Akváriumvilágítás

Több
11 éve 2 hónapja #201 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
300 liters aksihoz 4 db. 120 cm. hosszú t5, egyenként 54w elég??

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #202 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
@Nebula:

Ilyen izzóim vannak:
gabor77.uw.hu/001/led1.jpg
Ahogy a blogodban írtad, aszerint a jól veszem ki DIP ledek, 42 led, összesen 3W-os. Ezek közül 2 kb 2 éves, 1 pedig 4-5 hónapos, az első kettő fényereje most olyan 10%-a az újhoz képest, bár ezek sokáig világítottak folyamatosan az olvasólámpáimban is anno, most meg az akvárium felett napi 7 órát mentek, így nem csoda, hogy már alig van fénye, viszont a harmadik is, amit csak 3 hónapja használok, az is már csak olyan 40%-os, tehát nem bírják tényleg a napi 7 órát folyamatosan, ráadásul a szobában most hideg van, nem úgy, mint nyáron lesz.
Ez a fajta jobb lehet:
gabor77.uw.hu/001/led2.jpg ?
Ebben 3 db 1 W-os led van, tehát teljesítményre ugyanaz, viszont szép nagy hűtőbordája is van, és szerintem SMD van benne. Vajon ezek is meghalnak 4-5 hónap alatt, vagy tovább bírják valamivel? És ha tovább bírják, akkor kb mennyivel, mert ha pl csak dupla annyi időt megy el, akkor nem nyertem vele semmit, mert az ára is dupla az elsőnek...

Köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #203 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Nagyon szívesen !

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #204 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Köszönöm az infókat.

Nekem 76x45x36 méretű akváriumom van, az kb 120 liter. Két kompakt égőre gondoltam. A feltöltött kép alapján úgy gondolom elég lenne ennyi. Köszönöm a részletes beszámolót!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #205 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Az albumokba sikerült egy képet feltölteni.
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 2 hónapja by Robi0108. Indoklás: nem sikerült képet csatolni
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #206 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Szerettem volna képet is csatolni, de nem jelent meg.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #207 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Bruttó 250 durván, nagyítva, 100 x 45 x 55.Rendesen hátterezve. Nettó 160-170 liter víz. :) . Ami alga talán lett volna azt a sziámi algaevő lekoptatta. 8 órát világítok. Próbáltam többet is, de vissza kellett vennem. Pár nap múlva megyünk át sügeresbe, csak vízi kelyhekkel,lehet nem fog kelleni ekkora fény.
Last edit: 11 éve 2 hónapja by Robi0108.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #208 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Kedves Robi0108.

Mekkora az akvárium, amit 3 kompakt égővel világítasz meg? nem algásodik miatta?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #209 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok! Az energiatakarégos, daylight fényű égőket használom egy ideje.Növény nem sok van . Nem kifejezetten növényes akvárium. De amik vannak szépen fejlődnek. Fodros levelű vízikehely, Rotala rotundifolia, tüskés hínárok. Nem panaszkodom szépek. Ebből van 3 db: bolthely.hu/tungsram/id/00993_Kompakt_fe...0W_E27_daylight_6500
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #210 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Próbálgatom az 54 literes aksim SMD led világítását, ami nagyon alultervezett... 6w. A háttér készítése miatt várakozik, de a macska elől beletettem egy 3.3 literes nanot. Majd egész nap világít, és a monosolenium úgy nő, mintha húznák, és nyomja az oxigént. És nincs adat a LED fénycsőről, annyi: ADVANCE LED 12v, 6w. aquatlantis.
Az látszik, hogy a ledek egy része sárgás, de nagyrésze fehérebb, magasabb K.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #211 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Köszönöm a választ, Gábor.

a fénycső valószinűleg 1100 lumen, a kompakt pedig 900. De ezt meg tudom növelni alufólia használatával, ezért elvileg ez a gond kiküszöbölhető.

Kevesebb helyet foglal a kompakt és szükségem lenne a helyre. Egy próbát megér. Az eredénnyel jelentkezek, ha igény mutatkozik rá :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #212 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Véleményem szerint fenntartásokkal!Inkább az utóbbi színhőmérsékletet válaszd,és nézz utána a kompaktok lumen értékének is-várhatóan kevesebb mint a fénycsövedé volt.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #213 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Üdv mindenkinek.

A napokban foglalkoztat a kérdés, hogy a 2x18w fénycsöves világításomat kicserélhetném-e két darab energiatakarégos, daylight fényű égőre? Mondjuk 5000-6500 kelvinesre, mivel az jó a fényigényes növéyeknek.

Várom a véleményeteket. Köszi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #214 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Igyekszem adatokat szerezni...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #215 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
tudni kéne annak a 3 wattos smdnek az adatait... milyen foglalat? ez valamilyen kész spot "izzó"? vagy ar111-es?
az smd-k fényhasznosítása olyan 70 lumen/watt körül van, esetleg kicsit jobb. ez alapján az egész eccájg olyan 900 lument tud. jobb esetben mondjuk 1000, de azzal már a határokat feszegeti, ráadásul a hűtése nem tudom, mennyire tud hatékony lenni mondjuk fél év folyamatos 10 órás használat után - és az akváriumvízből ugye a pára ammónium-nitrátot tartalmaz, a műgyanta meg szilikon lámpabúrák sárgulnak tőle, ami szintén csökkenti az átjutó fényerőt.

én azt mondanám, 30-35 liternél többet ezzel nem lehet jól ellátni. de nem akarok végleges verdiktet mondani, tudni kéne pontos adatokat [a led csőről is].
ha van egy típusszámod hozzá, megpróbálok utánakeresni.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #216 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Nebula! próbálom tervezni az 54 literes aksim. A hátteret máshol írom, de a világításban kérném a véleményed!
Egy 6w-os SMD led "fénycső" van az aksiban gyárilag, nincs leírás, de kétféle színtartomány. Ez egy fél henger, odafogva a tetőhöz.
Azt gondolom, ez kevés, főleg azok alapján, amit Te írtál. Jövet-menet útba esik egy Philips szakbolt,és ott van egy olyan 3w-os kör alakú SMD lámpa, amelyik jól behelyezhető az amúgy lapos armatúrába, hogy ha azt megfúrom kör alakban, akkor éppen belecsusszan ez a kör alakú LED lámpa. Így megoldott a szigetelés, mert éppen csak a lámpa üveg része ér bele, a többi elzárt a víztől, mert fugasillel odarögzítem.
Így összesen már 12w, ami 100-120w hagyományos égőnek megfelelő...??
Ez is kevés??
Mi a véleményed??

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #217 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
az smd sem rossz [sőt, a cob az igazából sok kisebb smd], csak önmagában az erős smd spotokban nem bízom, hogy bírják a napi 12 órát sokáig.
a cob technológiájának az egyik előnye pont az, hogy jobb a passzív hűtése, hőleadása.

Nedőzz!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #218 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Nebula, sajnos nem COB ledes, hanem SMD ledes az az 54 literes, amiről írtam (de az sem rossz). 6w az egész, úgyhogy egészen biztosan megspécizem szépen lassan COB ledekkel, csak az kérdés még, hogy úgy oldjam meg, hogy ne legyen ocsmány a szétbarkácsolt műanyagtető. De az is lehet, hogy belülre aplikálok valami laposat még.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #219 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
bizony, ma írták meg a hírlevélben a linket. jó cikk!

Nedőzz!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #220 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Srácok, találtam itt egy led lámpás tesztet, ha esetleg érdekel valakit:
http://www.anrodiszlec.hu/article_info.php/articles_id/70
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.304 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés