Webajánló

Több
7 éve 9 hónapja #241 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló témában
Gábor: Elküldtem Ivannak üdvözletemet és jókívánságaimat a magyar akvaristák nevében.

Más: állítólag az embernek vannak alapvető jogai. És az állatoknak? Erről szól ez a film Gary Yourofsky előadásában, magyar felirattal.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #242 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló témában
Ismerősöd valódi varázsló..ahogy bevezeti az utóbbi kisfilmet,az egyszerűen hátborzongató.A sivatagból a vizek birodalmába néhány madár lábnyom segítségével-nagyszerű!
Gratulálok eddigi munkájához-természetesen egy régebbi linked kapcsán magam is követem a kisfilmjeit mikor időm engedi.Ilyenkor úgy érzem nem is itt a világvégén,hanem egy trópusi folyó partján-sőt a vízben én saját magam látom amit ő videóz éppen...parádésak azok a részletek amikor a vízpartjáról egyenesen belemerülünk a vízbe...kiráz a hideg!:)
Ugyanakkor tanulság is van ám a filmekben-ez utóbbiban is szívfacsaró az a részlet ahol a totálisan megsemmisült élővilágot mutatja.Nem tudjuk mi emberek hogy mivel játszunk amikor romboljuk/szennyezzük a környezetünket.
Őszinte nagyrabecsülésem,további legjobbakat neki-nekünk meg rengeteg hasonló kisfilmet melynek segítségével átélhetjük az elérhetetlent!
Köszönöm a linkjeidet!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #243 Írta: Mátéfi
Ugyancsak Ivan Mikolji-tól: Venezuela halairól dokumentumfilm

Több
7 éve 9 hónapja #244 Írta: Mátéfi
FB-os ismerősöm Ivan Mikolji Venezuelából küldött egy linket, ahol megnézhetem egyik teljes filmjét. Ezt osztom meg veletek, remek és lélegzetelállító felvételek.

!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 9 hónapja #245 Írta: Mátéfi
Vajon mi lesz a Napo folyó sorsa, vajon a Napo milyen módon fogja szennyezni a befogadó vizeket?

Ecuador 3 millió hektár dzsungelt ad el olajkitermelő cégnek:

index.hu/tudomany/2013/04/01/ecuador_eladja_az_esoerdot/

Több
7 éve 9 hónapja #246 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Webajánló témában
Hujjuj, de szuper, és főleg tanulságos link!
Köszi a megosztást. <3

Mary

Több
7 éve 9 hónapja #247 Írta: halőrxxl
Igaz-sőt mintha néha óráról-órára is változna.A "linked" így viszont működött,már meg is tekintettem-igen tanulságos a klf. szűrők mintáinak eredménye számomra.Köszönöm szépen!:)
Javaslom hogy sokszor aranyat érő hivatkozásaidat ha linkeled utána tekintsd meg a saját postodat-ha üres a mező,már tudod is hogy szerkesztéskor mit kell letörölni hogy megjelenjen.Nekem igen sokat segítenek linkjeid..sokat könyvjelzőzök,aztán nyugodt időmben átolvasom-értelmezem.
További jó keresgélést,és köszönet az eddigiekért!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #248 Írta: Mátéfi
Érdekes az, hogy vannak napok, mikor lehet feltölteni és vannak napok mikor nem....Számomra rejtély az ok, de nem is agyalok rajta. Most megpróbálom csak simán bemásolni ahogy mondod, esetleg a http nélkül, ha nem sikerül, a továbbiakban nem próbálkozom, mert csak elmegy a kedvem.

pecsairsoft.hu/bushcraft/water_purifier/water_purifier.html
Last edit: 7 éve 9 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
7 éve 9 hónapja #249 Írta: halőrxxl
Nagyon megfelelne átviteli protokoll nélkül is-így a legtöbb esetben engedi.Mi kijelöljük "húzással",és rákeresőzünk..már ok is!
Ui.:kérlek próbáld meg!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #250 Írta: Mátéfi
Egy érdekes tanulmány a víztisztításról:

...itt lenne a link, de nem engedi feltölteni.....ez van!
Last edit: 7 éve 9 hónapja by Mátéfi.

Több
7 éve 10 hónapja #251 Írta: Mátéfi
Akik szeretik az ilyen mohás cuccokat építeni:

http://aquaticforever.wordpress.com/2013/03/21/the-tree/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 10 hónapja #252 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Webajánló témában
A brazil Rio Tramandaí halfaunájának részletes ismertetője:

www.onganama.org.br/pesquisas/Livros/Gui...andai_marco_2013.pdf

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Mátéfi

Több
7 éve 10 hónapja #253 Írta: halőrxxl
Nekem is..és ma ugyan úgy köszönöm mint akkor!
Rendkívül alapos,hihetetlenül részletes-és nem csak azokkal a fajokkal foglalkozik amiket gondolnánk,hanem az összes még csak nyomokban megjelent fajokat is taglalja.Említést tesz a védettségről is-gondolnátok hogy egyetlen ökle 2000,-Ft-os eszmei értéket képvisel?Ugyan ilyen besorolás alá esik a sokszor megcsodált fenékjáró küllő is,melyek kis csapatokban játszadoznak lábaim körül mikor nyáron a Sajót gázolom....
Rendkívül jó link,szép színes fotókkal,elterjedési térképpel.
Ha már felmerült e téma én is hozzájárulok egy linkkel-ez is valószínűleg szerepelt már,de olvassátok csak el amit a Sajóról ír...49 faj!

haltanitarsasag.hu/pisceshungarici_hu.php
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pasa, Mátéfi

Több
7 éve 10 hónapja #254 Írta: Mátéfi
Elképzelhető, hogy sokatoknak már megküldtem, de az is lehet, hogy már linkeltem. Sebaj, azért felteszem:

Magyarország halfaunája

Képes határozó és elterjedési tájékoztató - elektronikus könyvtár

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/magyarorszag-halfaunaja/adatok.html

Több
7 éve 10 hónapja #255 Írta: halőrxxl
Te vagy az idősebb Mátéfi-de nem sokkal!:)Olvastad a kolléga bemutatkozását a megfelelő topicban?
A nyári nevelő medencés dolog csúcs lenne ha lehetne nekem is...

Több
7 éve 10 hónapja - 7 éve 10 hónapja #256 Írta: Mátéfi
Nem tudom az mikor volt, én a kapitány sorozatait a '70-es években láttam.
Last edit: 7 éve 10 hónapja by Mátéfi.

Több
7 éve 10 hónapja #257 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Webajánló témában
Gyerekkoromban volt egy olyan sorozat,hogy a tenger enciklopédiája....azt minden vasárnap délelőtt tátott szájjal figyeltem....akkor kezdődött...

Több
7 éve 10 hónapja #258 Írta: Mátéfi
Ilyen nyári nevelő ládákat sem bonyolult megcsinálni:

Több
7 éve 10 hónapja #259 Írta: Mátéfi
Jacques-Yves Cousteau kár, hogy nem érte meg ezeket az időket. Ő volt az a tudós, aki elsőként készítette a lélegzetelállító víz alatti felvételeket. Addig nem sokat lehetett tudni illetve látni ebből a rejtélyes de csodálatos világból.

Több
7 éve 10 hónapja #260 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Webajánló témában
Ha nem is végig,de néhány pecig érdemes nézni!

Oldalmegjelenítési idő: 1.683 másodperc