19 október 2020

Webajánló

Több
7 éve 3 hónapja #101 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Webajánló
Próbálkozz Flubenollal, tökéletes. Alapvetően féregirtó, pl. kutyáknak használják, de akváriumba is rakhatsz, nagyon kicsi adag elég. Én próbáltam ivadék Oryzias woworae-knál és Dermogenys pusillus-oknál is, mert kellett, valamint még a sima lorikáriánál, de semminek sem lett baja tőle, kivéve ezeket az ocsmány örvényférgeket.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 3 hónapja #102 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Webajánló
Útálatos egy dögök, alig lehet tőlük megszabadulni. Az egyik garnis aksiban volt belőlük, először ritkítani próbáltam őket, több héten keresztül ha megláttam eggyet, az ment a sós vízbe, De végül az akvárium teljes kitakarítása fertőtlenítése és a garnik megfigyelő vödörbe helyezése mellet skerült őket kipusztítíni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #103 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló
A Planaria képes új fejet növeszteni ha azt elveszíti:

http://index.hu/tudomany/2013/07/11/uj_agyat_noveszt_a_levagott_feju_fereg/
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 3 hónapja #104 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 3 hónapja #105 Írta: Mátéfi
PHYLOGENOMICS REVEALS EXTENSIVE RETICUL AT EEVOLUTIONIN XIPHOPHORUS FISHES

http://cerbere.ca/public/cui&al2013xiphophorus.pdf

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #106 Írta: Mátéfi
youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PkOijNuQZLE

Több
7 éve 3 hónapja #107 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 3 hónapja #108 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 3 hónapja #109 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
A két Moina-s videót igen köszönöm,nagy öröm számomra hogy olyan trend kezd kialakulni közöttünk mely becsüli az élő eleségeket.Nagyszerű...magam is hozzáteszem amit tudok!:)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

T.:Gábor

Több
7 éve 3 hónapja #110 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Webajánló
Gyula,köszönöm,egy próbát megért!:)

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #111 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 3 hónapja #112 Írta: Mátéfi
Moina tenyészet házilag

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 3 hónapja #113 Írta: Mátéfi

saluosi beküldte: Visszatérnék egy kérdés erejéig a vitorlásokhoz.A koikon már megszoktuk a piros színt,látom,hogy a kék szín is megjelent a török tenyésztők képein,sőt nemrég itt a fórumon is szóba került,hogy milyen drágák a kékek.
Eszembe jutott,hogy biztos létezik már olyan is,amelyiken a kék és a piros szín is megjelent.Végignéztem vagy 200 fényképet de egyet sem találtam.Tudtok már ilyen változatról?

Gyuri, megkaptam Raiko Slavkov válaszát, előbb a kérdésemet olvashatod, majd az arra küldött választ. Szándékosan hagyom meg bolgár nyelven, majd úgy fordítod és értelmezed, ahogy akarod.

Kérdés:

Райко Аз имам един въпрос: Мислите ли, че е възможно червено и синьо цветова комбинация е фенотип?

Искам да кажа скалариите.

R. Slavkov válasza:

Аз мисля, че синия ген - pb , подтиска изявата на червения цвят. Рибите, ксоито имат в двойна доза синия ген - pb , нямат добър червен цвят.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 3 hónapja #114 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
Mátéfi kollégám...hogy is mondjam csak?Mióta a cseh emelőket "bevezetted a köztudatba" kis hazánkban,én rendkívül elkötelezett hívük vagyok.Anno mikor a legelsőt készítettem még rajongtam is érte olyan formában,hogy jeleztem:szemrebbenés nélkül szippantja fel még az 5mm-es kavicsokat is.;)
Ez komoly,és bizony én ki is használom ezt!Minden akváriumban van emelőm immár-4 kivételével-magasságuk passzol a vízszint magasságához,illetve ugye létezik már a teleszkópos változat is.Nos semmit nem kell tennem ha mulmozni akarnék,csak kihúzom a vízvető csövet kompletten,és egy női harisnya lábrészét rágumizom a kiömlő részre.Megjegyzem hogy az életben talán ha kétszer mulmoztam-mert ugye elég sok élővel dolgozom,az meg "él";) Viszont ha szárazzal egyszer komolyabban túletetnék és ki kellene szippantanom,arra is ajánlanám-de a levegőcsapocskával okvetlenül szabályozni szükséges!
Minek nekem átpakoltatni a 05-ös sódert az akváriumban,ugye?Hát gondoljuk el mikor a befúródott tubik már fineszesebbek mint a coryk..mire odaér a hal ők már "berándultak" az aljzatba olyan mélységbe,hogy a cory nem érheti el.Ekkor régebben egy darabka dróttal csak megpiszkáltam az aljzatot és máris volt eleség nekik....később a cseh emelőm segítségével-csak harisnya nélkül-zúdítok homok/kavicsárat a medencén belül..el nem képzelitek hogy szívem csücskei milyen hévvel segédkeznek a tubivadászatban.Idővel azért sikerül belőnöm a kajamennyiséget,de néha elfeledkezem róla hogy a lakók éppen lágyvizes medencében ikráznak,és bedobok egy tubigombócot:D Ezzel sincs semmi gáz,csak azzal hogy nem szaporodnak el!;)
De van még egy dolog amire különösen alkalmasnak ítélem,ezt viszont havonta meg szoktam ejteni:A.helenáimnak rendszeresen adok a túlszaporodott csigákból-a csigaházak üresen már nem olyan szépek,viszont elképzelhető hogy milyen fáradtságos melóval lehetne kiszedegetni a medencékből őket..kihasználom a felület/súly különbséget ez esetben!Finomabbra állítom az emelő vízszállítását,így már a sódert nem,viszont a csigaházakat szépen-sőt csodálatosan!!-szedegeti föl,egyenesen a harisnyába.
Odafigyelni csupán arra kell,hogy merre áll a kiköpő rész..kis gyakorlat után ez sem nagy pukkanás.Ajánlom..összehasonlíthatatlanul jobbak mint linkeken lévő khmmmm..szóval próbáljatok rá!;)
T.:Gábor

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #115 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Webajánló
Jópofák ezek a mulmozók! Én személy szerint soha nem használtam még és nem is éreztem hiányát, de biztos jópáran ötletet tudnak a linkekből meríteni.

Én egy kis youtube válogatással érkeztem, ázsiai víz alatti biotópokat próbáltam keresni már többször is (a google translate által ismert indiai nyelveket is próbáltam), de túl sokat nem találtam, amiket viszont igen, azok ezek:
Aqua Marine komplett válogatása
(a teljesség igénye nélkül: Badisok, Puntiusok (avagy Pethiák, Puntiusok és Barbusok), Carinatetraodonok, Colisák, Trichogasterek, Trichopodusok és nem őshonos, de természetben filmezett Gambusiák és Hemicromisok)

Trichopodus trichopterus
Trichopodus trichopterus

Epalzeorhynchos kalopterus és Puntius lateristriga
Epalzeorhynchos kalopterus és Puntius lateristriga

Betta macrostoma
Betta macrostoma

Trichopodus trichopterus
Trichopodus trichopterus

Ha valakinek lennének még hasonló felvételek könyvjelzőzve, hatalmas köszönettel fogadnám!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #116 Írta: Mátéfi
ez egy másik, de az előző jobban tetszik, mert karcsúbb:

youtube.com/watch?v=IwIzgY7KqM4&list=PL88697D13F0C90D6D

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #117 Írta: Mátéfi
Gyuri, még nem kaptam választ......

Halőr és mindenki: van itt egy rakás különféle diy megoldás mindenfélére...azonban van egy amiben látok fantáziát. Egy mulmozó. Levegő lift elven működik. Az én agyamban rögtön elkezdett dolgozni a cseh emelővel való kombinálása, ami a videón láthatóhoz képest szerintem jelentősen megnövelné a szívó erőt és ezáltal a teljesítményt. Ezt a mulmozót tulajdonképpen a napi karbantartásnál, főleg etetést követően lehetne használni, hogy a maradékot felszippantsuk, anélkül, hogy tulajdonképpen vízcserével kombinálnánk, hiszen azt hetente egy alkalommal végezzük. Ez csupán egy gyors napi tehermentesítés lehetne szükség esetén. Ti láttok ebben fantáziát?

youtube.com/watch?v=R5yYY3l-tzQ&list=PL88697D13F0C90D6D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 3 hónapja #118 Írta: saluosi
Köszönöm,Gyula,hogy reagáltál és utána néztél.biztosan te is érzed,hogy ez a téma izgalmas lehetőségeket vet fel.....:)

Több
7 éve 3 hónapja #119 Írta: Mátéfi
Gyuri még ilyen fenotípusú vitorláshalat én sem láttam, pedig szoktam nézegetni a legújabb tényészváltozatokat. Ma reggel bekukkantottam Raiko Slavkov (nagyon híres bolgár vitorláshal nemesítő) lapjára hátha van valami, de nem találtam, ezért írtam és megkérdeztem tőle. Ha lesz válasz, akkor értesítelek.

Több
7 éve 3 hónapja #120 Írta: saluosi
Visszatérnék egy kérdés erejéig a vitorlásokhoz.A koikon már megszoktuk a piros színt,látom,hogy a kék szín is megjelent a török tenyésztők képein,sőt nemrég itt a fórumon is szóba került,hogy milyen drágák a kékek.
Eszembe jutott,hogy biztos létezik már olyan is,amelyiken a kék és a piros szín is megjelent.Végignéztem vagy 200 fényképet de egyet sem találtam.Tudtok már ilyen változatról?

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 2.494 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet