21 október 2017

AM Nyomtatott kiadás

Több
4 éve 7 hónapja #21 Írta: balu81
balu81 válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Üdvözletem!
Valóban igaz, két helyre másoltam be a hozzászólásomat, de nem hiszem, hogy ilyen esetben mindkét helyről törölni kellett volna! Ráadásul olyat, amely a magazin hibáira hívná fel a szerkesztők figyelmét! Szomorú, hogy egy ilyen neves oldal, -amely az AME hivatalos honlapja is egyben- ilyeneket tesz! Szerintem az építő jellegű kritika igen is egészséges; és kell az ilyenfajta visszajelzés az olvasók felől, mert így kis idő múlva lesz egy magazinunk, amelyet nem fog senki sem megvásárolni a „silány” tartalom miatt! Azt hiszem a hozzászólásom hangvitelében, sem fogalmazásmódjában nem lehet kivetnivalójuk! Vagy tévedek?
Tessenek kint hagyni az ilyen jellegű hozzászólásokat is, nem csak azokat amelyek az égig magasztalják a lapot!
Valamint még egy észrevétel, igen, egy sorozatról beszélünk, amelyben vannak erősebb és gyengébb számok. Egészen a 80-as számok közepéig, mert azóta folyamatosan csak gyengülés van, az utolsó szám pedig…
Mindenkinek a szívére bízom, hogy egyetért e velem vagy sem! Még egyszer hangsúlyozom nem kész munkában keresek hibát, és nem vitát szeretnék kirobbantani!
H.Balázs, Debrecen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #22 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Évekig - dacára a gazdasági viszonyoknak - változatlan volt a magazin ára. Hosszú idő után emelkedett. És??? Nem kötelező a disznótor.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #23 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Ok...ezt megbeszéltük,bár egyikünk részéről sem garantálható az érzelmek hiánya a magazinnal kapcsolatosan.Én köszönöm Aquad hogy megköszönted a postomat..
Jeleztem hogy van még gondolatom..nos íme:rengetegszer hivatkozunk a régebbi AM-ben olvasott cikkekre,sőt elmondható hogy a szakmai lektorálás mellett íródott cikkek számomra igen mérvadó tartalommal bírnak.A régebbi magazinokban is számolatlanul találok olyan cikkeket,melyeket sajnálok..sajnálom hogy csupán egyetlen helyen,egyszer jelentek meg.Pedig pl. a vízkémiát mondhatni onnan tanulom meg nagyon becsülni!Rengeteg olyan inspirációt tartalmaz egyetlen cikk is,melyeknek a net segítségével kötelezőnek érzem hogy utánaolvassak-de a magazin cikke a mérvadó,ha mást olvasnék.
Ezért kérdem,illetve ötletként vetem fel:nem lehetne egy pár olyan kiadást is eszközölni,amely az eddigi AM-ek esszenciáját tartalmazná?Rendkívül hiánypótló lehetne..speciálisan tematikus kiadványokról beszélek,melyek esetleg az évek alatt a témában megjelent régebbi cikkeket is tartalmaznák.Afféle unicumként,mintegy quintesszenciaként szolgálna az eddig megjelent magazinokból...
Vélemények?:)
T.:Gábor
Ui.:visszatekinteni is érdemes...nagyon is!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: aquad

Több
4 éve 7 hónapja #24 Írta: halőrxxl
Majdnem elhiszem hogy nem ismered a kifejezést..:D
Mint tudod a fórum szabályzata is szankcionálja a dolgot,sok esetben ilyenkor minden azonos bejegyzés törlésre kerül-ez a magyarázata annak hogy duplikálás esetén minden törlésre kerül,és nem a tartalom.
Nézd csak:
Fórum alapelvek
8. ) Egy hozzászólást egyszer írj be, ne ismételj (flood). Törölt hozzászólást részben vagy egészben se másolj vissza.
Meggyőződésem hogy amennyiben nem lett volna duplikáció maradhatott volna...a fórum számos pontján van sokkal keményebb kritika is meghagyva az utókornak.Kár volna ebbe beleképzelni bármit is szvsz.
Ui.:kérlek ne keress fogást postommal kapcsolatban...akkor megbánnám hogy tájékoztattalak.Ha kidobta kidobta-"oszt"?
De van még gondolatom ezzel kapcsolatosan,viszont most megvárom mi lesz az eredménye az eddigieknek.Nem a mi feladatunk eldönteni-mi csak "felhasználók" vagyunk,ha tetszik vesszük,ha nem akkor nem.De talán sokat elmond az általam kreált neve...én egyszerűen folytatásos bibliának hívom-vannak jobb,és vannak gyengébb magazinok-de mind,az összes kell nekem!Ráadásul manapság döbbenek rá hogy amit valaha félretettem azt most mekkora örömmel lapozom...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: aquad, mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja #25 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Hát én sem olvastam a hozzáoszlást viszont hallatom róla hogy mik voltak benne.
Először is Pasa felhívta a figyelmet hogy a lap ára megváltozik. és mivel egy évben 4 szám jelenik meg szerintem nem sok az 1500 Ft. Csak azon kéne az illetőnek elgondolkoznia hogy ha egy hónap alatt minden nap megvesz egy szennylapot és az csak napi 150 Ft ( ez tök olcsó :laugh: ) és azt megszorozza 2 és fél hónappal akkor az sem olcsó sőt 11500 Ft-ra jön ki. Igaz abban csak írás van.
Másodszor nem kötelező neki megvenni senki nem kényszeríti rá. örüljünk neki hogy Pasa újra indította bár neki ez csak plusz kiadás. Miattunk Akvaristák miatt indította.
Tény hogy én is szeretek olvasni de szeretem látni is hogy miről van szó az adott cikkben ( értem a képek alatt) .
Igen is jó az újság én mindennap forgatom és olvasom. akinek meg nem tetszik az meg ne vegye meg és akkor nem fogja sokalní a pénzt érte. Nekem és még több száz Akvaristának megfelel.
Vajon abba belegondolt az illető hogy mennyi melo van egy ilyen újsággal? Szerintem baromira nem.
Jó lenne ha ezen elgondolkozna .

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja #26 Írta: aquad
aquad válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Köszönöm a váalszzt bár halvány fogalmam sincs mit jelent Flood szó! :laugh: Most már viszont tényleg nagyon sajnálom, hogy nem tudtam elolvasni, hátha megtudhattam volna belőle egy valóban építő jellegű véleményt! Szépen kérem a T. moderátort, vagy a beírót, hogy, ha mód van rá juttassa el nekem privátban a hozzászólást, mert igen kíváncsi vagyok már... Főként arra is, hogy ennyire építő jellegű volt miért kellett kidobni!
Neked meg köszönöm a segítséget! Barátsággal: aquad

Több
4 éve 7 hónapja #27 Írta: halőrxxl
Flood miatt valószínűleg törlésre került mindkét helyről.
A post szerzője építő jellegű kritikát fogalmazott meg a magazinnal kapcsolatosan...ami bennem megmaradt:fájlalta a fajleírásokból hiányzó nagyság megjelölést,illetve sokallta a képek számát magazinon belül.Szakmailag nem fogalmazott meg semmi érdemlegest,viszont javasolta hogy a tartalomjegyzék,és a következő szám bemutatása egyetlen oldalt foglaljon el eztán...
Jót derültem egy mondatán,melyben kevesli a szöveges részeket-én imádom az olyan kollégákat akik szeretnek olvasni!:)
Amint láthatod valószínűleg jobbító szándékkal,és a hobbi iránti rajongás okán tette a bejegyzést-egyszerűen szeretne egy jobb,és még szakmaibb magazint.
Ami nekem egy kicsikét azért fájta mondandójában:a post végén említést tesz annak áráról,úgy érzem mintha soknak érezné.De manapság egy negyedéves lapnál mi a sok..ráadásul az egyetlen lapnál ami nekünk készül?
Nos ennyi dióhéjban-ezt a postomat azonnal "Jelentem a moderátornak",mert kétségeim vannak afelől hogy esetleg nem sértek-e vele valakit.Természetesen ennek a leghalványabb szándéka sem volt meg részemről-ezért bízom tőlem okosabbakra a megmaradás kérdését.Kifejezetten a Te kedvedért eszközöltem- a magazin alapító tagjaként kérted az infót.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: aquad, mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #28 Írta: aquad
aquad válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Bocsánat! Tegnap itt nem volt még egy eléghosszú új hozzászólás? Sajnos nem volt időm elolvasni tegnap, most meg nincsen itt. Valaki nem tudja, hogy miről szólt és hova lett, mert szerettem volna látni! Köszönöm!
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: aquad.

Több
4 éve 8 hónapja #29 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Köszi!

Volt már tegnap belőle a boltban, így beszereztem egyet :) , ma asszem bele is vetem magamat az olvasásba...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 8 hónapja #30 Írta: halőrxxl
Gábor azt hiszem hogy a boltokban még kicsikét később jön ki..de ez egyáltalán nem tuti!Javaslom hogy -előfizetés híján-a boltossal előre egyeztess.....én anno még kávéval is kedveskedtem neki,csak hogy biztosra legyen egy nekem eltett példány!:)
De ha már szóba került az előfizetés:én egy csóró vagyok..ez az igazság.Azonban azt gondolom hogy akit érdekelnek olyan cikkek melyek a neten nem jelennek meg,akik szeretik a kollégák írásait olvasni....meg egyáltalán aki úgy érzi hogy a hobbija-hiszen akvarista!-szerves része a nyomtatott kiadás,annak messzemenően ajánlom.Magam is lekéstem már pár kiadást-és máig rossz érzés amikor nem tudok érdemben hozzászólni a fórumon,vagy a chaten felmerülő egyes régebbi cikkeket emlegető párbeszédekben.Számomra akár kétheti megjelenés is finanszírozható lenne-de megértettem,és elfogadtam a döntést:negyedévenként jelenik meg a magazin.
Mint írtam lekéstem pár kiadást-ezért döntöttem úgy,hogy előfizető leszek.Biztonságot,egyszersmind garanciát jelent ez számomra!Tutira lesz Akvárium Magazinom,nem kell szaladoznom utána-és bizony az idő is pénz..mi nem az?Pénz....igaz amit írtam,de azt gondolom hogy ha naponta képes vagyok szinte ennyit elkölteni egy nagyon káros,és undorítóan büdös káros szenvedélyemre elkölteni-akkor nehogy már a lelki táplálékul szolgáló AM-re ne jusson!Mi az hogy....begurulok!Emelgetik a füstölnivaló árát az egekbe..mégis megveszem.Ezt meg ki tudja mióta most emelték meg kissé/mert manapság az emelés összege röhejes értéket jelent vásárlóerőként/,akkor meg "nehogymá"!!Ki-ki behelyettesítheti saját felesleges kiadásait az én példámhoz hasonlóan....a döntés mindenkinek a kezében van.
Ez egy olyan magazin amit öregkorodban is nézegetni fogsz-mikor már unokáid takargatják a hintaszékben a fázós lábaidat,de azért még felmászol a létrán az akvárium állványaid előtt!;) Viszont mielőtt még azt hihetnéd kortesbeszédet tartok,ezt figyeld:büszke vagyok rá hogy akvarista vagyok,és arra is hogy magyar akvarista!Ez a magazin pedig nekünk íródik..magyarul,a mi viszonyainkhoz illesztve...a mi halainkról,a mi tudásunkkal.Egyszerűen nekünk szól-és messzemenően érződik benne az igyekezet,hogy megfeleljen nekünk.Nekem megfelel...nem az egyes példányok,hanem az felel meg hogy benne visszaolvashatok-és illata van,nem úgy mint a netnek.Lektorálva van..megbízható infókat ad..inspirál,és..hát igen:elkényeztet néha!
Akár így,akár úgy.....ha csak egy példányt is vesz valaki,vagy előfizetővé válik bizonyosan nem bánja meg.A magazinok hol ebben,hol abban erősebbek.Van hogy olyan témákat taglal,melyek perpillanat esetleg nem érdekelnek..de később gyémánt értékű olvasmányok lesznek-én rengetegszer járok így amikor a réges-régi példányokat lapozgatom.
Minden jelenlegi,múltbéli,és jövendő cikkírónak megköszönöm a munkáját...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CsigaFan, mmccannon, S.Péter, Gabor77

Több
4 éve 8 hónapja #31 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás

halőrxxl beküldte: ráraboltam a legújabb Akvárium Magazinra!

Ilyenkor már boltban is kapható, amikor megkapod, vagy kell 1-2 nap mire odaér?

