Díszhalbetegségek

Több
11 éve 8 hónapja #201 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Igazából én se hiszem, hogy rendbe jön még valaha, de nincs szivem odaadni a macskának. nem tudok már mit tenni vele, minden javaslatot szivesen fogadok a betegséggel kapcsolatban is és a "mi legyen vele, ha nem javul" témával kapcsolatban is.

Köszönöm a gyors választ, Szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #202 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
baktériumos megbetegedésekre szolgáló gyógyszer
de ezt csak rád tukmálták , mert ha megint vissza esett akkor nem sok értelme van hogy kezelje az ember. de ez a te rajtad múlik. Mondjuk egy próbát megér, de ne fűzz hozzá sok reményt.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 8 hónapja #203 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Üdvözlük mindenkit.

A halacskám visszaesett :) Az után, hogy rendbejött nem sokáig úszkált normálisan. Azt követően, hogy visszaesett megint kivettem külön askiba és éheztettem :P

Több napi éhezés után se jött rendbe, úgyhogy adtam neki kaját, az óta is eszeget, de csak módjával adok neki.

Ma a Pet Shopban a Sera bactopur direct tablettáját javasolták a problémára. Valakinek van tapasztalata ezzel a győgyszerrel? Ti javasoljátok a használatát?

Egy kép a lebegő halacskáról:

Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #204 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Megpróbálom akkor az aprószeműt. Látok benne logikát. Majd jelzem mire jutottam :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #205 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Még egy dolog akkor...Apróbb szemű kaját próbálj,így talán sokkal több idejébe fog kerülni mire belakik-és a többi haladnak is több esélye van megfelelő mennyiséget fogyasztani!
Micsoda "zabagéped" van!:D
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #206 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Igen, száraz tápot adok nekik, de a problémás hal rendre eleszi a többi elöl. Köszönöm a jótanácsokat, megpróbálom beáztatni a kaját meg valahogy meggátolni, hogy elegye a többiek elöl :)

Köszönöm szépen, de tényleg :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #207 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Egyetértek Gáborral a habzsi-dőzsi természete lehet talán a baj forrása. Egy ismerős anno úgy oldotta meg, hogy etetéskor egy dryvit hálóval elválasztotta Feneketlen Bendőcskét (ez volt az ő aranyhalának a neve), és neki kevesebbet adott.

A másik, hogy ha szárazat adsz, kipróbálhatnád, hogy előtte beáztatod. Könnyen meglehet, hogy mivel habzsikád nyeli, mint kacsa a nokedlit, és a béltraktusában szívja meg magát vízzel, és ott képződnek a puffadtságot előidéző nem tudom mik.

Ha előtte egy kicsit beáztatod, talán elkerülhető e kellemetlenség. Szerintem megér egy próbát.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #208 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Ha ennyire hamar megszűnt a probléma valóban lehetett ludas az etetéskori mohóság.Vannak olyan tápok,melyek erősen duzzadnak,sőt azt hiszem gázokat is fejlesztenek ha nagyobb mennyiségben és hirtelen habzsolja be halunk..jobb inkább kevesebbet etetni,és figyelni hogy minden hal hozzájusson.
Bárcsak ilyen egyszerű lenne a dolog nyitja-én szerencsét kívánok neked ehhez!:)
Más:amennyiben valamely tárgy rozsdamentes acélból van,úgy nyugodtan használható a medencében.Ha lehet mégse korlátozd a szabad mozgásban-képzeld mit szenvedett ha föl akart jönni,mégse tehette!
Bizakodásra adhat okot az,hogy bárminemű betegség ennyire extrém megnyilvánulása két hónap alatt már elvitte volna-te viszont a helyzet normalizálódásáról számolsz be!:)

T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #209 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Nem, nem úgy. Mint már írtam, az eredeti akváriumba betette egy kisebb akváriumot. Anyumnak van egy rácsa, amire a meleg kalácsot teszi rá, hogy alulról is tudjon hülni. Jól megsikáltam és azzal fedtem le a belső akváriumot. A kis halak tudtak közlekedni a rácsok között, de az említett hal túl nagy hozzá. Már kivettem, nem merem huzamosabb ideig vízben tartani, fémből van.

