10 december 2019

Édesvízi garnélák

Több
7 éve 11 hónapja #121 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
tuti márványrák.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 11 hónapja #122 Írta: sCsaba
sCsaba válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Talán itt megtudod nyitni noob.hu/2011/12/27/rak.jpg
Valószínű, h az ékezet miatt nem ment mert itt is reklamálta a feltöltésnél
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 11 hónapja #123 Írta: sCsaba
Szia!
Sajnos a latin nevét mondta és mire hazaértem.....:(

Több
7 éve 11 hónapja #124 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Szerintem márványrák less a képről ítélve,a kereskedő ahol vetted ő mit mondott
Attila

Több
7 éve 11 hónapja #125 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Nekem meg sem jelenik a teljes képed..megismételnéd,vagy esetleg nagy a formátum?
T.:Gábor

Több
7 éve 11 hónapja #126 Írta: sCsaba
Sziasztok.
Új vagyok még a ráktartásban :(
Azt szeretném megtudni, h mijen fajta ez a rák?
Nappal csak annyira bújik elő amennyire a képen látható.
Előre is köszönöm a válaszokat
Csaba
Mellékletek:

Több
8 éve 10 hónapja #127 Írta: star67
star67 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Amano lárváinak túléléséhez sós víz kell.
Ha max.2cm a méretük, és gyorsan szaporodó, akkor lehet akár white pearl garnéla. Egy fénykép valóban sokat segítene az azonosításban.

Több
9 éve 8 hónapja #128 Írta: illes70
illes70 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Igazad van, utána olvastam. Azért hittem először, hogy amano, mert kép alapján hasonlít rá. A nagy akiban van olyan idősebb példány (2-2,5cm), aminek az oldala zöldes, a hátán pedig fehéres csík van. A 35 l akiban, amelyben sok kisebb van, szinte mindegyik opálos, áttetsző. Valyon amelyik zöldes színű, az elfogyasztott algától olyan? Akkor a kis akiban lévők miért áttetszőek? Majd megpróbálom lefényképezni őket, és felrakni az oldalra, hátha kiderül, hogy nekem melyik fajta rák van.

Több
9 éve 8 hónapja #129 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Valószínűleg nem Amano garnéláid vannak, mert azok nem szaporodnak édes vízben.
Ha a garnéláid szaporodnak is, elég az az eleség amit kapnak.

Több
9 éve 8 hónapja #130 Írta: illes70
illes70 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Sziasztok!
Nekem amano garnélák vannak, nem is tudom mennyi.
Egyszer a helyi üzletben kaptam 4 db-t. Van egy 130 l akim, abban van most kb: 10 db. Egy 35 l akiba - ami növényes, és ivadéknevelő volt, de most nincs benne hal - korábban átraktam 3-4 rákot, mivel úgy véltem, hogy fogyóban vannak. Azóta úgy elszaporodtak, hogy megszámolni sem tudom őket. Megtalálható az 1mm - 2cm nagyságig minden fajta méretben. Viszont ennél nagyobb nincs, pedid azt olvastam, hogy a kifejlett példány 5cm. Én is azt tapasztaltam, hogy a nőstény a hasa alatt hordja a petéket. Etetni szemcsés díszhaltáppal szoktam őket, de adtam már nekik spenótot is. Ezekre szívesen rájárnak. Elég ez nekik, vagy mással etessem?

Több
10 éve 2 hónapja #131 Írta: pometko_n
pometko_n válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Szia,

nem, nem könnyű...
A halaid minden bizonnyal nem fogják bántani őket, nem lesz rá idejük.
Miután kikelnek édesvízben meg fognak halni a lárvák,de lehet próbálkozni sós vízben velük.

Nem tudom fejből, de talán 4 hét mire a lárvák kis garnélává alakulnak, nekem egyszer majdnem sikerült, csak egy légpumpa leállás alkalmával meghaltak az oxigén hiány miatt.

Több
10 éve 2 hónapja #132 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
igen lerakja ha kikeltek a kis garnélák, kelési idejük 4-5 hét

Több
10 éve 2 hónapja #133 Írta: laruci
laruci válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
most látom hogy egy másik rákomnak is vannak ikrái. Ha jol látom a hasa alatt vannak. Idáig azt hittem a hasában mivel átlátszo és nem látni jol... mikor kelnek ki. Leteszi öket valamikor(ikrákat)

Több
10 éve 2 hónapja #134 Írta: laruci
laruci válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
sziasztok!
Napokban vettem 3 üveg garnéla rákot. Ma vettem észre, hogy az egyiknek mindha a hasában ikrák lennének. Lehetséges? Ha igen, akkor mikor kelnek ki? És hogy? A halaim nem fogják bántani? Mikor rakja le öket? Az üveg garnélákat könnyü szaporítani? Az eladó fiu azt mondta nem.

köszi a választ

Több
10 éve 6 hónapja #135 Írta: Brigi
Brigi válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Sziasztok!
Jelenleg 4 Macrobrachium lanchesteri "Üveggarnéla" gazdija vagyok (ha minden jól megy holnap érkezik újabb 5 példány).:cheer:
Igyekeztem minnél több infót begyűjteni róluk, de egy dologban mind a hazai, mind a külföldi oldalakon (dán,holland,francia,német,angol) talált információk erősen megosztottak. Mégpedig: a lárvák felneveléséhez szükség van-e a nevelő akvárium vizének sózására.
Ha valaki nevelt már fel sikeresen Macrobrachium lanchesteri ivadékokat, kérem ossza meg velem (velünk) tapasztalatait.

Üdv.:Kalcsó "Brigi" Zsolt

Több
10 éve 7 hónapja #136 Írta: trewa
trewa válaszolt Válasz: Édesvízi garnélák
Ma vettem 3 darab 8-9 centis garnélát.Szerintem Atya gabonensisek.Ha bárkinek vannak konkrét tartási tapasztalatai a fajról kérem akár itt ,akár priviben ossza meg velem.Előre is köszi!:)
Mellékletek:

Több
10 éve 7 hónapja #137 Írta: Rain
Rain válaszolt Válasz:Honlaplista
Valószínûleg akkor és csak akkor,ha ti, tapasztalt "garnélások" csináltok személyes honlapokat, vagy egy koprodukciós portált (joomla ;) ).

Több
10 éve 7 hónapja #138 Írta: Nikol
Nikol válaszolt Válasz:Honlaplista
Kösziii :)

Mikor lesz ilyen sok Magyarországon is, mondjuk magyarul... :(

Ha az élet citrommal kínál meg, kérj hozzá Martinit! :)

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 7 hónapja #139 Írta: peters
peters válaszolt Honlaplista
Kis ajándék garnélakedvelõknek (egy kis némettudás nem árt):
aquaristik.1a-aquarium.de/50-garnelen-we...-wirbellosenfreunde/

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #140 Írta: Nikol
Nikol válaszolt Válasz:Édesvízi garnélák
Sziasztok Kedves Garnélatartók!

Örülnék pár visszajelzésnek, akik elkészítették ezt a kaját,hogy milyen sikere volt?! Illetve a garnélák viselkedése etetés után milyen lett?...élénkebbek? szaporábbak? színesebbek?

Kellemes vasárnapot mindenkinek! :)

Ha az élet citrommal kínál meg, kérj hozzá Martinit! :)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 8 hónapja Írta: Nikol.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.330 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések