Barkácsoljunk együtt

Több
10 éve 5 hónapja #41 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Egy új üveg ragasztásánál egyszerűbb a dolog: főleg a ragasztandó felület zsírmentességére + ragasztó minőségére kell figyelni leginkább.

Egy már szétbontott üveg esetén ez bonyolultabb kicsit:amennyiben korábban jó minőségű ragasztóval volt ragasztva, úgy nem elegendő a zsilettpengés tisztítás, ugyanis leheletvékony rétegben mindig marad régi ragasztó az üvegen. (esetleg más szennyeződés is megtapadhat pl. vízkő, alga ha a korábbi ragasztás nem volt tökéletes).

Én minden esetben de nagyobb űrtartalmú medencék esetén főleg, még az új üveget is megcsiszolom ott ahová a ragasztó kerül. Egyrészt azért, mert a csiszolás kissé érdesíti a felületet mely által a ragasztott felület megnő, másrészt a használt üveg esetén így valamennyi szennyeződést el tudom távolítani és az új ragasztó anyag nem a szennyeződéshez hanem az üveghez tapad majd. Ha egy mikroszkóp alatt néznénk meg az üveg felületét, akkor azt látnánk, hogy korántsem annyira sík az üveg felülete, ami megmagyarázza azt is, hogy miért nem lehetséges a pengével való tökéletes ragasztó eltávolítás.

A ragasztóanyag felhordása előtt közvetlenül zsírtalanítom és pormentesítem a felületet egy kloroformba vagy egyéb tiszta de jó zsíroldó anyaggal. Az a jó ami hamar elpárolog és nem lassítja a munkát. Figyelni kell arra is, hogy sok olyan hígító van, amely nem feltétlenül zsíroldó vagy már eleve bele van keverve némi olajszármazék.

A ragasztó minőségéről már írtam korábban, a tömítő szilikon nem ragasztó! Az a jó melyen kifejezetten megjelölik az akvárium ragasztást, azaz ragasztó szilikon és nem tömítő. A sziloplaszt tömítésre lett kitalálva és nem ragasztásra, bár sokan azzal ragasztanak akváriumot, helytelenül!

Kevésbé gyakorlott barkácsolónak az újonnan ragasztott akváriumot célszerű használatba vétel előtt egy semleges helyen tesztelni. Teljesen feltölteni vízzel 1-2 napra, esetleg a már feltöltött akvárium oldalaira - kézzel - további plusz nyomást gyakorolva. Egy rossz ragasztás hibái ilyenkor előjönnek. Ha a ragasztandó felület jól volt előkészítve, ha a ragasztó jó minőségű volt és a ragasztás folyamatos és hibátlan volt, akkor az eredmény hosszan tartó lesz. Nagyobb űrtartalom esetén figyelni kell a ragasztó szakítószilárdságára is és szükség szerint kell növelni a ragasztandó felületet (általában plusz üvegcsíkkal oldják meg). Az sem mindegy, hogy a ragasztóra nyújtó vagy nyíró erő hat. Az oldallapok esetén nyújtó erőről beszélhetünk. Nyíró erő az akvárium alja és az oldallapok között lehet, amennyiben az oldallapok rá vannak ragasztva az aljára. Ha az alját az oldallapokkal körbeépítjük, akkor ott is nyújtó fog hatni a ragasztóra. Ez viszont más méreteket és pontosabb üvegszabást igényel. Van aki ezt úgy oldja meg, hogy ráragasztja az oldallapokat az aljára majd belül további üvegcsíkokkal erősít.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49, mmccannon, Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #42 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Nekem is az FBS-sel vannak a legjobb tapasztalataim.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #43 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Nem-nem....ne tessenek félreérteni ha kérhetem!:) A fekete ragasztás is tökéletes-sőt még talán esztétikusabb is sokak szerint-,de a kivitelezésre ott is nem kevés gondot kell fordítani.Ahogy egyre több használt akváriumot bontottam szét,egyre nagyobb lett a meggyőződésem,és a megdöbbenésem is hogy milyen anyagokat használnak néha.Értem ezt a ragasztó minőségére,rugalmasságára,és a kivitelezésre is!Néha találkoztam szorosan egymáshoz tolt üveglapokkal is,pedig köztudottan kell egy kis hézagot hagyni-magyarul nem teljesen összetolni!-a táblák között.Aztán volt olyan ragasztónak csúfolt valami "firnisz" is,ami szabályosan megfogta a kezemet...mi ez valami kátrány?,gondoltam akkor.De volt üvegkeménységűre száradt anyag is..egyszerűen nem bírtam szétbontani a medencét,mert a legvékonyabb zsilettpenge beerőszakolásakor már azonnal végig is szaladt a repedés az egyik oldalfalon:( Ezért egy az egyben kivágtam belőle a használható üvegeket az üvegvágómmal-nehogy már hagyjam magam!:D
A jó ragasztó nem ridegedik el,és nem enged el idővel-de az összeragasztandó részeket mindenképpen zsírtalanítani kell,és utána már nem szabad megérinteni sem!Valószínűsítem hogy ha a szétváló üveglapok között megfelelően jó ragasztót találtok,akkor a zsírtalanítás nem megfelelő kivitelezése volt a ludas!Borzalmasan erős tud lenni egy jó ragasztás...én valahogy azt képzelem magamról hogy még mindig van erőm,de ha két darab 6-os üveget 10centi hosszban megfelelően összeragasztok akkor nem bírom erőnek erejével sem széttépni-szakító igénybevételről beszélek.
Mi többen FBS-t használunk...ajánlom!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #44 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Na ez brutális, én már akkor is szentségelek amikor a leszívott vízzel teli vödröt fellököm és kilöttyen pár liter nem hogy 30 litert feltörölni. Na most már kezdek ferde szemmel nézni a 96 literesre(fekete ragasztás). Kopp-kopp eddig nincs probléma, nem is festem a falra az ördögöt, bár nekem mindig tetszett a fekete ragasztás.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #45 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Azt mondják semmi nincs véletlen !
Mind a választás a feleségemmel , mind az hogy a próféta szólott belőled és hallanom kellett volna a jeleket melyeket közvetítettél :)

Na viccet félre téve remélem sokaknak jelent erőt , hogy ne pánikoljunk hanem ha lehet tegyünk meg mindent azért hogy minél kevesebb kár érjen minket .

Kössz a bókot , Ági mindig olvassa a fórumot hol is jár az eszmecsere :)

További szép estét !

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #46 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
:)A leghaloványabb szó nincs arról hogy magamra vennék bármit is-tökéletesen értettem a postodat!
Egyébként ha bárkinél hasonló fordulna elő,annak például szolgálhat eseted:ilyenkor egyértelműen nincs idő megvárni az új akvárium vizének beállását,cselekedni kell..szükség törvényt bont!
Csókoltatom kedves párod kezeit-példás,követendő ahogy hozzáállt/Neked pedig gratulálok a választáshoz-nem kicsit csinos-oops,bocsi!;)/
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #47 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Ne , hogy magadra vedd már !!!
Csak viccből írtam egészen bizonyos , hogy a levelezésünk nélkül is bekövetkezett volna :)
ÓÓÓ feleségem volt a legaktívabb segítségem és azt az aggodalmat amit az ancik javára előadott há az valami hihetetlen . A mollikat a kezével halászta gyorsan míg én a kis pandákat kergettem egyik kezemmel míg a másikkal a hátlapot tartottam hogy minél kevesebb víz menjen el .
szerencsére csak olyan 30-40-L víz ment el amíg észbe kaptam álmomból hogy mi is zajlik .

Tehát jelen pill a családi békét nem fenyegeti ez a kis baleset .
Holnap kezdem is a bontást .
A 240-est aminek az alját ragasztottam így kényszerből hamarabb kell üzembe helyeznem mint akartam .
Vízzel tele eddig úgy néz ki nem enged ,minimális homokpad már van az alján .
Holnap megy a homok másik fele valamint apró kavicsok az ajzat kb 1/2 .
Valamint a dekoráció estére mennek a halak is és a növények .

Sajnos csak így tudom megoldani .

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #48 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
:unsure: Nagyon sajnálom....ezt nem lehet szavakkal elmondani!Ráadásul a hasonló balesetek nagyban rombolják a család bizalmát is a hobbi iránt-most azt kellene mondanom hogy én tudom mit jelent egy akvárium tönkremenetele,de nem tudom.Egyetlen medencém van-elnézést kettő,hiszen a mester is ragasztott nekem egy aranyosat:)-amit nem magamnak csináltam,az bírja vagy 15 éve...szerencsésnek érzem magam emiatt.
Igazából téma volt valaha a ragasztó minősége,az üveg előkészítése is...lehet hogy a szerencsém mellett tényleg van némi szerepe a körültekintő munkámnak is?Megjegyzem a mesterünk helyszíni bemutatója után sem vagyok képes olyan szépen ragasztani mint ő-mondom én hogy gyakorlat teszi!-,de az én ragasztásaim cserébe legalább borzalmasan csúnyák!:D
Misi nem maradt más-újra kell építened az eredeti mérettel....Nem gondoltam volna hogy ez fog következni,ismételten sajnálom a dolgot.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #49 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
A halakat sikerült megmenteni???

Azért 200-al jobb felmosni, mint 60 literrel, amikor túltöltöttem a hordót. :blink:

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #50 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Nahát kedves Gábor én nem tudom milyen földön túli hatalom birtokában vagy , de a leírt szavaknak is hatalma van úgy látom :D
Úgy gondolom a "gyakorlat teszi a mesert" szerintem nem akarom hallani jó darabig .
Valamint fekete ragasztót sem akarok látni jó darabig .

A lényeg kb 10 éve csináltattam egy 200L-es akit .
Ma reggel szörnyű robajra ébredtem . A többit a képzeletetekre bízom ...

Ha érdekel akkor leírom a maradék sztoriát is :)

Jut eszembe biztos nem te tehetsz róla Gábor csak mistikusan jött ki a dolog és nem így képzeltem a gyakorlást :P

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #51 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Az lehet , hogy a gyakorlat "eszi" a mester idegeit :)
Őszintén szólva nincs kedvem még egyszer szétszedni .
Pici buborékok vannak olyan helyen ahol a beépített dekor is ragasztva lett az aljához .
Majd este vagy holnap délelőtt csinálok egy próbafeltöltést .

Nem , nem feketével csináltam :)

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #52 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Nem feketével ragasztottál ugye?:)Anno pedig éppen emiatt is lett bevezetve-nehezebben vehetőek észre a buborékok azt mondják.A buborékok nagysága,elrendezése,és helye is sokat számít-én azt kívánom legyen sikered!Ugyanakkor kisördögként megjegyzem,hogy gyakorlat teszi a mestert:D :evil: !
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #53 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Hát ma kiderül mit alkottam , mert véleményem szerint még most sem az igazi . Az viszont biztos hogy szét nem szedem még egyszer próba nélkül az biztos .
Szépen körbe van ragasztva , de láttam itt ott kisebb buborékokat benne amit nem tudtam korigálni már sehogy :( Ahol úgy ítélem meg ott húzok belülre még egy kis ragasztót . Ami szerintem már csak a lelki bé kém miatt kell :P

Vasárnap beszámolok az eredményekről . Aztán majd kiderül , hogy jól dolgoztam e .

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #54 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Volt ahol jómagam kevésnek találtam a ragasztóanyagot , valamint megítélésem szerint kellett volna súlyokat tenni rá hogy szépen kitöltse a ragasztó.
Most kicsivel több ragasztót fogok tenni mint előzőleg valamint le fogom súlyozni .
Mivel a medence tömege igen jelentős a hát és a két oldallapra épített háttér miatt így valami hasonló súlyozást gondoltam kb. minimum 60kg-ra gondoltam. Polifoam ill deszka vagy bútorlap alátéttel hogy egyenletes legyen a terhelés .

Nem szeretném megint újra kezdeni :D

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #55 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Ne add föl..mi volt a baj,hátha van ötlet?
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #56 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Sziasztok !

Hát életem első ragasztása nem lett tőkéletes ezért újra tervezés történt :P
Módszer kidolgozva , ma még egy kis vakarászá meg csiszolás , mert tegnap vendégünk volt így nem haladtam semmivel sehova . Amint kész vagyok jelentkezem .

Üdv. Misi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #57 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Amit tudtam levakartam :)
A vízkövet vízkőoldóval próbáltam leszedni ami sósav alapú elvileg 2perc hatóidejű , a nagyját le is hozta .
Sósavam nincs itthon .
Volt segítségem is majd holnap teszek fel képet .
Sajnos nem találtam meg az FBS-t így azt holnap vennem kell . Holnapután tuti meg fogom találni :)

Üdv Misi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #58 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
A fémdörzsi is elég a régi sziló maradékok eltávolításához. A vízkőre meg sósav a legjobb!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #59 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Van 80-asom ill 150-es is .
Akkor megoldom ezt a kérdést is :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 5 hónapja #60 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Omen:vakarászást követően én mindenképpen csiszolóvászonnal végigdörzsölném a ragasztandó élt. Mondjuk 80-120 csiszolóvászonnal. Főleg így, hogy már ragasztva volt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.216 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés