19 október 2020

Webajánló

Több
7 éve 2 hónapja #81 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Webajánló
A descriptive myology of Corydoras aeneus

http://www.evomorph.ugent.be/Publications/Publ59.pdf
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 2 hónapja #82 Írta: Mátéfi
Adhesive structures in the eggs of Corydoras aeneus

http://www.evomorph.ugent.be/Publications/Publ38.pdf

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 2 hónapja #83 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Webajánló
A #418-nál már említetted a C.lymnadest-igaz akkor még nem volt meg a fajnév.:)Mindenhol ezeket a fotókat találni róla...köszönet!
T.:Gábor

Több
7 éve 2 hónapja #84 Írta: Mátéfi
Ontogeny of the cranial musculature in Corydoras aeneus

http://www.evomorph.ugent.be/Publications/Publ78.pdf

Több
7 éve 2 hónapja #85 Írta: Mátéfi
Descriptive osteology of Corydoras aeneus

http://www.evomorph.ugent.be/Publications/Publ35.pdf

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #86 Írta: Mátéfi
Még egy újdonság

Hypostomus jaguár

http://www.ufrgs.br/ni/ni-v11n2/v11n2a02.pdf
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 2 hónapja #87 Írta: Mátéfi
Új páncélosharcsa faj:

Corydoras lymnades

www.ufrgs.br/ni/ni-v11n2/v11n2a03.pdf

Több
7 éve 2 hónapja #88 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Webajánló
Egy érdekes cikk az elefánthalról:

www.mrns.hu/hirek/iszapon-at-a-vilag

Valamint egy magyar származású kutatóval készített riport, melyben kitüntetett szerep jut halaknak, leginkább a paradicsomhalnak és a zebradániónak:

www.mrns.hu/hirek/alkoholos-halak-avagy-...-dr-gerlai-roberttel

Több
7 éve 2 hónapja #89 Írta: halőrxxl
Na.."meggyónok!" Szeretek rányitni a linkekre,és villámként átnézni hogy lássam:érdemes részleteiben is átolvasni,avagy nem?Esetleg úgy érzem nekem kevés a mondandója,és hanyagoljam-netán utána kell néznem néhány dolognak,mert tudásom erre nem terjedt ki?
Hadd kérdezzem meg tőletek:ti láttatok már Kisszájú buffaló-t?? Én a szokott nagy arcommal azt gondoltam számomra már a gerincesek között és hazai viszonylatban nincs újdonság.Aztán jön ez a hal..még az életben a nevét sem hallottam,nemhogy tudnék róla bármit is!Mondanom sem kel hogy idegennek érzem-de attól még van!;)
Pár éven keresztül magammal cipeltem a "Nagy Pintért" a vízpartokra,hogy meg tudjam mutatni a pecásoknak hogy az a hal amivel éppen csalizni készül az biz védett...Toleráltam az igen ritka fajok nem ismerését,és használt a szép szó:volt hogy egy éjszakai horgászaton hajnali fél kettőkor keresett meg a jó száz méterrel lejjebb horgászó kolléga."Vajon milyen halat fogtam?" kérdésére persze tudtam a választ,főleg hogy a vödrében egyik kedvencemet láttam díszelegni ,egy bucókát...
Rendkívül hasznos a tudás,ezért az autóból elővettük a hajnali ködben az imént említett könyvet,és hagytam hogy maga találjon rá a válaszra-élmény volt mindkettőnknek.
A link nagyon jó-segítségével könnyedén megkülönböztethetjük bármely "csak keszeg"-ként aposztrofált kisebb halunkat,de nyár idején a folyókban gázolva beazonosíthatjuk a kis küllőket is...
Köszönöm kolléga-ha buffalóval nem is találkoznék szívesen errefelé,mint fentebb említettem nekem is van újdonság!

Több
7 éve 2 hónapja #90 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 2 hónapja #91 Írta: halőrxxl
Elegendő lesz ha élhetem nyugodtan az akvaristák boldog életét-ehhez semmi különleges link nem szükségeltetik csak mindig éppen az ami kell!;)

Több
7 éve 2 hónapja #92 Írta: Mátéfi
No várj csak, mindjárt megkeresem neked az örök élet elixirjének tuti receptjét!

Több
7 éve 2 hónapja #93 Írta: halőrxxl
A legelső számban azonnal ajánlja is a Moina-t,mint elsőrangú élőeleséget szivárványhalaknak...
Annyi információ van már hogy az ember szíve hasad meg amiért nem besszéli a leggyakoribb nyelveket.Tanuljunk...az eredeti nyelven sokkal érthetőbb mint fordítózva!
Off,de minden együttérzésem annak a külföldi kollégának aki a mi nyelvünkön véli megtalálni azt az információhalmazt amit olvasni/érteni szeretne....azt mondják az egyik legnehezebben elsajátítható a magyar.
Gyula nagyszerű a linked ismét...tudom hogy nem kifejezetten a véleményem számít,de megint nem tudok elmenni amellett hogy milyen rengeteget segítenek a megosztásaid.Bár élnék minimum annyi ideig mint Matuzsálem!;)
Köszönöm szépen!

Több
7 éve 2 hónapja #94 Írta: Mátéfi
Azoknak akik szívesen olvasgatnak biotópos cikkeket, ajánlom ezt a linket:

In-Stream magazin

Valamennyi megjelent száma letölthető ingyen:

http://www.angfaqld.org.au/aqp/in-stream/in-stream-index/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Több
7 éve 3 hónapja #95 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Webajánló
Azt sajnos nem tudom, hogy a garnélákra mérgező-e, gerinctelen mellett szerencsére nem kellett még használnom. De talán a csigák is megmaradtak...

Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #96 Írta: Mátéfi
Enchitrei Bucholzi

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SNYo68klCiE
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
7 éve 3 hónapja #97 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 3 hónapja #98 Írta: halőrxxl
Érdekes,tanulságos-ezek szerint a gossei-k nem az áramlásnak jobban kitett helyre,hanem a csöndesebb helyre rejtik az ikrákat,és teljesen világos időszakban is ikráznak...még nem volt ilyen corym.A pandáknál éppen ellenkezőleg:az utolsó szem ikráig mind a "verősebb" oldalon van,similiséknél már nem ennyire jellemzően.Egyszerűbb fajokból mind a paleatus,mind pedig az aeneus mindenhová ragasztja ikráit....néha rengeteget,néha csak sokat!;)
Ezek az ikrák már most nagyon fehérnek tűnnek-már ha jól látom őket a jetlifter mögött..

Több
7 éve 3 hónapja #99 Írta: Mátéfi

Több
7 éve 3 hónapja #100 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Webajánló
Már szerencsére eltüntek. A flubenol nem mérgező a garnikra?

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.663 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet