Cseh emelők-let's work!

Több
11 éve 7 hónapja #181 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Igaz..igaz!:(
Hálistennek hogy azért van kettőnk között olyan is aki lép ha kell;)!
Szakmázzunk..imádom hogy itt vagy!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • lucius
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #182 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Az volta gond, hogy a Gábor Folyton belehergeli magát ebbe az osztálymicsodába. Megbeszéltük miután engem gyíkká változtatott (de már elmúlt) így visszatérek eme anarhoszindikalista közösségbe.
A hozzászólásom nyomokban idézeteket tartalmaz a Gyalog galopp című műből. Ezért senki ne vegye magára!
Üdv:Lucius

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #183 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Talán még jobban összekovácsolódtunk...a mai világban ritka dolog!
Szeretném jelezni:bizony én is figyeltem a fórum e részének hozzászólásait,és lett volna hozzáfűzni valóm.Csak hát az az átkozott forrófejűségem-mea culpa.
Felmerült a kondenzvíz keletkezése a központi levegő hálózatban,ami sajnos valóban nem szerencsés dolog.A Feri által taglaltak mellett még lehet egy keletkezési körülmény:terhelt légpumpa esetén én azt tapasztaltam,hogy a csőbe jóval melegebb levegő jut,mint a csőhálózat környezete.Nálam az egyik legextrémebb-párásabb helyen kapott helyet maga a pumpa,nevezetesen a fürdőszobánk mennyezete alatt 50-60 centivel van elhelyezve egy kis polcocskán.E helyiség a lakás legmelegebb,egyszersmind a legpárásabb helyisége is-kondenzvíznek mégsem találtam jelét!/??/Anno filóztam is hogy mi lesz ha mégis jelentkezik...mert egyáltalán nem szeretném.Nem arról van csupán szó,hogy víz kondenzálódik a rendszerben és esetleg "szörcsöghet"..
Gondoljuk végig:a pumpánk bármilyen jó szűrővel is van felszerelve,a levegőben mindenhol megtalálható spórákat,baktériumokat stb. minden további nélkül belefújhatja a rendszerbe!Ezek a kialakuló,és néhol esetleg pangó kondenzvízben aztán találhatnak olyan körülményeket melyek fejlődésükhöz ideálisak.Csak gondolkodtam...szerintem kerülendő lenne.Egy netről illesztett link csak érdekességként:
hu.wikipedia.org/wiki/Harmatpont
Kérem figyeljétek meg a 40 celsiushoz-nálam néha bizony ilyen meleg is lehet pumpából távozó levegő-és a 25 fokhoz tartozó értéket..elgondolkoztató..
Új rendszereknél ezért én javasolnám egy ún.vízzsák" képzését,mely természetesen a levegő áramlása szerinti legmélyebb ponton van beépítve-ne adj isten egy átlátszó csőből képzett lenne a legjobb,leürítési lehetőséggel.A magam részéről ha másik lakásunk lesz,esetleg halodát lenne módom építeni mindenképpen elgondolkodnék a ti hozzászólásaitok okán.
Felmerült a PVC-ben képzett furatok nehéz kivitelezhetősége,a furat alakjának torzulása stb. is.Forgácsoló az alapszakmám..nem ismeretlen a probléma.Sajnos bolti vadonatúj csigafúróknál is találkozni lehet torz,vagy nem helyes élkiképzéssel.Ebből adódik aztán az a téves elképzelés,hogy valamit mi nem csinálunk jól-hiszen vadi új a fúrószárunk..mégsem "viszi":)!el kel mondanom mindenféle szögértékek felesleges beidézése nélkül,hogy a kereskedelemben nagy általánosságban a szerkezeti acélokhoz alkalmas kivitelű élszögekkel rendelkező fúrók kerülnek forgalmazásra.A műanyagokhoz kissé más "fokok" kellenek,hiszen egészen másképp viselkednek forgácsoláskor.Egy szintén érdekes linket mutatok,barkácsolók haszonnal olvashatják:
www.barkacsonline.hu/blog/?p=17
Csak röviden:műanyaghoz a keresztélt csökkenteni ajánlatos,a fővágóélek hossza-azonos szöge a forgástengelyhez képest mindenek feletti azonos kiképzése,és a hátlap megfelelően kicsi szöge mind mind elősegíti a szép furatképet,a mérethelyeséget.Tudom ez kicsit szakmai..de ha vesztek egy új fúrót,annak könnyedén kell haladnia az anyagban,ellenkező esetben csak túrja azt.:(Figyeljetek a helyes előtolásra is,különösen üreges munkadaraboknál....hirtelen átszakadhat,roncsolódhat.
Engedjetek meg egy kis magyarázatot:
-Sokszögletű furatot csinál a fúród?Nagy valószínűséggel a két fővágóél eltérő hosszúságú,és más szögben is vannak köszörülve!Ez esetben mindig a fúró névleges átmérőjénél nagyobb furat keletkezik:(
-Miközben fúrsz hirtelen átszakad a cső,és beleharap a fúró az oldalakba is?Túl nagy előtolást alkalmaztál,vagy/és túlzottan nagy volt a hátlap szöge..mi ezt úgy mondjuk hogy nagyon "aláköszörülted".
-ne adj isten a világ minden kincséért sem bírod abba fránya acélba belenyomni a fúrót?A túlzott méretű keresztél,vagy a hátlap szögének helytelen kiképzése okozza-persze az életlen fúró is ezt teszi.
Kis,és rövid-:D-kitérőnket a forgácsolás világába nézzétek el..szakmai szempontból ezt hozzá kívántam tenni.Természetesen ez valóban csak a felszín-de elegendő a barkácsoláshoz,és a blog képei között látható furatok kiképzéséhez-esetleg a központi légvezeték építésénél is.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #184 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
A gonosz mostoha pedig helyrerakja a büdös kölköket... :evil:

Vágom, és örülök, hogy minden rendben van. :)

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #185 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Tiszteletem!
Jelezni szeretném hogy a mai napon végre tudtunk beszélni Ferivel...én kértem az itteni off hozzászólásaim törlését,és mindketten örömmel folytatjuk az itteni komoly és jelentős témák megbeszéléseit!:)
Emberek vagyunk...felnőttek,de néha gyerekek.Én ismételten elnézést kérek ha megzavartalak benneteket..de a legigazibb fórumozás az amikor az ember a szivét is beleadja.Szóval:jövünk...:silly:
T.:Gábor
/Amit nektek megköszönök,és különösen jól esett:egyáltalán nem szóltatok bele kettőnk "párbeszédébe"...azt hiszem megadtátok a lehetőséget hogy a magunk dolgát mi intézzük.Nagyon köszönöm.E pillanatban azt gondolom hogy tényleg a legjobb helyen vagyok közöttetek!/

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #186 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Én kopást nem láttam még, a dugattyúk teflon bevonatúak.
Az eredeti membránt célszerű kicserélni.
Lehet kapni szilikon lemezt, de csinálhatsz is.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #187 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Ha nem tévedek ezek a kompresszorok csúszó dugattyús építésűek. Elképzelhető, hogy a használat során kopások keletkeznek és az miatt kezd el hangosabban dolgozni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #188 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Ezt mind megtettem amit írtál, nem is az alapzajával van a gond, hanem elkzdett kerregni, csörögni. Pasa mondta hogy a Gyári membrán 0,5-1,5 évet húz csak ki és a végén már nagyon hangos lesz, az enyém lassan egy éves lesz.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #189 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Hogyogy membrán csere?!? Nálam mióta megy, és semmi baja.

A beszíó csonkra vagy:
a) gumizz rá egy szivacsot
b) húzz rá egy tömlőt úgy, hogy egy kis planktonháló anyagot közbeiktetsz, majd a tömlőbe egy kis perlont dugjál.

Ha egy darab ablakpárna szivacsra rakot a kütyüt, sokkalta csendesebb lesz.

Próbáljad ki.

De az is lehet, hogy csak egy kis tisztítás kell. Áramtalanítás után csavarozzad le a fekete harangot, és pucoljad ki.

Ezek a praktikák kell, hogy segítsenek.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #190 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Hűha micsoda hozzászolás lavinát indítottam el egy kéréssel :)
Ez a szétszedhetős rendszer is érdekelne :)

Hailea ACO-318-as kompresszorom van, kezd egyre hangosabb lenné, érik a membráncsere. Milyen vastagságú szilikont préseljek hozzá? Esetleg van valami házi praktika?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #191 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Ingyen 0-ás víz?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #192 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Lucius!

Valóban fenn van a kompresszorom és amit indoknak írtál logikusan gondolkodva elképzelhető. Nálam ez nem olyan jelentős probléma, mert szintén fűtve van a haloda és a hőmérsékleti zónák nem különülnek el olyan jelentősen. 22-24-26 C fok. Az ismerősömnél viszont majd fél liter képződik pár naponta, ezért nem is gondoltam a pára kicsapódásra.

Üdv, Balázs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • lucius
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja - 11 éve 7 hónapja #193 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
A kondenzvízről: Simán fizika
hőmérséklet különbség hatására csapódik ki a levegő páratartalma.
-ha melegebb a levegő mint a csőrendszer (akár bizonyos pontja)akkor belül kicsapódik, és a rendszer alján összegyűlik.
-ha hidegebb a levegő mint a cső akkor max a rendszer külső falán csapódik ki ami viszont nem okoz gondot a működésben.
Feri
Last edit: 11 éve 7 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #194 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában

ugrosaska beküldte: Üdv!

Ugyanolyan rendszerem van a leírtak alapján, mint Luciusnak. Viszonylag rugalmas anyag, könnyen furható és tényleg belepasszol a csapos elosztó csap nélküli része. Halál egyszerű, de nagyszerű szerkezetnek tartom. Én sem ragasztottam, bár az egyik helyi kollega igen. Könnyen kiegészíthető, toldható, szóval szerintem is jó, na...
Ami nálunk probléma az a helyenként kialakuló kondenzvíz. Lucius, te kiküszöbölted már ezt vagy folyton leengeded a felhalmozódott vizet?

Üdv; Balázs


Hát így most már duplán vagyok kíváncsi, mert tervezési fázisban vagyok, és nem biztos, hogy az én elképzelésem a jobb/olcsóbb/praktikusabb. Ami leginkább izgat a dologban a nem végleges összeszerelés szükségessége, illetve az általatok említett rendszer képlékenysége. Ha lehet ne kíméljetek némi iránymutatással, én ugyanis a merev falú, idomokkal szerelt 20-25 mm csőben gondolkodtam.

Említed a kondenzvizet. A levegőnyomás különbség nem okozhat hőmérséklet változást és kondenzációt? Bár ez esetben nem beszélhetünk nagy nyomásról.
Last edit: 11 éve 8 hónapja by Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • lucius
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #195 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Üdv!
Balázs őszinte leszek a 10 év alatt nem találkoztam kondenzvízzel.
Most gondolkodóba estem.. hol van a kompresszorod?
A tippem, fent a polcon. Az enyém lent a földön a pára meg felszáll namármost a pára akkor csapódik ki ha hidegebb közeggel találkozik. Nálam a helység van fűtve ezáltal a természetes légáramlásnak köszönhetően a különböző magasságokban más más hőfok uralkodik. A földön 20c legfelül 30c. Tehát nálam a 20c fokos levegő megy be a csőrendszerbe, és a rendszer minden pontja ennél melegebb, ezért nem tud kicsapódni a pára.
Csak gyorsan brainstormingoltam a témán, kérlek jelezz vissza ha eltaláltam valamit.
Üdv:Feri

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #196 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Ferikém:semmi bocs hogy majdnem lehülyéztelek Gábor..vagy ilyesmi?Nem értem mi szükség volt erre-pontosabban van elképzelésem de az nem jó.Egyáltalán én mondtam azt,hogy a cső nem jó?Gyula pontosan tegnap este adott egy uszodatechnikás linket,amin ilyen csövek vannak-és természetesen egyetértünk.
Nem hiszem hogy elvitattam bármikor is tapasztalataidat-sőt azt gondolom igenis megadtam a neked járó tiszteletet.Ha már te sem érted meg amit makogok,akkor felvetődik bennem a gondolat,hogy esetleg rossz indulattal megáldott kolléga mit szólhat a hozzászólásaimhoz.Igen kellemetlenül érintett hogy kioktattál.
Viszont fel sem merül bennem a gyanúja annak,hogy magát a blogot-ezt-elolvastad...szerettem volna ha erről is véleményt alkotsz.De mint látszik sokkal fontosabb dolog volt ez a mai dolog...
Miután azt gondolom hogy felesleges ezen rágódnom-na és kit érdekel-azonnal be is fejezem.
Titkok?Miért vannak?Ha igen akkor semmi közöm hozzájuk...énekelni eztán nem fogok.
Sok sikert a bloghoz természetesen,és íme a segítségem indulásnak:

Gondoljátok ha nem ezt a csövet tartanám én is jónak akkor ilyen videókat hesszelgetnék,hasonló linkeket nézegetnék?Ugyan..
www.pipelife.hu/media/hu/Katalogusok/pvc_kisnyomo_kat_hun.pdf
Aztán itt van Mátéfi kolléga tegnapi linkje:
www.alfaswim.hu/shop.php?kategoria=54
Gond nincs...hirtelen elbizonytalanodtam-ennyi.Jó munkát..alig várom!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #197 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Üdv!

Ugyanolyan rendszerem van a leírtak alapján, mint Luciusnak. Viszonylag rugalmas anyag, könnyen furható és tényleg belepasszol a csapos elosztó csap nélküli része. Halál egyszerű, de nagyszerű szerkezetnek tartom. Én sem ragasztottam, bár az egyik helyi kollega igen. Könnyen kiegészíthető, toldható, szóval szerintem is jó, na...
Ami nálunk probléma az a helyenként kialakuló kondenzvíz. Lucius, te kiküszöbölted már ezt vagy folyton leengeded a felhalmozódott vizet?

Üdv; Balázs

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • lucius
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #198 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Sziasztok!
Nem akartam én túl reagálni, csak pontosítani, mert így kétértelmű volt számomra.
Gyula, Gábor ismertek nem kell a számból a sajtot kiénekelni.
A profi kontra amatőr meg egy marhaság szerintem vannak az akvaristák és a műmájerek, és ez nem attól függ, hogy kinek hány akváriuma van vagy mennyi pénzből halazik.
A pvc árakat nem ismerem csak sejtem, hogy a pe drágább.
Ahogy a Gyula is mondta: kevés pénzből több munkával kontra a több pénz kevesebb munka és mobilizálhatóbb rendszer.
A kis csapokból is nyilván létezik több minőség. Sőt az sem mindegy, hogy milyen kiszerelésben veszed kettesével szép bliszteren jó drágán,vagy ömlesztve pőrén, de a lényeg hogy fogyó eszköz. Viszont sok kivezetéses akár 100-as rendszernél, nagyon jól behatárolja az átengedett levegőt.
Szívesen beszállnék én is abba a blogba, ha nem veszed tolakodásnak.
üdv:Lucius

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #199 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
A legpontosabb jellemrajzot adtad Gyulám! :laugh:

Bele sem merek gondolni, engem hogyan festenél le. :pinch:

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 7 hónapja #200 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work! témában
Lucius engem érdekelne a megoldásod, ugyanis készülök kiépíteni egy levegő rendszert, amihez a legfontosabb alkatrész már megvan, de a csövek,idomok, csapok, stb. még nincs. Ha nem lenne nagy teher számodra, légy oly kedves csinálj pár fotót a kulcspontokról, esetleg told meg egy-két tőmondattal. Szívesen beugranék személyesen is, de sajnos mostanában nem lesz arrafelé utam.
Last edit: 11 éve 7 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.197 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés