak. az én 65ösömben 4 azaz négy darabbal kezdtem, megszüntetéskor három hónapnyi 10-20asával elajándékozgatás után vízleszíváskor még 85öt halásztam ki. a teljes populációt olyan 200-250re becsülöm.
asszonynál talán 100an vannak, a cimbora tankjában levő mennyiséget meg sem próbálom megbecsülni.
másik cimbora 160 literesében gurámik, neonok, pandák és pár molly vannak. itt ráadásul a búvóhelyek sincsenek annyira sokan. még van szaporulat, pedig alig fél éve vittem neki az első tizet.

természetesen lesz elhullás, felzabálás, de ezek olyan mennyiségben szaporodnak, hogy még így is kinövik a helyet pár hónap alatt.

de ez csak személyes tapasztalat.

Nedőzz!
Last edit: 10 éve 1 hónapja by nebula.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, csubi1980

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #230 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Csubi már volt párszor hogy kaptál választ,erre bemondtad hogy te is így gondolod...nos,most megkérdezlek:ha akvarisztikai tapasztalataidat felhasználva végig gondolod akkor hogyan válaszolnál magadnak?Vörös neon,guppi...szerinted mit szólnak majd a kis garnélákhoz,netán a vajpuha frissen vedlett kis garnélákhoz?Én bátran ideveszem a pandákat is,akik éjjel őrjáratoznak,és csak úgy jár a kis bajuszkájuk ;)
Ha van saját elgondolásod ne habozz hozzátenni a kérdésedhez :).
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: csubi1980

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #231 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Hmm, sok helyen olvasom, hogy a ramik, meg a guppik megfogják őket kajolni, nos akkor ez igaz, vagy nem? Nebula vagy valaki másnak vélemény?:side:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #232 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
nyugodtan tarthatod itt az RCket. pár hónap alatt lesznek vagy kétszázan, ha minden oké a vízzel.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: csubi1980

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #233 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!

Elkezdtem gondolkozni azon, hogy be kellene szereznem 5-10 darab red cherry garnélát. Kérdésem egy 112 literes aksiban sok növénnyel, bujkálóval az alábbi halakkal tarthatóak-e, vagy eledelnek nézik majd őket?

Tehát a halak: 10 vörös neon, 6 panda harcsa, 2 rami, 2 szivárványos guppi, 1 borostyánmolli, 2 szivárványos algázó géb.

Vagy még amano garnélát is nézegettem, ezek esetleg mivel nagyobbak jobban társíthatóak a fenti halakkal.
Last edit: 10 éve 1 hónapja by csubi1980.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #234 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Nem ugrott ki esetleg az aranyhal? Nincs beszorulva szűrő mögé vagy valahova máshova? Az aranyhalakat nem nagyon tudják a fajtársaik elfogyasztani... Egyébként sajnos nem válaszoltál a kérdésemre: hol vannak most az aranyhalak? A közhiedelemmel ellentétben sajnos nem igazán akváriumi, inkább kerti tavi jószágok, bár sok mindent elviselnek, annyira sok bomlásterméket juttatnak a vízbe, hogy kisebb akváriumban nem lehet jól tartani őket.
Sajnos a létszámod szabályozza önmagát a neonok kapcsán, a kis guppikhoz gratulálok, viszont ha nem szeded ki őket, előfordulhat, hogy nem maradnak meg (vagy maximum 1-2), mert a többi hal gyomrában végzik.
A kép a "rák"ról sajnos túlzottan "kásás", de az alapján, ami látszik, az Amano garnéla mellett egy kevésbé színes (genetikailag, vagy hangulat miatt) Neocaridina heteropoda is lehet a jószág, de ez tényleg nem annyira látszik, inkább a feltételezett mérete miatt gondolok erre. Mindenesetre a halakra biztosan nem veszélyes.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja #235 Írta: Coryn29
Coryn29 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Akkor így teszem fel a rákról a képet :)próbáltam megjelölni,hogy hol is lehet
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #236 Írta: Coryn29
Coryn29 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok!Bocsi,hogy eddig nem jelentkeztem,de sajnos a gyermekeim betegek voltak.Először is mondanám a rossz híreimet,az aranyhalaimnál az egyik eltűnt sehol nincs,és maradék sincs,hogy a másik megette volna vagy ilyesmi,tovább kettő neonhalam egyik napról a másikra elment,nem látszódtak betegnek meg semmi ilyen :(.A jó hír megellett a guppim nagyon ari piciket 5db kb amit láttam,mert el vannak bújva,de érdekes mert kb egy hete voltak nálam,tehát akkor már így vettem az állatkereskedésben :) A rákról pedig sikerült néhány fotót készíteni amit felteszek és remélem megtudjátok nekem mondani,hogy mégis milyen fajta.Köszönök mindent,további szép napot!
Last edit: 10 éve 2 hónapja by Coryn29. Indoklás: nem jó a kép

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja #237 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
easy life profito
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Chris0604

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja #238 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Csubi1980!

Mivel tápozod a növényeket?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja #239 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
Sziasztok. Rég jelentkeztem, nos sajnos a 10 napos távolét az ünnepek alatt két halam halálát okozta, az egyik egy rami, a másik pedig egy gyönyörű szivárványos guppi volt. Jók ezek a weekend kaják, de megvan a hátrányuk is, a halak annyit zabálnak belőlük amennyit akarnak, a guppim elég falánk volt, ő sajnos túlette magát, a rami nem tudom miért adta be a kulcsot :(

Azóta vettem egy új ramit, ne legyen egyedül a másik. Vettem egy ancit is, hááát szeretni való halacska, de félelmetes egyedül annyi mulmot termel, mint a többi 20+ halam együttvéve. Kicsit aggódok is, hogy felboríthatja a biológiai egyensúlyt ezzel a sok mulmmal az aksiban. Fonalalgámról kiderült, hogy agancsalgám van, lassan visszaszorulóban van végre. Növények is szépen erőre kaptak, mióta elkezdtem őket tápozni, rendszeresen ritkítani kell őket.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja #240 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Elsõ akváriumom (kezdõknek) témában
A képen sajnos hiába van amano garnéla, mert nem saját képről beszélünk, a netről van, lásd itt . Mivel Coryn kezdő ezt azt jelenti, hogy a garnélája gyakorlatilag a márványráktól a színtelen red cherryig bármi lehet szerintem... :) Coryn, nem tudsz valahogy képet csinálni róla esetleg? Egyébként attól függetlenül, hogy milyen fajról beszélünk, Gábor kérése mindenképpen aktuális: el kell döntened milyen fajt/fajokat szeretnél a későbbiekben tartani az akváriumodban!

Illetve rosszat sejtek, az eredeti leírás alapján azt hittem az aranyhalak lecserélve lettek, de ezek szerint még mindig megvannak? Hol lettek most összezárva a rákkal/garnélával?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Coryn29

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.270 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés