Atman HP 12000

Több
8 éve 3 hónapja #1 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Hmm...erőt adsz/adtok akik így gondoljátok! Igen jól esik, és úgyis megoldom.... :silly:
Utánozás? Oltári jó dolog más nyomdokain haladni, jó érzés a biztonságtudat- hasonlóan vagyok én is, mert én is utánozok valakit nyilván! Nem is baj ez, ha meg még visszajelzések is vannak az csak jó. Legyenek akármilyen előjelűek biztos hogy hosszú távon a hobbinak használ- értem, igazad van és megtiszteltél!
A pumpákkal kapcsolatban: megfelelő topicban máris adunk nagyon szívesen tanácsokat bárkinek aki levegőpumpát szeretne vásárolni!
"Felesleges" dolgaidról: semmi sem felesleges- ahogy haladsz majd előre úgy használod fel valamennyit, ezekkel kapcsolatban akár a fordított akváriumépítést is bevetheted: ami megvan ahhoz méretezed a tervezett akváriumot/akváriumokat!
T. :Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robotpilóta

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #2 Írta: Robotpilóta
Robotpilóta válaszolt Atman HP 12000 témában
Azért szerintem nagyon sokan örömmel vennénk egy ilyen összehasonlító írás megszületését. Legalább is magamból kiindulva nagyon sokat tanultam más tapasztaltabb (akár fiatalabb) emberektől hobbi terén is és az élet más területein is. Örömmel veszem még a kritikát is ha tudom ,hogy segítő szándékú és nem irigység ,nagyképű fölényes lenézés vagy egyszerűen csak okoskodás szűlte, ert sajnos ezekből is van bőven. Személyes tapasztalatom ,hogy egy jótanács megfogada forintban mérhető! De visszakanyarodva eme csodás hobbihoz nekem bő egy éve van akváriumom egy 96l növényes halas. Tályékozatlanul kizárólag a "zsivány" eladóra hagyatkozva kezdtem és egy csomó pénzem elment alulméretezett hülyeségekre amit töredék áron eladni sajnálok használni meg nem tudom. Nemkevés értékű gyönyörű halam költözött örök vízekre emiatt én meg nemtudtam mitörténik mert mindenből a (eladó által ajánlott) legjobbat vettem. Ezért örülök ha valaki tapasztaltabb megmondja a "tutit" és nem sértődőm meg rajt, és ezért tályékozódom vásárlás előtt , sőt már a beszerzési gondolat megfogalmazódása után. Látod Gábor ezért érdemes megírnod ezeket az írásokat ,hogy ilyen embereknek segíts vele mint én akik nemrég kedték a hobbit és megfogadják a jótanácsot és ezáltal nem vásárolnak az adott körülményeikhez használhatatlan termékeket utólag bándigálva a sok kínlódást mire belátják ,hogy ez a dolog nem működik. Plussz sajnálva a kidobott pénzt és vagy másikat kell venni vagy mégeggyet ami szintén kiadást jelent és a két... többe került mint egy normális. Tudom! Sajnos tapasztalat. Úgyhogy senki ne tartsa magában a felhalmozódott tudást mert nagyon sokat segíthat vele másoknak.
Gábor azért én várom ezt a légpumpákról szóló összehasonlító írást. Mert az idén biztos kell beszereznem egyet. Félre ne érts nem utánozni akarlak csak tisztán látni mi alapján döntsek és melyik márka esetleg márkán belül melyik sorozat az amit érdemes megfontolni gondolva itt a későbbi esetleges javíthatóságra és a szükséges alkatrészek beszerezhetőségére is. Mert láttam már olyat ,hogy a szükséges alkatrész ára majbnem elérte az újét.

Na ez hosszúra sikeredett, e remélem visszaadja a mondandóm lényegét.

Üdv. Karcsi

"Ami nem öl meg az megerősít"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #3 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Szükséges is a körülkémlelés, hiszen már nem azt a világot éljük mikor "vagy ezt, vagy semmit" kínálat volt. Ám ez lehet zavarba ejtő is sokak számára- sajnos még nagyon komoly hobbisták is tájékozatlanok néha, kisebb-nagyobb tenyésztők ugyancsak! Nem bírálat szeretne ez lenni, sokkal inkább amolyan szemfelnyitó és "Gáboros sokkoló"- amit ki kell mondani azt ki kell! Viszont remek az a trend ami mára kezd kibontakozni- mindkét tábor intenzívebben áramoltatja egymás felé a tapasztalatokat, és örülök neki hogy még komoly tenyésztők is fontolóra veszik amit a hobbisták gondolnak jónak!
Egy ipari légpumpát nem passzióból vásárol az ember lánya/fia, igenis nagyon alaposan körbe kell járni a témát! Mindenki tudja hogy milyen célokra, mennyi vízhez és élőlényhez szeretné ha alkalmas lenne a légpumpája, de sokszor sajnos mégis elkapkodják- a havernak ilyen van, jó az nekem is...XY azt mondta hogy ez jó, hát ezt veszem én is! Ez nem így működik.
Őszintén megvallva néha elbátortalanodom azon hogy én írok tanácsokat "nagyoknak", én magyarázok olyan embereknek akik elérték azt ami nekem nem sikerült. Mindaddig nincs ezzel baj míg pozitív visszajelzéseket kapok- vagy ha nem is, de legalább értik hogy nem beleszólás a célom hanem a legőszintébb törekvés afelé hogy támogassam őket néhány lehet hogy nem is szükséges észrevételemmel. Amilyen markánsan meg tudom fogalmazni a gondolataimat olyan sokat is hezitálok azon hogy kell-e ez, hasznos lesz-e, és hogy valaki majd nem akarja esetleg foggal körömmel ellenem fordítani a jó indulatomat? Nos épp ezért van jelenleg mélyponton az írási hajlamom is, pedig egész konkrétan a légpumpák választásáról, sajátosságairól már minimum 1-2 éve szerettem volna blogot írni. Számomra nem megoldás a FB-n vagy itt a fórum privátján/chatjén milliószor leírni ugyan azokat a gondolatokat- hasznosabbnak és időtakarékosabbnak vélem ha egy kis írásban, blogban vagy cikkben megvan... De hagyjuk is. :)
Rengeteg panaszt kapok manapság a pumpákkal kapcsolatban- mind visszavezethető az elkapkodott választásra. Tiszta szívből szeretném elmondani gondolataimat- meglátjuk idővel, de addig is bárki előtt adott a lehetőség. Egy barátom 1.2KW-os turbinát használ 15E liter vízhez- egy másik 8 ezret szeretett volna szűrni 21Wattal. Aránytalanságok, fogyasztások, légpumpák sajátosságai.....egy picit sajnálom mégis hogy nem írt még valaki, mert nagyon kellene!
T. :Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist, djguard, Robotpilóta

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #4 Írta: Robotpilóta
Robotpilóta válaszolt Atman HP 12000 témában

halőrxxl beküldte: Igen- számos gyártónak van hasonló teljesítményű és belül kísértetiesen hasonlító pumpája. Én ezt értem el leghamarabb úgy, hogy a postát is megspóroltam.
T. :Gábor

Csak azért érdeklődtem ám mert ha olyan dolgot veszek amihez azért van fogalmam , akár csak Te én is kiszoktam előtte vesézni a műszaki megoldásait, gyengéit. És nagyon élvezem... estéket szoktam eltölteni vele :) Szeretek a részletekbe is belemerülni.

"Ami nem öl meg az megerősít"

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #5 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Igen- számos gyártónak van hasonló teljesítményű és belül kísértetiesen hasonlító pumpája. Én ezt értem el leghamarabb úgy, hogy a postát is megspóroltam.
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #6 Írta: Robotpilóta
Robotpilóta válaszolt Atman HP 12000 témában
halőrxxl nagy érdeklődéssel olvastam eme írásodat és eszmefuttatásodat is de engem még egy dolog érdekelne. Az teljesen világos ,hogy miért ezt a műszaki megoldású pumpát választottad de arra még kíváncsi lennék ha az ár-érték arányt figyelmen kívül hagyuk és kizárólag a műszaki paraméterekre koncentrálunk amik hasonló műszaki tartalommal bírnak, akkor melyik gyártók melyik típusai jelenthettek konkurenciát a szóbanforgó atmannak? Magyarán gondolkodtál e más márkában is ami szintén mambrános és hasonló teljesítményű?

"Ami nem öl meg az megerősít"

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #7 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Atman HP 12000 témában
Semmit nem kritizáltam, csupán egy helyet mutattam, ahol azok is megtalálhatják a korábban említett fojtógörbét, avagy nyomásgörbét, akik nem tanultak róla, így nem tudják mi lehet az, és mi derül ki belőle? Gondoltam mások is olvassák ezt a fórumot, nekik segíthet az írás.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #8 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
:ohmy: Lehet elvesztettem a fonalat, de mi a mondandód, mit csinálunk rosszul vagy jól? :)
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #9 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Atman HP 12000 témában
www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop412A...ltetese/ch04s04.html
Ez érdekes lehet. Érdemes a tartalomjegyzékre is ránézni.

Talán annyit érdemes hozzáfűzni, hogy a hatásfok adatok itt fojtásos szabályozásra vonatkoznak, ahol egy fojtószeleppel lefojtjuk a szivattyút. Ekkor a fojtószelepen eső nyomás és a rajta átmenő tömegáram szorzata káros teljesítményként értelmezendő, a mi esetünk azonban ettől eltér. A vízmélység leküzdése ugyanúgy lefojtja a szivattyút, mint a fojtószelep, azonban az ezzel kapcsolatos munka ez esetben hasznos.
Last edit: 8 éve 3 hónapja by toist.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #10 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Ne siess sehová- a mi hobbink nem erről szól. ;)
Egyébként légsűrítős kollégáink egyike rendesen letorkolt mikor a porlasztókról kezdtem el beszélgetni vele- mint mondotta egy bizonyos határ felett neki már teljesen értelmetlen használni porlasztóköveket- fa porlasztót meg szinte butaság is!- mert alig alig jutna el hozzájuk porlasztani való levegő. De fel a fejjel- anno a cseh mesterek a fáma szerint éppen a porlasztókövek hiánycikké válása, a gyakori dugulások kivédése, és a házilagos kivitelezhetőség kedvéért agyalták ki ezt a nagyszerű kis szerkezetet mely hála a magasságosnak egyre szélesebb körben kezd el terjedni!
Igazából sokan keresnek meg inden csatornán a levegőtermelés és szállítás módszerei, technikai megoldásai során felmerülő kérdéseikkel, én az aktuális legjobb tudásom szerint segítek is valamennyiüknek. Ha a legőszintébben kellene elmondanom érzéseimet, én kissé szégyenlem is magam...bár csak egy amatőr vagyok, de az a bizalom amit felém mutatnak sokan remek érzés. Viszont mindig csak beszéltem róla hogy ilyen összefoglaló írás, meg olyan blog...és nincs semmi sem. Sajnos a FB-n is elaprózom magamat és időmet, nem a megfelelő fontossági sorrendet követtem...lehet hogy újévi fogadalmam csak egy lenne- nem szoktam fogadkozni- és az erre irányulna. Érdemes lenne...számomra megtisztelő hogy nagynevű profik is kikérik véleményem, hogy a levegős szűrésekkel kapcsolatban nevemet egyre többen ismerik. Nos, gondolkodnom kell- kívánom hogy a levegősök reneszánsza elérje egykori méltán nagy népszerűségét, és már el is kezdődött...fent nevezett pumpának pedig szerep jut- nem is kicsi! ;)
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #11 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Atman HP 12000 témában
Igen, elnéztem három nullával, és így már érthető az aggodalom
ro=1000Kg/m3=1kg/dm3 és tulajdonképpen én is ezzel az aggodalommal kezdtem a szöveg elején, csak elkurjantottam a számolást, mert gyorsan akartam. Így az eredmény 5000Pa, aminél már messze nem 15000l/h a szállítás.
