Kávézó

Több
7 éve 4 hónapja #81 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Nem szorosan cigehez kapcsolódik, de amikor azt mondják modern élelmiszeripar és rögtön a sok méregre és tartósítószerre gondolok. A hőkezeléses, fagyasztásos, sózásos, füstöléses tartósítási eljárásokon túl, valamennyinek az alapja valamilyen méreg! Felőlem adhatnak neki akármilyen szelídebb elnevezést, de az a tartalmán mit sem változtat. Kiráz a hideg attól a tejterméktől (kivéve sajtok és egyes túrófélék) melyek néhány napnál tovább lehet eltartani. Az már a penésznek sem kell kategória.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #82 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában
Tudod ez egy igen neuralgikus téma...a leszokás mindenkinek a saját ügye,sőt még a családjának is az ügye!Bár nagyon csúnyának tartom ezt mondani,de én nem ítélem el azokat a társaimat akik dohányoznak-nem azért mert én is ezt teszem több mint 25 éve,hanem mert tudom hogy mivel jár.Aki ezt vállalja az eszerint él...én megállom dohányzás nélkül ha kell/és van önuralmam is ahhoz hogy kontrolláljam a viselkedésemet/.Mára már azonban úgy érzem olyan diszkriminációban van része a dohányzóknak,ami mintegy alacsonyabb rendű fajjá minősít minket-mind politikailag,mind embertársaink megítélése tekintetében.Én kikérem magamnak azt,hogy ilyenfajta korlátozások,ilyenfajta megkülönböztetés legyen csak azért,mert dohányzom-hozzáteszem mindig is úgy tettem ezt hogy más embereknek ne okozzak ezzel semmiféle kárt.Azt mondják "büdös" bagósok...nem bagós vagyok,én cigarettát szívok!Egyértelmű viszont hogy így is van egy jellegzetes "aurám"-de személyes higiéniámmal,tiszta ruházatommal mégis azt hiszem hogy előtte járok annak a sok izzadtságtól bűzlő szájszagú embertársamnak akik azt hiszik egy dohányosnak nem jó a szaglása...
Toleranciát kérnék,olyat amilyet mi "bagósok" tanúsítunk akkor,amikor igencsak káros szenvedélybetegségünknek hódolunk.Aki tud emberi közösségben élni akkor is tud ha dohányzik...aki pedig nem teszi ezt az ez alapján ha lehet ne minősítsen.
Mindezek mellett én mégis azt gondolom hogy ez a szenvedély egy undorító dolog...egy hülyeség részemről hogy ezt a fajta terrort kényszerítem rá a szervezetemre-DE!
De a videót én nem kampánynak szántam Gyulám-hanem szerettem volna elétek tárni azt,amit ellenünk tesz már a dohányipar is!Felháborító hogy ezt is hamisítják-figyelmesen nézted hogy a light cigaretták miből készülnek,vagy például a marhahúgy-elnézést!-milyen szerepet tölt be?
Emberek....ez ugyanaz a gusztustalanság amit az élelmiszeripar is csinál/csinál!!/velünk!Mi az hogy barna papírt szívatnak velem amikor én dohányért fizetek egyre elviselhetetlenebbül többet?
Na hagyjuk a témát-de valahogy azt érzem mi "közkatonák" megint és mindig át vagyunk verve.A dohányzás olyan téma ami indulatokat válthat ki-a link beillesztésével csak meg szerettem volna
mutatni nektek azt,ami nem csak a dohányról szól már...
Éljünk békében egymás mellett...de minek a jó illatú dohánylevélhez 400 féle vegyszer is??Szent meggyőződésem hogy ebbe a sok adalékba döglünk bele:(
Felzaklattam magam,és nagyon-nagyon olyan témát hoztam föl ami rendkívüli indulatokat generálhat...szépen megkérek mindenkit hogy inkább ne is folytassuk.
Köszönettel:Gábor
Last edit: 7 éve 4 hónapja by halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #83 Írta: Mátéfi
Ez valóban arra ösztönöz, hogy olyan messzire hajítsd el a cigit, amilyen messze csak tudod.

De.....

Szívesen megnéznék egy olyan összeállítást is, amely a kipufogó gázokra, a repülők által szándékosan kiengedett üzemanyagra vonatkozik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, koba0525

Több
7 éve 4 hónapja #84 Írta: halőrxxl
Na kérem..ez lesz a kemény!:(
Dohányról lesz szó-nem a pénz szlengesített megfelelőjére gondolok...Én sajnos cigizek-ez a lehető legocsmányabb,büdösebb,nullább dolog amit életemben tettem.Ha számít egy picit is a szavam:ne szokjatok rá...a gyönyörű egészséges testeteket teszitek tönkre-én buta vagyok:(
Nézzétek,gondolkodjatok-főleg aki dohányzik.

T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Több
7 éve 4 hónapja #85 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, metzgerbalazs

Több
7 éve 4 hónapja #86 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Kávézó témában
Képzeljétek, a 6 éves kisfiammal jártunk akvarista boltban, gyakran vagyunk ott, és felfigyeltem egy kifejlett pézsmateknősre. Kisebb, mint a szokásos ékszer, és domborúbb a páncálja. Ezt a tekit nézegettem többször, és megláttuk kisfiammal a pézsma kölyköket egyszer, nagyujjbegynyi csodás kis lények.Na, vettem egyet, egy átalakított ötven literessel..
Ez a kis teki viszont nagyon jól elvan a 120 literesben, ott mászkál, sigát ropogtat. Valami nagyon aranyos, egyelőre nem szedi szét az aksit.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 4 hónapja #87 Írta: halőrxxl
:silly:
Míg élek nem felejtem,és persze hogy tudom milyen apropóból volt!Békés természetű vagyok...

Több
7 éve 4 hónapja #88 Írta: Mátéfi
Sokat elbír a deltád, hisz terebélyes... a hátbavágás pedig egy "fagyi visszanyal akció volt", ugyanis mindig azzal riogattál, ha találkozunk egyszer az életben, akkor majd jól hátba-vágsz. No, hát ez fordítva esett meg! Miért, mivel a meglepetés fél győzelem.....éreztem és láttam, hogy megfagyott a levegő körülötted, mikor csattant a tenyerem, de hát így van ez jól...legalább egy életre emlékezni fogsz rám meg a tenyeremre. (emlékszel, a greenaqua standjánál leptelek meg)

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #89 Írta: halőrxxl
:)Én meg harcolni akarok..törni-zúzni!
De főleg nagyon-nagyon beletemetkezni a hobbiba arra a pár órára is amíg közöttetek lehetek.Elmondom hogy a készülődésem közben-mert én már most is készülök-néha azon veszem észre magam hogy már indulnék...de hová még?:D
Vajon milyen kínálat lesz,milyen lesz a guppi sziget,kikkel találkozom majd,és milyen benyomást teszek rájuk?Izgatott vagyok...de remélem senkinek csalódást nem okozok majd.Lesz hölgy akivel nem először találkozom..lesz úr akit ölelés nélkül nem is fogadhatnék,de lesz olyan is akivel bár rég beszélgetek,találkozni csak most fogunk!Lesz fiatal és idősebb,jókedvű és szomorkásabb...alig várom!
Te meg remélem nem vágsz hátba mint tavaly-legalább addig míg le nem teszem a guppis ládikót!;)
Last edit: 7 éve 4 hónapja by halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi, mmccannon

Több
7 éve 4 hónapja #90 Írta: Mátéfi
Én maradnék a békepipánál!

Több
7 éve 4 hónapja #91 Írta: halőrxxl
Igazad lehet-sőt remélem hogy pár év múlva már csak nevetünk ezen az egész teórián.:)Addig meg nyomuljunk,csináljuk a dolgainkat..nehogy már ilyen jövőbeni dolgok miatt más most blokkoljuk pl. a hobbinkat!Főleg meg most,amikor jön az ünnepnap..a börze!
Töltekezzünk fel a társasággal,a jó beszélgetésekkel...hú,tisztára "harci lázban égek":D!

Több
7 éve 4 hónapja #92 Írta: Mátéfi
Ki tudná azt megmondani? Szerintem senki....minden ami e tekintetben elhangzik, szerintem jórészt spekuláció. Főleg azért, mert a különféle kutatásokat valamiből finanszírozni kell, a téma melegen tartása pedig kifizetődő. A valóságot szerinted van ember aki tudja? Dehogy van, még az időjárást is csupán néhány napra tudjuk előre jelezni, pedig ehhez a legmodernebb radarokat és űrtechnikát használjuk. Egyébként meg volt itt még trópus is és volt jégkorszak is, ha hinni lehet a kutatásoknak...de valószínűleg egyik sem 10 év alatt következett be, és nem is 10 évig tartott. Tehát én személy szerint nem tudom, hogy mi következik, vagy most mi van...és úgy gondolom, hogy a tudós társadalom is jórészt inkább csak következtet igen nagy hibaponttal.

Több
7 éve 4 hónapja #93 Írta: halőrxxl
Igen sajnálatos a dolog...és akkor hadd kérdezzelek meg:jégkorszak vagy felmelegedés jön?:)
Az utóbbi hónapban sokat jártam erdőn,és tapasztaltam én is dolgokat:(.

Több
7 éve 4 hónapja #94 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 4 hónapja #95 Írta: Mátéfi
Különféle élő eledel start kultúrák rendelhetők innen (Németország):

http://www.interaquaristik.de/futter/lebendfutter/?plentyID=7lnr53m47jn96qfc5utc9dqq93

Több
7 éve 4 hónapja #96 Írta: Mátéfi
Csodálatos Amazonas vidéke

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Több
7 éve 4 hónapja #97 Írta: halőrxxl
:blush: "Tarhálni" szeretnék...de inkább tisztelettel kérni ha lehetséges.
Rég szeretnék Limnobium laevigatum-ot egy-két akváriumomba-már anno vásároltam,de az nem maradt meg nekem.Ezért ha valaki tudna pár kis növénykét adni nekem ami már bizonyított,hálásan megköszönném-a TP-n tudnám átvenni.

Több
7 éve 4 hónapja #98 Írta: halőrxxl
-6 fok kérem...kezdődik az az időszak amit vártunk páran.Mindenhol dér,a fák levelei moccanatlanul várják sorsukat...

Több
7 éve 4 hónapja #99 Írta: halőrxxl
Vagy taxonómiailag nem volt ember aki beletette....azt hiszem ebben viszont mindannyian egyetértünk.

Több
7 éve 4 hónapja #100 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Gyula!Vagy nem volt bor,vagy nem volt kígyó vagy nem mart vagy nem volt hír.:laugh:

Oldalmegjelenítési idő: 0.759 másodperc