Több
4 éve 8 hónapja #32 Írta: halőrxxl
Ismét!
Ma meglepetésemben szólni sem tudtam,amikor a párom titokzatos arccal a beérkező levelek helye felé pislogott sokatmondóan...ráraboltam a legújabb Akvárium Magazinra!
Bár soha ne kellene ilyen apropóból írnom....de szokásomhoz híven legelőbb a főszerkesztői bevezetőt olvasom el.Most ez elmaradt-viszont aminek átadta helyét az mindent megmagyaráz.
T.Mesterünk:fogadd legőszintébb részvétem...mert egy barát elvesztése is okozhat olyan sebet,mint egy közeli rokoné.Meghajolok döntésed előtt....nem egy cikket kurtítottál meg,nem pár kép helyére illesztetted be az utolsó pillanatban-hanem te hallgattál inkább.Bár a fórumon már értesültünk a sajnálatos dologról,mégis más volt így írásban olvasni....megrázó.Tudom hogy hozzám hasonlóan rengeteg akvarista így érez,mert az úr kivívta elismerésünket.Nyugodjon békében,és kívánom hogy az örök vizeken megtalálja lelki békéjét....hálásan köszönöm neki amit értem/értünk tett!
Maga a magazin viszont semmi meglepetéssel nem szolgált,ami a minőséget,és mondanivalót illeti.Még csak átlapoztam, a szerzőket nézegettem végig-de már beleolvastam egy cikkbe.Nem a harcsásba..nem is a Limia-k csodás képeivel díszelgőt..hanem bizony egy képletet is tartalmazó cikk mondatja azt velem,hogy ez a magazin ismét olyan amire rengeteg időt kell szánnom!Bele kell mélyednem,nyugodt-csendes időszakban végig kell olvasnom az utolsó oldalszámozásig...
Az oxigénszintet taglaló írás valami fenomenális...saját hibámat mondom el akkor amikor megemlítem hogy én bizony ezzel sosem foglalkoztam-én ennek utána sosem olvastam!De amiről a cikkben ír a kolléga az rettenetes módon felkeltette érdeklődésem,főleg hogy alkalmaz egy saját kreálású kifejezést is,mely így hangzik:"rejtett oxigénhiány".A T.szerző említ még vonatkozásokat az ivadéknevelés során tapasztalt növekedés lassulásról,sőt megdöbbentem hogy mennyire semmit nem tudok a hobbiban felbukkanó számomra eddig ismeretlen "kütyükről"..vagy ti mindannyian tudjátok mi az a diszpergátor???A vízkémia mindannyiunk számára kötelező tantárgy...most ismét rácsodálkozom hogy milyen fontos annak az elemnek a minél jobb megismerése amit egyszerűen csak víznek hívunk.Rendkívül ütős cikk...pedig még csak a betűket futtattam végig a retinámon-tartalmának megértése,alkalmazása várat magára.Egy azonban már most nyilvánvaló:ezt a szintet mérnem kell..mielőbb,minél gyakrabban!Azért hogy egy darabig azt gondoljam képbe kerülhettem valamennyire az üvegfalak mögötti élőlényeim válaszaival...nagyon köszönöm a cikket!
Egyenlőre ennyi-egy gyors beszámoló azon gondolataimról,melyeket az általam csak "Folytatásos biblia"-ként aposztrofált legújabb AM. kézbevétele generált.Olvassátok élvezettel...ajánlom!

Több
4 éve 9 hónapja #33 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
:cheer: Nem vettem észre a boltokban. Igaz az ünnepek előtt nem volt időm boltba menni, szegény feleségemre szakadt ez a feladat. Ő meg nem nézegette az immedio polcokat...
Jó ez az újság, nekem csak két bajom van vele. Ritkán jelenik meg és nagyon gyorsan kiolvasom. :)
Sajnálom, hogy egy ilyen szép kivitelű, tartalmas, minőségi lapot nem vesznek sokkal többen. Ezért az árért akár havonta is megvenném, olvasnám.
Na nem baj. Csak legyen jövőre is! Ennek reményében:
Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, S.Péter

Több
4 éve 9 hónapja #34 Írta: halőrxxl
Igaz...már hetekkel ez előtt beszéltük hogy milyen jól sikerült!:)
Két szerzővel is itt beszélgettünk a cikkeikről-olvasd élvezettel kolléga!

Több
4 éve 9 hónapja #35 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
A honlapon nincs nagyon reklámozva, csak szólok, hogy tegnap (28.-án) már a boltokban volt a 2012. IV. negyed évi, 90-es szám!!! :)
Nagyon szép címlappal, jobbnál jobb, érdekes cikkekkel.
Különféle harcsákról (hátonúszókról, morgóharcsékról), egy szép pontylazacról, apistogramma-król, egy szép dél-amerikai nagytestű sügérről, különféle dekorációkról, poliptenyésztésről, valamint egy Nyíregyházára címzett cápa-fuvarról szóló cikkekkel.

Több
4 éve 10 hónapja #36 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Leszámítva a nyitányt, végre egy olyan lapszám látott napvilágot, amiről 2 éve álmodom: öregek motorosok (Mészáros Tóni, Dóczi Csaba, Szilágyi Laci), tudós/kutató (Varga Attila, Nagy Béla), és aqua-kopaszok (Márkot, s jómagamat sorolom ide), együttes munkája. Pasa von Karajan olyan szimfóniát kondukált, amilyennek minden AM-nek lennie kell.

Számomra különösen nagy boldogság, hogy fajspecifikus cikkek születtek Tunner Zoli, Dóczi Csaba, Mészáros Tóni jóvoltából.

Egy kezdő akvaristának első gondolata, az akvárium berendezése, és Rónaszéki Peti cikke hihetetlenül jó eligazítást nyújt e dilemmában.

Kifejezetten örülök, hogy Nigro rövid növényismertetőt állított össze. Szerintem, ezt a "rovatot" rendszeresíteni kell. Ha lehet, jó lenne a GA-t "rövid pórázon" tartani, hogy mindig küldjenek ilyen írásokat.

A jövőre nézve megtartanám ezt a tematikai struktúrát, mert sok olvasót visszahódíthatunk az efféle sokszínűséggel.

Ami a fotókat illeti, mint olvashattátok, nagyon sokat az AM készített. Ezért kérek mindenkit, hogy legyen kedves minél többet küldeni Pasának, mert azokkal is gazdagodik a magazin fotó-bázisa, amikkel illusztrálni lehet a cikkeket. Ha Te nem tartod jónak, akkor is küldjed el, mert Pasa szeme jobban meg tudja ítélni, mint lehet kihozni egy fotóból. (Az azért fontos, hogy min. 300 DPI felbontású legyen.)

Mary

Több
4 éve 10 hónapja #37 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Szerintem is a szokásosan tökéletes szám született ismét. A synodontisok, amapensis lazacok, törpesügérek... egyszóval rengeteg szuper kis cikk van! (A TerraPlaza-nál legközelebb azért több hal legyen ;-) )

Gábor:
A fotók nem az én érdemem, csupán az 1. morgós képet csináltam én. A többit a Mesternek köszönd, tényleg nagyon jól sikerült érzékeltetni a csuda kis tüskézettségét a pöttyös morgóharcsának.
Nagy hiba, hogy nem vagy előfizető! ;-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 10 hónapja #38 Írta: halőrxxl
Rohanj,már kapható!:):silly:
Megjelent hát végre a 90.szám is-és mondhatom ismét "vitrinbe való"példány készült el...előbb az első borító impozáns halait említeném-bár a hátsó borító is gondolatébresztő;)/a Sera test boxra gondolok "perszehogy!";)
Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én rendszeresen beleszagolok a könyveimbe csakúgy,mint a mostani AM-be is...ennek egészen nyomdaszaga van,és áhítattal nyitottam ki amint a kezembe vehettem.Nem volt véletlen.....újabb szerzőkkel ismerkedhettem meg,és óriási örömemre végre egy csodás cikk végén megpillanthattam azt az aláírást amit már rég szerettem volna.Pedig egyáltalán nem a profilomba vágó halakról van benne szó-igaz harcsás-,mégis megérintett az a higgadt szakszerűség ahogy a szerző előadja a gondolatait,ahogy szemlélteti a halakat.Különösen kiemelném azt a pár szót,amit a második külön ablakban olvashat a kedves olvasó...a hybrid témáról beszélgethetnénk még majdan.Mondjam el már végre ki a szerző,ugye?Nem....olvassátok el magatok,én csupán kifejezem reményemet,hogy eztán gyakrabban találkozhatok ezzel a szerzővel-az írott verzióban,a fórumon,és hát élőben is..:)
Márk odatette magát...megint,sőt mindig!Nem kívánnám hosszasan méltatni a morgóharcsás cikket,ehelyett egy kérdést intézek a szerzőhöz:Márk,ugye tudod hogy az ilyesfajta cikkekkel mit "okozol" a hozzám hasonló olvasóidnak?Különös tekintettel a parádés két utolsó képre,ahol a horogszerű képleteket szemlélhetjük!Engem rabul ejtett,eddig halvány gőzöm sem volt róla hogy ekkora csoda is létezhet egy elérhető halon.....szóval még semmit nem mondok,de egyszer kell majd nekem ilyen hal!:)
Lapozgatom az újságot...a negyedévenként megjelenő magazint.Ma hajnalban a legőszintébben megleptem magamat azzal,hogy egy eddig számomra egyáltalán nem érdekes halcsalád élőhelyéről olvasok érdekfeszítő cikket.Afrika nekem nem fekete kontinens,hanem érdektelen földrész volt eddig csupán-én egy messzebbre eső kontinens halait favorizálom.De-sőt,ennek dacára-olyan hévvel olvastam,hogy a végére érve szinte csalódottan lapoztam volna tovább..de időm híján ezt el kellett halasztanom.A szerzőt nem ismerem-de megköszönöm hogy felkeltette érdeklődésem Uganda,és csodás halai iránt.Tudom régebbi magazinokban is vannak hasonló írások-így a munkaszüneti napjaimon ismét előszedegetem majd őket,és újra álmodni merek....köszönöm!
Nos eddig jutottam a magazin olvasása közben,de mivel egy gyors átlapozásra még futotta pontosan tudom hogy milyen élvezetekre számíthatok még....a sügéres,és a pontylazacos cikket tudatosan a végére fogom hagyni-bár lehet hogy igen hamar sort kerítek rá!
Igen szép kiadvány született megint-még a reklámok is tetszenek,sőt hasznosak számomra!A főszerkesztői előszóhoz csupán egy igen rövid szösszenetke:ideje volt!Jövőre már nem vállalom a kockázatot hogy esetleg elfogyjon az újságosnál,hanem igenis előfizetővé avanzsálok....nehogy már a hobbim igen fontos részét kihagyjam!:)
Köszi a munkátokért-élvezet lapozni!

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #39 Írta: halőrxxl
Milyen jó hogy beosztással élek...az AM aktuális számát is kis adagokban "fogyasztom",hiszen ki kell tartanom a következő szám megjelenéséig!:)
Tegnap késő este álmatlanul forgolódtam,igazából semmihez kedvet nem érezvén-értsd még a net sem vonzott: dry: Elővetem azonban a magazint..és milyen jó ötlet volt!Átfutottam én már,sőt azt hittem hogy az érdekesebb cikkeket el is olvastam-ám tévedtem,mert a nem túl vastag lapban olyan írásokat is találtam,melyek még a késői óra ellenére is igen felcsigáztak...egy szerényen kinyíló oldalon megtaláltam a "Kérészéletű rákjaink" c. cikket!Ez fantasztikus...hogy én elsiklottam fölötte eddig..pedig benne hihetetlenül érdekes leírások a nálunk is megtalálható apró rákocskákról,élőhelyük sajátosságairól.Járom én a természetet-de mától nyitottabb szemmel!A szerzőpáros non plus ultraként még a tenyésztésükkel is foglalkozik-ez nálam olyan mély érdeklődést vált ki,hogy ki sem mondhatom-rendkívüli módon köszönöm nekik!
Továbblapozván természetesen megint elolvastam Márkot:),hogy aztán egy igen fajsúlyos cikknél/A korfui fogasponty/ismét bezárjam a lapot..későbbre még jó lesz ez a csemege!
Alig várom az újabb megjelenést....
Utolsó szerkesztés: 4 éve 11 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
5 éve 1 hónapja #40 Írta: halőrxxl
Tegnap balszerencsés voltam....már nem tudtam megvenni a magazint!Ma viszont egy véletlen egybeesés miatt volt szerencsém:)
A hajnali ébredés után "magamra rángattam" a ruhákat,és el is indultam dolgozni a hűvös időben...aztán a napi robot végeztével már nem kellett a pulóver-így vettem észre,hogy a hajnali álomittas öltözködés során csak kék pólónak nézett ruhadarab bizony az AME egyenszerkója!A műszak végére általában már csak agymosott zombiként szoktam érezni magam,és ez egészen addig tart amíg itthon nem szemlélem sorra a medencéimet-ma azonban egy szempillantás alatt átváltottam jókedvű-tettre kész akvaristába!Volt olyan munkatársam aki észrevételezte a hovatartozás materializálódott ruhadarabját....hiába na,"térítek"rendesen a nagy lemezcsörömpölésben is!
Az Inmedio városközponti boltjába lépve szembesültem ismét a ruhadarab hasznával:a kiszolgáló hölgy jelezte azonnal,hogy még van Akvárium Magazin!Nosza..hoci ide rögvest!:)Ózdiaknak súgok:még mindösszesen három példányt láttam a polcon-tessenek sietni!
Nem kívánnám elregélni hogy majdnem lekéstem a buszt hazafelé,mert egy padon ülve azonnal belemélyedtem a lapba..meg azt sem hogy a szomszédom szólt rám:ideje leszállnom....rám vár a busz nyitott ajtókkal idehaza!Szóval rendesen ki lett tolva velem....
Én előbb el szoktam gyönyörködni a lapban..csak aztán nyitom ki.Most kivételes volt amit tettem,hiszen a C.weitzmani leírása,és csodás képei nem tűrtek halasztást!Pontosabban mégis....mesterünk előszavát ki nem hagynám-így a gyászkeretes írás okán magam is szeretném kifejezni részvétem az elhunyt úr családjának,barátjainak.Talán morbid-de nagyon hasznosnak tartom a sajnos már elhalálozott kollégáinkra való utalást is-hiszen ezáltal még jobban ismerhetjük meg azok munkáját akiket nem volt szerencsénk ismerni.
A C.weitzmani cikk sokkolt!Erre nincs jobb szó-egyszerűen minden egyes betű beleégett a retinámba,a képek pedig múlhatatlan vágyat keltettek bennem hogy idővel ezt a fajt is tarthassam-talán szaporíthassam is.T.cikkíró Kolléga!Egyáltalán nem tudom hogy ismerlek-e akár nickről,de tudnod kell hogy a mennyek országába emeled a hozzám hasonlóan "coryhívő" kollégáidat ha ilyeneket írsz!Új corys állványod említése csak táplálta a bennem dúló tüzet..és megvallom a kíváncsiságomat is!:)Rendkívül szívesen olvasnálak e témában akár naponta többször is...nem hozzám hasonló pongyolasággal,hanem lényegre törően-ám igen élvezetesen írsz!Nagyon szépen köszönöm!
A magazin többi cikke sem méltatlan az érdeklődésre-sőt meglepődve tapasztaltam,hogy éppen egy garnéla képét simogatom,mert olyan plasztikussággal ábrázolja őkelmét,hogy élőnek-az újságból azonnal kilépőnek gondolná az ember!Aztán ott van Balázs igen élvezetes írása,minek hatására szerény RC állományom a későbbiekben-no meg némi tanulás után!-ezekkel a kék csodákkal bővülnének...hát egy csúcs színű,és gyönyörű faj ez!Azt érzem inkább mérsékletet kell tanúsítanom-a komolyabb garnélákhoz kevés lennék mint árvaházban a szülőértekezlet...viszont a hasonlóan alapos írások egy olyan indíttatást adhatnak,mely a későbbi tanulási folyamatot élvezetessé teszik! Balázs:csúcs volt..köszönöm!
Aki azt hiszi hogy csupán ezt a két cikket tartom a magam számára fontosnak,az téved..arról van szó csupán,hogy még csak ezeket volt időm elolvasni!:)Aztán arra gondoltam,hogy nektek is mekkora élvezet lenne ez..és rohantam hogy még időben szóljak:még kapható a magazin...még meg lehet vásárolni a folytatásos bibliánk újabb számát!:)
Én egészen bizonyosan még az impresszumot is végigolvasom,az utolsó betűig élvezni fogom!Csak most beosztással élek..messze még az újabb szám,addig ki kell tartanom vele! ;)
Ismét a címoldalt nézem....újabb példánya annak a kiadványnak amely nekünk,akvaristáknak szól.Ha a vonalkód fölé siklik a tekintetem megállapítom:áráért még két panda harcsát sem adnak a kiskerben.Viszont ez nem kér enni...de jóllakat egy időre!
Köszönöm minden résztvevő munkáját,melynek eredményeképpen most élvezettel lapozhatom a magazint..a magazinunkat!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, szotyika

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.321 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Üdv! Amint azt kicsit több, mint egy hete is írtam, nagyon várom a levelet, vagy valami igazi visszajelzést.
    • 3 napja 20 órája