22 március 2019

Algaevõ harcsák

Több
6 éve 1 hete #161 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Az emésztésükhöz elengedhetetlen a kemény rostok (fa) fogyasztása, különben lőttek nekik.

A szőlőnek (nálam) csak a háncsát eszik, ha elfogyott, vagy pótolnom kell, vagy valamilyen más fával helyettesítem (vasfa vált be a legjobban).

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robi0108

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 1 hete #162 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák

halőrxxl beküldte: Egy jól "előkezelt" fa szinte semmit nem színez a vízen.
Mondod te...:)ez azonban attól is függ hogy milyen fát használsz.Vannak jópáran aki arra panaszkodnak hogy a fájuk még mindig színez-és már benn van pár hónapja.Részemről egyáltalán nem gáz a víz kissé árnyalatosabb volta-persze nem kávéról van szó!....
T.:Gábor

Persze én is olvastam minden félét. Az első szőlőgyökeremet csak sokáig áztattam. Jött is a gyapjasodás meg a tea szín mikor bekerült a helyére. A víz színezése nem zavart, annál inkább a gyökéren uralkodó élőlény. Megy ágak eddig többszöri kifőzés után kerültek be, se színt nem eresztettek és nem is nőtt rajtuk semmi. De gyűjtöttem én is már parton fát, semmi problémám nem volt vele. Igaz 9 hónapot egy esővízgyűjtő hordóban mosódott.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hete - 6 éve 1 hete #163 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Egy jól "előkezelt" fa szinte semmit nem színez a vízen.
Mondod te...:)ez azonban attól is függ hogy milyen fát használsz.Vannak jópáran aki arra panaszkodnak hogy a fájuk még mindig színez-és már benn van pár hónapja.Részemről egyáltalán nem gáz a víz kissé árnyalatosabb volta-persze nem kávéról van szó!
Kérdés hogy te mit értesz jól előkezelésen?Ez is egy érdekes téma,mert már annyifélét olvastam hogy meggyőződésem szerint néhányan nem restellenék az alkímiát is segítségül hívni.Még további tuningként-és előljáróban-annyit mondanék:egzotikus fát én vettem még,számomra kielégítő az amit eddig a vizeimben alkalmaztam./Igaz viszont hogy már voltak "vendégfáim"../
Érdekes hogy még olyat is tudok hogy a folyóból kiemelt fát azonnal betette a kolléga-semmi gáz nem volt.Persze ez erősen necces,és persze hogy én sem követném ezt.De érdekes hogy menyi bajt hallani az egzótákról,mennyi halpusztulást okoznak a bolti fák.
Keressünk egy topicot és beszéljünk erről ha van kedvetek!:)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hete Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Robi0108

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 1 hete #164 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák

Robi0108 beküldte: Sziasztok! Az anciknak szoktatok betenni fadarabot,fakérget, amit elrágcsálnak? Nem sokra gondoltam,mert sügik is vannak benne. Lesavanyítani nem volna szerencsés. Van két növendék, elég jól elvannak , szépen tisztogatnak.

Én úgy tudom hogy kötelező nekik valami kis fa amit rágcsálni tudnak. Kell az emésztésükhöz. :)
Nem kell hatalmasra gondolni ha nem tetszik neked, elég pár 10cm-es darab valahol elrejtve. Ha elfogy majd pótolod.

Mi az hogy Robikám-életük része,mondhatni lételemük az általad említett dolgok megléte.Ha a tartóvized nem kifejezetten lágy savanyítani biztosan nem fog rajta a fa vagy néhány levél-igaz hogy ha a dekor színez akkor lehet hogy egy kicsinyke árnyalattal a vized sötétebb lesz.Ez persze a dekor milyenségétől/mennyiségétől is függ-én jó szívvel ajánlom neked!

Egy jól "előkezelt" fa szinte semmit nem színez a vízen.

Több
6 éve 1 hete #165 Írta: halőrxxl
Mi az hogy Robikám-életük része,mondhatni lételemük az általad említett dolgok megléte.Ha a tartóvized nem kifejezetten lágy savanyítani biztosan nem fog rajta a fa vagy néhány levél-igaz hogy ha a dekor színez akkor lehet hogy egy kicsinyke árnyalattal a vized sötétebb lesz.Ez persze a dekor milyenségétől/mennyiségétől is függ-én jó szívvel ajánlom neked!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Robi0108, Tomnewmanozd

Több
6 éve 1 hete #166 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok! Az anciknak szoktatok betenni fadarabot,fakérget, amit elrágcsálnak? Nem sokra gondoltam,mert sügik is vannak benne. Lesavanyítani nem volna szerencsés. Van két növendék, elég jól elvannak , szépen tisztogatnak.

Több
6 éve 1 hónapja #167 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok !

Mint azt írtam nagy meglepi volt mikor a sügéres akiban rá leltem a kis anci ivadék csapatra .
A nagyja ifjoncot sikerült kipecázni és egy nevelő akiba tenni .
Tegnapelőtt este már jóval lámpa oltás után nekiálltam leskelődni zseblámpával , hogy némi képet kapjak róla mennyi poronty is maradhatott még ?
Számolgatásom közepette valami nagyon apró izé megmozdult az egyik kőnél nem anci volt az biztos és elbújt a fény elől a kövek . 1-2 mm lehetett talán csak :ohmy: .
Utána nem is sikerült meglátnom azt a valamit :(
Erről bővebben kicsit később másik topickban :P

Hát ha jól számolgattam akkor kb. még 10 kis kóbor ancim van :P
Akicsik szépen nőnek már valamivel nagyobbak mint egy centi .

Most itt járunk .

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 1 hónapja #168 Írta: halőrxxl
Csalizz egy hálóba valami zöldet..ha belepik,kimered őket;)!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Omen, Tomnewmanozd

Több
6 éve 1 hónapja #169 Írta: Omen
Sziasztok !

A sügéres akváriumomba tettem át két db ancit még régebben kísérlet képen , hogy az egyik tényleg kislány e :P
Elég sok a búvó hely így alapvetően nem sokat látom őket egyébként sem :P
Ma gondoltam kicsit elidőzök és nézelődök pár percet .
Nézelődés helyett számolgatás lett kb 30 kis algázó lepett meg , kb. olyan idősek lehetnek mint a mentett ikrából keltek :)

Még azt kell kitalálnom , hogy szedjem ki őket :P

Üdv. Omen
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
6 éve 1 hónapja #170 Írta: Omen
Találtam én is ilyen színvariánst a neten .

Több
6 éve 1 hónapja #171 Írta: Omen
saluosi: Számomra is nagyon élénknek tűnnek a pöttyei .
Én is azt gondoltam valami variáns , de majd a nagyok eligazítanak minket :P

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #172 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
semmi extra nincs bennük :)

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
6 éve 1 hónapja #173 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Pedig nagyon szépek,azt hittem valamilyen ritka színváltozat:laugh: Látszik,hogy sose tartottam ancikat:laugh: :blush:

Több
6 éve 1 hónapja #174 Írta: szotyika
natur ancik :)

Tommy

Több
6 éve 1 hónapja #175 Írta: saluosi
Tomi nagyon jók a képek!Gratulálok!Ők milyen fajtájúak?

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #176 Írta: szotyika
nézzük akkor pár képen hogy is zajlik egy nász :)

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, jocopoco95, Omen

Több
6 éve 1 hónapja #177 Írta: halőrxxl
:)..következtess Mac!
Saluosi jól gondolkodik-nálad volt stressz a halaidnál-vagy netán hirtelen jólét mikor hazajöttél?
De hogy képet kaphass "gigantikus tudásomról"/meg nevessünk egy jót!/elmondom hogy én hogy diagnosztizáltam az okot anno:felkapott valamit...Ennyi!:D Gőzöm nincs mi lehetett a baj-de kevés ilyet valamennyiünknek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 1 hónapja #178 Írta: saluosi
Az egyik kollégám a napokban vásárolt egy vidéki (jónevű,megbízthatónak tartott)tenyésztőtől super red ancikat.Négyből 3 db másfél napon belül elpusztult,zöld hassal.A negyedik ma is vígan szötymörög az üvegen.
Csak azért írtam le a történetet,mert talán ennek a betegségnek a kialakulásához is nagyban hozzájárul a stressz...

Több
6 éve 1 hónapja #179 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Gáborom, nem volt elég az a koplalás, amikor kórházban voltam, és csak hétégekre engedtek haza???

Komolyra fordítva a szót, ma fel akartam tárni a halacsot, de képtelenség volt:
- a sniccer nem használható szikeként,
- ISZONYATOS büdös volt, ergo a csontvázas feladatot ejtettem.

Az utóbbiban valószínű én vagyok a ludas, mert nem jól mértem ki a folyadékok arányát.

Mary

Több
6 éve 1 hónapja #180 Írta: halőrxxl
Elhivatott vagy..ezért amint kiszabadulok a földrajzi környezetemből mindennel ellátlak amit itt a természet adhat nekünk.Viszont az általad használt fák is jók-ezt gyakorlatod igazolja!
Egyébként nem csak a fehérje a döntő,hanem a tápláltság is-néha nem árt nekik pár napig a koplalás,mikor teljesen kiürülhetnek.Vigyázni kell továbbá a habzsolásra való hajlammal is,mert néha észvesztő mennyiséget vesznek magukhoz "erős" kajákból.Javaslom hogy hetente több napot csak a zöldeleségnek szánj,és kevesebb csúcskajával etess.Tudom ehhez a betegségnek most nincs köze,de hátha jobb-ellenállóbb halaid lehetnek.Sajnálom még ezt a kis halacskát is...sose legyen következő áldozat!
Ui.:a preparált csontos vázról majd ha lehet mindenképpen tájékoztass minket!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.269 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet