Édesvízi garnélák

Több
15 éve 14 órája - 15 éve 14 órája #141 Írta: Nikol
Nikol válaszolt Válasz:Édesvízi garnélák témában
Sziasztok Kedves Garnélatartók!

Örülnék pár visszajelzésnek, akik elkészítették ezt a kaját,hogy milyen sikere volt?! Illetve a garnélák viselkedése etetés után milyen lett?...élénkebbek? szaporábbak? színesebbek?

Kellemes vasárnapot mindenkinek! :)

Ha az élet citrommal kínál meg, kérj hozzá Martinit! :)
Last edit: 15 éve 14 órája by Nikol.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja - 14 éve 11 hónapja #142 Írta: Nikol
Nikol válaszolt Válasz:Édesvízi garnélák témában
Sziasztok!

Szeretnék megosztani Veletek 1 fagyasztott eleség receptet, amelyet otthon Ti is elõ tudtok állítani és legalább tudjátok, hogy mi van benne, szemmértékkel megy a dolog és egy adaghoz, kb negyedkiló szív kell :)

Nikol féle Red Cherry mix:

Hozzávalók:
- répa
- (sütõtök)
- pritaminpaprika (piros)
- 100%-os spirulina tabletta (így lehet kapni)
- pulykaszív

Megpucolom a répát, meghámozom és kimagozom a tököt, megtisztítom a paprikát kiszedem magvakat és a puha, szivacsos részeket és jól lepucolom a szívet is (zsíros részeket és a csövecskét teljesen le kell róla szedni).
Felteszek egy edényben vizet forrni, ha felforrt akkor beleteszem a felkarikázott répát és 10 percig fõzöm, majd ha letelt a 10 perc akkor beledobom a kockákra vágott sütõtököt és még 2 percig fõzöm a répával együtt. Ebbe a vízbe én teszek sót! Ha megfõtt, akkor leöntöm róla a vizet és leöblítem hidegvíz alatt a só miatt és félreteszem csepegni, száradni.
Ismét felteszek egy edényben vízet forrni és ha felforrt a víz, akkor belerakom a csíkokra vágott szívet és egy kis sót. 5 percig fõzöm a szívet, ha ezzel megvagyok, akkor leöntöm róla a vizet és leöblítem hidegvíz alatt a só miatt és félreteszem csepegni, száradni.
Célszerû mennél kisebb csíkokra, karikákra és kockákra vágni a szívet, paprikát, répát és a tököt, hogy könnyebben tudjuk turmixolni!

Ha ezekkel megvagyunk, elõkészítettük az alapanyagokat, illetve jól lecsepegtettük õket, akkor kezdhetjük összeturmixolni;
Én a következõ sorrendben szoktam:
1. legelõször a száraz spirulinatablettát töröm össze szárazon!
2. majd mehet a szív, amit pépesre turmixolunk
3. beleteszem a csíkokra vágott paprikát és durvára turmixolom
4. legvégül a répa és a sütõtök kerül a mixbe, amit szintén kicsit durvábra szoktam hagyni.

Végül ezt a pépet kilapítom egy nejlonzacskóban és aztán bedobom a fagyasztóba.
Heti 3-4-szer etetek belõle, kétnaponta és csak a Red Cherryknél, a többi napon más tápokkal etetek...

Jó munkát!
Nikol

Ha az élet citrommal kínál meg, kérj hozzá Martinit! :)
Last edit: 14 éve 11 hónapja by Moderátor.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hete #143 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Vedléskor a régi és az új köpeny közé víz kerül, ettõl -a vedlésig- homályos lesz a rák teste.
A vedlést követõen az újjászületett rákot nem védi semmi, az új páncélja is nagyon puha, csak néhány nap alatt keményedik meg. Addig viszont -ha nincs elegendõ búvóhely- az akvárium többi lakója könnyen megeheti õt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 3 hete #144 Írta: Gabii
Gabii válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Üveggarnélám tünt el nyomtalanul kb két hete.Vedlés maradványait találtam,gondoltam most pihen valahol.A lányzó tele volt petével,nem õ vedlett.Igaz?Azóta nincs meg a fiú.Ezek szerint vacsi is lehetett belõle?

Annak mi lehet az oka,hogy idõnként az egész teste behomályosodik?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • peters
  • COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 8 hónapja #145 Írta: peters
peters válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Sziasztok!

A héten bepetésedett az egyik sepregetõlábú garnélám (Atyopsis moluccensis). Ha bárkinek van tapasztalata a peték kihordási idejérõl, a kis garnélák felnevelésérõl, stb, az kérem, hogy ossza meg velem-velünk!

Elõre is kösz!

peters

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 9 hónapja #146 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Hogyan tudom megállapítani a sepregetõ garnélánal, hogy fiú-e vagy lány?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #147 Írta: trek
trek válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Ha elég sûrû a növényzet akkor megfelelõ lehet, de jobbak az általad említett dekorációk búvóhelynek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #148 Írta: tom
tom válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Növények nem felelnek meg ilyen célra ? Meg van 3db fa is az akváriumban mindenféle labirintus szerû lyukrendszerrel.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #149 Írta: sakran
sakran válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában

...ahol él egy viszonylag nagy thorocatum és 3 botia machracanta ...


Arra vigyázz, hogy legyen a legyezõknek búvóhelyük, ahova csak õk férnek be! Már ha megoldható. Mert különben vedléskor vacsora lehet belõlük. Sajnos volt rá eset a klubban...:(

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #150 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Mivel nekik nincsenek ollóik, inkább a vízben lebegõ -ehetõ- szennyezõdéseket szedik össze, ezzel viszont tisztítanak.
Valóban nagyon jó fejek!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #151 Írta: tom
tom válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Na, ez jó hír, már azt hittem, hogy el leszek tiltva tõlük a halak miatt. De akkor ezek szerint õk nem azok, akik a mulmot takarítanák, ugye ? És gondolom az algázásban sem segítenének. Mondjuk nem gond, ha egyik sem, mert attól függetlenül lehetnek kedves és hasznos tagjai a közösségnek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #152 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Nagyobb testû garnélákat tarthatsz mellettük, mint például a sepregetõ garnéla (Atyopsis moluccensis) vagy az óriás sepregetõ garnéla (Atya gaboensis). Ezek a garnélák csak akkor mennek a talajra, ha valamilyen ennivalót találnak ott, egyébként a szûrõ közelében tartózkodnak, lehetõleg a legnagyobb vízáramlásban.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
17 éve 2 hónapja #153 Írta: tom
tom válaszolt Re: Édesvízi garnélák témában
Szeretném megtudni, hogy tarthatok e bármilyen garnélát egy olyan akváriumban, ahol él egy viszonylag nagy thorocatum és 3 botia machracanta ? Azt már több helyen olvastam, hogy pl az amano szóba sem jöhet, mert azt szétszedik az említett halak.
Az is érdekelne, hogy ha garnélákat tart az ember, akkor hogy lehet megoldani az aljzattisztító használtatát ? Arrébb lökdösöm, hogy ne szívjam be ?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • peters
  • COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 2 hónapja #154 Írta: peters
peters létrehozta Édesvízi garnélák témát
Az édesvízi garnélák tartása egyre több akvaristát hódít meg. Tartásuk nem különösebben problematikus, csak néhány fontos szabályt kell betartani, ha sokáig szeretnénk akváriumunkban tudni ezeket a kis tisztogatókat. Hogy mik ezek a szabályok?! Olvasd a topikot és megtudhatod!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.210 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés