Az akvárium növényei

Több
12 éve 3 hónapja #181 Írta: Pega
Pega válaszolt Válasz:Az akvárium növényei témában
bauri:
A 120 literes aksihoz,bõven elég 2×30 watt, a 3×30 nagyon sok!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 3 hónapja #182 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Az akvárium növényei témában
Marci írta::
Mi a latin neve a "Szõrös levelû (kis) vizilencsének"
Valószínüleg valamelyik "Salvinia" lehet? Nem találom a keresõkön?
Elõre is kösz,
Marci

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 7 hónapja #183 Írta: trek
trek válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Valamelyik növénnyel kerülhetett bele az akváriumba és kézzel, szivaccsal vagy kefével eltávolítható.

• bocibú
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #184 Írta: bocibú
bocibú válaszolt Re: Mitõl zavaros... témában
Sziasztok!

260 literes akváriumomban a mûanyag háttéren mohatelep alakult ki és nem tudok mdegszabadulni tõle. Mi lehet az oka és mit lehet csinálni vele? Bocibú

Több
12 éve 8 hónapja #185 Írta: trek
Ha mechanikus úton már nem lehet eltávolítani akkor baj van, mert ilyenkor már a vízparaméterek módosításával sem valószínû hogy visszaszorítható. A kereskedelmi forgalomban levõ algairtók ezzel nem birkóznak meg. Lehet próbálkozni esetleg vegyszerrel (pl. hidrogén-peroxid oldatot fecskendezni rá), de veszélyes dolog és nem biztos hogy sikeres lesz vagy csak részben. Sajnos könnyen lehet hogy mindent el kell távolítanod és elõlrõl kezdeni a telepítést.

Több
12 éve 8 hónapja #186 Írta: bauri
bauri válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni!!!
Kb. 3 hete megjelent a fonalas alga az akváriumomban. Máskor is volt már kb 2 éve de akkor a sziámi ormányos márna (valódi) megbírkózott vele. Jelen pillanatban viszont elvesztette a csatát az algával szemben. Hiába van rengeteg növény az akváriumban (120l-es), ormányos márna, több anci (tudom az nem eszi) nem bírnak az algával. Próbáltam leszedni de engem is legyõzött. A zöld alga elfogadható a számomra de a fonalas nem.
A napi világításom 10-11 óra (3*30W) a akvárium mélysége 40 cm. A víz 24-25 fokos és van egy akasztós szûrõm (aqvael 3).
Kaja: reggel fagyasztott szúnyog, cyclops, este lemezes sera.

Kérdésem?
Milyen módszerrel tudom az akvárium eredeti állapotát visszaállítani? Jöhet bármilyen használható tanács. Remélem nem az elsõ helyen fog szerepelni a berendezés kidobása és az újra telepítés

Elõre is köszönöm a segítséget.
Üdv Gábor

Több
12 éve 10 hónapja #187 Írta: trek
heydrich, ttamas:
Szerintem nem jó a világításotok és kevés a tápanyag. Ha csak növényes csövetek van egészítsétek ki egy napfényes csõvel. A növényeknek adagolhattok tápoldatot és/vagy rakhattok a gyökerükhöz táptablettát.
ttamas:
Ha megindulnak a növények, eltûnik az alga, addig molli, algaevõ segíthet a gondon (nem "algázó" harcsa").

Több
12 éve 10 hónapja #188 Írta: ttamas
ttamas válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Sziasztok!

Egy kis problémával fordulnék hozzátok, segítséget remélve. Próbáltam két képet becsatolni, bár a méreteket le kellett vennem, azért még jól látható az az algásodás, amivel most már elég régóta "küzdök". Ilyen, mindössze néhány milliméter hosszú algaszálak borítják a növényeim (vízi hortenzia, valiznéria, amazonasi kardfû) leveleit. Ezek miatt a növények levelei elvékonyodtak, alig nõnek. Cseréltem fénycsövet (úgymond növényesre, 11-12 órás napi megvilágítással), kipróbáltam többféle algaölõt (semmi haszna nem volt), hetente cserélem a víz 50%-át. Almacsiga és algázó harcsa is tanyázik az akváriumban, csak hát a vékony leveleket jobban szeretik, mint az algát... Szóval nagyon örülnék, ha valaki tudna megoldást, mert már kifogytam az ötletekbõl. Elõre is köszi, üdv: Tamás

Több
12 éve 10 hónapja #189 Írta: heydrich
heydrich válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Sziasztok.
Nekem is az a gondom a Echinodorus Green Flame típusú növényem, amely régebbi levelei egyszerûen szét mállanak. Az új levelek meg kezdenek berepedezni. Nekem a fénycsövem SERA Plant Color és 2 hónapos. Valószínû a vashiány? Segítsetek, hogyan tudnák neki jobb kondíciót biztosítani.

Több
13 éve 1 hónapja #190 Írta: trek
Alaposabban mosd ki az akváriumot és a dekorációt, növényt ne rakd vissza.

Több
13 éve 1 hónapja #191 Írta: zsembi
zsembi válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
egyetlen egy kis akváriumomban van egy agressziv növény, ez gondolom valami alga lehet, mert mindenre rátapad, mint sok kis zöld giliszta, és bizony a növényem leveleire is. hiába csináltam egy nagytakarítást, mégis visszatért.
ez az akváriumom 20 literes, és egy külsõ motoros szivacs van benne, egy növény, ami nõ mint a veszett fene(rajta is vannak ezek a fonalak) meg az ivadék paradicsomhalaim.
kicsi neoncsõ világítja napi 10 órát.
nincs benne dekoráció egy fél kagylón kívül,aminek a párja a másik akváriumban van és gyönyörû tiszta maradt.
mit tehetek?

Több
13 éve 2 hónapja #192 Írta: trek
Frissen feltöltött akváriumban a barna alga gyakran diatómák (a planktonok családjába tartozó egysejtûek, amelyek klorofiltartalmúak és sejtfalukban SiO2 rakódik le). A fényhiány illetve magas kovasav vagy szilikát tartalom (SiO2) kedvez a növekedésüknek (ez utóbbit valamilyen dekoráció is okozhatja). A fény mennyiséget növelve eltûnnek, addig pedig eltávolíthatók a tárgyakról úgy hogy letörlöd.

• wombat
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #193 Írta: wombat
wombat válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Szaisztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nagyon algásodik az akváriumom. Most barna algám van. A neoncsöveket kicseréltem már,átmenõ fény nem éri. Egy teljes vízcserés, takartás után kb.2 héttel megint brutális a látvány. Próbálkoztam már vegyszeres irtással is, attól meg elpusztultak a növények. Kezdek teljesen elkeseredni, hiábavalónak tûnik mindennemû próbálkozásom.
Köszi

Több
13 éve 2 hónapja #194 Írta: trek
Algától

Több
13 éve 2 hónapja #195 Írta: maeva
maeva válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Sziasztok! Az akváriumban a növények levelei zöld pöttyesek, és nem jön le a levelekrõl, a sûrû zöld pötty. Mitõl van ez?
Köszi!

Több
13 éve 4 hónapja #196 Írta: trek
A Hygrophila corymbosa közel neutrális vizet kedvel és erõs megvilágítást igényel. Próbálj a vízparamétereken vagy a megvilágításon változtatni illetve a tápoldatod adagolásán is módosíthatsz.

Több
13 éve 4 hónapja #197 Írta: Pega
Pega válaszolt Az akvárium növényei témában
Hali!
A 325-ös akváriumomban a hygrophila corymbosa nem akar nõni, a levelei olyanok, mintha lerágná valami. A kis hajtások is torzultak. Túltápozásra is gondoltam. Csigám nincs, a halak a következõk: laetacara curviceps, vitik, maroni sügér, sziámi ormányos márna, ancik. Majd teszek fel képet, ha sikerül. A kardfüvek, vaiiznéria szépen nõ.
Valami tanács?

Több
13 éve 4 hónapja #198 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Én csupán az oxigén-bevitelt erõsíteném, nem terhelném a vizet semmi mással.

Több
13 éve 4 hónapja #199 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Sziasztok!

Ha melegebb az akvárium (olyan 30 fokos), akkor a tápanyaggal, világítással, CO2-vel mit csináljak, növeljem vagy csökkentsem? Mert fel kell készülnöm a hétvégére, jövõ hét elejére ígért bõdületes felmelegedésre!

Több
13 éve 5 hónapja #200 Írta: trek
Általában a trópusi medencékben tartott vízinövény fajok 22-26C fok közötti vízhõmérsékletet igényelnek (a mérsékelt öviek kevesebbet), de a nyári idõszak 28C fokos vízhõmérsékletét is ki kell hogy bírják megfelelõ fény- és tápanyagviszonyok mellett.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.471 másodperc