A hlacska azóta nem lebeg. Lehet hogy csak megszokásból tette, vagy valóban a túletetés következménye volt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #210 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Ahogy Halőxxl barátunk is, úgy én is felettébb kíváncsi vagyok a megoldásodra.
Hogyan érted el, hogy ne tudjon feljönni a vízfelszínhez? Háziasszonként rögvest a képosztasavanyítós gyűrű jutott az eszembe. Ugye nem???

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #211 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Az a helyzet, hogy a halamat kiengedtem a zárkájából (a nagy akbáriumon belül elhelyeztem egy kisebbet és rácsal lezártam), gyakorlatilag csak annyi eledelt kapott 3 napig, amennyi beesett hozzá. Idő közben, mint említettem elmúlt a vérzés, de viszont most meg nem akar a hasával fölfelé lebegni a víz szinén. Reggel óta figyelem, hogy lefotózhassam, de még semmi.

Ha újból csinálja, csatolom a képet is. Lehetséges, hogy a túlzott habzsolás okozza a problémát?!

U.i: Azért vártam vele 2 hónapot, mert mikor elöször megláttam, keresztet vetettem rá, mondván, hogy már úgyis mindegy (tapasztalat ezt mutatta), aztán múlt az idő és ugyanolyan kedvel úszkált, mint azelőtt, viszont ha nem úszott fölvitte a levegő. Mára viszont már szeretném kideríteni, hogy mi okozhatja.

Köszi az eddigi válaszokat :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #212 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Talán ha néhány képet feltöltenél, mi is jobban értenénk a jelenséget, és talán tudna valamelyikünk tanáccsal szolgálni.

Remélem, hogy még menthető a halad.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #213 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Érdeklődnék:hogyan "intézted el",hogy ne tudjon a felszínre jönni?
Elsősorban a kettő hónap a sajnálatos...már a tünet legelső észlelésekor azonnal lépned kellett volna kolléga.Okok híján egyáltalán nem vagyok szaki a betegségek körében-de kérlek mielőbb nézz utána mi okozhatja,és amennyiben nem bírod kezelni akkor a döntést neked kell meghoznod..sajnálom.:(
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #214 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
A túlzott etetés lehet kiváltó ok, mivel rendre ez a hal eszi el a többi elől a kaját. Szerinted a fogyókúra segíthet rajta?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #215 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
:( hát ezt sajnálattal hallom hogy az aranyhalad 2 hónapja így úszkál.
egy kérdés szerinted természetes ha egy hal a víz felszínen hassal felfelé úszkál vagy legalábbis csak próbál úszni? Hát nem. mivel eltelt 2 hónap így bízhatsz abban hogy elfog pusztulni sajnos , ha bármilyen rendellenességet észreveszel egyetlen egy haladon is először is próbáld meg kideríteni hogy mi lehet a problémája és utána rögtön kezd meg a kezelését mert így tuti nem tud segíteni senki, bár csodák esetleg még lehetnek de ez kb olyan 0,00001%.
én sajnos nem vagyok otthon az aranyhalak betegségfelismerésében mert amúgy sem tartok egyet sem. de gyanítom hogy túlzott etetés megtette a hatását és ez párosult egy úszóhólyag gyulladással.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 9 hónapja #216 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Sziasztok. Van egy aranyhalam, amelyik már kb. két hónapja hassal fölvelé lebeg a víz felszinén. Elég kövér, szerintem csak lista úszni, de igazából nem tudom. lehtséges, hogy az úszóhólyagával van probléma? A helyzet odáig fajult, hogy a napokban csupa vér lett a két hasi úszója (azok voltak kint a vízból). Azóta elintéztem, hogy ne tudjon föjönni a víz felszinére, a vérzés elmúlt, de félek, ha kiveszem a karanténból, megint hasonló problémákal kell szembesülnöm.

Minden tippet örömmel fogadok :) előre is köszi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #217 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Véleményem szerint a fertőző betegségek megelőzése és terjedésének megakadályozása érdekében a karantén (quarantena) minimális ideje - megfelelő feltételek biztosítása esetén - 40-42 nap. Ennyi idő szükséges ahhoz, hogy az esetleges fertőző betegségek megnyilvánuljanak figyelemmel egyes kórokozók életciklusára is. Ez idő alatt a halak akklimatizációja is megtörténik. Az 1-2 hét elkülönítés szerintem kevés ebből a célból. A négyhetes időtartam csökkentése nagyon indokolt esetben lehetséges, de aki a saját meglévő állományát szeretné megóvni, annak semmiképp sem javaslom. Sajnos ma már a legtöbb kereskedő, importőr nem teszi meg a minimális intézkedéseket sem ezen a téren, ezért fokozottan igaz: fő az óvatosság, pláne ha drága és értékesebb saját halaid vannak.
Last edit: 12 éve 1 hete by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hete #218 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Itt megtalálod mi az:
Darakór kezelése

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #219 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
darakór:

Betegség neve:
Darakór, Ichthyophthirius multifiliis
Tünetei:
-Pöttyök a hal testén(Fehér pöttyök)[Ez már az előrehaladottabb állapot esetén van.]
-A halak a sarkokba tömörülnek, nagyon bujkálnak, és néha hirtelen mozdulatokat tesznek, melyek nem indokoltak.
-A bőrükben lévő csillós egysejtűektől a halak megpróbálnak megszabadulni úgy, hogy az akváriumi tárgyakhoz dörzsölik megukat. Ez eléggé észrevehető.
Kezelése:
-Amint észleljük a betegséget, rögtön meg kell kezdenünk a kezelést, hiszen ezzel növelhetjük a gyógyulás esélyét.
-A kezelést folyamatosan alkalmaznunk kell egy ideig, mivel a gyógyszer a hal testében lévő egysejtűt nem öli meg, csak ami már kimászott belőle egy újabb szaporodási folyamathoz.
-Jól bevált gyógyszer ellene a Malachitzöld, de más gyógyszert is alkalmazhatunk.
-3 napig kell a gyógyszeres kezelés, amit egy hét elteltével meg kell ismételni.(Első nap egy teljes adag kell a szerből, második nap a fele és harmadik nap a maradék felét kell beöntenünk.)
-Várható kezelési idő 1 hét, viszont ha nem szűnt meg a betegség, és a halak nem életvidámak újból, addig kell ismételni amíg nem gyógyulnak meg.
-Ez a kezelés megelőzés képp is alkalmazható, mely során kb. 9 hónapig védettek a fertőzéssel szemben halaink.
Leírás:
-A darakór a halak körében az egyik leggyakrabban előforduló betegség.
-Ez a betegség egy parazitás fertőzés.
-Ez után a betegség után gyakori a gombás, vagy bakteriális fertőzés, mely kihasználja hogy az állat le van gyengülve, és ahol sebet csinált a Darakórt okozó egysejtű ott megtámadja a halat.
-Ha a betegség már nagyon előrehaladott, a hal megmentésének esélye csekély.
Okok:
-Leggyakrabban újonnan vásárolt halakkal hurcoljuk be az akváriumba (Majdnem minden akvarista találkozik ezzel a betegséggel akváriumában. Sajnos nagyon nehéz védekezni kialakulása ellen.)
-Ezek a halak nagy stressznek vannak kitéve, minek következtében immunrendszerük legyengül, és fogékonyak lesznek a betegségekre, köztük a darakórra is.
-Megelőzés: az új halakat 1-2 hétig karantén akváriumban kell tartani, s csak akkor tehetjük őket az akváriumunkba, ha tünetmentesek. Ez érvényes minden betegségre is.

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 12 éve 2 hete by szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
12 éve 2 hete #220 Írta: cucka-11
cucka-11 válaszolt Válasz: Díszhalbetegségek témában
Hello!

Az lenne a problémám hogy a black mollyaim tele vannka apró fehér pöttyökel 2 még bele is halt tudja valaki hogy mi lehet ez?Lécci ha valaki tudja z írja már meg köszi!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.264 másodperc

Naptár

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Bejelentkezés