Mennyiszer kellett még egyszer elmennem vizsgázni ilyen ostoba hibák miatt?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #12 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Zaj: én már jártam mindenféle megoldású levegős rendszerek közelében, őszintén megvallva engem a turbinák sivító hangja nagyon rövid időn belül távozásra késztetett mindenhonnan! /Toist ugye nálad se voltam soká? ;) /
Legélhetőbb számomra a csavarkompresszorok "zaja", de az meg nem elérhető árban...a brummogó rezgőtekercsesek elmennek, a lengődugattyúsok kattogó, csörgő, zörgő hangja azonban megöl! Nem az újak szép halk sustorgása, hanem a garanciaidőhöz közeledő vagy túllépő példányoké...kiugrok a tizedikről! :D
Na persze megint egy nagyon régi ígérgetésem...majd zajcsillapítós blog is lesz. Lesz...de a legjobb az lenne ha tőlem nagyobb szaki megírná, mert én olvasni már jobban szeretek! :) Íme hát a téma adott- klf. frekvenciatartományba eső hangok és azok felharmonikusainak csillapítása közérthetően, olcsón, házilag kivitelezhetően- ki lesz aki megírja? :)
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #13 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Én még szeretném arra is megkérni a kollégát hogy számoljon utána a dolgoknak...;) Nem annyi az annyi...
T.- :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #14 Írta: toist
toist válaszolt Atman HP 12000 témában
Igen, az alsóbb hozzászólásokban is erről egyeztettünk Gáborral. Arra jutottunk, hogy nála a nyomás fontos, én viszont úgy gondoltam nekem levegő fog sok kelleni (utólag nagy mázlimra, mert a levegőrendszerem orrán-száján eresztésével is bőven elég levegő jut a szükséges helyekre, ilyen szempontból robosztus lett a rendszer), így nálam egy 290G (is) pörög úgy egy fél éve.
Egy dolgot nem vettél figyelembe, ami a nyomáson kívül jelentős különbséget jelent a két konstrukcióban: a zaj. A 69dB a gyakorlatban azt jelenti, hogy ezek mellett beszélgetni alig lehet, viszont legalább, ha leparkolsz a ház előtt, hallod, hogy megy-e a levegőztetés... :D Az Atman membrános megoldására nem találtam konkrét értéket, csak annyit <45dB, mindenesetre a "zajterhelési" különbség igen jelentős.
Szerk: Gábor megelőzött a hozzászólásával, én abban biztos vagyok, hogy a névleges levegőszállítási képességtől nagyon messze van a jelenlegi kihasználtságom, így azt egyelőre nem tudom, hogy az alacsony nyomásból kifolyólag mennyivel kevesebb levegőt tudok a víz alá juttatni...
Last edit: 8 éve 4 hónapja by toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #15 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Drága kolléga- haladj lassabban, és nem fogsz elrohanni nyilvánvaló dolgok mellett! E blogom célja nem a különféle megoldású légsűrítő vagy nyomásképző pumpák összehasonlítása volt..hmm. Évek óta tervezem egy olyan megírását is, de néha a motivációm a nullához tendál.:(
Mit nem vettél figyelembe mikor belelkesedtél a "turbinákra"? A nyomásgörbét...goo! ;) Egyébként kiterjedten használnak légsűrítőket is kollégáink, elsősorban nagy tenyészetek igen komoly hobbisták stb. A jelenleg általam ismert legnagyobb turbina /tudom hogy nem az, de mi akvaristák így hívjuk/ amit tenyésztő használ az "egy darabban" 1200W fogyasztású monstrum....közel másfélszáz ezer liter levegőt tud óránként- de kell annyi? És megint belép a nyomásgörbe...lehet hogy az idősebb turbinák sivítása nem annyira zavaró mint a hirtelen nyomásesés, ami meg nem vezethető a víz alá az miért kerüljön pénzbe? Egyben ez is egyik rákfenéje a turbináknak- bár giga a léghozam, de nagyon picike a nyomás- konstrukcióból eredő sajátosság, és tegyük hozzá azonnal hogy a csapágyak cseréje sem való barkácsolgató gányolónak! Egyetlen rossz koccintás, és viszont látásra kiegyensúlyozottság, réstömítés, és turbina....szóval nem véletlen az hogy manapság már több tenyésztő is áttér a kevesebb levegőt, de nagyobb nyomással /jobban kihasználhatóbban!/ előállító rezgőmembránosokhoz. Öhmm...csavarok egyet a nyakamon miközben kimondom:szeretném ha lenne némi szerepem ebben...;)
T. :Gábor
Ui.:DE...nem vagyok márkafüggő, és már most jelzem hogy bár jók az Atmanok, de van még mit tanulniuk a koppintás során!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #16 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Atman HP 12000 témában
www.akvariumplus.hu/webshop/product/hail...5g-levegopumpa-50409
15000l/h 70W fogyasztás 0,006MPa. zaj 69dB ár:51290Ft
Eléggé jónak tűnik, csak a kicsi nyomás aggaszt. Áramlástechnikai gép, nem térfogat-kiszorítású, jellemzően lényegesen több levegőt szállít kisebb nyomásviszonnyal. Azt érdemes lenne kisütni, hogy a valós használat mekkora tényleges nyomást igényel. Vajon valóban szükség van-e a térfogat-kiszorítású gépek nagyobb nyomásviszonyára? Ha kiderülne, hogy nem, akkor ez a megoldás tűnne a legjobbnak ár-hatásfok-élettartam szempontok szerint. Ha egy olyan rendszert akarunk üzemeltetni, mely kicsi medencékből áll, ahol kis mélységbe kell lenyomni a levegőt, akkor életképes lehet. Ebben nincs súrlódó alkatrész, csupán a csapágyak illetve alternáló mozgás sincs, így a parazitamozgások, idegenmunkák aránya minimális. Nem tudom, hogy a csőrendszer ellenállása, a porlasztó ellenállása hogyan viszonyul a vízoszlop magassági nyomásához, melyet a munka során le kell küzdeni. Lássuk csak ro*g*h
h:=0,5m
g~10kgm/s2
ro=1kg/m3
Ez 5 Pa, a gép pedig 6000Pa-t tud. A munkamélység tehát nem lehet akadály. Akkor csak arra kell figyelni, hogy a rendszer ellenállását minimálisra csökkentsük, és igen, ekkor életképes lehet a turbinás légpumpa. A cseh emelők használatával kiküszöböljük a porlasztókat, jóval kisebb ellenállással,ami szintén ennek a megoldásnak kedvez. Az ára közel megegyezik egy hasonló fogyasztású membránoséval, de majdnem háromszoros mennyiségű levegőt ad, azonban már a rendszer megépítésekor nagyobb átmérőjű csöveket és nagyobb ívű, kisebb ellenállású idomokat kell használni, ez többlet beruházási költséget jelenthet, ha valóban szükséges.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #17 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Atman HP 12000 témában
Ezt értem, nem ez a gondom, hanem az, hogy nem értem mitől kerül kevesebbe legyártani egy dugattyús kompresszort, mint egy membránosat? Vagy csak azért adják olcsóbban, mert hitványabb? Akkor minek? Csak mert így sokkal többen veszik, gyakrabban megy tönkre, így nagyobb fogyasztást generál? Ezért kell szemetet gyártani? Ez fog minket a halálba taszítani, a szemétáradat. amikor már gyártáskor tudom, hogy amit eladok, az nemsoká haszontalan veszélyeshulladékká lesz, de azért is csinálom, mert még nem vagyok eléggé gazdag. Ezért vonakodom a szakmámban elhelyezkedni, mert komoly munkahelyet csak valami szemetet gyártó multi adhat. Ne legyenek illúzióink, pl a mai legjobb autók is csak szemetek, mert 5-7 évre tervezik őket, pedig nem sokkal drágábban meg lehetne csinálni, hogy 30 évig menjen. És akkor még nem beszéltem az alternatív energiaforrások módszeres eltusolásáról, de ebbe már tényleg nem akarok belemenni. Bocs az offért.

Egyébként gondolkozott már valaki azon, hogy mi lenne ha azokat a böszme nehéz magnetit mégneseket kicserélnénk fele súlyú (vagy nem tudom mennyivel ,de sokkal könnyebb) fémüveg vagy neodémium mágnesekre? Csökkenne a rázkódó tömeg, nőne a hatásfok. Vagy a tekercsek vasmagját miért nem csinálják már fémüveg lemezekből? Nem annyira drága dolog ám az! Azzal is jelentősen növelni lehetne a hatásfokot. Egyszer ki fogok próbálni egy ilyen tuningolást, csak kell hozzá egy villamosmérnök, aki segít, mert ez már azért nem középiskolás fizika, én meg gépész vagyok. Azt kellene kiszámolni, hogy az említett mágnesfajtákból mekkora kell, hogy ereje szerint helyettesítse a magnetit mágnest.
Last edit: 8 éve 4 hónapja by toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: toist

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #18 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Atman HP 12000 témában
Mint gépészmérnök mélyedj bele a két konstrukció működésbeli sajátosságaiba, és a levegő mozgására a gépen belül. A magyarázat kézenfekvő...talán még annyit hogy a lengődugattyús kivitel a súrlódás és az effektíve nagy mozgatandó tömeg miatt energiaigényben felülmúlja, élettartamban pedig alul a rezgőmembránosakat. Nem véletlen hogy nálam ez utóbbiak vannak, mert bár drágábbak de tartósabbak is jóval.
T. :Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pap Endre

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #19 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Atman HP 12000 témában
Utánanéztem ennek a membrános pumpának, amiről itt szó van: www.akvariumplus.hu/webshop/product/atma...nyu-levegopumpa-4099
6600l/h max nyomás 0,032 MPa 60W fogyasztás, ár 62390Ft
Összehasonlítottam egy ugyanekkora teljesítményű dugattyús kompresszorral: Hailea ACO 009
www.akvariumplus.hu/webshop/product/hail...00l-h---aco-009-4135
6600l/h max nyomás 0,035MPa 102W fogyasztás ár: 36290Ft

Hol az átverés? Hogy lehet, hogy a kompresszor kétszer annyit fogyaszt? Hová lesz az a majdnem 42W különbség ? Az nem lehet hogy a kompresszor hatásfoka majdcsak fele legyen a membrános pumpáénak, vagy igen? Talán ezért kerül majdnem fele annyiba?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 2 hete #20 Írta: StPauli
StPauli válaszolt Válasz: Atman HP 12000 témában
Jó reggelt mindenkinek!

igen is van igény ezekre a "bő lére eresztett" hozzászólásokra... magam is több mint 25 éve akvarizálok már, de az ember mindig tanul ujjakat.. én is készítettem már pl jó pár átemelőt az útmutatásaid alapján...
amúgy az a 8000 pumpa amit már nem használsz nekem is jó lenne, mert használtan ugye legalább az ára kevésbé lenne húzós. Mivel az állam bácsinak dolgozókat nem szokták túlfizetni, nekem is állandó gond az anyagi része a hobbinak, és lefogadom ezzel nem vagyok egyedül...

minden esetre ha valakinek van használható de már nem használt hasonló teljesítményű pumpája, örömmel venném... addig is azt hiszem marad az ACO-318, leginkább anyagi megfontolásból... egyenlőre bőven elég lesz a teljesítménye.

amúgy tényleg jó lenne végre összehozni egy írást, ahol részletesen kivesézzük a különböző pumpák tulajdonságait, beleértve a léghozamot, nyomást árakat alkatrész utánpótlást és minden egyebet.

ugyan akkor szerintem a többiek számára hasznos lenne ha ezeket megtenné valaki a kisebb gépekkel kapcsolatban is.

mindenkinek jó olvasgatást... András
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Robotpilóta

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.288 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés