12 december 2019

Algaevõ harcsák

Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok!
Robi ha nincs másik bújókád benn ajánlatos vagy betenni,vagy pedig tényleg másik akváriumot adni a rivalizálók közül a gyengébbiknek.Az erősebb fogja elhódítani a rejteket,a másikat elkülöníted...egyébként is zavarná a másikat még az ikragondozásban is.Ajánlott egy akváriumban egy háremet tartani,mely egy kifejlett-és erős,jól termékenyítő-bakból,és 2-3 nőstényből áll.Nálam bevett szokás volt mikor még behatóbban foglalkoztam velük,hogy a fiatal lánykákat is egy ilyen idősebb hímhez tettem első ikrázásra...Több nőstényt nem mindig jó betenni,mert ha nem hajlandóak egymás mellé ikrázni,akkor nagyon lefárasztják a srácot az állandó ikrarakással.Jól mutat ez a szanki ancivár!
Kockul8888:ha a többi halad nem hagy nekik szinte semmit az nem ok-ilyenkor bevett szokás hogy lámpaoltás utánra vagy éppen pár perccel előtte adunk enni algázóinknak.Olvasgass utána hogy mit esznek még szívesen,sok élményt kívánok a gondozásukhoz!
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Írta: halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 7 hónapja #122 Írta: kockul8888
kockul8888 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
A problémám az volt,hogy az albinó algaevő a víz felszinén kúszott és állandóan kint volt a feje a vízből.külön vettem a többitől,de sajnos 2 óra múlva elpusztult.Meg a guppik mindent bármit adtam nekik enni elettek előlük.De most külön vettem őket 1 akváriumba és szépen esznek.Közben megtudtam lehet nekik uborkát is adni :D.Amit szépen meg is ettek.Nagyon jól elvannak a simák az albinó társaikkal együtt.Most 2 simám és 3 albinóm van,és remélem jól is érzik magukat így most már együtt. :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 7 hónapja #123 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Üdv. A két hímem összeverekedett az ancibunker birtoklásán:

Talán át kellene raknom másik akváriumba a vesztest?

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 8 hónapja #124 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák

kockul8888 beküldte: Segítséget szeretnék kérni algaevő ügyben aki tud segíteni kérem írjon,köszönöm

Így elég nehéz segíteni, mivel nem is tudjuk mire vagy kíváncsi mit szeretnél tudni. Konkrét kérdést vagy problémát kellene írnod, úgy egyszerűbb lenne.

Több
6 éve 8 hónapja #125 Írta: kockul8888
kockul8888 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Segítséget szeretnék kérni algaevő ügyben aki tud segíteni kérem írjon,köszönöm

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 8 hónapja #126 Írta: zilzol
Én nem mentem sehova, itt szedtem a városban a leveleket.
Ha így néznénk a dolgokat akkor semmit se ehetnénk ami ebben az országban terem.
A mi halaink Dél-Amerikában dologgal vitatkoznék. Szerintem a mieink sokkal edzettebbek, már ha az éghajlatból adódó évszakváltatásokat nézzük. A vízminőségről amiben itt élnek, ne is beszéljünk.
De már megint ott tartunk mit szoktak meg, mennyire edzettek. Pl én tavaly nyáron tartottam zebra dániókat esővizes hordóban. Ősszel behoztam őket és azóta is élnek virulnak. Pedig a nyáron volt hűvös idő is. Na meg a város közepén ki tudja mi rakódott le a ház cserépen ami utána bemosódott a hordóba.
De nem Rambo halakat akarok nevelni, meg nem is minden halacska ilyen alkalmazkodó. Pl a guppik nem bírták a hordós kiképzést.

Több
6 éve 8 hónapja #127 Írta: halőrxxl
:woohoo: :silly:
Igazad van-de te az élőhelyre gondolsz,ahonnan halaink származnak.Lehet hogy ott nincs ekkora szennyezés;)
Viszont gondoljunk bele ha a mi őshonos halainkat akarná valaki Dél-Amerikában tartani...a fák nem egyeznek,szó nincs hasonló növényzetről,körülményekről.Biztosan nekik is hasonlóan körültekintőnek kellene lenniük mint sokaknak errefelé az ő halaikkal.
Ahogy látom én vagyok a legelővigyázatlanabb..leöblítés után azonnal használom.Vagy csak a gyűjtőhelyeimet teszteltem már rég,vagy csak szerencsém van?:)De én is hozzád hasonlóan gondolkodom:nem kell túlaggódni a dolgot,mert akkor jön az állandó UV használat,meg a pátyolgatott/agyonhizlalt halak korszaka.
Azért az óvatosság nem árt-inkább forrázza azt a levelet,csak alkalmazza..még mindig jobb mint az állandó műeleségen való tartás.Egyébként sem gondolom hogy a természetben gyűjthető dolgokat olyan nagyon agyon kellene fertőtleníteni-de megint mondom:a gyűjtőhely igen számít!
Egyszer talán megint elmesélem annak a faágnak a történetét amit kisfiam egyből berakott az akváriumba-gond nem lett!:)

Több
6 éve 8 hónapja #128 Írta: DonPedro
DonPedro válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Most azért úgy elképzeltem a folyó parton ácsorgó embereket, akik a katlanban forralják a vizet, és minden falevelet forráznak a folyó mentén, mielőtt az a vízbe kerülne... :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
6 éve 8 hónapja #129 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Mary, még nem számoltál be a diólevelekről...Milyenek a tapasztalataid?

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 8 hónapja #130 Írta: zilzol

roberto8802 beküldte: Tehát akkor mégis a kedvencek lesznek a tesztelők.

Jól van, akkor nincs más hátra, mint gyűjtögetni a márciusi hó olvadása után :)

Ha a jósok nem tévednek, egy hét múlva már lehet is gyűjteni úgy hogy nem lesz nyakig saras az ember. :laugh:

Több
6 éve 8 hónapja #131 Írta: roberto8802
Tehát akkor mégis a kedvencek lesznek a tesztelők.

Jól van, akkor nincs más hátra, mint gyűjtögetni a márciusi hó olvadása után :)

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #132 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Te, Görög Isten!
De csak olyan leveleket hozz, kérlek, amiket nem kell elolvasnom, és megválaszolnom. :D

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 8 hónapja #133 Írta: halőrxxl
:)
Pedig te fele annyi idős sem vagy mint én-feltéve ha időben kezdted letagadni a korodat!;)
Amint elment ez a fránya hó,és kissé jobb idő van a gyerekeket is kicsábítom a hegyekbe....Gyulával már amúgy is beszélgettük ezt a témát,bátran számíthatsz rá:lesz bőven leveled,meg tobozkád is.Sőt:tudom mi a pálya nálad-innentől e két "anyag"ellátásában"a védnökségem alá vonlak!:)
Egy dolgot kérek én is:abszolút ne köszönd meg....egy vidéki akvarista elláthat ilyennel egy nagyvárosi kollégát/kolleginát.Azt szeretném ha ez a példa ragadós lenne..
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
6 éve 8 hónapja #134 Írta: mmccannon
Fúúúú, tényleg.
Ebből az a tanulság, hogy sántítani lehet, de megöregedni nem tanácsos. :D

Mary

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #135 Írta: halőrxxl
Attila neked is köszönöm-innen látszik hogy te már régi "user" vagy levél terén..:)
Robi a próba alatt arra gondolok hogy előbb kevésbé érzékeny halainkkal próbáljuk ki....sajnos azt kell mondanom hogy ez egy élőlényes kísérlet kell legyen.Ami a leveleken lerakódhat,annak nagy részét nem tudnánk mérni..vagy ha mégis bonyolult következtetéseket levonva tudnánk csak előbbre jutni ugyan e kísérlet óhatatlan megejtéséig.Itt be kell vetni "fapados ancijainkat",meg a garnéláink olcsóbb fajtáit szerintem.Az Ancistrusoknak is vannak már baráti körömben olyan változatai amit már rendkívül sajnálnék elhullásra ítélni-pl.Szotyika csodás állatai-ezért kell az óvatosság.Rögtön hozzá is teszem:a legkisebb endleremet is féltve nevelem,nem arról van szó hogy bármely élőlényem értékét degradálnám-de mégis kell egy olyan értékrend amit taglalok.
Más lenne a helyzet akkor,ha az ország egy szűkebb részéről lennénk valamennyien,mert akkor tudnánk egymásnak olyan instrukciókat adni hogy hol,mely helyen gyűjtött levelekkel van jó tapasztalatunk.De ami máskor áldás,az most ellenünk dolgozik:nem tudjuk egymás körülményeit,így marad mindenkinek az önálló próba.
Köztünk legyen mondva nem vicceltem egyébként a széljárással sem-erősen szennyező környezetből a szelek szárnyán több tíz kilométerre is eljut a mindenféle por,a sok lerakódó szennyezés.Egy példa:amikor szemétégető művet létesítenek,mindig nagy energiát fektetnek abba,hogy az uralkodó szélirányokat figyelembe vegyék,persze rengeteg más dologgal karöltve még.Legalábbis remélem nem a lobbi miatt kerülnek oda a szennyező létesítmények ahová..;).
Észnél kell lennünk az tuti-mint tudjuk a levelek hatalmas munkát végeznek a vegetációs időszakban,aztán a mérsékelt övi lombhullató fáknál a fa "visszaszív" minden olyat a levélből amit csak lehet mielőtt véget ér ez az időszak.Ezért is változnak például az őszi levelek olyan mesésen szép színűre-de közben kérdés hogy mi marad vissza a már nem fotoszintetizáló/elhaló levélkében.Ezért is kell a próba...
De van itt más kérdés is ami bennem felmerült....nevezetesen az,hogy mikor szedjük a leveleket?Vajon érdemes a mostani hó alatt tovább "kilúgozódó" levelekből még szednünk?Bizonyára-kényszerből aki eddig nem szedett,az most majd a felolvadás után amint kicsikét meg is szikkadtak a levelek szedjen.De legközelebb nagy szezon az ősszel lesz-na akkor sokkal mélyebben,és részletesebben kell kitárgyalnunk a dolgokat!Különös szerencsének érzem az itteni kollektíva érdeklődését minden felvetődő témában-magyarán nagyon köszönöm hogy visszajeleztek a bennem felvetődő kérdésekre is!:)
Sajnálattal konstatálom,hogy a Crustahunter-ről származó könyvjelzőm már elavult..pedig ott is volt egy nagyszerű írás a levelekről.De nem baj..mi magyarok majd írunk magunknak egy attól is jobbat-ebben is segítünk majd egymásnak oksa?:)
Ui.:Mac én emlékszem hogy említetted már a levélszükségletedet...amint megyek a mesterhez természetesen ellátlak,sőt az égertobozkáid is megvannak már!:)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 8 hónapja #136 Írta: mmccannon
Gáborom, a leveleket anno a mátraházi szanatórium parkjában gyűjtöttem, úgyhogy nem aggódom. Igaz az utánpótlás már nagyobb fejtörést okoz.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 8 hónapja #137 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
én csak lemostam langyos vízben és mehet bele az akváriumba
Attila

Több
6 éve 8 hónapja #138 Írta: roberto8802
Ezért is kérdeztem, hogy vajon hogyan kell előkészíteni a levelet, mert én nem merném csak úgy natúran betenni. Még akkor sem, ha az erdő közepéről való. Több év tapasztalatával a hátam mögött más a helyzet, de így elsőre szerintem én is kifőzöm :)

halőrxxl:

próbával igazoltan megfelelő minőséget használjatok

Itt csak arra tudok gondolni, hogy egy üres kis akváriumban hagyom a levelet ázni és mérek. Ha rosszul gondolom, kérlek fejtsd ki a próba mivoltját.

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #139 Írta: halőrxxl
Ok..viszont annyit még hozzá kell tennünk:a kolléga nyilván óvná nagyértékű garnéláit,és ez okozza hogy minél jobban szeretné biztonságban tudni őket.
Szükséges meggyőződnünk viszont arról,hogy az általunk szedegetett levelek a'la natur mit okoznak-vagy okoznak-e egyáltalán valamit a halainknak/garnéláinknak/csigáinknak.Mivel feltételezhető hogy egy-egy lelőhelyre később is visszatérünk,így jó ha tudjuk mennyire tiszta,mennyire megbízható az a környék.Ezért javaslom mégis azt amit ő is mond:ha ismeretlen helyről származik inkább a javaslata semmint a pusztulás-ez nem gyerekjáték.
Én könnyen beszélek innen nektek a tiszta környezetből...itt már semmiféle kohászat nincs,viszont több kilométernyire a legközelebbi úttól tudok gyűjteni.Igaz most éppen nem,mert a hó áthághatatlan akadályt vont a tervezett túra elé.:(
Csak megbízható helyről szedett,és próbával igazoltan megfelelő minőséget használjatok...akkor nem lehet gáz!:)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
6 éve 8 hónapja #140 Írta: mmccannon
Jómagam is csak forrázom.

Főleg algázóknál, ill. Procambarusomnál használom. Utóbbinál gyakorta kell pótolnom, mert kedvenc csemege, akár a garnéláknak.

Mary

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.392 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések