23 máj. 2019

Algaevõ harcsák

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 2 hónapja #141 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák

roberto8802 beküldte: Ó, ez igen hasznos információ volt, köszönöm Mary! :)

Az egyetlen baj, hogy most várhatok őszig, mire kipróbálhatom :(

Még most tudsz gyűjteni az őszi levelekből. Szóval hajrá.
Hatalmas tölgy leveleket láttam nemrég egy séta alkalmával ami nagyon jól mutatna egy nagyobb akváriumban.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 2 hónapja #142 Írta: zilzol
Még nem olvastam el de én sem szoktam főzni a leveleket. Forróvíz ami a csapból folyik azzal leöblítem és megy bele a vízbe.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #143 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
szentgyo.wordpress.com/2009/02/02/falevelet-az-akvariumba/
Hmm...nem értek egyet a szerzővel.
Szépen leírja hogy a levelekből milyen dolgok oldódnak ki,aztán elmeséli :"....mielőtt az akváriumba teszem őket, előtte kiforralom egyszer, majd 1-2 napig még áztatom."
Értem én hogy diesel,de mitől megy?? A forralással fellazítja a szöveteket,mindaz a jótékony dolog ami miatt alkalmazzuk kioldódik-ha ekkor nem,hát az áztatás alatt.Végül marad egy előfőzött levéllemez...áááá:(
Elnézést de én sokkal "vadabbul" javaslom használni-leöblít,és zutty!A gyűjtés helyszínével természetesen maximálisan egyet értek-sőt,ha lehet olyan helyen gyűjtsük ahová magunk is csak gyalogszerrel mehetünk.Persze lehet még fokozni,széljárási meg hasonló térképeket/műholdképeket nézegetni hogy okosabbak legyünk,de elegendőnek bizonyult eddig a védett helyről való gyűjtés.
Tebang..nálam nem is színez annyira,de savanyít szépen az tuti!:)
Bocsi ha nem értek egyet valamiben.
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: zilzol, Tomnewmanozd

Több
6 éve 2 hónapja #144 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Ó, ez igen hasznos információ volt, köszönöm Mary! :)

Az egyetlen baj, hogy most várhatok őszig, mire kipróbálhatom :(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #145 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Röstellem Robi, de a link beillesztés nem megy. :(

Szentgyo honlapján keress rá a "Falevelet az akváriumba" blogbejegyzésre az "Általános bejegyzések kategóriában. (2009. februári a bejegyzés)

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, Tomnewmanozd

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #146 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Szentgyo anno írt egy bejegyzést, ami itt olvashattok el: szentgyo.wordpress.com/2009/02/02/falevelet-az-akvariumba/

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: mmccannon.

Több
6 éve 2 hónapja #147 Írta: halőrxxl
Köszi uraim!:)
Mielőtt új levelet próbáltok beszélgessünk róla páran,nehogy gond legyen!
A megfelelően megbízható helyről szedett levelekkel az ég világon semmit nem kell csinálni-mindössze szárazan szellősen,és pormentes hűvös helyen tárolni.Felhasználás előtt én le szoktam öblíteni,aztán mehet is a vízbe..előbb úszik,de aztán alámerül.Az ancik lassan bedarálják,de nálam a szinte mindenhol jelen lévő garnélák is nagy pusztítók!A coryk búvóhelyként használják,nagyon aranyosak amikor egy-egy levél alól számos kis szempár néz ki érzékenyre állított bajuszkákkal-jön valami finom már végre?:)
A levelek használatánál azért figyeljetek a megfelelő áramlásra,mert ha túl intenzív akkor összesöpri őket..vagy éppen eldugaszolhatja a szűrő csövét is akár.Nekem egyre kevesebb ilyen gondom lesz,hiszen lassan de biztosan csak levegővel szűrök már.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, roberto8802, Tomnewmanozd

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 2 hónapja #148 Írta: zilzol
A megy hamar elbomlik, de a tölgy sokáig bírja. Én eddig ezzel a kettővel próbálkoztam, de nekem is tervbe van hogy kipróbálok minden olyan levelet amit a környezetemben találok.

Több
6 éve 2 hónapja #149 Írta: roberto8802
Akkor nekem azt hiszem a tölgyel érdemes próbálkoznom. A kérdés viszont felemrül bennem: a levelet megeszik az agázók? És hogyan kellene előkészíteni akváriumi használatra?

Több
6 éve 2 hónapja #150 Írta: halőrxxl
Akkor rá is találtunk a magyarázatra szerintem....aki nem akarja a színezést,az kéregtelenítsen.Aki meg imádja a sötétebb vizet az kísérletezzen bátran!:)
Felmerültek a levelek is-bizony hogy adhatunk nekik a megfelelő levelekből!Most úgy néz ki hogy a tölgylevél már nagyon bevált-a csert egyenlőre hanyagolnám-illetve a T.catappa is roppant jó.De hogy még mi,azt ki kell derítenünk.ehhez pedig magunknak kell elvégezni a próbákat,mert nem igazán bővelkedik a net infókban-csupán az általánosságokra való hivatkozás dívik.Én a magam részéről ősszel el is kezdek egy kis próbálkozást-akkor lesznek olyan frissen hullott/tehát még nem kiázott/levelek,melyek halainkra gyakorolt hatására kíváncsi lennék.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, roberto8802, Tomnewmanozd

Több
6 éve 2 hónapja #151 Írta: roberto8802
Én sem kérgestől tettem bele, viszont én már kéregtelenítés után főztem ki, és akkor erősen beszinezte a vizet, mondhatni teához hasonlóra. De az óta se eresztett magából színt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 2 hónapja #152 Írta: halőrxxl
Ok-csak visszakérdeztem,mert akkor a 154.-es válaszomban azért jól sejtettem:a kéreg a magyarázat nálad.

Több
6 éve 2 hónapja #153 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
ezt most tőlem kérded?:)
mert én nem, totál leszedtem, szinte fényesre volt farigcsálva.

Nedőzz!

Több
6 éve 2 hónapja #154 Írta: halőrxxl
Végül is kérgestől tetted be?

Több
6 éve 2 hónapja #155 Írta: nebula
na én egy hétig faragtam, minden apró darabot leszedtem, mivel két évvel korábban még talpon volt a fa.
egyébként ebből a szempontból ez meglepő, egy évet száradt lábon, már holtan, utána egyet feldarabolva, és így sem színezett.

Nedőzz!

Több
6 éve 2 hónapja #156 Írta: halőrxxl
Nem színeznek a fák-még a cseresznye sem.Hmm-na ez már kezd érdekes lenni,ezért ideírom hogy nekem Germensdorfi volt valaha szegény cseresznyefám-ez adta rendesen.
Igaz viszont hogy a tapasztalataink azért lehetnek eltérőek,mert én minden esetben kérgestől használom a fákat-anciék örömére.A színező anyagok zöme ezért valószínűleg a kéregben van.

Több
6 éve 2 hónapja #157 Írta: roberto8802
Nálam jelentleg két szőlőág lubickol, az egyik jó vastag, azt később tettem bele, a kisebb meg már felére vékonyodott, úgy megrágicsálták :)

Egyik sem szinez szinte semennyit. Más fával nem próbálkoztem, de kaptam most ár ötletet. Pl. a levelek érdekesen nézhetnek ki.

Több
6 éve 2 hónapja #158 Írta: nebula
nálam cseresznye van, és gyakorlatilag zéró a szinezés. pedig nem is ázott előtte egy percet se - nem fért be semmibe. főzni se főztem, kapott húsz percet 140 fokon a sütőben, rágumizott ajtóval, mert az se csukódott be teljesen :) és ennyi.
pár napig volt rajta penész, az rc-k és az otók rövid úton elintézték, azóta semmi.

Nedőzz!

Több
6 éve 2 hónapja #159 Írta: halőrxxl
Egyébként igaz az hogy rendkívül sokat számít a dekor mennyisége.Persze hogy számít-előző postomban erre trehány módon nem tértem ki-bocs Zilzol!:)Kevés fa sok vízben nem fog semmiféle színváltozást okozni-az a gáz hogy mindig azt hiszem mindenki olyan megrészegülten alkalmazza őket mint én néha!:D
Van ami még nem kellően körüljárt a hozzászólásomban-említettem a "vendég fákat".Régebben mikor még nagyobb hobbiélet volt errefelé sok "panelakváriumba" való fát segítettem a kollégáknak beakvarizálni..kifőztem nekik,és pár hónapot az én ancijaim/csigáim rágicsálták őket.emlékszem hogy örültek neki mikor átadtam nekik..ma már erre sem igény,sem kedv nincs.Megfogyatkoznak errefelé a halazók.
Érdekes amit a meggyről mondasz-nos én egyszer cseresznyével próbálkoztam...huhh!Vagy elmesélhetném amikor kezdő égertoboz fan lettem-a kemény tartóvizemben persze nem savanyított az,de másnapra nem lehetett belelátni a vizembe..kissé sokat tettem be! :D Levelekkel ugyanez a szitu...
Én azt gondolom nagyon jó hogy ez szóbakerült-és köszönöm mindannyiótoknak hogy nagyon jól/felnőtt módjára fogadjátok azt ha ellenmondunk egymásnak.
Jah....kamillatea "teafüvét" nem kidobni!Mehet némi az akváriumba is!;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, zilzol

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #160 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Nos szőlő ágat, itt nem tudok szerezni, mert permetezik rendesen. Ami van az almafa, meggy, barack. Esetleg akác.Ezek vannak az udvarban. Permetet egyik sem látott. (A kukacot kiszedem, de a permetes gyümölcsöt nem adok a lányaimnak.)
Úgy gondoltam kiáztatom és egy halász zsinórral egy kőhöz kötözöm. Remélem jó lesz. :)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: Robi0108.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.357 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Guppi
    • Egyszerű alap mendeli genetikai szabályok nyomon követésére a guppik nem alkalmasak, jóval bonyolultabb a genetikájuk. Csak néhány anyag:...
    • 3 hete 3 napja