Válasz: Csíkfélék

Több
11 éve 2 hónapja #1 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Megint elmondom..itt a nyílt téren:nagyon sajnálnám ha egyszerű tanár lennél később.Ahogy te beleveted magad a legszárazabb dolgokba is,az példaértékű...neked halas szakinak kell lenned,vágod?:)
Persze ez csak a hobbid-ezt meg én vágom,de szívesen olvasnék pár év múlva olyan halnevet melyben a te családi neved a fajmegjelölés..esetleg a a CIAii még bejönne.:)Poén csak,de fuss még pár kört kérném...
T.:Gábor
Ui.:hhhh..még örülök is hogy megváltoztatták a besorolását,ezt legalább valahogy ki tudnám mondani!:)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #2 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Friss átnevezések:

A Yasuhikotakia sidthimunki és Y. nigrolineata nemrégiben a számukra létrehozott Ambastaia genusba kerültek át!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #3 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Nézegettem a Yasuhikotakiák úszósugárszámképleteit, és némileg kielemezve őket arra jutottam, hogy az én halaim sugárszámai leginkább a Y. eoséval egyeznek, és a Y. caudipunctata az, aminél esetleg több adat is nagyjából-öregéből teljesül.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #4 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Sikeresen elpusztult sajnos egy Yasuhikotakia csíkhalam.
Megvannak az úszósugárszámképletei, ezek a következők:

mellúszó: 11
hátúszó: 11
hasúszó: 7
fark alati úszó: 7
farkúszó: 19

Fotókat még csatolok róla, talán így jobb minőségű képek lesznek. Amúgy megnéztem és lefotóztam a szem alatti tüskéjét, nagyon durva, szép nagy tüskéje van a picinek...
Last edit: 11 éve 4 hónapja by mark24.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #5 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Nos hát, vannak ezek az aranyos kis Yasuikotakiák, amik elég sok fejtörést okoznak azóta is.
Első körben a Y. caudipunctata és Y. lecontei tűnik hasonlónak. Azonban próbálkoztam úszósugárszámokat számolni, elsősorban a hátúszón. A caudipunctata és lecontei esetében 8-9 körüli számok jöttek ki, legalábbis azon fényképek alapján, amit néztem róluk.
Bár nehéz volt mozgó halon, és nem biztos hogy jók az eredményeim, próbálkoztam... Az biztos, hogy 8-nál több van az én halaimnak, én 10-12-t mondanék.
Ez viszont a Y. longidorsalisra és a Y. eosra jellemző...

Vélemények?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #6 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #7 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #8 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #9 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #10 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Néhány fotó a nyughatatlan ?Yasuhikotakiákról?

Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #11 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Nem Pasa tehet erről.
3-ból 2 jöt le, és valszeg a nagyker rosszul írta fel. Hymenophysa, berdmorei és histrionica lett kérve. A "hymneophysák"-ról rakok képek, szerintem beleférne, hogy Yasuhikotakiák. A berdmorei helyett jött a histrionica, csak a nagyker rosszul írta föl. Nem a histrio hiányzott, hanem a berdmorei.

Pasa is megmondta, hogy amit a nagyker listára ír, közel sem biztos, hogy az jön. Az más, amit ő tenyészt, az kétségtelenül az, aminek adja.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #12 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
mark én nem vagyok othon a botiák terén , de szerintem amit kértél azt is kaptál Pasátol. és ez 100% ;)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #13 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Nehogy töröljed, mert az ilyen aranyköpések (hieroglifák) adják a sava-borsát!
És különbenis, mit ér egy közösségi oldal intelligens humor nélkül.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #14 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Márk: jók a fotók, csak el kellene tudni olvasni a hieroglifákat, mi van rájuk írva.
(ezt a hozzászólást később törölni fogom).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #15 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Köszi Mary!

A Botia histrionica Ataran variánsra hasonlít valóban, csak az a fránya unknown03-as zavart. :-D

Nem ő az "idegbeteg" Botia, az a Yasuhikotakia lesz, azt nem tudom lefotózni. Majd figyelgetem még.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #16 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly:
.."gyáva kukacok"..csúcs vagy Mac!Igaz szvsz..;)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #17 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Az efféle Botiák amúgy is elég gyáva kukacok, és idő kell (sokkal több, mint más halaknak), amíg megszokják környezetüket.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #18 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Egy fiatal Botia histrionica van neked. A hátúszó alatti, egymásba érő két rombusz volt az árulkodó jel. Nekem is volt 4 egyed.

Mary
Last edit: 11 éve 5 hónapja by mmccannon.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #19 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Hi Márk!
Lila gőzöm sincs hogy milyen halaid vannak..de a meghatározási nehézségeknél arra is gondolj:lehet hogy olyan vadon fogott halakhoz jutottál,melyek még megfelelően be sincsenek sorolva!Egyik haladnál említed az "idegbetegen" félős természetet,nekem ez erősen WF hal viselkedésnek tűnik-és ismerős a probléma.
Tudom ez nem segítség..de hátha kicsit nyugodtabban fogadnád el azt ha mégsem sikerül a meghatározás-ehhez viszont sok sikert is kívánok egyben!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #20 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Csíkfélék témában
Még egy fotót csatolok ide is, asszem ezeket raktam fel.

Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.520 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés