22 március 2019

Algaevõ harcsák

Több
5 éve 10 hónapja #101 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Ismered te is a rostok jótékony hatását...itt nem csak és kizárólag a faágakra/gyökerekre kell gondolni!Leveleket az akváriumba..ahol fák vannak,ott van levél is-tájékozódtál már ebben a témában is ugye?
Az ancikat rengetegen etetik sokféle eleséggel,és egy időben szinte kizárólag a spirulinát tartották egyedül jónak.Ez egyébként valóban csúcs is-de kérdezlek én:mi van akkor,ha a spirulinás tablettáról kiderül hogy nagyrészt salátát tartalmaz?;)Van ilyen tabletta is....
Én egyáltalán nem etetek ilyenekkel-vagy nagyon ritkán,pedig van itthon még egy erős fél kilónyi a fagyasztóban.Viszont indulásnak valóban nagyon jó ha a szakirodalmat használja a még gyakorlatlanabb kolléga-ezért nem tuningolom most tovább a dolgokat.
A keresztesvirágzatúakkal is etetnek egyébként...de anno is többször jeleztem már:gyakorlatot kíván,mert kedvezőtlen esetben a vizet gyorsan "bedurrantják".Talán itt olvastam egy érdeklődést a tök,és cukkini fagyasztva tartósításáról/felhasználhatóságáról is.Nos:ha nem mixeli a kolléga akkor a rostok egyben tartják valamennyire...viszont a fagyasztás után kiolvasztott spárgatök/cukkini/sütőtök elereszti a levét.Csak egy plöttyedt valami a végeredmény-amit az ancik azért még mindig belepnek!Lehet kis darabkával próbálkozni....nem puffaszt mint a kérdésben szereplő karalábé-viszont az esti beadás után reggel első dolgunk legyen a maradékok felnézése..ha indokolt,eltávolítása.
Köztünk legyen mondva az ancik ritka erős szervezetű állatok-addig míg jól tartjuk őket.Ha bejönnek a problémák akkor viszont ők is áldozatok lesznek-nagyon melegen ajánlom a fokozott figyelemmel való etetésüket,és mindenekelőtt a megfelelő vizüket.Nagy baj így nem lehet...a coryk mellett másik nagy szerelmem az ő világuk-és amint tehetem az L-es birodalom ajtaján is kopogtatni szeretnék.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 10 hónapja #102 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Na ez annyira nem hiányzik :P
Bár tegyük hozzá vannak akik szeretik :D
Köszönöm !

Üdv Omen
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 10 hónapja #103 Írta: halőrxxl
Hmm..szerinted?:)
Inkább ne adj nekik...de ha szeretnél csodálatos Paramecium tenyészetet abba melegen ajánlom!

Több
5 éve 10 hónapja #104 Írta: Omen
Sziasztok !
Kérdezném , hogy az ancik karalábét ehetnek azt még nem próbáltam.
Lehet valami bajuk tőle ?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
5 éve 10 hónapja #105 Írta: Omen
Ja amit itt elfelejtettem megosztani .
A fa kérdésben nekem eltérő a tapasztalatom .
Én ugyan leháncsoltam a fát amit az akiba tettem mert nagyon férges volt és tele volt azzal a morzsalékos kosszal amit a férgek hagytak maguk után .
Jól kitakarítottam a korhadéktól így kaptam egy szuper búvóhelyet is.
A fát kb.3-4 hónapig áztattam mire elég volt egy öklömnyi kő is a víz alatt tartásához .
A fa kb 1éve van a vízben és még mindig színezi a vizet ,igaz egyre halványabb.
Az anciaim nagyon szeretik és igen ízletesnek is találhatják mert azért fogy rendesen :)

Ez egy szilva fa letört korhadt ága volt .

Üdv Omen

Több
5 éve 10 hónapja #106 Írta: halőrxxl
Na ez csúcs..gondolatátvitel nincs pedig ugye?Én pont ezen agyaltam egész délelőtt....
Figyelj,erre visszatérünk a napokban egy megfelelő topicban,ok?Addig légyszíves gyűjtögess infókat,én sajna elfoglalt vagyok...
Rendkívül jó a téma..taglaljuk okvetlenül!

Több
5 éve 10 hónapja #107 Írta: Omen
Ma volt időm vissza olvasgatni a kimaradásom alatt létrejött beszélgetéseket .
Szerencsémre olyan témát boncolgattatok amely engem is érdekel .

Ami bennem is felmerült : az elhaló levelek vissza adják a fának a tápanyagot így a fa átvészeli a téli időszakot ill. tavasszal táplálhatja frissen hozott hajtásait .

A kérdés mi van akkor ha friss zöldellő vagy még éppen kezdetben színeződő leveleket szedek a fáról és ezeket szárítom ki ? Vajon ezek a levelek tápanyag dúsabbak mint elhaló társaik ?

Üdv. Omen

Több
5 éve 10 hónapja #108 Írta: Omen
Úgy vélem nem igazán van olyan hely az akiban ahol be tud szorulni .
Valamint ez az incidens sajnos kétszer fordult elő és a második már ennyire súlyos lett :(

Több
5 éve 10 hónapja #109 Írta: halőrxxl
Bár a lányok is harciasak,de alapvetően a hímek ragaszkodnak a helyükhöz uszonyszakadtáig.Ilyenkor jól megfigyelhető az odontode használata....keményen küzdenek,de nálam még sosme fordult elő ilyen sérülés amit leírsz.Nem lehet hogy beszorult valahová és kétségbeesett szabadulási kísérletei közben magának okozta ezeket a sérüléseket?
A hím biztosan nem veri meg ennyire...sőt ha neki is vannak érett ikrái minden további nélkül beengedi a búvóhelyre és vele is ívik.Jobbulást haladnak!

Több
5 éve 10 hónapja #110 Írta: Omen
Sziasztok !

Ismét köztetek és remélhetőleg kicsit többet bár az idő még most sem nekem dolgozik :( .
Kis kérdés a közönséges ancik világából .
Olvastam , hogy lehet őket háremben tartani és ez ihlette a kérdést mely saját tapasztalatra épül .
Ha egy hím mellé több nőstényt rakok előfordulhat , hogy a nőstények is rivalizálnak esetleg jól el is verik egymást ?
Ha nem ez történt esetleg a hím verhette meg a lányt ?

Hárman laktak (ancik) a 200L-es medencében és 2 alkalommal nagyon meg lett tépve a kisebbik nőstényem , a második alkalommal alig maradt épp felület a hátán ill. a hát és farok úszója alig maradt meg .

Még egyszer üdvözletem mindenkinek !

Válaszokat előre is köszönöm !

Üdv Omen

Több
5 éve 11 hónapja #111 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
ne illeszd be csak töltsd fel, úgy engedi

Tommy

Több
5 éve 11 hónapja #112 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Nem értem...próbáltam feltenni képeket az új L168-as butterfly plekóimról,de sehogy sem megy....:(
Mindegy,akit érdekel,a fotóim között megnézheti őket!!:)

Több
5 éve 11 hónapja #113 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Megpróbálok feltenni képet.
Mellékletek:

Több
5 éve 11 hónapja #114 Írta: szotyika
L-183 Ancistrus dolichopterus " Whiteseam Bristlenose"
Na ez a hivatalos neve :)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, roberto8802

Több
5 éve 11 hónapja #115 Írta: halőrxxl
Valamiféle Baryancistrusok lesznek..már én is kíváncsi vagyok rájuk,és jöhetne nekem is pár!:)
Hhhmm...de csodásak vagytok ti L-esek!

Több
5 éve 11 hónapja #116 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
szotyika ők milyen névre "hallgatnak"? Szép az a fehér sáv a farokúszójuknál!

Több
5 éve 11 hónapja #117 Írta: kockul8888
kockul8888 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sokat olvastam róluk,mint az összes többi állatkáimról,még azelött mielött megvettem volna őket,de mindenhol mást írtak és egycseppet összezavarodtam :D. Este etettem őket de a "szemtelen" halaimnak nem számított,ezért most külön vannak mint említettem és a nagyom is így többet jön már elő.Azért azt nem szeretném,hogy szenvedjenek vagy netán koplaljanak.Köszönöm a válaszod.

Több
5 éve 11 hónapja #118 Írta: szotyika
:laugh: 27 én jönnek haza velem :)

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, roberto8802

Több
5 éve 11 hónapja #119 Írta: halőrxxl
Anno jeleztem hogy bejövős nekik a cserép/csempe!;)Lehet hogy a kókuszhéjnak is nagyobb sikere lenne ha kicsit szűkösebb lenne-próbálj csak ki egy sokkal kisebbet!
Igen-általában több lány kell egy hímhez.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, Tomnewmanozd

Több
5 éve 11 hónapja #120 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Van még 4 kókuszhélyam, de azok már nem menők. Nagyon bejött nekik ez az ancibunker!

Ha lesz hová, akkor majd átteszem a másikat. De akkor ezek szerint az anciknál is egy hímra tőbb nőstényt érdemes számolni? Nekem csak egy van, az is fele a hímnek :(

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.542 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet