Webajánló

Több
7 éve 7 hónapja #201 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Webajánló témában
A kókuszbújó elkészítése 5 egyszerű lépésben:
- szétbontod a kókuszt (ez a legnehezebb része)
- megeszed a húsát (ez a könnyebb)
- kialakítod a bejáratot a megfelelő szerszámokkal (nem megfelelőekkel ez a még nehezebb)
- csapvíz alatt alaposan megsikálod
- beteszed az akváriumba
Főzni humán táplálékon kívül csak zöldségeket szoktam hosszabb-rövidebb ideig(anciknak és egyéb növényi kajákat is fogyasztóknak). Minden másra hideg/meleg vizes lemosást és szükség esetén sósavat használok anyagtípustól és beszerzési helytől függően. Persze szükséges itt megemlíteni, hogy nem szoktam élővízből fát/egyéb dekort gyűjteni, azon ritka esetben, amikor véletlenül mégis, akkor az áztatás-lemosás-áztatás-lemosás stb. elejére beiktatok egy szárítási fázist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 7 hónapja #202 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Webajánló témában
Toist, írásod kapcsán felmerül bennem a kérdés, te akkor lehántod a külső résézt vagy csak úgy zubele?! Én eddig bármi amit betettem, jól kifőtem, de látom a ti példátokat, látom, hogy nem kell minden agyonra főzni, jó az úgy is :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 7 hónapja #203 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Webajánló témában
Roberto8802, érdekes, amit írsz! De miért kezdted el egyáltalán főzni a kókuszt? :) Még egyszer sem próbáltam kifőzni a kókuszdió héját, igazából eszembe sem jutott, alapos átmosás után berakom és kész, még soha gond nem volt belőle, pedig pl. az ancik még nagy odaadással rágcsálják is... Nem hiszem, hogy nagyon összevegyszereznék (mint a banánt, narancsot, egyéb déli gyümölcsöket), hiszen nem egy túlzottan érzékeny/sérülékeny dolog. Főzetét mondjuk biztos nem használnám, ahogy más csonthéjat sem főznék ki, nem tudom a főzésnél mi szabadul ki belőlük, sima ázásnál én évek alatt sem tapasztaltam színező hatásukat vagy egyéb negatív hatásukat.

Több
7 éve 7 hónapja #204 Írta: roberto8802
A falevelek kapcsán jut eszembe a kókuszhély. Kifőzéskor az is borzasztóan festi a vizet, szinte kókusztea készül belőle. De mivel az általában a boltokból származi, ezért semmiképpen sem javasolt ilyen célra használni. Nem lehet tudni mivel találkozott, míg ide nem ért.

Több
7 éve 7 hónapja #205 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló témában
Javaslom hogy ha van kedvetek "csippentsük át" a videót,és az észrevételeinket is a következő helyre:
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...9&id=7796&Itemid=322
Egyébként ott várnék pár válaszra,de ezzel a videóval kapcsolatosan is szeretnék beszélgetni veletek..
T.:Gábor

Több
7 éve 7 hónapja #206 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Webajánló témában
Kétségeim vannak a "feketeleves" élettani hatásairól....nem hiszem,hogy a patakokba,folyókba kifőzőtt levelek hullanak...én inkább maradok a jól bevált szőlőtőkéknél!!

Több
7 éve 7 hónapja #207 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló témában

Több
7 éve 7 hónapja #208 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló témában
Egy kis lazítást ajánlok nektek...Molnár Attila Dávid neve ismerős ugye? A fiatalember egészen rendkívüli szemlélettel készíti magával ragadó kisfilmjeit.Én igen nyughatatlan "képernyőbámuló" vagyok,de moccanatlanul néztem meg ismét egyik kisfilmjét az imént is..:)
Nagyon ajánlom a Liliputi mimikri I-II.részeinek megtekintését!Olyan szellemes kis animációk egészítik ki a képi anyagot,és olyan nagyon jó az aláfestő zene is....rendkívüli!
film.indavideo.hu/video/f_lilliputi_mimikri
Jó szórakozást-az úrnak pedig köszönet!
T.:Gábor

Több
7 éve 7 hónapja #209 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 8 hónapja #210 Írta: Mátéfi
A képen látható rendszer a háztartási víz szűréséhez készült, de alkalmas kerti halas tavakhoz is.

Több
7 éve 8 hónapja #211 Írta: Mátéfi
Hallottatok már a MEDO levegőpumpákról?

www.nitto-kohki.eu/de/produkte/pumps-a-c...ory/medo-air-blowers

Több
7 éve 8 hónapja #212 Írta: Mátéfi
Horgászati állatorvostan

Dr. Baska Ferenc
egyetemi docens
SZIE Állatorvos-tudományi Kar

www.mkk.szie.hu/dep/halt/UserFiles/File/...3_2/baska_ferenc.pdf

Több
7 éve 8 hónapja #213 Írta: Mátéfi
A HOSSZÚTÁVÚ STRESSZ ÉS AZ EZZEL ÖSSZEFÜGGŐ
ANYAGCSERE-FOLYAMATOK VIZSGÁLATA TÖBB HALFAJON

szie.hu/file/tti/archivum/Hegyi_A_phd.pdf

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #214 Írta: Mátéfi
AZ IKRAKELTETÉS SORÁN ALKALMAZOTT MALACHITZÖLD EGYÉB
KÁROSÍTÓ HATÁSAI, VALAMINT ALTERNATÍV HELYETTESÍTÉSI
LEHETŐSÉGE A HALTENYÉSZTÉSBEN

epa.oszk.hu/02000/02067/00016/pdf/EPA02067_AWETH2009448454.pdf
Last edit: 7 éve 8 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 8 hónapja #215 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #216 Írta: Mátéfi
ide nem sikerült, megpróbálom a kávézóba...hátha.....youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0XXEH84RZUo

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #217 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 8 hónapja #218 Írta: roberto8802
Ez igen!!! Drága cucc lehet. Kár, hogy nem mutatják az egész folyamatot, kb. a falak összeállítása után már hirtelen áll az egész merevítésekkel meg mindennel együtt. Arra lettem volna kíváncsi. Ja és nem valami szépen ragaszt :D (mondom én ezt egy elkészített akváriummal ahátam mögött).

Azt írja van 2. rész is, de nem találom, ha a németesek megtalálják, linkeljék be. Köszi :)

Több
7 éve 8 hónapja #219 Írta: Mátéfi
Egy monstrum összerakása:

Több
7 éve 8 hónapja #220 Írta: Mátéfi
Remek ingyen hozzáférhető könyv, a beltenyésztésről:

http://www.fao.org/docrep/006/x3840e/X3840E00.htm#TOC

Oldalmegjelenítési idő: 1.388 másodperc