22 március 2019

Algaevõ harcsák

Több
6 éve 1 hónapja #181 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Fehérje nálam marginális, mivel a zöldségek, az alga tabletták (Hikari, JBL Novo Pleco) a fő takarmány. Döghúshoz nem jutnak, mert elhullás nem volt az P. wigeiiek között.
A fát imádják, immár 2 éve ráspolyozzák, így már nincs is meg a kezdeti 2,3 kg súlya.

Gyula, a fotó, amit feltöltöttél hajaz arra, amit láttam. Sajnos, most nem tudok képet feltölteni, de be fogom pótolni.

Sajnos a tetemnél már elindult a bomlási folyamat (az egyik szeme elfolyósodott volt, amikor kivettem), ezért most azon vagyok, hogy megpróbálom felnyitni a testét, hogy megnézzem.

Sajnos a mikroszkóp telepítőlemeze nem jó, így nem tudok mikroszkópos fotókat készíteni, pedig nagyon jó lenne a bélsárról, meg a béltraktusról néhány képet készíteni. :(

A másik, hogy megkísárlem konzerválni a csontvázat, egy internetes útmutató alapján. Mivel kicsi (5-6 centis egyedről van szó, nem lesz egyszerű, de megpróbálom.

Gáborom, fűzhöz, vagy efféle fához itt a nagy faluban nem jutok, ill. nem innen származót tennék csak a medencébe. Vasfával kedveskedem nekik, ill. még Törpös kertjéből származó platán kéreggel, meg Pasától kapott szőlőtőkével.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #182 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Mary, mivel fotót nem tettél közé, ezért megkérdezem, hogy ehhez hasonló tüneteket észleltél?

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #183 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Igen..a pont nálad van!Az ún."Zöld has" betegséget én is a mesterünktől tanultam anno,azt hiszem valamely publikációjában használta.Ezért nem igazán fog sok találatot adni a Google-esetleg minket hogy erről beszélünk!:D
A tünet megnevezése egyébként rendkívül találó,és anno mikor erről mi beszélgettünk magam is e véleményen voltam mint te.Az ancik bivalyerősek,az emésztésük azonban alkalmanként gyenge-de ne csodálkozzunk ezen,hiszen a természetben nyilván nem ehetnek annyit mint medencéinkben.Megfigyeléseim szerint akár többnapos dögöt is megehetnek-semmi gáz!Máskor akár hetekig alig etetett halak kiváló kondiba kerülnek némi kevés eleségtől-lényeg hogy rágófa legyen!De itt megint egy dolog:az hogy van benn fa,az nem jelenti hogy minden ok..szeretniük is kell azt a fát,már eleségként.Én ezért alkalmazok nyár,és fűz darabokat is-sőt a szakirodalommal keményen szembemenve bizony nem igazán távolítom én el a korhadó részeket sem..csupán a nagyon pergős részeket.Említettem már máshol ugye hogy a zuzmókkal teli ágat betette nekik kisfiam anno-nem volt gond..ma sincs!:)
A fehérje..vagy főleg a puffasztó hatású eleségek viszont néha ilyen kelemetlenséget okoznak nekik.Nem a gázosodásra utalok,hanem arra,hogy némely granulált eleség igen sokáig még duzzad a vízbe kerülvén.
De szó mi szó:a "Zöldhas" számomra sem ismeretlen...100% mortalitás,tehetetlenség érzése,és tudatlanság részemről.Kíváncsian várom Mac magyarázatát..
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Tomnewmanozd

Több
6 éve 1 hónapja #184 Írta: Mátéfi
Tulajdonképpen nem valamilyen élősködőre gondoltam én, hanem csak egyszerűen arra, hogy a fehérjedús eledel túl hosszú időt tölt el az emésztőrendszerben, mely miatt ott rothadásnak indul. Nem lehetséges az, hogy a fehérjemennyiség csökkentésével és kis extra rostanyag adagolással mindez megelőzhető? Esetleg vizsgálni lehetne azt, hogy az a táplálék amit megelőzően rendszeresen kapott a halacska, milyen arányban és mértékben és időben volt megemésztve. Figyelemmel a víz hőmérséklete által befolyásolt anyagcsere folyamatokra is. Csak tipp. A zöldes elszíneződés valamilyen baktérium okozta bomlási folyamatra utalhat.

Esetleg néhány napos kizárólagos kemény rostos böjt mennyiben segít a dolgon......
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, Tomnewmanozd

Több
6 éve 1 hónapja #185 Írta: mmccannon
Nézd, lehet, hogy bélostorosok, vagy egy sima gastroentiritis. Egyformán el tudom képzelni, hogy virális, vagy bakteriális eredetű.

A baj az, hogy SEHOL nem találni róla szakmai publikációt - legalábbis az ingyenesen elérhetőek között.
Nem tudom, hogy az angolszász nyelvterületen mi a pontos megnevezése, hovatovább a tudományos megnevezését sem.
Azt hiszem itt kezdődnek a gondok, mert amíg nem tudom megnevezni, nemigazán tudok hatékonyan kutakodni a megfelelő információ után...

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 1 hónapja #186 Írta: Mátéfi
Nem tudom, csupán tippelek...Elképzelhető, hogy valamilyen emésztéssel kapcsolatos anomália? A zöldes szín valamilyen fertőzés vagy bomlás/rothadás jele lehet. A harcsáknak egyébként is elég sajátságos emésztő rendszerük van, és ha nem jutnak hozzá azokhoz az emésztőrendszert tisztító anyagokhoz, melyekre szükségük van, akkor könnyen lehet, hogy az egyébként magas fehérjetartalmú (állati eredetű) eledel túl sok ideig időzik a bélrendszerükben, mely miatt bélgyulladás alakulhat ki. Csak okoskodtam, mert nem hallottam eddig erről a betegségről. És nem is olvastam sehol.

Több
6 éve 1 hónapja #187 Írta: mmccannon
Hát ez az! Pasa sem tudja pontosan, anno tőle hallottam erről a betegségről először. Annak nyomán próbáltam megtudakolni külföldi, páncélosharcsákra specializálódott halbiológusoktól a betegség okát, lefolyását, és az esetleges gyógymódokat. Sajnos még az én angoltudásom is kevésnek bizonyult e tekintetben ...

Amit tudunk, a has zöld színt ölt (mint a spenót), és néhány órán belül el is pusztul a hal.

Könnyen meglehet, hogy majd az egyetemi tanfolyamon Baska doktornak fogom szegezni a kérdést, bár ismerve őt, nem vagyok biztos, hogy választ fogok kapni. Csak a sablont: "gümőkór".

Megfigyelésem szerint kizárólag a béltraktusban zajlanak a folyamatok. Ilyen esetben L-144-es Ancistrusnál ugyebár nem is kell RTG felvétel, hogy lássuk, hol van a bibi.

Mary

Több
6 éve 1 hónapja #188 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Szia Mary !

Ennek van valami kiváltó oka vagy ez is egy olyan betegség ami egyszer csak jön ?
Most nincs sok időm , de délután azért rá is keresek .

Üdv Misi

Több
6 éve 1 hónapja #189 Írta: mmccannon
No, attól tartok, hogy bekövetkezett nálam az első ún. "zöld has" elhullás.
Készítettem fotókat, és formalinban prezerváltam a halat. 5 óra kellett az észleléstől a halál bekövetkeztéig.

Pasa, alkalmasint szívesen meghallgatnám véleményedet, amikor saját szemeddel is látleletet veszel. Ha Te is annak véled, akkor kiküldöm a fotókat, és adatokat Jon Armbrusternek és Doug Green-nek. (Anno érdeklődtem effelől, de valószínű a konyhai angolom kevés volt ahhoz, hogy akkurátus képet alkothassanak az urak.)

Mary

Több
6 éve 1 hónapja #190 Írta: Omen
Nagyon vigyázok rájuk :)

Több
6 éve 1 hónapja #191 Írta: halőrxxl
Van olyan is,hogy a nagy igyekezetben kisodorják az ikrákat...de olyan is hogy a hím érzékelve a csomag terméketlenségét egyszerűen kidobja a fenébe!:)Okosak ezek hallod..hogy aztán nálad mi volt azt nem tudni,de a kis túlélőket most már tartsd becsben!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Több
6 éve 1 hónapja #192 Írta: Omen
Jut eszembe ezek a halak az eltűnés mesterei :P
Van bent egy szivacsszűrő porlasztó pluszban és egy melegítő , viszont néha őket sehol nem látom :O
Vajon hova bújhatnak ???
Láthatatlanná válnak :P
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 1 hónapja #193 Írta: Omen
Gábor nagyon szépen köszönöm az infót .
Van benne nagyon sok hasznos kis tudnivaló , bár sztem legközelebb is akkor mentek ha így kihurcolja a helyéről !

Olvasva az írásod arra a következtetésre jutottam , hogy nagy valószínűséggel amikor fel akarta falni a terméketlen ikrákat akkor ügyetlenségébe kirángatta az összeset a medencébe .
Első ikranevelése volt még csak :)
Remélhetőleg szépen kiokosodik a témában :)

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 1 hónapja #194 Írta: halőrxxl
Hopp-hopp..ez az én hibám is részben!
Még sehol nem írtunk arról,hogy mikor alkalmasak az ikrák a mentésre....most megteszem:már a lerakás utáni első pár óra elteltével azonnal elvehetőek-ha ezt akarjuk.Mikor tehát a nőstény már nem jár be további ikrákkal gazdagítani a lerakott csomagocskát,hímünk nekilát a legyezésnek.Az esetek legnagyobb részében fejjel az ikrák felé helyezkedik el,és hasúszóival is szorgalmasan áramoltatja a vizet.Általában az első napokban-sőt némely hím a kikelésig sem!-jár ki enni,vagy ha mégis csak közvetlenül az ikrák közeléből csipeget nagy gyorsan...Mindez most már nem lényeg,azonban telnek a napok,fejlődnek az ikrák-készül a csoda!A hím a terméketlen ikrákat vagy elfogyasztja,vagy nem is tudom :D,de a lényeg hogy mire az ikrák erősen okkersárgára váltanak-némely törzsek ettől eltérhetnek-már csak az embriókat tartalmazó ikrák vannak benn a hímmel.
És most figyelj kolléga:3-4 napos ikrákat én már nem mentek,mert erősen félő a stressz hatására kiváltódó korai kelés,netán az ilyenkorra már vékonyabb ikraburkok könnyebben felszakadhatnak stb...ahogy tapasztaltad is:"koraszülés":( Persze nem mindig van ez,de ügyelni kell.Ha szeretnék számos ivadékot nevelni,én mindig elveszem az ikrákat-de hogy mikor,az nem mindegy.Viszont ha bennhagytam volna-vagy figyelmetlenül nem vettem észre a legyező hímet-akkor bizony szemrevételezéssel megállapítom az ikrák korát.Minél sötétebbek annál idősebbek-de mondom ez törzstől is függ,mert kelt már citromsárga ikrából is nagy halom anci!Ha előrehaladottnak vélem az ikrák fejlődését apukára bízom a dolgot-és majd csak az éppen színesedni kezdő,de még egy bolyban lévő ivadékokat mentem egy pohár segítségével.A pohár a víz alá,a bújóka mindenestől beemel-apuka meg egy kis biztatásra kiugrik a pohárból,és íme:a kicsik a pohárban,áttelepítésre készen.:)
A szikzacskó látszólagos felszívódása után is van még tartalékuk....2-3 napig ráérnek hozzászokni a szájjal való táplálkozáshoz,ne aggódj!Ráadásul előbb csak éjjelenként járnak rá a kajára..később meg szégyentelenül azonnal ráugranak,majd meglátod!Sok sikert továbbra is-ugye milyen élmény már pár halacska nevelgetése is?:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Omen, Tomnewmanozd

Több
6 éve 1 hónapja #195 Írta: Omen
Sziasztok !

Mint azt korábban írtam mentettem pár anci ikrát .
Pontosabban hatot :P
A kelési arány nem lett volna rossz 6/5 , viszont az ötből sajnos egy korai kelés vot így nem maradt meg egynek meg sajna nem szívódott fel a szikzacskója .
Viszont hárman vígan úszkálnak .
A szikzacskó felszívódott , de még nem láttam őket hamizni sem ubit sem sütitököt.

Jelen pill itt járunk .

Üdv Misi

Több
6 éve 2 hónapja #196 Írta: Omen
Köszönöm a jókívánságokat Gábor !

Most kell még vennem pár darab fát és akkor kicsit több helyet tudok biztosítani nekik .
Sajnos a fiúcskák iránt nem valami nagy a kereslet így nem tudom sem elajándékozni sem eladni őket .
Na , de meg fogom oldani ezt a kérdést is !

Idő közben már négyen fickándoznak egy meg egyhelyben mint ha szuszogna .
Rá majd figyelgetek mi is történik , a hatodik még ikrában van .
Remélem holnap ő is kibújik .

Üdv Misi

Több
6 éve 2 hónapja #197 Írta: halőrxxl
Lesz jobb is..sokkal jobb!Egy jól megtermett és ikráktól duzzadó hasú lánytól nem ritka a 80-90 felnevelkedett kis halacska sem!:)
Sok sikert neked a továbbiakban:Gábor

Több
6 éve 2 hónapja #198 Írta: Omen
Sziasztok kedves hobbitársak !

Szeretném nektek bejelenteni , hogy a mentett anci ikrákkal tényleg nem volt veszteni valóm .
Épp most kelt ki a harmadik .
Még van 3 ikra melyek esetleg még kikelhetnek .

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, jocopoco95

Több
6 éve 2 hónapja #199 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Amúgy ha kirepül egy anci sereglet a búvóhelyről, akkor mikorra kezdenek el megint ikrázni? És kérdés az, hogy szüksége van e a hímnek a pihenésre amíg újra feltöltekezik erővel vagy ez benne van a bioritmusában és nem lesz a sorozatos ikra őrzéstől és koplalástól semmi baja?

Több
6 éve 2 hónapja #200 Írta: mmccannon
Ha az ancik macskák módjára tudnának hangot adni ívás közben, bizony nem sokat aludtál volna.

Igen hevesen igyekszik a hím az ikrázóhelyen tartani a nőstényt, így lehet, hogy a sérülések a nászukból származik.

Mary

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.331 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet