A Hévízi-tó akvarista szemmel

Több
10 éve 10 hónapja #1 Írta: Vidra
Vidra válaszolt Válasz: A Hévízi-tó akvarista szemmel témában
Valamiért nem sikerült elküldeni a videot, de itt:
meg lehet nézni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 11 hónapja #2 Írta: Vidra
Szia Péter!
Elvileg elküldtem, köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 11 hónapja #3 Írta: peters
peters válaszolt Válasz: A Hévízi-tó akvarista szemmel témában
Légyszi küld át a -ra, és felteszem!

Több
10 éve 11 hónapja #4 Írta: Vidra
Szia Mátyás!
Valóban, ez a fotó 2008 kora tavaszán készült a tóban, és a békabölcsis (valiznériák közötti békapetés)is ugyanekkor a kis patakban. Búvár-ként eddig a nagy tóban merültem, először 1994-ben. Ekkor a forrásbarlangig történő leereszkedés során több naphalat, egy kisebb leső harcsát, valamint több zebrasávos sügért is volt szerencsém látni a kráter teraszain. A zebrasügerek már teljesen eltűntek azóta, legalábbis én már vagy 10 éve nem találkoztam velük. A tóban idén télen is láttam több szivárványsügért, melyek a tavirózsák tövénél általában párban tartózkodtak, és egy-egy méretes pontyot is a nagy terasz beton cölöpjei között.
Úgy gondolom, hogy vannak még rejtett értékei a helynek, és vissza fogok térni kedvezőbb körülmények között. Most készítettem egy rövidke videót is, amelyen csak gambusiák szerepelnek, nem tudom hogy ide fel lehet-e tölteni. Sanjos egy versenyző hajlamú hölgy a fotózott félreeső zugot is rendszeres időközönként felkavarta,így sajnos més ott sem tudtam sokat megörökíteni.

Több
10 éve 11 hónapja #5 Írta: Kasi_Mátyás
Kasi_Mátyás válaszolt Válasz: A Hévízi-tó akvarista szemmel témában
Kedves Vidra!
Az egyik fotódon egyértelműen egy kénsárga Herotilapia multispinosa hím látható. Köszönjük a képeket!

Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #6 Írta: Vidra
Viszont meglepően szép növényzet burjánzott, a tavirózsa levelei alatt elodea és cabomba bokrok virítottak. A maláj tornyos csigák 7-8 cm-es példányai sem voltak itt ritkák, és találtam egy barna-házú, élénk narancssárga testű almacsigát is, mely valóban alma-méretű volt.
Legközelebb rossz időben, vagy korán reggel próbálok szerencsét, és igyekszem jó minőségű fotókat is készíteni.
Mellékletek:
Last edit: 10 éve 11 hónapja by Vidra.

Több
10 éve 11 hónapja #7 Írta: Vidra
Vidra létrehozta A Hévízi-tó akvarista szemmel témát
Nagyon tetszett a cikk, és a napokban Hévízen járva én is felkerestem a leírt csatorna-szakaszt, hogy néhány vízalatti fotón is megörökítsem az élővilágot. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a délutáni órákban érkeztem, amikor a német nyugdíjasok és a helyi ifjak már csapatosan lepték el a helyet (egyszerre több autóból szólt a tuc-tuc-tuc). A dagonyázással alaposan fel is zavarták a vizet, ezért a fotózás lehetőségei korlátozottak voltak, és a Mátyás által említett halfajokat sem sikerült megfigyelnem. Csupán a járható vízfelszín egy félreeső zugában akadtam viszonylag tiszta vízre. Itt is szinte csk a mindenhol nyüzsgő gambusiákat, elvétve egy-egy keszeget és egyetlen naphalat láttam.

Oldalmegjelenítési idő: 0.236 másodperc