10 december 2019

Édesvízi garnélák

Több
6 éve 8 hónapja #101 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Nagykőrösi vagyok. De köszi a felajánlást, majd meglátom a dolgot, hogy lesz ez a beszerzés.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 8 hónapja #102 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Ha pesti vagy, gyere, és válogass.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 8 hónapja #103 Írta: jocopoco95
Boldogan mennék én, csak van egy olyan érzésem, hogy nem lakok éppen közel hozzád. Azért megkérdezem, hogy merre laksz?

Több
6 éve 8 hónapja #104 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Gyere felém Jocó...meghúzhatod a hálót pár medencében,egy kávé a jutalmad!;):D
T.:Gábor

Több
6 éve 8 hónapja #105 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
sajnos ilyenek a kereskedések a legtöbb. de ha felém jársz adok olcsóban is :)

Tommy

Több
6 éve 8 hónapja #106 Írta: jocopoco95
Ma Kecskeméten jártam a belvárosi zoo centrumban és 400Ft/db áron adják az RC-ket. Azért megkérdezem hogy ez mennyire reális ár?

Több
6 éve 8 hónapja #107 Írta: mmccannon

szentgyo beküldte: Nem, hanem linket, gondolom azt nem engedi, vagy csak moderátori engedéllyel vagy ilyesmi...

Szóval helyesbítenék egy kicsit, a verseny nem Rómában, hanem Cesenában volt és Chris Lukhaup nem volt tagja a zsűrinek, bár az igaz, hogy ő is jelen volt a rendezvényen.

Készítettem róla egy beszámolót hogy hogyan is megy ez, a blogomon fent van.

Ez az átka az öregedésnek. :(
Viszont köszönöm a kiigazítást!
Számomra attól még Te vagy a Garnéla Király széles e hazában!

Mary

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #108 Írta: halőrxxl
Nem kell ehhez engedély,csak kis rafinéria mióta a honlap ájtatos szűzként viseltetik a komolyabb közeledésünkhöz! :D
Olvastalak-rendszeresen olvaslak,és természetesen gratulálok neked-további sikereket!
//szentgyo.wordpress.com/2012/10/25/1-european-shrimps-contest/
Ui.:a kollégák bemásolják a keresőbe,és már olvashatják is a "linket"..néha csak így sikerül.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, jocopoco95

Több
6 éve 8 hónapja #109 Írta: szentgyo
szentgyo válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Nem, hanem linket, gondolom azt nem engedi, vagy csak moderátori engedéllyel vagy ilyesmi...

Szóval helyesbítenék egy kicsit, a verseny nem Rómában, hanem Cesenában volt és Chris Lukhaup nem volt tagja a zsűrinek, bár az igaz, hogy ő is jelen volt a rendezvényen.

Készítettem róla egy beszámolót hogy hogyan is megy ez, a blogomon fent van.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #110 Írta: mmccannon
Szia Szentgyo!

Gyanítom, képet szerettél volna posztolni...
Jelenleg csak úgy teheted meg, ha csatolmányként adod a mondandódhoz.

Mivel nagyon érdekel, kérlek, kíséreljed meg újra.

Üdv,
Mary

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #111 Írta: szentgyo
szentgyo válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák

mmccannon beküldte: Szentgyo nevét azért ismerik, hiszen beválasztották a tavalyi, Rómában megrendezett Garnélás Grand Prix zsűrijébe, Chris Lukhaup mellé.
Azért az sem kis fegyvertény!

Egy kicsit ezen pontosítanék, valóban Olaszországban volt a rendezvény, de Cesenában és Chris nem volt benne a zsűriben, bár ő is jelen volt a rendezvényen.

Különben itt olvashattok róla, akit érdekel:

szentgyo.wordpress.com/2012/10/25/1-european-shrimps-contest/
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: szentgyo.

Több
6 éve 9 hónapja #112 Írta: mmccannon
Szentgyo nevét azért ismerik, hiszen beválasztották a tavalyi, Rómában megrendezett Garnélás Grand Prix zsűrijébe, Chris Lukhaup mellé.
Azért az sem kis fegyvertény!

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 9 hónapja #113 Írta: halőrxxl
Ilyen nagyszerű rovat,és alig használjuk...
Olvasgatok erre-arra,és néha igen értékes dolgot találok.Anno már nem is tudom mely csatornán beszélgettük hogy az Atya-k nem igazán szaporodnak akváriumban-én meg akkor sajnálattal bele is nyugodtam ebbe,és nem szereztem ilyen csodalényeket.
Most olvasom a Crustahunter-en,hogy van akinek mégis sikerült....hmm.Gratulálok neki,és legközelebb sokkal szkeptikusabban álljunk hozzá a "lehetetlenekhez":)
www.crustahunter.com/en/breeding-report-atya-gabonensis/
Ui.:de szeretném ha a magyar akvaristákról beszélnének külföldön...a sikereinkről!:)

Több
7 éve 9 hónapja #114 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Igen azt nem részleteztem hogy a növények kapnak tápoldatot is rendszeresen adagolva. valamint a világítás is van nekik 4000k-es csővel, valamint mivel nyitott az akvárium teteje így folyamatosan van párolgás így vízcsere is van. Este nem ment nekik a beoldás és nagyon minimálisra volt beállítva nappal is. Csak azért gondoltam hogy esetleg köze lehetett hozzá mivel 1 napra rá hogy betettem történt a gond. és úgy tudom hogy a garnélák szeretik az oxigéndús vizet.

Több
7 éve 9 hónapja #115 Írta: gosta
gosta válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Hogy a garnélád a széndioxidtól pusztult-e el, azt nem tudom ennyiből még valószínűségi alapon sem. Ehhez az akvárium más paraméterei (főleg a növények szempontjából fontosak: fény, vízcserék, tápozás, talaj, és mennyi CO2) is szükségesek lennének.

Ami biztos: a növények jóléte nem a széndioxiddal kezdődik. Ilyen kicsi akváriumban a széndioxid adagolása könnyen lehet akár végzetes is, ha a növények nem használják fel a megfelelő ütemben (vigyázat, csak nappal használják, éjszaka termelik). Széndioxidot adagolni a növények szempontjából teljességgel felesleges, sőt adott esetben káros is lehet, ha a többi paramétert nem igazítod hozzá a megnövekedett széndioxid-szinthez. A megfelelő sorrend általában az, hogy először a talaj legyen megfelelő, legyenek az akváriumban megfelelő mennyiségben és minőségben a növények, állj be elég sűrű vízcserére, adagolj megfelelő mennyiségű és minőségű tápot, és ezzel együtt növelheted a széndioxidot is, de azonnal utána kell menni a megfelelő minőségű és mennyiségű fény biztosításával is, különben az egyensúly eltolódhat/nem áll be. Akármelyiket is kezded önmagában változtatgatni ezek közül, általában csak romlik a helyzet (algák, rossz vízminőség, stb) - csak a komplex együttes kezelés vezet egy szép növényes akváriumhoz. Amit el lehet érni külön széndioxid adagolása nélkül is (csak esetleg nehezebb), és drága berendezésekkel is.

Több
7 éve 9 hónapja #116 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Helló!

Lenne 1 kérdésem, bár lehet hogy nem komoly a dolog.
2 hete vásároltam 10 db Red Cherry garnélát egy kis 20 literes akváriumba amit csak ők uralnak. utánuk olvastam tettem be nekik szivacsszűrőt, többfajta növényt köztük jávai mohát is. 1-1.5 mmes kavics van az alján hogy tudják bogarászni kényelmesen. A 10 db garnélából 1 ikrás is volt kb 5-6 napja le is engedte a kicsiket, azóta már látni is lehet párat közülük.tegnap a víz tetejénél beletettem egy CO2 diffusort adagolni akartam a növénynek egy kis pluszt mivel a szivacs szűrő igy is rengeteg levegőt old nekik be gondoltam nem lesz gond. Ma délután az a nőstény aki leengedte a kicsiket elpusztult. Lehet köze a CO2-nek hozzá vagy nincs ? A többi garnéla kicsiket is beleértve éli világát változatlanul.

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #117 Írta: sCsaba
sCsaba válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Sziasztok!
A márványrákom furcsán viselkedik, van három bújkáló de az eddig megszokott hejéről helyéről elment, a legnagyobb alól módszeresen kiszedi a köveket mi lehet az oka?
Fészket készít?

Üdv Csaba
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Írta: Moderátor.

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #118 Írta: sCsaba
Szerintem ez inkább beteg lehetett, mert enni sem nagyon láttam és csak elbújt egy helyre pedig a párja egészen másképp viselkedett.
Természetes szelektálódás.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja Írta: Moderátor.

Több
7 éve 11 hónapja #119 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
éjszaka könnyen elkaphatja az alvó halakat

Több
7 éve 11 hónapja #120 Írta: sCsaba
Köszönöm a válaszokat :)
Egy kissebb halam el is tünt mareggel szerintem jól lakott :s

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.314 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések