Akváriumhátterek, talajok

Több
7 éve 9 hónapja #161 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Szereztem régi tömör, ún "nagyméretű" falazótéglát, ami sok év alatt lemezesre tört hosszában.
Sikerült kiégetnem a művészellátóban vett, és felvágott agyagot, amiről küldtem képet.
Küldök rövidesen ezekről is.
Csak mellékesen jegyzem meg, úgy kb 4 óra alatt sikerült egy fafűtéses vaskandallóban kiégetni ezeket az agyagcsíkokat...

Sajnos az már látszik, hogy akárhogy igyekszem majd, nem lesz természetes, illetve nem tud egy lemezesen hasadozott kőfalat imitálni, de most már végigcsinálom.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #162 Írta: metzgerbalazs
Attila: Akkor csak csodáljuk. De szerintem vannak díszkövesek, és ott van terméspala, ill házakat is fednek ezzel, biztos lehet szerezni. Csak nagyobb meló vékony csíkokra vágni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #163 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Balázs a palák bükkben található és van egy kis gond vele az hogy természetvédelmi területen található.
Attila

Több
7 éve 10 hónapja #164 Írta: metzgerbalazs
Attila! A képeken a pala szuper! Valahogy kéne ebből nekem, majd megbeszéljük! Nem tennéd közkinccsé??? Éppen a pala beszerzésének nehézsége miatt kötöttem ki a cserépnél. Azt kéne megnézni, vajon a vizet mennyire keményíti... Valami ecet próbával...

Több
7 éve 10 hónapja #165 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában

nebula beküldte: a felszínén látszik, de hogy hogyan, azt meg ne kérdezd:) a biztonság kedvéért ami homogén, nincs vöröses elszíneződés rajta, az mehet.

Na vettem elemet a műszerbe, és megnéztem, semmilyen fémes rész nincs a kövekben amit szereztem, így apránként beleteszem a vízbe a köveket, remélem nem lesz baja sem a víznek, sem a benne lakóknak.
Köszi!

Több
7 éve 9 hónapja #166 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
no erre kíváncsi leszek

Attila

Több
7 éve 9 hónapja #167 Írta: metzgerbalazs
És itt a felvágott agyag, száradásra várva. Remélem elég lesz. Most jön két hét száradás.
Mellékletek:

Több
7 éve 9 hónapja #168 Írta: metzgerbalazs
Egyelőre az agyag, a 3 vörösre, és az egy feketére égő. Aztán a vágás első fázisa.
Mellékletek:

Több
7 éve 10 hónapja #169 Írta: metzgerbalazs
Na, végre a tettek mezején! Írtam, hogy csinálok cserépből hátteret az 54 literesbe.
Megpróbálom képekkel illusztrálni...ahogy készítettem, a folyamatokat.
Szóval az 54 literes már megvan, tetején egy alultervezett 6w-os SMD ledsor. Ezt kiegészítem még ugyanannyival, de lehet, hogy az sem elég.
A szűrő egy viszonylag nagyobb, lapos jószág, bioszűrőnek nevezik, fűtővel egybeépítve, belső. Van benne szén, úgyhogy lesz mit kicserélnem hamar. Persze nem bioszűrő, de jó formájú, körbe kell építenem.
Ma megvettem a 4 kg. agyagot egy művészellátóban, szépen vékony damillal felcsíkoztam-kockáztam. Most jön a szárítás.
Vörösre égethető agyag 3 kg., feketére egy kg. Összesen a vágódamillal együtt 1500 ft volt, remélem elég lesz.
Kiégetését egy kandallóban fogom csinálni úgy másfél hét múlva... remélem ki is ég. Nem reménytelen a dolog, égettem már ott cserepet, és egyszer, igaz, némi szén rásegítéssel krinkelitté kezdett égni az egyik, az pedig nagyon magas fok.
A cserép nem baj, ha széttöredezik kissé, és az sem, ha nem lesz "sterilen" tiszta, korom, hamunyom mentes.
A ragasztás csemperagasztóba történik. Dokumentálom a fázisokat, rövidesen klüldök képet az agyagról.

Több
7 éve 10 hónapja #170 Írta: metzgerbalazs
Ezek a vulkanikus kőzetek ritkán tömörek teljesen, tufának nevezik, ha lukacsos. A valódi láva az tömör eredménnyel jár, ld macskakő, de a tufa különféle változatai inkább a jellemzőek, itt a felrepülő kőzet és hamu tömörödik kővé. A legérdekesebb az ún kenyérkő, mely pl a Szent György hegyen van, ez csodás, tényleg olyan apró buborékos, mint ha kenyér lenne. Én most Dobogókőről hoztam követ, lelkesedésemben a hó alól kapartam ki, ill voltak kis túrzások. Végül kb 5 kg követ, ez kettő, vittem haza. Lesikáltam ecetes vízzel, és zsupsz, másnap be a 120 literesbe, némi drasztikus áterndezéssel. A köveken látszik csillogás, fémnyom, de semmi gond. A kövek még 3 nap múlva is buborékoltak...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, Gabor77

Több
7 éve 10 hónapja #171 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
a felszínén látszik, de hogy hogyan, azt meg ne kérdezd:) a biztonság kedvéért ami homogén, nincs vöröses elszíneződés rajta, az mehet.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
7 éve 10 hónapja #172 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Az előbb rossz topicban kezdtem, hogy lehet-e bazalt az akváriumban, nem néztem a címet, csak szó volt a bazaltról, de akkor most folytassuk a helyén. :)

nebula beküldte: szerintem minden további nélkül. nálam van bazalt és andezit is mint dekor. szép nagyok, elvileg minden vulkanikus eredetű kőzet használható dekornak, ha nincs benne fémzárvány.

Szóval ezek szerint lehet.
A fémzárvány a belsejében van? Hogy lehet megnézni, ha igen, kézi fémdetektor jelzi? (röntgenem sajnos nincs)

Több
7 éve 10 hónapja #173 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Admin..ha figyeled!;)
Sose sajnáld egyetlen blogodat,hozzászólásodat sem-a honlapon dolgozók döntik el merre szeretnének haladni,milyen irányt tartanak követendőnek.Mi pedig kövessük ezt-mindannyiunk hasznára.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Több
7 éve 10 hónapja #174 Írta: metzgerbalazs
Kedves Pasa Moderátor Úr!

Ez teljesen olyan megjegyzés, ami diákszerepbe helyez. Rövid dorgálás, szigorú tekintet, a fényképezőgép meg mint egy fegyver. Csak azok a piros pontok nem stimmelnek, itt a fekete lett volna adekvát...:)

Több
7 éve 10 hónapja #175 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Nem volt vicces.

Több
7 éve 10 hónapja #176 Írta: metzgerbalazs
Igyekszem, köszi!
Dokumentálok, szerintem így az igazi, mert egyikünk sem tudja, mi lesz a vége. Nem úgy csinálom, mint az oroszok anno az űrprogrammal: akkor publikálták, ha sikerült.

Blog? Majd leírom. Egy bloggal indítottam itt, regisztrálás után, minden lehetséges hibát beleírtam, amit el lehet követni akváriumindításnál, de sajnos a cenzor nem értékelte a humort.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 10 hónapja #177 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akváriumhátterek, talajok témában
Balázs, és képeket se felejts el készíteni!
Külön albumot érdemelnek, hogy elleshessem a metzger-fogásokat. :kiss:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, metzgerbalazs

Több
7 éve 10 hónapja #178 Írta: halőrxxl
Én biztos vagyok benne hogy mindent beleadsz-egyébként pedig mindenki saját ízlése szerint csinálja!:)Korántsem kell mindenkinek a természetest közelítő akváriumokat berendezni..a fantázia szárnyalhat bátran.A lényeg hogy funkcionális legyen,ne öncélú dísz...ha te faldarabot szeretnél az lesz!:)
Várom a fejleményeket-és kérlek Balázs ne sajnáld a szöveget sem....van már blogod itt az AM-en?:)A legislegelejétől mondd el a dolgokat..ki tudja biztos lesznek követőid!

Több
7 éve 10 hónapja #179 Írta: metzgerbalazs
Sokat gondolkodtam ezen a hátteren. A platánkérget is kipróbálom majd, mindig is tetszett, és ez az alakíthatóság, és a kis térfogat előnyös is. Akár egy egész háttérnek jó, valahogy természetessé applikálva, nem tudom.

Viszont ezt a cserepes megoldást mindenképpen megcsinálom most. tudom én, hogy a természetes anyagok a legjobbak. De most itt ez a kisebb aksi kísérletezni. Mert ha műanyagokkal dolgozunk, akkor van egy olyan reményünk, hogy hasonlíthat a valódihoz, vagy majdnem.
De itt a cserépnél másról lenne szó. Itt nem az a cél, hogy megközelítsem a természetest, és nem is arról, hogy cserépnek nézzen ki, hanem arról a technikáról, ami a művészetekben használatos, gondoljatok akár a filmekre... Hanem az a cél, hogy ezen a kis területen nagyon finoman stilizálva, nagyon finoman túlkarakterizálva éppen idealizálja a természetest. Azaz természetesebbnek nézzen ki, mint ha ezt tényleg kövekkel tenném.

Szeretném képekkel illusztrálni a fázisokat, aztán együtt láthatjuk meg, mi sikerül, mennyire jöhet be ez az elv. Lehet hogy szép lesz, de köze nem lesz a természeteshez.

A művészellátóban válogatok agyagot, valami erősebben sárgás, vagy éppen vöröses kell, ami kiégetve olyan. Megvan a hely, ahol kiégetik.
A damillal vágott, éles kontúrú, különféle méretű kis téglatesteknek kis mélysége lesz, ill lesznek vasrtagabbak, ezzel lehet némi domborzatot adni.

Vigyáznom kell az egyéb arányokra is, szeretném akvakertész tájként. Itt nagyon el lehet rontani egy-egy nem oda illő akármivel, mert teljesen megbontja a "layoutot" (ha jól idézem, azért sem nézem meg!).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 10 hónapja #180 Írta: halőrxxl
Nagyon jó...a platánkéreg már bizonyított,de akár másféle fa kérgével is kísérletezhetsz.Aztán még ott a lehetőség a diaporámára-ezzel nem csökken az élettér,igaz a halak sem tudnak"rámászni"ahogy gyermekkoromban édesanyám mondta!:)
Ha természetes anyagokat használsz akkor nagyon közel jársz a jó megoldásokhoz-de körültekintés,és óvatosság sosem árt.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.612 másodperc